Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 11 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone X - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2241 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1906   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/01/2018 - 10:35

δοκίμασε ένα hard reset και μια αποφόρτιση και το παρακολουθεις .



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1907   fireleader

fireleader

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 24/01/2018 - 11:54

Εχεις δοκιμασει να μικρυνεις το μεγεθος κειμενου;

attachicon.gifIMG_2662.JPG


Sent from my iPhone using Tapatalk


Μα αυτό έγραψα πως έκανα (δες και το screenshot που παρέθεσα). Μείωσα το μεγεθος ένα κλικ. Όμως το πρόβλημα μου είναι ότι δεν είναι το ίδιο. Δεν μιλάω για το μέγεθος του κειμένου καθώς τώρα είναι λίγο πολύ το ίδιο με των υπολοίπων iPhone. Μιλάω για το πως εμφανίζεται σε κάποιες εφαρμογές «περίεργα» όπως φαίνεται στο screenshot από το instagram.

#1908   Tolis1975

Tolis1975

    iPH User

  • 152 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 25/01/2018 - 11:03

Καλημερα,
Εχω την εντύπωση οτι σε ένα καινούργιο τηλεφωνο που το σκαλίζουμε πιο πολυ λόγω οτι ειναι καινούργιο ,η μπαταρία φυσιολογικά τελειώνει πιο γρήγορα απο κάποιο που το εχουμε 1’5 χρόνο
Για μένα που προέρχομαι απο 7 Plus μοντέλο η διαφορα στην μπαταρία ειναι ανεπαίσθητη .!
Το δυνατό του σημείο παραμένει η οθόνη του(μέγεθος-χρώματα),και το ιδανικό σχήμα σε ευχαριστία.

Κοιτα να πω οτι το πηρα προχτες ναι. Αλλα τοσους μηνες το εχω.

Με την ιδια χρηση και ισως και μικροτερη απ' ο,τι  εκανα στο 7+ , η μπαταρια του δε με ικανοποιει.

Το μεγεθος του ναι ειναι πιστευω το ιδανικο γιαυτο και μιλησα για παντοφλες αν ισχυσει η φημη οτι θα θα παει στις 6.5 ιντσες.



#1909   ioannispsa92

ioannispsa92

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Twitter:@ioann1s_psa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 26/01/2018 - 16:13

Ερώτηση: πιστεύετε αξίζει η πώληση του iPhone 8 Plus και η αγορά ενός μεταχειρισμένου iPhone x; Ευχαριστώ!

#1910   ramnoz

ramnoz

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 26/01/2018 - 17:49

Αν δεν έχεις πρόβλημα να δώσεις τα περισσότερα χρήματα,

Αν δεν σε ενοχλεί η διαφορετική αναλογία οθόνης 

Αν βαρέθηκες τον παλιό σχεδιασμό 

-----------------------------------------------

Αξίζει με κλειστά μάτια,

γιατί είναι πιο compact

γιατί είναι ταχύτατο

γιατί είναι πιο όμορφο

γιατί βαρέθηκα το παλιό σχήμα 

γιατί μου αρέσει ο νέος τρόπος χειρισμού (gestures)

γιατί έτσι θα είναι τα επόμενα iphones.



#1911   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/01/2018 - 22:28

Τελικα με μια προχειρη αναλυση σε τι ποσοστο των Χ εμφανιζεται το θεμα με την μπαταρια ? (εννοω το phantom...)
Σκεφτομαι να το παρω οπως καθε χρονο αλλα με φοβιζει που διαβαζω καθε μερα και για ενα νεο περιστατικο...
Εσεις οι πιο εμπειροι τι εχετε να πειτε παιδες? 
 
ΥΓ : Με τρομαζει η ιδεα να πρεπει να κανω επαναφορα και να ξαναπερασω τα παντα απο το 0 ειδικα αν εμπλεκεται και το itunes στην ολη ιστορια.


Καλά δεν είναι και τίποτα τραγικό το να κάνεις ένα reset as New. 20 λεπτά το έχω έτοιμο το κάνω το βράδυ με την ησυχία μου όταν θέλω να περάσω καινούριο iOS.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1912   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/01/2018 - 22:42

Τελικα με μια προχειρη αναλυση σε τι ποσοστο των Χ εμφανιζεται το θεμα με την μπαταρια ? (εννοω το phantom...)

Σκεφτομαι να το παρω οπως καθε χρονο αλλα με φοβιζει που διαβαζω καθε μερα και για ενα νεο περιστατικο...

Εσεις οι πιο εμπειροι τι εχετε να πειτε παιδες? 

 

ΥΓ : Με τρομαζει η ιδεα να πρεπει να κανω επαναφορα και να ξαναπερασω τα παντα απο το 0 ειδικα αν εμπλεκεται και το itunes στην ολη ιστορια.

Αυτό είναι κυρίως θέμα του iOS 11.

 

Δεν είναι κάτι να σε τρομάζει, συνέβαινε ανέκαθεν τόσα χρόνια.

 

Απλά στο Χ τελευταίες βδομάδες κάνει πάρτυ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1913   stifler

stifler

    iPH Addict

  • 772 μηνύματα
  • Twitter:@stiflerakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:MrJail

Δημοσίευση 26/01/2018 - 22:45

Αυτό είναι κυρίως θέμα του iOS 11.

 

Δεν είναι κάτι να σε τρομάζει, συνέβαινε ανέκαθεν τόσα χρόνια.

 

Απλά στο Χ τελευταίες βδομάδες κάνει πάρτυ.

Πιστευεις Νικο οτι ειναι θεμα software και θα λυθει στα επομενα updates λογικα?

Αν και καθε φορα λιγο πολυ μετα απο καθε νεα συσκευη και ios εχουμε παρατραγουδα..



#1914   Rosbou

Rosbou

    iPH Member

  • 298 μηνύματα
  • Twitter:@Rosbou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:Rosbou

Δημοσίευση 26/01/2018 - 22:46

Ερώτηση: πιστεύετε αξίζει η πώληση του iPhone 8 Plus και η αγορά ενός μεταχειρισμένου iPhone x; Ευχαριστώ!

παντως εγω φιλε μου που πηγα σε Χ εχει μεγαααααλη διαφορα και σιγουρα αξιζει να πας..... εχει πολλα συν



#1915   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/01/2018 - 23:12

Πιστευεις Νικο οτι ειναι θεμα software και θα λυθει στα επομενα updates λογικα?

Αν και καθε φορα λιγο πολυ μετα απο καθε νεα συσκευη και ios εχουμε παρατραγουδα..

Και τώρα διορθώνεται με κλασικές αλχημείες.

 

Δεν είναι κάτι όμως να σε αποθαρρύνει για αγορά, ούτε να σε τρομάζει.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1916   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/01/2018 - 07:27

Το κινητό το πούλησα χθες...3 βδομαδες το κράτησα πολλά τα μείον για το κόστος αυτό...Το έδωσα γιατί με τον καιρό όπως είναι λογικό θα έχανε αρκετά απ την τιμή...Οτσν η Apple διορθώσει αρκετά πράγματα τότε ξανά βλέπουμε...

Το pro 10.5 μια χαρά είναι έτσι για να μη μας λείπει το iOS...

Υ.Γ.Επειδη λέγεται έντονα ότι οι συσκευές της Apple δε σέρνονται όπως το Android μετά από 3-4 χρόνια αναγκάστηκα για μια μέρα να λειτουργήσω με το παλιό μου iPhone 6...Με την 11 πάνω το τηλέφωνο σέρνεται...Στην ουσία δεν μπορείς να δουλέψεις στην καθημερινότητα...Το μέγεθος μου είχε λείψει βέβαια που με ένα δάχτυλο πας παντου αλλα ότι σέρνεται είναι γεγονός.

Υ.Γ.2. Pixel 2 xl πλέον άντε να δούμε...

#1917   gymsouda

gymsouda

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2018 - 09:11

Μπράβο ρε φίλε!!! Να ησυχάσουμε και εμείς!!

#1918   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 27/01/2018 - 09:12

Το κινητό το πούλησα χθες...3 βδομαδες το κράτησα πολλά τα μείον για το κόστος αυτό...Το έδωσα γιατί με τον καιρό όπως είναι λογικό θα έχανε αρκετά απ την τιμή...Οτσν η Apple διορθώσει αρκετά πράγματα τότε ξανά βλέπουμε...

 

Απολυτα αναμενομενο για μενα ... Ημουν σιγουρος οτι θα καταληξει εδω... Αυτο που δεν καταλαβα ηταν γιατι το αγορασες αρχικα...Απο οτι εχω καταλαβει εχεις καποιες αναγκες που το iphone δεν μπορει να καλυψει και αυτο σου ηταν γνωστο εξ' αρχης... Επομενως που αποσκοπουσε η αγορα του ?



#1919   geors3

geors3

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/01/2018 - 10:18

Παιδιά καλημέρα, έχει κανένας πρόβλημα, στο iphone x, με το ηχείο και το ακουστικό; Το δικό μου, όταν το έχω για μέρες ανοιχτό (χωρίς να το κάνω reboot), όταν παίρνω τηλέφωνο κάποιον δεν τον ακούω καθόλου αλλά ούτε εκείνος με ακούει και όταν είναι να χτυπήσει το κινητό πχ. για ξυπνητήρι ή αν με πάρουν τηλ., δεν χτυπάει παρά μόνο η δόνηση. Μετά από την επανεκκίνηση όλα καλά, μέχρι να το ξανά πάθει μετά από καμιά εβδομάδα. Το έχω κάνει update στο τελευταίο και επίσης το έχω κάνει reset και το ξανά πέρασα. Ρωτάω να δω μήπως έχουν και άλλοι αντίστοιχο πρόβλημα. Το πιο πιθανό είναι να το γυρίσω πίσω και να μου δώσουν άλλο.



#1920   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/01/2018 - 11:33

Παιδιά καλημέρα, έχει κανένας πρόβλημα, στο iphone x, με το ηχείο και το ακουστικό; Το δικό μου, όταν το έχω για μέρες ανοιχτό (χωρίς να το κάνω reboot), όταν παίρνω τηλέφωνο κάποιον δεν τον ακούω καθόλου αλλά ούτε εκείνος με ακούει και όταν είναι να χτυπήσει το κινητό πχ. για ξυπνητήρι ή αν με πάρουν τηλ., δεν χτυπάει παρά μόνο η δόνηση. Μετά από την επανεκκίνηση όλα καλά, μέχρι να το ξανά πάθει μετά από καμιά εβδομάδα. Το έχω κάνει update στο τελευταίο και επίσης το έχω κάνει reset και το ξανά πέρασα. Ρωτάω να δω μήπως έχουν και άλλοι αντίστοιχο πρόβλημα. Το πιο πιθανό είναι να το γυρίσω πίσω και να μου δώσουν άλλο.

Μόλις βγει η 11.3 αν βαριέσαι τώρα πέρασε του ένα reset as new και χωρίς να περάσεις back up φυσικά παλιό μέσα στήσε το τηλέφωνο από την αρχή . Λογικά κάποιο confliq στην κάνει δεν φαίνεται πρόβλημα hardware .


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες