Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone Xs/Xs Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2531 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2071   MichaelLg

MichaelLg

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 25/01/2019 - 14:44

Εγώ σκέφτομαι να κάνω αλλαγή από 6 σε Xs gold .Πιστευω είναι το ποιο όμορφο χρωμα που έχει βγάλει σε iPhone ... Πιστευω το black το space gray το ασημί έχουν γίνει ρουτίνα πλέον , τα συνήθισε το μάτι ... Όποτε καταλήγω σε gold χρωμα με black leather apple θήκη

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2072   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.415 μηνύματα

Δημοσίευση 25/01/2019 - 14:48

Το χρυσό όσες φορές και αν το βλέπω στα μαγαζιά από κοντά μου κάνει σε γυναικείο χρωμα η κάπως κιτς (εντελώς προσωπική άποψη) αν από την άλλη του βάλεις και θήκη τι νόημα έχει; Αν θες να φαίνεται το χρωμα του καλύτερα πάρε μια clear τουλάχιστον θήκη


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: ikaros13, 25/01/2019 - 14:49


#2073   dimprio

dimprio

    iPH User

  • 178 μηνύματα

Δημοσίευση 25/01/2019 - 14:48

Εγώ σκέφτομαι να κάνω αλλαγή από 6 σε Xs gold .Πιστευω είναι το ποιο όμορφο χρωμα που έχει βγάλει σε iPhone ... Πιστευω το black το space gray το ασημί έχουν γίνει ρουτίνα πλέον , τα συνήθισε το μάτι ... Όποτε καταλήγω σε gold χρωμα με black leather apple θήκη

Αυτό το χρωμα είναι φανταστικό . Να το πάρεις.


Sent from my iPhone XS max

#2074   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 25/01/2019 - 14:52

Xs Max θέλει νεφρό και δυστυχώς το χρειάζομαι! οπότε κλείνω προς το Xs. Πόσο μεγάλη διαφορά σαν οθόνη σε μέγεθος και όχι σαν συνολική συσκευή σαν μέγεθος; Δηλαδή 5,8" σε σχέση με την 5,5" των Plus;


Νίκο, δεν μπορώ αρχηγέ έρωτας το μαύρο. Το άσπρο Χ & Χs μου θυμίζει το 3G / 3GS Μαύρη οθόνη, ασημένιο bezel άσπρο καπάκι...

Τώρα εάν βγάλει Product Red Xs / Xs Max τότε το συζητάμε!

Θα σου φανεί μικρό το 5,8. Think again...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#2075   MichaelLg

MichaelLg

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 25/01/2019 - 14:57

Το χρυσό όσες φορές και αν το βλέπω στα μαγαζιά από κοντά μου κάνει σε γυναικείο χρωμα η κάπως κιτς (εντελώς προσωπική άποψη) αν από την άλλη του βάλεις και θήκη τι νόημα έχει; Αν θες να φαίνεται το χρωμα του καλύτερα πάρε μια clear τουλάχιστον θήκη

——————-


Ikaros13 Το γυναικείο που λες είναι καθαρά υποκειμενικό , δηλαδή χρυσά ρολόγια πως υπάρχουν αντρικά ? Η ακόμη και η βέρα που φοράμε χρυσή δεν είναι ? Άποψη μου είναι ότι χρωμα δεν καθορίζει το φύλο ( εξαιρείται το ροζ φυσικά) ... Όσο για την θήκη ναι ίσως πάω και σε clear ...

Τελευταία επεξεργασία από: MichaelLg, 25/01/2019 - 14:59


#2076   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/01/2019 - 15:02

Νίκο, δεν μπορώ αρχηγέ έρωτας το μαύρο. Το άσπρο Χ & Χs μου θυμίζει το 3G / 3GS Μαύρη οθόνη, ασημένιο bezel άσπρο καπάκι... 

 

Τώρα εάν βγάλει Product Red Xs / Xs Max τότε το συζητάμε!

Μόνο που αυτό δεν είναι μαύρο.. Ένα ξεφτισμένο γκρί είναι.

 

Να βγάλει ένα κατράμι μαύρο αλά S7 που είχες να σου πω μαζί σου.

 

Μέχρι τότε είπαμε.. ΜΟΝΟ RED και μόνο Max.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 25/01/2019 - 15:19

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2077   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.320 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 25/01/2019 - 15:50

Μόνο που αυτό δεν είναι μαύρο.. Ένα ξεφτισμένο γκρί είναι.

 

Να βγάλει ένα κατράμι μαύρο αλά S7 που είχες να σου πω μαζί σου.

 

Μέχρι τότε είπαμε.. ΜΟΝΟ RED και μόνο Max.

Τουλάχιστον καλύτερο από το άσπρο κατ εμένα.

 

Τώρα για το Xs Max δεν γίνεται, άσε που πλέον γυρνάω στα ποιο μικρά τηλέφωνα (σε όγκο)

 

Τώρα για το S7 ήτανε μαύρο κατράμι κουκλί ήτανε! Αλλά τώρα άλλος το χαίρεται... 

 

Αλλά σαν το συλλεκτικό δεν είναι κανένα! Ότι και να λέγανε ήτανε το μόνο τηλέφωνο που αγόρασα δύο και τα δύο ήτανε όπως θα έπρεπε να ήταν σε αψεγάδιαστα! 


Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 25/01/2019 - 15:52

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#2078   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/01/2019 - 16:01

To "συλλεκτικό" είναι το μοναδικό iPh που μετάνιωσα και πούλησα στα τόσα χρόνια.

 

Μέγα λάθος.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2079   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.320 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 25/01/2019 - 16:07

Ε μα γι' αυτό και δεν το έδωσα! Και έχω το άλλο ανέγγιχτο στο κουτί του.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#2080   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.415 μηνύματα

Δημοσίευση 25/01/2019 - 17:05

Ikaros13 Το γυναικείο που λες είναι καθαρά υποκειμενικό , δηλαδή χρυσά ρολόγια πως υπάρχουν αντρικά ? Η ακόμη και η βέρα που φοράμε χρυσή δεν είναι ? Άποψη μου είναι ότι χρωμα δεν καθορίζει το φύλο ( εξαιρείται το ροζ φυσικά) ... Όσο για την θήκη ναι ίσως πάω και σε clear ...


Εννοείται είναι υποκειμενικό άλλωστε το είπα σαν προσωπική γνώμη. Γενικά στο χρυσό έχω θέμα ούτε ρολόι θα έπαιρνα ποτέ ακόμη και η βέρα μου είναι από πλατίνα.. Είμαι λίγο κλασσικουρας τι να κάνουμε χαχαχα
Πάντως έχει διαφορά να το δει κάποιος από κοντά και μετά να αποφασίσει. Φίλος που το έβλεπε σε βίντεο το είχε ερωτευτεί, όταν το είδε από κοντά ξενέρωσε και πήγε στο space gray


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#2081   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 25/01/2019 - 17:16

Κοιτά δεν μπορείς να λες ότι για το Max θέλεις νεφρό και για το xs ολα καλά σχετικά. Δεν έχουν και την τόση μεγάλη διαφορά στην τιμή. Ξαναδές το. Και εγώ από 6s+ πήγα στο Max με κλειστά μάτια δεν θα μπορούσα να πάω σε κάτι μικρότερο με την καμία.. Ειδικά τώρα που και οι τιμές έχουν πέσει αισθητά..
space gray έχω καταπληκτικό χρώμα, αφήνει δακτυλιες αλλά οκ σκουπίζεται εύκολα. Το κακό με τις θήκες ότι δεν το ευχαριστιέσαι τόσο μου φαίνεται θα αρχίσω το γυμνό σε λίγο καιρό


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Έχεις δίκιο με τις θήκες. Το παίρνουμε κ καπάκι θήκη όσο καιρό κ να το έχουμε. Αλλα σου πάει η καρδιά γυμνό? Στο σπίτι μέσα πάει κ έρχεται αλλά εκτός δεν.



#2082   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 25/01/2019 - 17:29

αντικαταστάθηκε με σφραγισμένη σήμερα το πρωί τελικά...!  το έβαλα να φόρτιση πάω να δω την υγεία της μπαταρίας.... 96% καινούρια συσκευή...... κάνω restore και πήγε στο 100%  :huh:

 

πολύ περίεργα μας τα λέει.... ανοίγω μετά το app clips... και έπαιζα λίγο εκεί με τα φίλτρα στην κάμερα... κάνα 5λεπτό... και η συσκευή έκαιγε.. είναι normal τώρα αυτό?    :(


Τελευταία επεξεργασία από: omorfonios, 25/01/2019 - 17:30


#2083   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.415 μηνύματα

Δημοσίευση 25/01/2019 - 17:32

Κοιτά στο 6αρι είχα πάρει με την αγορά μια σκληρή της otterbox με διαφανή πλάτη. Κουμουτσα βέβαια αλλά ένιωθες προστασία. Στον ένα χρόνο το άφησα γυμνό μέχρι σήμερα.. Δεν έχει το παραμικρό. Θα μου πεις θέλει κανείς να του κάνει ζημιά εσκεμμένα; Εκτός αν είναι κάποιος από φύση απρόσεκτος (πχ η γυναίκα μου το ρίχνει μέσα στην τσάντα και ότι γίνει). Αν και νομίζω ότι οι περισσότερες θήκες παρέχουν προστασία από γρατσουνιές γιατί σε πτώση και τι πτώση δεν σημαίνει ότι δεν θα πάθει κάτι.. Και μην νομίζεις είναι αρκετά ανθεκτικά πλέον. Η οθόνη δεν χαράζεται παρά μόνο αν το κανεις με προσπάθεια, το ίδιο και το υπόλοιπο


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#2084   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1.415 μηνύματα

Δημοσίευση 25/01/2019 - 17:35

αντικαταστάθηκε με σφραγισμένη σήμερα το πρωί τελικά...! το έβαλα να φόρτιση πάω να δω την υγεία της μπαταρίας.... 96% καινούρια συσκευή...... κάνω restore και πήγε στο 100% :huh:

πολύ περίεργα μας τα λέει.... ανοίγω μετά το app clips... και έπαιζα λίγο εκεί με τα φίλτρα στην κάμερα... κάνα 5λεπτό... και η συσκευή έκαιγε.. είναι normal τώρα αυτό? :(


Λες να σου έδωσαν τη ίδια;
Ίσως έχεις αποκτήσει και φοβία να σου φαίνονται όλα στραβά. Αν όχι πες μου 5 νούμερα εγώ θα παίξω όλα τα τζόκερ


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#2085   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 25/01/2019 - 17:47

Κοιτά στο 6αρι είχα πάρει με την αγορά μια σκληρή της otterbox με διαφανή πλάτη. Κουμουτσα βέβαια αλλά ένιωθες προστασία. Στον ένα χρόνο το άφησα γυμνό μέχρι σήμερα.. Δεν έχει το παραμικρό. Θα μου πεις θέλει κανείς να του κάνει ζημιά εσκεμμένα; Εκτός αν είναι κάποιος από φύση απρόσεκτος (πχ η γυναίκα μου το ρίχνει μέσα στην τσάντα και ότι γίνει). Αν και νομίζω ότι οι περισσότερες θήκες παρέχουν προστασία από γρατσουνιές γιατί σε πτώση και τι πτώση δεν σημαίνει ότι δεν θα πάθει κάτι.. Και μην νομίζεις είναι αρκετά ανθεκτικά πλέον. Η οθόνη δεν χαράζεται παρά μόνο αν το κανεις με προσπάθεια, το ίδιο και το υπόλοιπο


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

Συμφωνώ μεν αλλά μια φορά παίζει κ να συμβεί οτιδήποτε κ άντε μετά τρέχα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες