Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

[ΑΡΧΕΙΟ] - [Οδηγός] Apple Pay με Ν26


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
510 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   crossmo

crossmo

    iPH Member

  • 231 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 07/02/2019 - 17:33

Ωπα..ναι...τώρα το είδα ότι γράφεις UPS...εμένα το πρόβλημα δημιουργήθηκε αφού έφτασε ο φάκελος στην Aramex αλλά δεν ξέρανε που να το στείλουν.

Όμως νομίζω καταλαβαίνω τι έχει συμβεί:

Όταν βάζεις την διεύθυνση ΠΡΟΣ την s&s πρέπει να μπει ολόκληρη....δηλαδή.... C/O Aramex, Zone de fret 4, 2 Rue Des Voyelles Roissy CDG Cedex 95703  κτλ.... και προφανώς το ΑΤΗ νούμερο.....πρέπει η UPS να ξέρει τον care of της αποστολής..... νομίζω ότι μπορείς και τώρα να στείλεις ένα μήνυμα/τηλέφωνο στην UPS με τα πλήρη στοιχεία της διεύθυνσης....(δεν θυμάμαι αν στην UPS μπορείς να τα αλλάξεις ηλεκτρονικά απ΄ευθείας...)

Δεν ισχύει αυτό που λες, εγώ πέρασα τα στοιχεια αποστολής στη Revolut όπως ο φίλος παραπάνω και μου έρχεται κανονικά

Αν κάνεις τον κόπο να διαβάσεις το thread και τις οδηγίες από την αρχή θα δεις ότι και ο OP πέρασε τα ίδια στοιχεία με τον iceage και του ήρθε κανονικά η κάρτα από Γαλλία.


Τελευταία επεξεργασία από: crossmo, 07/02/2019 - 17:36


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   crossmo

crossmo

    iPH Member

  • 231 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 07/02/2019 - 17:34

Παιδιά δεν ισχύει αυτό που λέτε. Μια χαρά δουλεύουν οι s&s διευθύνσεις αρκεί να τις χειριστείς από την αρχή σαν κανονικές διευθύνσεις. Το να βάλετε μια διεύθυνση (πραγματική/φανταστική στην Ελλάδα) και μετά να την αλλάξετε (σε μια πραγματική ή s&s σε χώρα με Apple Pay) δεν αλλάζει κάτι. Απλά δυσκολεύετε την διαδικασία. 

Τίποτα δεν ζητάνε από την Ν26.....

 

Ισχύει και παραισχύει, εμένα μου ζήτησαν λογαριασμό.



#183   iUs3r

iUs3r

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/02/2019 - 17:37

Ισχύει και παραισχύει, εμένα μου ζήτησαν λογαριασμό.

Ισχύει το λες όταν ισχύει για όλους και πάντα. Εμένα δε μου ζήτησαν. Το ότι ζήτησαν από κάποιον δεν σημαίνει ότι ζητάνε από όλους....
Τόσο απλά.....

Τελευταία επεξεργασία από: iUs3r, 07/02/2019 - 17:39


#184   crossmo

crossmo

    iPH Member

  • 231 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 07/02/2019 - 17:42

Ισχύει το λες όταν ισχύει για όλους και πάντα. Εμένα δε μου ζήτησαν. Το ότι ζήτησαν από κάποιον δεν σημαίνει ότι ζητάνε από όλους....
Τόσο απλά.....

Από τη στιγμή που ζήτησαν έστω και από έναν τότε μπορεί να ζητησουν και από άλλον, το ότι δεν ζήτησαν σε εσένα δεν σημαίνει ότι δεν θα ζητήσουν από αλλον, αυτό είναι που ισχύει

Τόσο απλά  :D


Τελευταία επεξεργασία από: crossmo, 07/02/2019 - 17:43


#185   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 482 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 07/02/2019 - 17:42

Να μην το πηρε η ups εννοεις; Γιατι το μηνυμα ειναι απο την ups οχι την αραμεξ.
Κ γιαυτο φοβαμαι οτι η αραμεξ πες αντε θα το βρεί,θα της το παραδοσει η ups ; ή θα γυρισει πισω :-(!? Γιατι απο αυτη εχω τωρα το θεμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Λοιπόν μόλις τσέκαρα την δική μου Γαλλική διεύθυνση της S&S, και αν κατάλαβα καλά από την δική σου λείπει το Zone de fret 4.

Τσέκαρε το γιατί μπορεί και να κάνω λάθος.

#186   crossmo

crossmo

    iPH Member

  • 231 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 07/02/2019 - 17:48

Εδώ αναφέρεται λεπτομερώς πως περνάει η δ/νση ρε παιδιά, που είδατε κάτι διαφορετικό από αυτό που πέρασε ο iceage?

Αναρωτιέμαι καμμιά φορά αν διαβάζετε από την αρχή τα threads και τα σχόλια που προηγούνται

 

http://www.iphonehel...6/#entry1980343

 

 

δείτε το επισυναπτόμενο screen

 

Aν δουν στην Ν26 το όνομα ΑRAMEX στα στοιχεια της δ/νσης λέτε να μην καταλάβουν τι δ/νση είναι?

 

Επίσης πριν 3 posts ανέφερα πως έβαλα την δ/νση ακριβώς όπως ο iceage και ο nsxbass για την revolut και έρχεται κανονικά

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: crossmo, 07/02/2019 - 17:53


#187   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 07/02/2019 - 19:12

Εδώ αναφέρεται λεπτομερώς πως περνάει η δ/νση ρε παιδιά, που είδατε κάτι διαφορετικό από αυτό που πέρασε ο iceage?
Αναρωτιέμαι καμμιά φορά αν διαβάζετε από την αρχή τα threads και τα σχόλια που προηγούνται

http://www.iphonehel...6/#entry1980343


δείτε το επισυναπτόμενο screen

Aν δουν στην Ν26 το όνομα ΑRAMEX στα στοιχεια της δ/νσης λέτε να μην καταλάβουν τι δ/νση είναι?

Επίσης πριν 3 posts ανέφερα πως έβαλα την δ/νση ακριβώς όπως ο iceage και ο nsxbass για την revolut και έρχεται κανονικά


Οντως κ εγω ακριβως ετσι τα έβαλα έχοντας τον οδηγο δίπλα κ οπως λεγανε κ τα παιδια.
Εστειλα κ στην Ελληνικη κ στη Γαλλικη UPS κ τους έγραψα ( στην ups,αυτή δν την νοιάζει άλλωστε ) ξερά οτι η Αραμεξ μου εσωσε αυτη την διευθυνση,παρτε κ ενα update κ αν μπορειτε ονλαιν ενημερωστε τους ωστε να παραδοθει . Κ απο κατω τους έβαλα τα παντα απο Shop n ship μαζι κ με τα υπολοιπα CDG κ τα ρεστα.
Η ελληνικη μου απαντησε με λινκ της Γαλλικής γιατι λεει δν το στείλανε απο Ελλαδα οποτε δν μπορει να παρεμβει.Το εγραψα κ στο γαλλικο λινκ https://www.ups.com/...input?loc=en_US
κ περιμενω.Γκαντεμια γμτ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#188   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 482 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 07/02/2019 - 19:21

Εδώ αναφέρεται λεπτομερώς πως περνάει η δ/νση ρε παιδιά, που είδατε κάτι διαφορετικό από αυτό που πέρασε ο iceage?
Αναρωτιέμαι καμμιά φορά αν διαβάζετε από την αρχή τα threads και τα σχόλια που προηγούνται

http://www.iphonehel...6/#entry1980343


δείτε το επισυναπτόμενο screen

Aν δουν στην Ν26 το όνομα ΑRAMEX στα στοιχεια της δ/νσης λέτε να μην καταλάβουν τι δ/νση είναι?

Επίσης πριν 3 posts ανέφερα πως έβαλα την δ/νση ακριβώς όπως ο iceage και ο nsxbass για την revolut και έρχεται κανονικά


Δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες αλλά η Aramex τα λέει λίγο διαφορετικά, το ότι ήρθε σε εσένα και πιθανόν σε κάποιους άλλους ίσως έχει να κάνει με τον υπάλληλο που κάνει την παράδοση, το σίγουρο είναι ότι η οδηγίες της Aramex αναφέρουν την διεύθυνση πιο λεπτομερώς.

Εύχομαι να βγάλει άκρη ο άνθρωπος που έμπλεξε.

#189   iUs3r

iUs3r

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/02/2019 - 20:00

Από τη στιγμή που ζήτησαν έστω και από έναν τότε μπορεί να ζητησουν και από άλλον, το ότι δεν ζήτησαν σε εσένα δεν σημαίνει ότι δεν θα ζητήσουν από αλλον, αυτό είναι που ισχύει
Τόσο απλά :D


Καλά ότι πεις...δεν έχω χρόνο να ασχολούμαι άλλο. Αν δεν καταλαβαίνεις, δεν καταλαβαίνεις. Δεν μπορώ να κάνω κάτι γι’ αυτό.

#190   iceage2609

iceage2609

    iPH Addict

  • 873 μηνύματα
  • Twitter:@iceage_2609
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 07/02/2019 - 21:01

Μάλλον αντίο ζωή ,παρά τα 2 email που τους εστειλα δν ενημερώσανε κ απο οτι φαίνεται δν ενημερωσανε ουτε αυτους που παραδίδουνε κ δυστυχως μολις ειδα νεο update
The company or receiver name is incorrect. This will delay delivery. We're attempting to update this information. / We've contacted the sender.
Οπότε αν contacted the sender τα πιάσαμε τα λεφτά μας....



Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: iceage2609, 07/02/2019 - 21:01


#191   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 07/02/2019 - 21:32

Διάλεξε απλή μεταφορά και όχι γρήγορη , τι ποσό προμήθειας θα σου βγάλει ;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μου εμφανίζει ως χρέωση 1,20€, αρκεί να επιλέξω ότι:

"Επιβαρύνομαι μόνο τα έξοδα της τράπεζας (SHA)"

 

Εάν όμως επιλέξω:

"Τα τραπεζικά έξοδα να με επιβαρύνουν εξ ολοκλήρου (OUR)" τότε με επιβαρύνεί με 21,20€

 

Ποιο από τα δύο είναι το σωστό να επιλέγω?



#192   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 07/02/2019 - 21:33

Παιδιά

Θέλω να ρωτήσω το εξής:

 

Προς αποφυγή οποιουδήποτε λάθους, θα μπορούσα να αλλάξω εξ αρχής την τοποθεσία μου στο κινητό μέσω των ρυθμίσεων πχ σε Γερμανία,  ΠΡΙΝ καν ξεκινήσω την ενεργοποίηση της νέας μου κάρτας στο βήμα 3; 

 

ευχαριστώ

Γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει σίγουρα για αυτό?



#193   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 07/02/2019 - 21:50

Μου εμφανίζει ως χρέωση 1,20€, αρκεί να επιλέξω ότι:
"Επιβαρύνομαι μόνο τα έξοδα της τράπεζας (SHA)"

Εάν όμως επιλέξω:
"Τα τραπεζικά έξοδα να με επιβαρύνουν εξ ολοκλήρου (OUR)" τότε με επιβαρύνεί με 21,20€

Ποιο από τα δύο είναι το σωστό να επιλέγω?


Προφανώς τα λιγότερα


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#194   iUs3r

iUs3r

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/02/2019 - 21:51

Γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει σίγουρα για αυτό?


Μπορείς άνετα

#195   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 07/02/2019 - 22:09

Μπορείς άνετα

Σε ευχαριστώ πολύ iUs3r



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες