Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

iOS 11 - Πρώτη γνωριμία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2941 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2611   lgalkis

lgalkis

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2017 - 15:25

Και εδώ το ίδιο είναι.απλα, μάλλον, έχεις full σήμα ,γι αυτό δεν το έχεις δει να γκριζάρει


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2612   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/10/2017 - 15:34

Την αναβάθμιση την έκανα στην δουλεία γιατί μου είπαν ια έκανε γύρω στα 40 λεπτά. Μετά από δυο ώρες αναμονής και αναμονής ήρθε η ώρα να σχολάσω πήγα σπίτι και τέλειωσε εκεί το κατέβασμα του IOS.. Λες να φταίει και αυτό ότι "διέκοψα" το download?

Δε παίζει ρόλο καθόλου αυτό.

 

Απλά το θέμα των ΟΤΑ ή γενικότερα με το να κάνεις απλά Update, είναι πως οι αλλαγές περνάνε "απο πάνω".

 

Με Restore κάνεις καθαρή εγκατάσταση. Και φυσικά δε χρειάζεται να κάνεις As New.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2613   Georgetech86

Georgetech86

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Twitter:@Georgiogreece
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/10/2017 - 15:40

Σε εμενα στη beta 3 συνεχιζει να το κανει


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

Τα ίδια και εδώ,

 

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά..  :rolleyes:

 

Λοιπόν όντας καινούριο μέλος στον κόσμο του IOS και γενικά  του i-phone παρατήρησα κάτι που ή είναι κάποιο bug της τελευταίας αναβάθμισης ή έτσι είναι τα i-phone γενικότερα. Έχω παρατηρήσει ότι το WI-FI στο κινητό μου είναι αρκετά αργό και δεν φταίει η σύνδεση που έχω στο σπίτι γιατί ήδη το έχω δοκιμάσει από 5-6 διαφορετικές συνδέσεις αλλά και πάλι μου φαίνεται αργό γενικότερα σε σχέση με το Android που είχα πριν. Έχετε κάποια άποψη για το θέμα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ελπίζω να μείνω χρόνια στον κόσμο του IOS αλλά δεν ξέρω νιώθω οτι δεν αρχίσαμε καλά  :blink:  

ότι καινούριο βγαίνει θα έχει και κάποιο bug για μας ξενερώνει



#2614   r6c

r6c

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/10/2017 - 15:45

Ευχαριστώ πολύ φίλε. Άρα με αυτό που μου είμες μόλις τώρα με επιβεβαιώνεις ότι δηλαδή υπάρχει πρόβλημα με το WI-FI του i-phone αφού πως γίνεται να είναι στο μέγιστο και να αργεί τόσο ένα απλό download; Παίδες ευχαριστώ για όλα θα δοκιμάσω τα πιο πάνω που είπατε και θα επανέλθω. 

 

 

Και εδώ το ίδιο είναι.απλα, μάλλον, έχεις full σήμα ,γι αυτό δεν το έχεις δει να γκριζάρει


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro



#2615   apollonio

apollonio

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/10/2017 - 16:02

Σε άφησε να γυρίσεις σε 10.3; Γιατί νόμιζα το μπλόκαραν


Εχω μερες που το εκανα

Sent from my iPhone using Tapatalk



#2616   theofilos79

theofilos79

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/10/2017 - 16:22

καμία καινούργια αναβάθμιση θα βγει; έχω βαρεθεί να φορτίζω το 6s τουλάχιστον 2 φορές την ημέρα από τότε που έβαλε την 11


Using Tapatalk

#2617   TolisT19

TolisT19

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Twitter:@Tolis_T19
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/10/2017 - 18:20

καμία καινούργια αναβάθμιση θα βγει; έχω βαρεθεί να φορτίζω το 6s τουλάχιστον 2 φορές την ημέρα από τότε που έβαλε την 11

ωχ ωχ ευτυχως εγω εκατσα με το 10αρι και γλυτωσα !


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2618   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 19/10/2017 - 18:30

Ας μου εξηγησει καποιος πως στο καλο εμεις με τα 8αρια δεν βλεπουμε τετοιες εξωφρενικες καταναλωσεις...εγω οση μπαταρια περιπου ειχα τετοια ωρα με το 6Plus, αλλη τοση εχω με το 8Plus.

Δεν αμφισβητω οτι αρκετοι εχετε προβλημα καταναλωσης αλλα δεν μπορει και να αποτελει επιχειρημα η καινουργια μπαταρια για τις δικες μου εντυπωσεις που ειναι εντελως διαφορετικες (αλλωστε και σε δυο 6αρια που εχω feedback  με την 11  δεν διαπιστωθηκε αξιολογη διαφορα στη  χρηση).

Μηπως ειναι θεμα ρυθμισεων η...?



#2619   TolisT19

TolisT19

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Twitter:@Tolis_T19
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/10/2017 - 18:44

Ας μου εξηγησει καποιος πως στο καλο εμεις με τα 8αρια δεν βλεπουμε τετοιες εξωφρενικες καταναλωσεις...εγω οση μπαταρια περιπου ειχα τετοια ωρα με το 6Plus, αλλη τοση εχω με το 8Plus.
Δεν αμφισβητω οτι αρκετοι εχετε προβλημα καταναλωσης αλλα δεν μπορει και να αποτελει επιχειρημα η καινουργια μπαταρια για τις δικες μου εντυπωσεις που ειναι εντελως διαφορετικες (αλλωστε και σε δυο 6αρια που εχω feedback με την 11 δεν διαπιστωθηκε αξιολογη διαφορα στη χρηση).
Μηπως ειναι θεμα ρυθμισεων η...?

να σου πω φιλε εγω που εχω το 6αρι οταν περασα την 11 και την 11.0.1 δεν μου εβγαζε μερα χωρις 2 φορτισεις τουλαχιστον και με full reinstall και παλι τα ιδια ευτυχως προλαβα την 10.3.3 signed και εκανα roll back και μεχρι να βγει μια αναλογη ενημερωση σαν την 10.3.3 μονο τοτε θα κανω update υποθετω πως μπορει να ευθυνονται οι εφαρμογες εως οτου ρυθμιστουν για να λειτουργουν καλα με την καινουρια ενημερωση και καταναλωνεται περισσοτερη μπαταρια!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2620   theofilos79

theofilos79

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/10/2017 - 19:09

και πολύ καλά έκανες. 


Using Tapatalk

#2621   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/10/2017 - 19:31

Ας μου εξηγησει καποιος πως στο καλο εμεις με τα 8αρια δεν βλεπουμε τετοιες εξωφρενικες καταναλωσεις...εγω οση μπαταρια περιπου ειχα τετοια ωρα με το 6Plus, αλλη τοση εχω με το 8Plus.

Δεν αμφισβητω οτι αρκετοι εχετε προβλημα καταναλωσης αλλα δεν μπορει και να αποτελει επιχειρημα η καινουργια μπαταρια για τις δικες μου εντυπωσεις που ειναι εντελως διαφορετικες (αλλωστε και σε δυο 6αρια που εχω feedback  με την 11  δεν διαπιστωθηκε αξιολογη διαφορα στη  χρηση).

Μηπως ειναι θεμα ρυθμισεων η...?

Απάντησες μόνος σου. Διαφορετικές συσκευές.

 

Επίσης όπως συμβαίνει κάθε χρόνο, οι νέες συσκευές είναι Optimized εξ' αρχής για το νέο iOS που έχουν προεγκατεστημένο.

 

Τα 7 Plus ειδικά το iOS 11 (μέχρι στιγμής) στο κομμάτι αυτονομία τα σκότωσε.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2622   iMavropoulos

iMavropoulos

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Twitter:@iMavropoulos_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:iMavropoulos

Δημοσίευση 19/10/2017 - 19:31

Πάντως κι εγώ έχω πολύ μεγάλα προβλήματα με τη μπαταρία του 6S Plus που δεν βγάζει μέρα με τίποτα χωρίς 2 φορτίσεις .. Σε 7 plus γενικά ήμουν στο 15% όταν έπεφτα για ύπνο αλλά δεν το έχω ακόμα για να κάνω σύγκριση με το iOS 11.

Παρέθεσα το παράδειγμα του 7 plus μόνο για να έχετε την εικόνα της χρήσης που κάνω..

#2623   theofilos79

theofilos79

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/10/2017 - 19:35

Το θέμα είναι να βγάλει σύντομα μία αναβάθμιση που να λύνει το πρόβλημα με την μπαταρία γιατί οι περισσότεροι χρήστες έχουν σοβαρό πρόβλημα από ότι φαίνεται. Θέλω να πιστεύω ότι δε θα μας αφήσει η apple σε αυτό το μαύρο χάλι.


Using Tapatalk

#2624   JimBala

JimBala

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/10/2017 - 20:15

Παιδιά, Μια ερώτηση! Μου κατεβάζει συνέχεια την ενημερωση 11.0.3 και μου ζητάει συνέχεια αναβάθμιση.
Πως απαλλάσσομαι απ αυτό;;



Sent from my iPhone using Tapatalk

#2625   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/10/2017 - 20:27

Προφίλ tvOS βάζεις .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες