Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 11 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone X - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2241 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1861   tomvrs

tomvrs

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 18/01/2018 - 14:50

Εγώ παιδιά δε θα συμφωνήσω με το face id οτι σε μαθαίνει προς το παρόν και σε μένα τουλάχιστον . Αναγνωρίζω ότι ανοίγει στο απόλυτο σκοτάδι , αλλά δεν μου ανοίγει όταν φοράω γυαλιά ηλίου , όταν το έχω σε γωνία (όχι τόσο μεγάλη ) και το κουφό ,όταν έχω τσιγάρο στο στόμα. Φυσικά δεν απαιτώ το face id να πετάει ( ας θυμηθούμε το πρώτο touch id ) αλλά παραξενεύομαι σε όλα αυτά που γράφεται. Ισως ξαναδοκιμάσω να το σετάρω απο την αρχή πάλι.

Φιλικά πάντα

και μένα ακριβώς τα ίδια! Το έχω αρκετο καιρό και το έχω δοκιμάσει υπό όλες τις συνθήκες και με κωδικούς κλπ αλλά πάλι τα ίδια δυσκολεύεται να δουλέψει σωστά. Πιθανόν πέσαμε σε ελαττωματικά μάλλον και αλλά είναι καλα και δουλεύουν σωστά!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1862   ramnoz

ramnoz

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 18/01/2018 - 15:20

Προφανώς κάτι άλλο παίζει με τα δικά σας! Άνετα με πάνω από 10 γυαλιά ηλίου και μυωπίας και μυωπίας ηλίου που έχω χωρίς κανένα πρόβλημα και Με την πρώτη με αναγνωρίζει!!! Περιγράφετε λες και έχετε άλλο κινητό!!!

#1863   tomvrs

tomvrs

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 18/01/2018 - 15:55

Προφανώς κάτι άλλο παίζει με τα δικά σας! Άνετα με πάνω από 10 γυαλιά ηλίου και μυωπίας και μυωπίας ηλίου που έχω χωρίς κανένα πρόβλημα και Με την πρώτη με αναγνωρίζει!!! Περιγράφετε λες και έχετε άλλο κινητό!!!

ναι όντως και εγώ από αυτά που διαβάζω εδώ νομίζω δεν έχω Το Χ !

#1864   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/01/2018 - 16:23

και μένα ακριβώς τα ίδια! Το έχω αρκετο καιρό και το έχω δοκιμάσει υπό όλες τις συνθήκες και με κωδικούς κλπ αλλά πάλι τα ίδια δυσκολεύεται να δουλέψει σωστά. Πιθανόν πέσαμε σε ελαττωματικά μάλλον και αλλά είναι καλα και δουλεύουν σωστά!

Δοκίμασες να περάσεις ξανά σε ένα κανονικό φωτισμό το face id σου ? Όχι δυνατό φωτισμό και όχι χαμηλό κάτι κανονικό εγώ έχω κάνει και είναι μια χαρά .


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1865   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 18/01/2018 - 18:10

Από προχθές μου εμφάνισε  phantom usage ios 11.2.2 το άφησα με 93% και το βρήκα στο 1. Έκανα ρεσετ το φορτίζω πλήρως και θα δούμε. Κάτι διάβασα για επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου.



#1866   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/01/2018 - 18:26

Το κακό με το Phantom Usage είναι πως δεν υπάρχει συγκεκριμένη λύση, αλλά διάφορες αλχημείες.

 

Το μόνο σίγουρο είναι πως με Restore θα διορθωθεί.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1867   crazylucifer

crazylucifer

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/01/2018 - 20:06

Καλησπέρα στην παρέα, αν και παλιός χρήστης, εδώ και πολλά χρόνια ανενεργός λόγω μεταπήδησεις σε android πλατφόρμες...εγινα πάλι χρήστης iOS με iPhone X...δεν θα μπω σε πολλές λεπτομέρειες για το κινητό και τις δυνατότητες του...είναι Ένα σοβαρό smartphone και όλα μια χαρά...

Θα ήθελα όμως να ρωτήσω τους γνώστες του είδους...υπαρχει κάποιο trick για dual screen multitasking στο κινητό όπως στα android;;;

Πριν πέσετε να με φατε, είναι ότι το χρειάζομαι στο εργασιακό μου Περιβάλλον, μιας και είναι μέρος της δουλειάς μου το κινητό!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

#1868   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/01/2018 - 23:22

Αυτά καλώς ή κακώς μόνο με JB.

 

Το πιο κοντινό μετά σε αυτό με τη συγκεκριμένη.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1869   crazylucifer

crazylucifer

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/01/2018 - 23:52

Αυτά καλώς ή κακώς μόνο με JB.
 
Το πιο κοντινό μετά σε αυτό με τη συγκεκριμένη.


JB is not a crime...την είδα την εφαρμογή στο app store, από tethered jb δεν παίζει κάτι από ότι είδα...οποτε one way φάση

Τεσπα σε ευχαριστώ πολύ...

#1870   tomvrs

tomvrs

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/01/2018 - 00:09

Δοκίμασες να περάσεις ξανά σε ένα κανονικό φωτισμό το face id σου ? Όχι δυνατό φωτισμό και όχι χαμηλό κάτι κανονικό εγώ έχω κάνει και είναι μια χαρά .

δυστυχως εχω δοκιμασει τα παντα και παλι αλλες φορες με βρισκει ευκολα και Αλλες κανω ταμα..

#1871   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 19/01/2018 - 09:32

Από προχθές μου εμφάνισε phantom usage ios 11.2.2 το άφησα με 93% και το βρήκα στο 1. Έκανα ρεσετ το φορτίζω πλήρως και θα δούμε. Κάτι διάβασα για επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου.


Το φόρτισα στο 100% hard ρεσετ και εστρωσε. Ευτυχως γιατι δε θα αντεχα ριστορ και σετ απ ας νιου




Sent from my iPhone using Tapatalk

#1872   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/01/2018 - 10:23

δυστυχως εχω δοκιμασει τα παντα και παλι αλλες φορες με βρισκει ευκολα και Αλλες κανω ταμα..


Δοκίμασε κάθε φορά να το σεταρεις σε διαφορετικό φωτισμό πχ στον ήλιο το πρόσωπο σου. Αποκλείεται να μην το βρεις στο λέω γιατί εγώ ήμουν ο ποιο αρνητικός με το face id και είχα πει αν δεν είναι όπως θέλω το πουλάω και ξανά γυρνάω στο iPhone 8 plus.



Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1873   stifler

stifler

    iPH Addict

  • 772 μηνύματα
  • Twitter:@stiflerakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:MrJail

Δημοσίευση 22/01/2018 - 07:23

Οποτε γιατι δεν συνοψιζουμε λιγο τα προβληματα  ρε παιδια?

Ας εξαιρεσουμε λιγο το θεμα αναγνωρισης προσωπου που ειναι υποκειμενικο...

Εχει θεματα phantom usage.

κατι αλλο?

Μηπως θα επρεπε να υπαρχουν αυτα στην αρχη του νηματος?



#1874   fireleader

fireleader

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 22/01/2018 - 08:45

Phantom usage μου παρουσίασε και εμενα χθες. Μάλιστα έχασε 15% κατά τη διάρκεια της νύχτας και όντας σε airplane mode. Του έκανα 2-3 hard resets και έστρωσε. Μέχρι στιγμής αυτά τα 2 ανησυχητικά έχω παρατηρήσει στο δικό μου, phantom usage και earpiece crackling. Τις προάλλες βέβαια μου είχε κολλήσει η κάμερα και πήγαινε όλο κάτι να δείξει αλλά μετά ξαναμαυριζε η οθόνη. Ήταν σαν να είχε κολλήσει το κλειστεί και να μην άνοιγε κάπως. Πάλι έστρωσε με hard reset... Ελπίζω οι επόμενες εκδόσεις του 11 να τα διορθώσουν όλα αυτά


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1875   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1.168 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/01/2018 - 15:06

Τελικά οχι τοσο μεγαλη επιτυχία το Χ?

https://www.altsanti...i-tou-iphone-x/

IPhone 15 pro - Macbook air m2


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες