Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple Stopped Signing iPhone OS 3.1.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
62 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   drspeed

drspeed

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2010 - 18:12

Αυτο εδω ειναι!

για να βρεις τ αρχειο hosts ανοιξε το terminal kai γραψε defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE
και μετα Killall Finder

το αρχειο βρισκεται στο /private/etc και πρεπει να εισαι σε admin για να το επεξεργαστεις.

μετα αφου τελειωσεις γραψε στο τερμιναλ defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles FALSE
και μετα Killall Finder

Δεν μου βγάζει κάτι.Κάνω ότι λές αλλά το terminal δεν μου ανοίγει κάτι έτσι

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2010 - 18:14

δεν ανοιγει κατι ετσι. αλλα κανει τα κρυφα αρχεια 'φανερα' πηγες /private/etc?

#48   drspeed

drspeed

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2010 - 18:19

Οκ το βρήκα Ευχαριστώ.Έχω πολλά να μάθω ακόμα.............

#49   manos112

manos112

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2010 - 19:41

Λοιπον παιδια εγω εχω fw 3.1 πως μπορω να το παω στην 3.1.2 (το πηρα σημερα)?????ΗΕLP!!!!!!

#50   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2010 - 19:44

καλυτερα μεινε στην 3.1 και κανε jaikbrake ...δε σου δινει τιποτα παραπανω η 3.1.2..ταχα διορθωνει καποια bugs αλλα ουτε αυτο κανει δε χανεις τιποτα που εισαι στην 3.1 .μην παιζεις με την τυχη την δικια σου και του κινητου σου...να το χαρεις κιολας...

#51   manos112

manos112

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2010 - 19:46

καλυτερα μεινε στην 3.1 και κανε jaikbrake ...δε σου δινει τιποτα παραπανω η 3.1.2..ταχα διορθωνει καποια bugs αλλα ουτε αυτο κανει δε χανεις τιποτα που εισαι στην 3.1 .μην παιζεις με την τυχη την δικια σου και του κινητου σου...να το χαρεις κιολας...

Ευχαριστω πολυ...

#52   manos112

manos112

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2010 - 19:48

Μπορει καποιος να μου στειλει σε λινκ το Blackarin για 3.1 να το κανω jb?

#53   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2010 - 20:11

My link

#54   livegreat

livegreat

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2010 - 23:21

Πήγαινε ρυθμίσεις --->γενικά--->πληροφορίες--->μοντέλο και δες τι σου λέει εκεί(βλ φώτο).Αν δεν λέει GR είναι από άλλου η συσκευή σου.

Αναρτημένη εικόνα

GR λεει η συσκευη αλλα μαλλον θα πρεπει να ενεργοποιησω την καρτα μεσω itunes και υστερα να φαει jailbreak.Υποθετω δηλαδη.Θα το δοκιμασω τωρα.Πειραματοζωο το εχω καταντησει σημερα το μηλαρακι :rolleyes:

#55   livegreat

livegreat

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2010 - 23:31

ΟΚ παιδες αυτο που ειπα ητανε τελικα.Θελει πρωτα unlock απο itunes και υστερα να φαει το blackrain του.Τοσο καιρο ημουνα με κλειδωμενο 3g και δεν ηξερα τη διαδικασια.Δεν το ξαναπειραζω το καημενο(για σημερα τουλαχιστον :blush: )

#56   Varaderistas

Varaderistas

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/02/2010 - 13:24

Σε κάθε περίπτωση προσέξτε τι εφαρμογή κατεβάζετε και εγκαταστείτε στην συσκευή σας μέχρι/εάν ανακοινωθεί μία μέθοδος Jailbreak για την v3.1.3!


Τελικά την πατάτα την έφαγα και κάηκα! Αλλά, ελπίζω με τη βοήθειά σας να σώσω τίποτα...

Η κατάσταση έχει ως εξής. Προχθές αγόρασα το νέο μου 3GS 32GB με 3.1.2 επάνω... Φυσικά, απέφυγα να του κάνω Update στην 3.1.3 και προσπάθησα μέσα από το Blackrain να το σπάσω. Το πέτυχα!

Στην εγκατάσταση, όμως, μιας εφαρμογής, μου ζήτησε να κάνω restore, και φυσικά πήρε την 3.1.3 επάνω.

Το θέμα είναι ότι στη Cydia υπάρχει pending request για την TTS μου. Δεν ξέρω πλέον ποια είναι η κατάσταση για την TTS, αλλά πιστεύετε ότι θα μπορούσε να γίνει τελικά το jailbreak με το δεδομένο του pending request?

Αλλιώς, αναμένω τους developers...

#57   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.728 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 05/02/2010 - 13:31

Τελικά την πατάτα την έφαγα και κάηκα! Αλλά, ελπίζω με τη βοήθειά σας να σώσω τίποτα...

Η κατάσταση έχει ως εξής. Προχθές αγόρασα το νέο μου 3GS 32GB με 3.1.2 επάνω... Φυσικά, απέφυγα να του κάνω Update στην 3.1.3 και προσπάθησα μέσα από το Blackrain να το σπάσω. Το πέτυχα!

Στην εγκατάσταση, όμως, μιας εφαρμογής, μου ζήτησε να κάνω restore, και φυσικά πήρε την 3.1.3 επάνω.

Το θέμα είναι ότι στη Cydia υπάρχει pending request για την TTS μου. Δεν ξέρω πλέον ποια είναι η κατάσταση για την TTS, αλλά πιστεύετε ότι θα μπορούσε να γίνει τελικά το jailbreak με το δεδομένο του pending request?

Αλλιώς, αναμένω τους developers...


φιλε μου επρεπε οταν η συσκευη σου ζητησε reboot να ξανατρεξεις το blacra1n και θα ησουν κομπλε.αυτο συμβαινει γιατι η συσκευη σου εχει την νεα bootroom και δεν κραταει το jb οπως στις συσκευες με την παλια bootroom.μαλλον δεν μπορεις να κανεις τιποτα,χωρις ομως να σε παιρνω στο λαιμο μου.αν καποιος γνωριζει κατι παραπανω απο εμενα παρακαλω να βοηθησει το παιδι.

#58   iria

iria

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/02/2010 - 14:57

Παιδία εδώ έχω το iTunes 9.0.2 για όσους το θέλουν.

#59   DAIMOND

DAIMOND

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/02/2010 - 16:34

καλησπέρα παιδια !!

κγω κατεβάζω την προηγούμενη έκδοση του itunes και απενεργοποιησα το αυτόματο update μέχρι νεοτέρας!!
παντων πολυ νταβατζιλίκι αυτη η apple ...

#60   Varaderistas

Varaderistas

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/02/2010 - 19:21

φιλε μου επρεπε οταν η συσκευη σου ζητησε reboot να ξανατρεξεις το blacra1n και θα ησουν κομπλε.αυτο συμβαινει γιατι η συσκευη σου εχει την νεα bootroom και δεν κραταει το jb οπως στις συσκευες με την παλια bootroom.μαλλον δεν μπορεις να κανεις τιποτα,χωρις ομως να σε παιρνω στο λαιμο μου.αν καποιος γνωριζει κατι παραπανω απο εμενα παρακαλω να βοηθησει το παιδι.



To φαντάστικα...! Πάντως ευχαριστώ για την επικοινωνία..!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες