Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iOS 11.3: Αυτά είναι τα νέα χαρακτηριστικά του


  • Please log in to reply
880 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   konra

konra

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 13/03/2018 - 22:32

Υπάρχει πρόβλημα -τι περίεργο- με το Phantom Usage μέχρι και την 11.2.6.

Έχει διορθωθεί στην 11.3.

Μπήκα beta από χθες. Θα δείξει. Η πλάκα πάντως είναι πως στα περισσότερα iOS που θυμάμαι ( το 11 είναι για σεμινάριο ) οι beta είχαν συνήθως καλύτερη μπαταρία από τις officials.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   orotava

orotava

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 13/03/2018 - 22:49

Στην 11.2 μέχρι να σβήσει ο ήλιος ... πρώτη φορά τοσο σάπιλα στο ios ... μακάρι να ήμουν στην 10.3 ... Κοιτά να δεις σε 2 χρονια που κατάφερε το android να γινει ios και το iOS Android ... απαράδεκτες επιδόσεις

#333   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113,586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/03/2018 - 22:59

Μπήκα beta από χθες. Θα δείξει. Η πλάκα πάντως είναι πως στα περισσότερα iOS που θυμάμαι ( το 11 είναι για σεμινάριο ) οι beta είχαν συνήθως καλύτερη μπαταρία από τις officials.

Τις περισσότερες φορές ναι.

 

Δεν γίνεται ιδιαίτερο Optimization στο κομμάτι της μπαταρίας γι' αυτό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#334   tassr

tassr

    iPH Member

  • 212 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/03/2018 - 23:02

6s στη μπέτα 5 μια χαρά πάει. Στην αρχή έφαγε μερικά κολλήματα, κάνεις ένα χαρντ ρισέτ και είναι το παλιό καλό 6s στα 1853, γρήγορο, άνετο, και με μισή μέρα μπαταρία


Sent from my iPhone using Tapatalk

#335   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9,340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/03/2018 - 23:37

Νομίζω πως οι τελικές εκδόσεις προ ios 12 δηλαδή προς το καλοκαίρι θα διορθώσουν όλα τα προβλήματα. Παρατηρώ πάντως μέχρι τώρα οτι αυτά τα respring τα περιόρισαν σχεδόν τελείως στην έκδοση 11.2.6 αλλά ακόμα υπάρχουν και εμφανίζεται και σε 7αρη.

#336   konra

konra

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 14/03/2018 - 00:57

Τις περισσότερες φορές ναι.

Δεν γίνεται ιδιαίτερο Optimization στο κομμάτι της μπαταρίας γι' αυτό.

Λογικό... τι να πρώτοκάνουν και αυτοί....


Νομίζω πως οι τελικές εκδόσεις προ ios 12 δηλαδή προς το καλοκαίρι θα διορθώσουν όλα τα προβλήματα. billytilaver αν και συνηθίζω να είμαι αισιόδοξος, σε αυτή την φάση, θα κρατήσω μικρό καλάθι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#337   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9,340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/03/2018 - 01:30

Λογικό... τι να πρώτοκάνουν και αυτοί....
Νομίζω πως οι τελικές εκδόσεις προ ios 12 δηλαδή προς το καλοκαίρι θα διορθώσουν όλα τα προβλήματα. billytilaver αν και συνηθίζω να είμαι αισιόδοξος, σε αυτή την φάση, θα κρατήσω μικρό καλάθι.
Sent from my iPhone using Tapatalk



Όλα καλά θα πάνε. Μην αγχώνεσαι. Το έκαναν τεράστιο το ios και χωρίς αιτία.

#338   konra

konra

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 14/03/2018 - 02:17

Όλα καλά θα πάνε. Μην αγχώνεσαι. Το έκαναν τεράστιο το ios και χωρίς αιτία.

. Καλά εννοείται . Απλώς απορώ πως κατέστρεψαν το πιο σωστό ( κατά την γνώμη μου ) λειτουργικό μέσα σε λίγα χρόνια. Οι κυριότεροι λόγοι που φημιζόταν ήταν πως είναι ελαφρύ, σταθερό, απλό και αξιόπιστο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: konra, 14/03/2018 - 02:23.


#339   stevchrly

stevchrly

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/03/2018 - 08:03

iphone 6s plus ios 11.3 (15E5211a)

Στη πρώτη επανεκκίνηση άνοιξε με μια κιτρινίλα στο πάνω αριστερή γωνία της οθόνης, έκανα hard reset και έστρωσε

Μπαταρία, στις προηγούμενες beta όταν το άφηνα με 100% φορτισμένη την μπαταρία τη νύχτα, το έβρισκα το πρωί στο 100% όσο και να φαίνεται περίεργο, σήμερα το βρήκα στο 94%!!

Η μπαταρία του είναι αλλαγμένη με άριστη υγεία και χωρητικότητα.

Στη σημερινή beta μέσα από την εφαρμογή του ios (Υγεία μπαταρίας beta) βγάζει σέρβις και ανοιγωντας την εφαρμογή λέει: Μεγίστη χωρητικότητα - και Δυνατότητα απόδοσης κορυφής, "δεν είναι δυνατός ο προσδιορισμός... )



#340   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1,031 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/03/2018 - 08:33

. Καλά εννοείται . Απλώς απορώ πως κατέστρεψαν το πιο σωστό ( κατά την γνώμη μου ) λειτουργικό μέσα σε λίγα χρόνια. Οι κυριότεροι λόγοι που φημιζόταν ήταν πως είναι ελαφρύ, σταθερό, απλό και αξιόπιστο.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Αν ήταν να μείνει η τεχνολογία στο πρώιμο τότε δεν θα υπήρχε λόγος να αναμένουμε και νεότερες συσκευές, δεν θα υπήρχε λόγος να προτείνουμε ή και να απαιτούμε προσθήκες χαρακτηριστικών και λειτουργιών, γιατί θα είμαστε αυτάρκεις, ίσως να μην είχαμε και καθόλου τέτοιες συσκευές (υπάρχουν και αυτοί οι οποίοι κατακρίνουν αυτό που δεν μπορούν διαχειριστούν, εν προκειμένου την τεχνολογία).
Συμφωνώ ότι δεν δοκιμάζουν τα νεότερα λειτουργικά όπως και όσο πρέπει ώστε να είναι διασφαλισμένη η σταθερότητα και η απρόσκοπτη λειτουργία τους. Κι εγώ ως καταναλωτής είμαι απογοητευμένος γιατί θεωρούσα ότι είχα βρει τουλάχιστον δυο-τρία καίρια σημεία όπως ανέφερες κι εσύ, τα οποία με προσέλκυσαν και με διευκόλυναν στη ζωή μου μέσα από αυτές τις συσκευές της συγκεκριμένης εταιρίας. Έχω δει και την αντίπερα όχθη και δεν μου άρεσε ποτέ γιατί δεν... δεν χρειάζεται να εξηγήσω, προσωπική εκτίμηση.
Επί του θέματος, αναμένω κι εγώ την διόρθωση όλων των προβλημάτων.

#341   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3,100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/03/2018 - 09:48

για αυτο τοσα χρονια ειχαμε ενα ios γρηγορο και αξιοπιστο επειδη δεν ειχε πολλες λειτουργιες,οσο μεγαλωνει βλεπουμε τι ψαρια πιανει και αυτο 



#342   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2,067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 14/03/2018 - 15:08

iphone 6s plus ios 11.3 (15E5211a)
Στη πρώτη επανεκκίνηση άνοιξε με μια κιτρινίλα στο πάνω αριστερή γωνία της οθόνης, έκανα hard reset και έστρωσε
Μπαταρία, στις προηγούμενες beta όταν το άφηνα με 100% φορτισμένη την μπαταρία τη νύχτα, το έβρισκα το πρωί στο 100% όσο και να φαίνεται περίεργο, σήμερα το βρήκα στο 94%!!
Η μπαταρία του είναι αλλαγμένη με άριστη υγεία και χωρητικότητα.
Στη σημερινή beta μέσα από την εφαρμογή του ios (Υγεία μπαταρίας beta) βγάζει σέρβις και ανοιγωντας την εφαρμογή λέει: Μεγίστη χωρητικότητα - και Δυνατότητα απόδοσης κορυφής, "δεν είναι δυνατός ο προσδιορισμός... )


Το ίδιο μου γράφει και μένα για τη μπαταρία με την παύλα χωρίς καμία πληροφορία.οσο για τη μπαταρία βλέπω και εγώ μια αυξημένη κατανάλωση σε αυτήν την μπετα!6s plus


Sent from my iPhone using Tapatalk

#343   konra

konra

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 14/03/2018 - 15:21

Αυτό είναι το θέμα. Να δούμε κατά πόσο θα μπορέσουν να διαχειριστούν σωστά το μέγεθος του iOS σε σχέση με το hardware που έχουν οι συσκευές. Αλλιώς θα γίνουν αυτό που έκραζαν. Πιστεύω πως Σεπτέμβρη θα φανεί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#344   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2,570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 14/03/2018 - 16:02

Σε 8 βλέπω και εγώ την μπαταρία να κατεβαίνει σαν σε αντίστροφη μέτρηση.
Έχω κάνει 2 hr και ξανά φορτίζω ευελπιστώντας σε καλύτερη συμπεριφορά.
Σε iPad Pro πάλι φαίνεται πιο φυσιολογική η κατανάλωση.

Τι να πω ; Ότι κάτσει ; Άλλη συμπεριφορά σε κάθε συσκευή ;

Σαν πρώτη εντύπωση πάντως νομίζω πως η beta 5 καμμία σχέση με την πολύ καλή εντύπωση που μου είχε αφήσει η beta 4.


Sent from my iPad Pro.

#345   tassr82

tassr82

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/03/2018 - 17:38

Μετά από 1 ημέρα χρήσης στη μπέτα 5, iphone 6s - με μία λέξη: πισογύρισμα



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες