Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple: iPhone 6s - Πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταρίας (Νοέμβριος 2016)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
600 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   DrBendova

DrBendova

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/11/2016 - 14:32

Μου είπε ότι είχαν εκεί κάποιες και τελείωσαν και από κει και πέρα με κάθε κινητό γίνεται και παραγγελία μπαταρίας για αυτό και μου είπαν τόσες μέρες


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: DrBendova, 22/11/2016 - 14:32


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/11/2016 - 15:09

Τι εννοείς έχουν ξεμείνει από μπαταρίες? Αφού εμένα στο istorm μου είπαν ότι όλοι infoquest τα στέλνουν. Μήπως εννοούσαν ότι τους είπαν στα κεντρικά ότι δεν έχουν μπαταρίες? Κι αν σε 2 εβδομάδες έχουν πάει ακόμα περισσότεροι τις συσκευές τους?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αλλό η Info Quest, άλλο η iSystem. Το iStorm τα στέλνει στην Quest. Η iSystem είναι κι αυτή Service Provider, όποτε έχουν δικό τους stock. Μάλλον θα έπρεπε να τους αφήσεις στοιχεία και να κλείσεις κάποιο ραντεβού μόλις έχουν διαθεσομότητα, να σε ενημερώσουν.


Τελευταία επεξεργασία από: iStar, 22/11/2016 - 15:11

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#78   kostasi

kostasi

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 22/11/2016 - 15:41

Φιλος με το ιδιο προβλημα μιλησε σημερα το πρωι με arvato και του ειπαν οτι σε 3-4 εργασιμες θα το εχει πισω. ΑΛλα θα γινει αντικατασταση της συσκευης και οχι αλλαγη μπαταριας στην δικια του. Μαλιστα εβαλε και την κοπελα στο τηλ να ρωτησει τεχνικο και ο τεχνικος ειπε οτι ΜΟΝΟ αντικατασταση γινεται στις apple συσκευες και οχι επισκευη. 



#79   Jumpintosh

Jumpintosh

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 22/11/2016 - 16:25

Η ανάκληση αφορά αντικατάσταση μπαταρίας και μόνο. Όχι ολόκληρης συσκευής. Η Arvato, είναι service παρόχου (Vodafone) και δεν αναλαμβάνει το συγκεκριμένο πρόγραμμα, όπως κανένας πάροχος.

Το λέει ξεκάθαρα στην αντίστοιχη σελίδα της Apple. (https://www.apple.co...pectedshutdown/)

 

 

Note: Wireless carrier partners are not participating in this program.


#80   Chester21

Chester21

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 22/11/2016 - 16:55

Είμαι με QL Week: 43 (26.10 - 01.11). Λογικά δεν ανήκω μέσα στα συγκεκριμένα αλλά και εγώ έχω εδώ και έναν μήνα παρόμοιο πρόβλημα. κλείνει ακόμα και στο 40%. Ios 9.0.2

Δυστυχώς πήγα σήμερα iStorm Θεσσαλονίκης και μου είπαν ότι δεν είμαι στο πρόγραμμα.

Μάλιστα επειδή ρώτησα τι επιλογές έχω πλέον διότι το πρόβλημα υπάρχει και μου κάνει την ζωή δύσκολη, μου απάντησαν το εξής: 
"Μπρούμε να σου ελέγξουμε την μπαταρία και να γίνει αντικατάσταση αν έχει πρόβλημα. Αλλά επειδή το πήρα αρχές Νοέμβρη 2015 και πέρασε ο χρόνος εγγύησης λέει θα κοστίσει 150 περίπου ευρώ." 

ΟΟΟΟΟΟ ΡΕ ΤΙ ΛΕΕΕΕΕΕΕΕΝΕ θα μας τρελάνουν κανονικά

 



#81   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/11/2016 - 16:58

"Μπρούμε να σου ελέγξουμε την μπαταρία και να γίνει αντικατάσταση αν έχει πρόβλημα. Αλλά επειδή το πήρα αρχές Νοέμβρη 2015 και πέρασε ο χρόνος εγγύησης λέει θα κοστίσει 150 περίπου ευρώ." 

 

ΟΟΟΟΟΟ ΡΕ ΤΙ ΛΕΕΕΕΕΕΕΕΝΕ θα μας τρελάνουν κανονικά

Mακακίες (ξανά) λένε. Η εγγύηση είναι 2ετής.

 

Αλλά βλέπεις και εκεί τη πάπια. Κάνουν..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#82   petran91

petran91

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/11/2016 - 16:58

Εχω ένα iPhone 6s το οποίο μου κλείνει μόλις πάει 10-15% και μετά θέλει φόρτιση για να ξανανοίξει (παρόλα αυτά μόλις το βάλω στη φόρτιση, δεν ξεκινάει από το 1% να φορτίζει, αλλά από το σημείο που έκλεισε).

Μένω Ηράκλειο Κρήτης. Που μπορώ να απευθυνθώ για να δω αν το serial ειναι επιλεξιμο και να το στείλω? Το πήρα μεταχειρισμένο χωρίς απόδειξη, και στο site της Apple μου δείχνει ότι η εγγύηση λήγει 11/2016. Θα έχω πρόβλημα?


Τελευταία επεξεργασία από: petran91, 22/11/2016 - 16:58


#83   duck

duck

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/11/2016 - 17:07

 η εγγυηση ειναι ενας χρονος παιδια. ο δευτερος ειναι βάση ευρωπαικου καταναλωτικου νομου και αυτο με αιτημα στην apple αφου καλυπτει καποιες προυποθεσεις κιολας. Οπως η συσκευη να μην ειναι παραεισαγωγη. Δηλαδη απο επισημο μεταπωλλητη στην Ελλαδα με ελληνικη αποδειξη.



#84   duck

duck

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/11/2016 - 17:16

Εχω ένα iPhone 6s το οποίο μου κλείνει μόλις πάει 10-15% και μετά θέλει φόρτιση για να ξανανοίξει (παρόλα αυτά μόλις το βάλω στη φόρτιση, δεν ξεκινάει από το 1% να φορτίζει, αλλά από το σημείο που έκλεισε).

Μένω Ηράκλειο Κρήτης. Που μπορώ να απευθυνθώ για να δω αν το serial ειναι επιλεξιμο και να το στείλω? Το πήρα μεταχειρισμένο χωρίς απόδειξη, και στο site της Apple μου δείχνει ότι η εγγύηση λήγει 11/2016. Θα έχω πρόβλημα?

Δεν χρειαζεσαι αποδειξη εφοσον ειναι μεσα στο προγραμμα. 

Δες μια εδω  http://service.i-sys...cement-program/ που εχουν ανεβασει εναν τροπο για να δεις αν ανηκεις μεσα σε αυτους τους σειριακους και αν ναι καλεσε τους αλλα με τον πανικο νομιζω πως παει με ραντεβου. τωρα με την επαρχια δεν ξερω τι κανουν.



#85   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/11/2016 - 17:20

 η εγγυηση ειναι ενας χρονος παιδια. ο δευτερος ειναι βάση ευρωπαικου καταναλωτικου νομου και αυτο με αιτημα στην apple αφου καλυπτει καποιες προυποθεσεις κιολας. Οπως η συσκευη να μην ειναι παραεισαγωγη. Δηλαδη απο επισημο μεταπωλλητη στην Ελλαδα με ελληνικη αποδειξη.

Δε παίζει κανένα ρόλο η παραεισαγωγή όταν υπάρχει απόδειξη αγοράς εντός Ε.Ε.

 

Ο νόμος δε κάνει καμία διάκριση σε αυτό.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 22/11/2016 - 17:20

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#86   petran91

petran91

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/11/2016 - 17:23

Δεν χρειαζεσαι αποδειξη εφοσον ειναι μεσα στο προγραμμα. 

Δες μια εδω  http://service.i-sys...cement-program/ που εχουν ανεβασει εναν τροπο για να δεις αν ανηκεις μεσα σε αυτους τους σειριακους και αν ναι καλεσε τους αλλα με τον πανικο νομιζω πως παει με ραντεβου. τωρα με την επαρχια δεν ξερω τι κανουν.

 

Έστειλα μόλις email και μου απάντησαν άμεσα. Η συσκευή μου είναι επιλέξιμη για αντικατάσταση μπαταρίας και αρκεί να τους το στείλω με δική μου χρέωση και με εκτιμώμενη διάρκεια στο service 2-3 ημέρες. Επίσης μου είπε ότι έχουν στοκ από μπαταρίες. Οπότε αύριο το στέλνω.

Ευχαριστώ πολύ!



#87   duck

duck

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/11/2016 - 17:38

Δε παίζει κανένα ρόλο η παραεισαγωγή όταν υπάρχει απόδειξη αγοράς εντός Ε.Ε.

 

Ο νόμος δε κάνει καμία διάκριση σε αυτό.

δυστυχως παιζει και το εμαθα γιατι την πατησα με το 6 μου. το εψαξα και με τον νομο και παει αναλογα με την χωρα γιατι ο καταναλωτικος νομος αφορα λεει την καθε χωρα συγκεκριμενα. Μεχρι και φιλο δικηγορο εβαλα να το ψαξει και αυτος και μου το επιβεβαιωσε



#88   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/11/2016 - 17:44

δυστυχως παιζει και το εμαθα γιατι την πατησα με το 6 μου. το εψαξα και με τον νομο και παει αναλογα με την χωρα γιατι ο καταναλωτικος νομος αφορα λεει την καθε χωρα συγκεκριμενα. Μεχρι και φιλο δικηγορο εβαλα να το ψαξει και αυτος και μου το επιβεβαιωσε


Μπορείς να μου βάλεις το Link απο το νόμο που αναφέρονται αυτά που γράφεις?


Sent from my Ericsson T28s using Tapafone Ultimate Edition
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#89   odiseas

odiseas

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 22/11/2016 - 18:06

Αυτή η μπαταρία του 6s πολύ αργεί να φορτισει,αφάνταστα εκνευριστικό!Φτανει απο 0-90%και μετα κανει καμια ώρα να παει μέχρι το 100%!Συνολικά το δικό μου κάνει 2 ωρες και 50 λεπτά για πλήρη φόρτιση!Το πήγα αρχικά i-system δεν βρίκαν τίποτα τα διαγνωστικά της apple μου είπαν, και οτι είναι ενταξει!!Πήγα μετά infoquest το τσεκάρανε και εκεί με τα διαγνωστικά και δεν βρήκαν τίποτα !



#90   duck

duck

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/11/2016 - 18:25

Μπορείς να μου βάλεις το Link απο το νόμο που αναφέρονται αυτά που γράφεις?


Sent from my Ericsson T28s using Tapafone Ultimate Edition

 

επειδη εχει περασει αρκετος καιρος που  ειχα ασχοληθει και τωρα δεν εχω ιδεα για το που εχω στα αγαπημενα μου αυτα θα σου βαλω το λινκ απο εδω στο φορουμ ( http://www.iphonehel...-ισχύει-τελικά/)  που λεει αναλυτικα τα τρυπακια που παταει η apple και για να γινω και  πιο συγκεκριμενος αυτο που λεει ο νομος ειναι πως πρεπει να απευθυνθουμε στο καταστημα αγορας και μονο.. Αγορασε τωρα ενα κινητο απο καποιο απο τα καταστηματα.που βρισκονται στο σκρουτζ και αναφερουν στο site τους οτι η εγγυηση ειναι ενας χρονος και πηγαινε μετα τον πρωτο χρονο να τους πεις να στο καλυψουν στο δευτερο χρονο.. 

Δυστυχως δεν..

 

τεσπα οπως και να εχει εμένα δεν μου το καλυψαν (επεσα στην περιπτωση? τι να πω..) αλλα μην το αναλυσουμε σε αυτο εδω το θεμα γιατι ειναι λιγο ασχετο και θα μας βρισουν..:P Αν βρεις κατι διαφορετικο παντως η κάποιο λινκ βαλε το καπου μπας και βοηθηθει κανενας ανθρωπος!


Τελευταία επεξεργασία από: duck, 22/11/2016 - 18:28


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες