Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Apple Watch Series 4: Επίσημη παρουσίαση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1510 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 29/09/2018 - 14:47

Μιας και αποφάσισα να μείνω με το Χ, σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του aw4. Να πάω σε 44 η θα είναι αρκετά μεγάλο ? Γενικά ο καρπός μου είναι λεπτός.

Εγω έχω παρά πολύ λεπτό καρπό όποτε προτίμησα το 40 αρι
Το 44 θα φαινόταν γι μένα ψυχολογικά εννοώ μεγάλο
Είναι καθαρά το τι γουστάρεις
Άλλοι θέλουν σε λεπτούς καρπούς μεγάλα ρολόγια , άλλοι όπως εγω λίγο πιο minimal
Και το μικρό να επιλέξεις άνετα κανείς την δουλειά σου
Πήγαινε αν μπορείς να τα δοκιμάσεις και τα 2 και επιλέγεις
Αν μου έλεγες τα περσινά μοντέλα ποιο να παρεις θα σου λέγε το μεγάλο (42αρι) λόγω μεγαλυτερης επιφάνειας οθόνης
Φέτος το 40 έχω μεγαλώσει τόσο η οθόνη που είναι σχεδόν οσο το περσινό 42
Δίκη σου είναι καθαρά η επιλογή και κανείς δεν μπορεί να σου πει τι θα σου κάτσει καλύτερα


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 29/09/2018 - 14:49

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   baron

baron

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2018 - 15:14

Μιας και αποφάσισα να μείνω με το Χ, σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του aw4. Να πάω σε 44 η θα είναι αρκετά μεγάλο ? Γενικά ο καρπός μου είναι λεπτός.


Δεν είναι τεράστια η εξωτερική διαφορά. Πάρε το 44αρι και θα με θυμηθείς

#273   baron

baron

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2018 - 15:17

Όταν το πρωτοπηρα ο κυρίαρχος λόγος ήταν οι παλμοί δεδομένου ότι ξεκίνησα δίαιτα και περπατούσα και επιπλέον επειδή έχω θέμα την καρδιά μου ήθελα να τα παρακολουθώ.
Έκτοτε δεν το έβγαλα από το Χέρι μου. Κινούμαι με scooter όλη μέρα και έχω τη δυνατότητα να βλέπω ποιος με καλεί.
Σχεδόν δεν χρησιμοποιώ το κινητό στο αυτοκίνητο.

Και αλλά πολλά.

#274   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 29/09/2018 - 15:23

Δεν χρειάζεται να έχεις ήχο στο κινητό σε στιγμές που απαιτείται ησυχία όπως σινεμά πχ αφού δονείται αυτό στον καρπό σου και το αντιλαμαβανεσαι.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Από το 2015 που το φοράω έχω βάλει το iPhone αθόρυβο και δεν το έχω ξανά βάλει ποτέ με ήχο. Έχω βρει την υγεία μου και την ηρεμία μου. Πριν χωρίς το ρολόι όλο μπιμπ μπιμπ μπιμπ τα μηνύματα και δεν μπορούσα να το έχω και αθόρυβο γιατί έχανα μηνύματα και κλήσεις. Θυμάμαι παλιά στα μηνύματα είχα το κινητό ανοιχτό στην συνομιλία γιατί ήξερα ότι θα έρθει μήνυμα και περίμενα το μήνυμα με το κινητό ανοιχτό για να μην κλείσει και κάνει ήχο

Τελευταία επεξεργασία από: Spiroslp, 29/09/2018 - 15:23


#275   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.762 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 29/09/2018 - 15:40

Από το 2015 που το φοράω έχω βάλει το iPhone αθόρυβο και δεν το έχω ξανά βάλει ποτέ με ήχο. Έχω βρει την υγεία μου και την ηρεμία μου. Πριν χωρίς το ρολόι όλο μπιμπ μπιμπ μπιμπ τα μηνύματα και δεν μπορούσα να το έχω και αθόρυβο γιατί έχανα μηνύματα και κλήσεις. Θυμάμαι παλιά στα μηνύματα είχα το κινητό ανοιχτό στην συνομιλία γιατί ήξερα ότι θα έρθει μήνυμα και περίμενα το μήνυμα με το κινητό ανοιχτό για να μην κλείσει και κάνει ήχο

Ειναι ό,τι πρέπει για όσους έχουν ερωμένη χαχαχαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#276   Chaplin

Chaplin

    iPH Enthousiast

  • 446 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 29/09/2018 - 18:05

Μόλις προπαράγγειλα αυτό από κωτσόβολο μου είπαν ότι θα το έχω σε 15 μέρες σπίτι μου. Πιστεύετε αξίζει να περιμένεις για καλύτερες τιμές από σκρουτζομάγαζα ή η διαφορά θα είναι μικρή;

 

Επίσης για έξτρα λουράκια(μαιμού) υπάρχει κάποιο οικονομικό σιτε για να πάρουμε; 


Τελευταία επεξεργασία από: Chaplin, 29/09/2018 - 18:07


#277   Chaplin

Chaplin

    iPH Enthousiast

  • 446 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 29/09/2018 - 18:11

Από το 2015 που το φοράω έχω βάλει το iPhone αθόρυβο και δεν το έχω ξανά βάλει ποτέ με ήχο. Έχω βρει την υγεία μου και την ηρεμία μου. Πριν χωρίς το ρολόι όλο μπιμπ μπιμπ μπιμπ τα μηνύματα και δεν μπορούσα να το έχω και αθόρυβο γιατί έχανα μηνύματα και κλήσεις. Θυμάμαι παλιά στα μηνύματα είχα το κινητό ανοιχτό στην συνομιλία γιατί ήξερα ότι θα έρθει μήνυμα και περίμενα το μήνυμα με το κινητό ανοιχτό για να μην κλείσει και κάνει ήχο

Ένας λόγος που το παίρνω είναι αυτός να μην βγάζω όλη την ώρα το κινητό από την τσέπη.

 

Από την άλλη όμως δεν είναι μείον να βλέπουν όλοι πιος σε καλεί ή το μήνυμα που έλαβες;

 

μπορείς να το βάλεις σε λειτουργία δόνησης χωρίς να βγάζει στην οθόνη την κλήση μήνυμα;


Τελευταία επεξεργασία από: Chaplin, 29/09/2018 - 18:12


#278   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 29/09/2018 - 18:19

44αρι με sport band και εγώ από πλαίσιο. Παραγγελία βέβαια και αναμονή...ελπίζω όχι παρά πολύ...και ελπίζω το ecg να έρθει κ εδώ.


Sent from my iPad using Tapatalk

#279   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 29/09/2018 - 18:56

Ένας λόγος που το παίρνω είναι αυτός να μην βγάζω όλη την ώρα το κινητό από την τσέπη.

Από την άλλη όμως δεν είναι μείον να βλέπουν όλοι πιος σε καλεί ή το μήνυμα που έλαβες;

μπορείς να το βάλεις σε λειτουργία δόνησης χωρίς να βγάζει στην οθόνη την κλήση μήνυμα;

Όλα τα μηνύματα και οι ειδοποιήσεις που έρχονται όταν φοράς το ρολόι δεν ανάβει το κινητό, όλα πάνε στο ρολόι. Μόνο όταν σε παίρνουν τηλέφωνο ανοίγει και το κινητό μαζί και δεν το έχω ψάξει αν γίνεται να μην ανάβει το κινητό στις κλήσεις. Δεν ξέρω αν υπάρχει καν επιλογή.
Επίσης δεν ανάβει ούτε το ρολόι πρέπει να σηκώσεις τον καρπό και να φέρεις το ρολόι προς στο πρόσωπο σου (να κάνεις δηλαδή την κίνηση ότι βλέπεις την ώρα) για να σου δείξει την ειδοποίηση. Εννοείται βάζεις το ρολόι αθόρυβο με Taptic δόνηση ή και με ήχο. Εγώ και το ρολόι το έχω αθόρυβο μόνο την δόνηση του μηχανισμού Taptic νιώθω που τις πρώτες μέρες κάποιες φορές δεν τον ένιωθα (σε μέρη με βαβούρα και πολύ κόσμο) αλλά μετά από κάποιες μέρες τον καταλάβαινα.

Τελευταία επεξεργασία από: Spiroslp, 29/09/2018 - 19:00


#280   marga

marga

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/09/2018 - 19:33

Αν και δεν έχω Apple Watch αλλα Samsung , συμφωνώ μέχρι τελείας με ο,τι είπαν τα παιδιά παραπάνω.

Το smartwatch βολεύει απίστευτα εκτός απο τη γυμναστική, στην καθημερινότητα. Ακόμα και σε γιατρό που πήγα και με ρωτάει για τους παλμούς μου , άνοιξα το κινητό και του είπα αναλυτικά πότε ειχα υψηλότερους.

Στην οδήγηση αν έρθει κάποιο μήνυμα το βλέπω με ασφάλεια στο ρολοι. Επισης στο σινεμα που το κινητό ειναι στο αθόρυβο δε χάνω τίποτα σημαντικό.
Γενικώς δε χρειάζεται να βγάζω το κινητό απο την τσάντα μονο και μονο για να δω ποιος με καλεί πχ.

Ακόμα, κάνοντας τωρα master και δουλεύοντας σε εργαστήριο έχω το κινητό μέσα στην τσάντα σε μια ντουλάπα. Βλέπω ο,τι μου στείλουν βλέπω ποιος με καλεί και ανάλογα ξερω αν πρέπει να διακόψω ή όχι τη δουλειά μου.

Έχω ρολοι 2200€ και προτιμώ να φοράω smartwatch :P


Sent from my iPad using Tapatalk

#281   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2018 - 21:09

Παιδιά για όποιον θέλει μίλησα με istorm .το apple watch series 4 nike θα είναι διαθέσιμο 5-10-2018


Sent from my iPhone using Tapatalk

#282   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/09/2018 - 21:33

Μόλις προπαράγγειλα αυτό από κωτσόβολο μου είπαν ότι θα το έχω σε 15 μέρες σπίτι μου. Πιστεύετε αξίζει να περιμένεις για καλύτερες τιμές από σκρουτζομάγαζα ή η διαφορά θα είναι μικρή;

 

Επίσης για έξτρα λουράκια(μαιμού) υπάρχει κάποιο οικονομικό σιτε για να πάρουμε; 

Δεν υπάρχει λόγος να περιμένεις.

 

Δεν αναμένεται να πέσει σύντομα στο Skroutz και όταν γίνει αυτό θα μιλάμε για διαφορά της τάξεως των 30€ μαξ.

 

Για λουράκια εδώ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#283   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2018 - 03:51

Δεν υπάρχει λόγος να περιμένεις.

 

Δεν αναμένεται να πέσει σύντομα στο Skroutz και όταν γίνει αυτό θα μιλάμε για διαφορά της τάξεως των 30€ μαξ.

 

Για λουράκια εδώ.

τα λουρακια του aw3 42mm θα κανουν στο aw4 44mm?



#284   baron

baron

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2018 - 03:55

τα λουρακια του aw3 42mm θα κανουν στο aw4 44mm?


Ναι. Αυτά έβαλα εγώ στο δικό μου από χθες όπου το πήρα.

#285   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2018 - 03:57

Ναι. Αυτά έβαλα εγώ στο δικό μου από χθες όπου το πήρα.

ωραια! καλο αυτο!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες