Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 11 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone X - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2241 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1876   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2018 - 15:14

Τελικά οχι τοσο μεγαλη επιτυχία το Χ?

https://www.altsanti...i-tou-iphone-x/

Το χ είναι συλλεκτικό μοντέλο. Τι σημαίνει αυτό? Αυτό δε σημαίνει οτι απέτυχε, σημαίνει οτι θα περιοριστεί η παραγωγή του όπως γίνεται με όλα τα συλλεκτικά μοντέλα.

 

Επίσης το οτι δεν μπορώ να αποκτήσω το Χ ελέω των οικονομικών μου δυνατοτήτων, δε σημαίνει πως το Χ απέτυχε, δε σημαίνει πως η apple καταστρέφεται ή θα ανοίξει το μπαλκόνι να πηδήξει από τον 120 όροφο. 10 χρόνια τώρα μερικοί έχετε προεξοφλήσει το μέλλον της apple και οτι θα καταστραφεί που εάν σας έκαναν υπ. οικονομικών θα μας πτωχεύατε πάνω από 20 φορές. Τα μαθηματικά μιλάνε. Μιλάνε και αναφέρουν τις πωλήσεις που είναι τεράστιες,το αποθεματικό που έχτισε η apple που αγοράζει κανά 2 με 3 φορές το χρέος της χώρας μας και οτι η μετοχή της κινείται ανοδικά. Εάν όλα αυτά δε σας φτάνουν πάω πάσο.

 

 

Το τσαντίρι και αυτό του πετυχημένου Λάκη?


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 22/01/2018 - 15:15


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1877   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 22/01/2018 - 15:18

Τελικά οχι τοσο μεγαλη επιτυχία το Χ?

https://www.altsanti...i-tou-iphone-x/

Χαμενοι στην μεταφραση :huh:

 

Η μηπως 'buy the rumour sell the fact '?? Ποτε εχουμε αποτελεσματα τριμηνου ??


Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 22/01/2018 - 15:18


#1878   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 22/01/2018 - 15:58

Ο kuo γενικώς έχει πέσει μέσα ποτέ πέραν της κατάργησης του headphone jack στο 7αρι?


On iPad Air 2

#1879   fireleader

fireleader

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 22/01/2018 - 16:54

Βιάστηκα να πω ότι διορθώθηκε το θέμα με τη phantom usage... Το τηλέφωνο το έχω μόλις 6 μέρες και το έκανα set up as new όταν το πήρα. Τι μπορεί να φταίει και μου ξαναεμφανίζεται το πρόβλημα;
36c097ae2f7134510148bc28c8614919.jpg006cfa5d37cb1a5d1eca011083f45b18.jpg

#1880   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2018 - 17:07

Βιάστηκα να πω ότι διορθώθηκε το θέμα με τη phantom usage... Το τηλέφωνο το έχω μόλις 6 μέρες και το έκανα set up as new όταν το πήρα. Τι μπορεί να φταίει και μου ξαναεμφανίζεται το πρόβλημα;
36c097ae2f7134510148bc28c8614919.jpg006cfa5d37cb1a5d1eca011083f45b18.jpg

Πως πήρες τα δεδομένα σου πίσω εάν επιτρέπεται?



#1881   fireleader

fireleader

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 22/01/2018 - 17:13

Πως πήρες τα δεδομένα σου πίσω εάν επιτρέπεται?

Επαφές από iCloud, φωτογραφίες συγχρονίζω με το Photos και εφαρμογές τις ξανακατέβασα όλες μια μια...



#1882   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2018 - 17:19

Επαφές από iCloud, φωτογραφίες συγχρονίζω με το Photos και εφαρμογές τις ξανακατέβασα όλες μια μια...

Μήπως να μετέφερες τις εικόνες στο icloud και να τις έπαιρνες από εκεί?



#1883   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1.168 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/01/2018 - 17:31

Το χ είναι συλλεκτικό μοντέλο. Τι σημαίνει αυτό? Αυτό δε σημαίνει οτι απέτυχε, σημαίνει οτι θα περιοριστεί η παραγωγή του όπως γίνεται με όλα τα συλλεκτικά μοντέλα.
 
Επίσης το οτι δεν μπορώ να αποκτήσω το Χ ελέω των οικονομικών μου δυνατοτήτων, δε σημαίνει πως το Χ απέτυχε, δε σημαίνει πως η apple καταστρέφεται ή θα ανοίξει το μπαλκόνι να πηδήξει από τον 120 όροφο. 10 χρόνια τώρα μερικοί έχετε προεξοφλήσει το μέλλον της apple και οτι θα καταστραφεί που εάν σας έκαναν υπ. οικονομικών θα μας πτωχεύατε πάνω από 20 φορές. Τα μαθηματικά μιλάνε. Μιλάνε και αναφέρουν τις πωλήσεις που είναι τεράστιες,το αποθεματικό που έχτισε η apple που αγοράζει κανά 2 με 3 φορές το χρέος της χώρας μας και οτι η μετοχή της κινείται ανοδικά. Εάν όλα αυτά δε σας φτάνουν πάω πάσο.
 
 
Το τσαντίρι και αυτό του πετυχημένου Λάκη?


Κρύβεις πολυ οργη μεσα σου ε?
:)
Κι εγω το Χ εχω
Οι πωλήσεις ειναι μειωμενες τελευταία της Apple σε σχέση με το παρελθόν
Το άρθρο ειναι του πετυχημενου forbes
Χεστηκα για ολα τα παραπανω εκτος του οτι υπάρχει περίπτωση να καταργηθεί το Χ και να βγει ενα διαφορετικής σχεδιασης νεο χ που αυτο θα σημαίνει ειτε ξαναξηλωνομακ και δεν το θελω και οτι θα μεινω σε λιγο καιρο με ενα αποτυχημένο μοντελο χρυσοπληρωμενο αν και εφοσον ισχυει το άρθρο
Τωρα ολα τα αλλα που λες πηγαζουν απο κάτι αλλο οχι iPhone οχι Apple οχι...κτλ :)

IPhone 15 pro - Macbook air m2


#1884   fireleader

fireleader

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 22/01/2018 - 17:32

Μήπως να μετέφερες τις εικόνες στο icloud και να τις έπαιρνες από εκεί?

Γιατι; Μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα η βιβλιοθήκη του Photos? Επίσης η βιβλιοθήκη μου είναι γύρω στα 90GB. Δεν με βλέπω να την ανεβάζω στο iCloud...



#1885   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.754 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2018 - 18:09

Ανεκαθεν τα μοντελα της apple ηταν αποτυχια οσο αφορα πωλησεις, γεματα προβληματα, ο κοσμος τους γυριζε την πλατη κλπ κλπ. Τετοια αρθρα σε "σοβαρα" σαιτ και εντυπα παντα διαβαζαμε. Προσωπικα ουτε που δινω σημασια και δεν πανε να γραφουν ολοι οι μπουρδολογοι οτι θελουν. Το Χ ειναι επετειακο και ως τετοιο θα καταγραφει οπως πολυ σωστα ειπε και μια φιλη που το πηρε πριν καποιες μερες. Αν καποια στιγμη αλλαξει θα εχει βγει η επομενη επιδοτηση και θα παρουμε το αλλαγμενο, το καλο ( αφου δεν μας κανει το τελειο) :P . Α ρε κατι φαγουρες ...



#1886   SoWasRed

SoWasRed

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/01/2018 - 18:09

Γιατί όταν ανοίγω την εφαρμογή για τα Mail, ενώ έχω την Ώθηση απενεργοποιημένη, κατεβαίνουν αυτόματα τα email στο κινητό; Αυτό δεν θέλω να γίνεται, γιατί πολλά από αυτά έχουν συνημμένα πολύ μεγάλα σε μέγεθος.

Κάτω, δε, από την "Ώθηση", στο πεδίο με τους email λογαριασμούς μου έχω επιλέξει "Χειροκίνητα". Το ίδιο και στο πεδίο "Μετάκληση".



#1887   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/01/2018 - 18:25

Κλείνω 3 βδομάδες με το εργαλείο...
Έχω ξενερώσει πολύ με τα εξής...
1)Συνεχόμενες αποσυνδέσεις WiFi που ειδικά στο γραφείο με πειράζει...
2)Ότι και να λένε κάποιοι το Face ID ούτε τόσο αξιόπιστο ούτε τόσο γρήγορο είναι ούτε τόσο εύχρηστο όσο το Touch ID...
3)Σε σχέση με το 7 plus που είχα έχει μικρότερη οθόνη που στην καθημερινή χρήση φαίνεται...
4)Το βάρος του είναι τσιμπημένο για το μέγεθος του.
5)Απαράδεκτο να μη μπορείς να δει τη μπαταρία απευθείας... με γύρισε στο 1998 και ένα Motorola που είχα τότε πάρει με το Bfree...
6)Το notch είναι απαράδεκτο...

Σκέφτομαι να το πουλήσω θα δω...

Αντίθετα το iPad Pro 10.7 εξαιρετικό...

Υ.Γ.Και την προηγούμενη φορά που έφυγε ο Jobs η Apple παραλίγο να κλείσει όποτε δεν αποκλείεται να γίνει μέσα στο χρόνο...

#1888   dimitrisnt

dimitrisnt

    iPH Contributor

  • 1.168 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/01/2018 - 18:36

Ανεκαθεν τα μοντελα της apple ηταν αποτυχια οσο αφορα πωλησεις, γεματα προβληματα, ο κοσμος τους γυριζε την πλατη κλπ κλπ. Τετοια αρθρα σε "σοβαρα" σαιτ και εντυπα παντα διαβαζαμε. Προσωπικα ουτε που δινω σημασια και δεν πανε να γραφουν ολοι οι μπουρδολογοι οτι θελουν. Το Χ ειναι επετειακο και ως τετοιο θα καταγραφει οπως πολυ σωστα ειπε και μια φιλη που το πηρε πριν καποιες μερες. Αν καποια στιγμη αλλαξει θα εχει βγει η επομενη επιδοτηση και θα παρουμε το αλλαγμενο, το καλο ( αφου δεν μας κανει το τελειο) :P . Α ρε κατι φαγουρες ...

Ανεκαθεν τα μοντελα της apple ηταν αποτυχια οσο αφορα πωλησεις, γεματα προβληματα, ο κοσμος τους γυριζε την πλατη κλπ κλπ. Τετοια αρθρα σε "σοβαρα" σαιτ και εντυπα παντα διαβαζαμε. Προσωπικα ουτε που δινω σημασια και δεν πανε να γραφουν ολοι οι μπουρδολογοι οτι θελουν. Το Χ ειναι επετειακο και ως τετοιο θα καταγραφει οπως πολυ σωστα ειπε και μια φιλη που το πηρε πριν καποιες μερες. Αν καποια στιγμη αλλαξει θα εχει βγει η επομενη επιδοτηση και θα παρουμε το αλλαγμενο, το καλο ( αφου δεν μας κανει το τελειο) :P . Α ρε κατι φαγουρες ...


Εσυ που δεν το εχεις το βρίσκεις τέλειο και ξέρεις
Εμεις που το εχουμε δεν το βρίσκουμε τέλειο και δεν ξερουμε...
Χαχα οκ ωραιος συλλογισμος

IPhone 15 pro - Macbook air m2


#1889   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.754 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2018 - 18:41

Εσυ που δεν το εχεις το βρίσκεις τέλειο και ξέρεις
Εμεις που το εχουμε δεν το βρίσκουμε τέλειο και δεν ξερουμε...
Χαχα οκ ωραιος συλλογισμος

Συνονοματε μπερδευτηκες λιγακι αλλα δεν πειραζει....

 

Γιατί όταν ανοίγω την εφαρμογή για τα Mail, ενώ έχω την Ώθηση απενεργοποιημένη, κατεβαίνουν αυτόματα τα email στο κινητό; Αυτό δεν θέλω να γίνεται, γιατί πολλά από αυτά έχουν συνημμένα πολύ μεγάλα σε μέγεθος.

Κάτω, δε, από την "Ώθηση", στο πεδίο με τους email λογαριασμούς μου έχω επιλέξει "Χειροκίνητα". Το ίδιο και στο πεδίο "Μετάκληση".

Το χειροκινητα αυτο το νοημα δεν εχει? Οταν ανοιγεις την εφαρμογη να φορτωνει τα νεα μηνυματα?



#1890   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2018 - 19:05

Συνεχίζω να εκπλήσσομαι ευχάριστα από το τηλέφωνο μετά από αρκετό καιρό διαβιώσεως μαζί του...
Αν εξαιρέσουμε το βάρος (που θα συμφωνήσω,ότι λίγο ξενίζει, όχι κάτι φοβερό φυσικά...) κατά τα αλλά πραγματικά ικανοποιημένος...
Όντας χρήστης ιδιαίτερα ενεργός και απαιτητικός από το τηλέφωνο...έχοντας «συμβιβαστεί» με τα Iphone και με όσα η μαμά Apple προσφέρει...δύσκολα έως αδύνατο μα αλλάξω σε κάποια άλλη πλατφόρμα. Αντιλαμβάνομαι και «ζηλεύω» κατά κάποιο τρόπο όσους έχουν την δυνατότητα της επιλογής μιας και το οικοσύστημα τους τους το επιτρέπει ή δεν τους νοιάζει ...αλλά θεωρώ πολύ δύσκολο για εμένα να άλλαζα. Όλα όσα μου προσφέρει και με τον τρόπο που μου τα προσφέρει με καλύπτουν απόλυτα.
Πραγματικά το IPhone X μετά από καιρό με έκανε να έχω εκτός από όλα τα αλλά και την αίσθηση πως ερωτεύτηκα ξανά την συσκευή μου...
Εξαιρετική μπαταρία...μεταξύ άλλων!
Το νοτς ούτε λόγος για ενόχληση και η οθόνη μιας και πάντα προτιμούσα τις εκδόσεις 4,7 ιντσών (με το πλας κατάφερα να έχω συμβίωση 5 μήνες) εξαιρετική σε μέγεθος κι απόδοση!
Το Face ID στις ευχάριστες εκπλήξεις!
Αυτά από εμένα. Φυσικά είναι εντελώς δίκη μου άποψη και δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να ταιριάζουν τα όσα αναφέρω σε όλους. Άλλωστε η χρήση και τα ζητούμενα είναι για όλους μας διαφορετικά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες