Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 8 ψήφοι

iOS 13


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4868 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3811   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/04/2020 - 11:12

Παιδιά από χθες παρατηρώ στο xs το εξής θέμα. Γενικώς την ένταση του ήχου ειδοποιήσεων την έχω χαμηλωμένη μέσε στο σπίτι λίγο πιο κάτω από τη μέση. Χθες που βγήκα για περπάτημα προσπάθησα να αυξήσω την ένταση και ενώ μου δείχνει ότι αυξάνεται, στην ουσία δεν κάνει τίποτα. Μόλις κλείδωσε το κινητό και το ανοίξω η ρύθμιση παραμένει η ίδια με αυτή που είχα στο σπίτι. Είμαι με 13.4.1β δοκίμασα και επανεκκίνηση σε πρώτη φάση αλλά και hard reset αλλά τίποτα...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3812   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 20/04/2020 - 19:43

https://youtu.be/fuKCPe5JLCw
Καλησπέρα και χρόνια πολλά!! Αντιμετωπίζω το πρόβλημα που φαίνεται στο βίντεο. Το έχει παρατηρήσει κανεις άλλος;; Εγώ από εποχής iPhone 4 με iOS 5 ήξερα ότι το lock sound εξαρτάται από το volume του ringer. Έχει αλλάξει κάτι με τη 13.4.1;; Με iPhone XS είμαι.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#3813   flyer

flyer

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/04/2020 - 22:16

Σε 11 pro max δεν έχω τέτοιο θέμα



#3814   SoCiaL

SoCiaL

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2020 - 22:32

Ούτε και εγώ στο xs.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3815   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 21/04/2020 - 08:44

https://youtu.be/fuKCPe5JLCw
Καλησπέρα και χρόνια πολλά!! Αντιμετωπίζω το πρόβλημα που φαίνεται στο βίντεο. Το έχει παρατηρήσει κανεις άλλος;; Εγώ από εποχής iPhone 4 με iOS 5 ήξερα ότι το lock sound εξαρτάται από το volume του ringer. Έχει αλλάξει κάτι με τη 13.4.1;; Με iPhone XS είμαι.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Καλημέρα. Δοκίμασε από ρυθμίσεις>ήχοι και απτικά την ενεργοποίηση του διακόπτη αλλαγή με κουμπιά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3816   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/04/2020 - 08:46

Καλημέρα. Δοκίμασε από ρυθμίσεις>ήχοι και απτικά την ενεργοποίηση του διακόπτη αλλαγή με κουμπιά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το δοκίμασα αυτό που λέει δεν πιάνει. Δοκίμασα μια λύση που έγραφε ένας στο macrumors. Μπαίνεις σε μια εφαρμογή να παίξει μουσική κλείνεις τελειώνεις την ένταση, βγαίνεις από την εφαρμογή, και στρώνει μετά.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#3817   GiannisMaurokouk

GiannisMaurokouk

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/04/2020 - 15:02

Καλησπέρα σας και Χριστός ανέστη,

Θα ήθελα λίγο τη βοήθειά σας σχετικά με την αναβάθμιση.Μου είχε βγάλει πριν εβδομαδες να παω σε 13.4 αλλά δεν την έκανα με τοσα bugs που διάβασα οτι υπάρχουν.Σήμερα τσέκαρα και έχει βγάλει την 13.4.1..Να τολμήσω να την κάνω σε iPhone 11 η θα αρχίσουν τα ''παράξενα'' απο κει που είναι όλα καλά;

 

Επίσης πολλές φορές έχετε αναφερθεί στον σωστό τρόπο εγκατάστασης μιας αναβάθμισης,αλλά ποτέ δεν κατάλαβα ακριβώς...κάτι διάβαζα για restore μετα την αναβάθμιση κλπ,να μην την κάνω ΟΤΑ και κάτι τέτοια..Επειδή δε μπορώ να βρω κάτι σχετικό,μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.



#3818   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/04/2020 - 15:07

Καλησπέρα σας και Χριστός ανέστη,

Θα ήθελα λίγο τη βοήθειά σας σχετικά με την αναβάθμιση.Μου είχε βγάλει πριν εβδομαδες να παω σε 13.4 αλλά δεν την έκανα με τοσα bugs που διάβασα οτι υπάρχουν.Σήμερα τσέκαρα και έχει βγάλει την 13.4.1..Να τολμήσω να την κάνω σε iPhone 11 η θα αρχίσουν τα ''παράξενα'' απο κει που είναι όλα καλά;

 

Επίσης πολλές φορές έχετε αναφερθεί στον σωστό τρόπο εγκατάστασης μιας αναβάθμισης,αλλά ποτέ δεν κατάλαβα ακριβώς...κάτι διάβαζα για restore μετα την αναβάθμιση κλπ,να μην την κάνω ΟΤΑ και κάτι τέτοια..Επειδή δε μπορώ να βρω κάτι σχετικό,μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Κατεβάζεις απο εδώ το IPSW, πατημένο Shift μετά και πατάς Restore όπου επιλέγεις το αρχείο.

1. iOS 13 χωρίς Bugs δε γίνεται.

 

2. Αν εκεί που είσαι δεν έχεις κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, δεν υπάρχει λόγος να αναβαθμίσεις.
 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3819   GiannisMaurokouk

GiannisMaurokouk

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/04/2020 - 15:25

Καλησπέρα σας και Χριστός ανέστη,

Θα ήθελα λίγο τη βοήθειά σας σχετικά με την αναβάθμιση.Μου είχε βγάλει πριν εβδομαδες να παω σε 13.4 αλλά δεν την έκανα με τοσα bugs που διάβασα οτι υπάρχουν.Σήμερα τσέκαρα και έχει βγάλει την 13.4.1..Να τολμήσω να την κάνω σε iPhone 11 η θα αρχίσουν τα ''παράξενα'' απο κει που είναι όλα καλά;

 

Επίσης πολλές φορές έχετε αναφερθεί στον σωστό τρόπο εγκατάστασης μιας αναβάθμισης,αλλά ποτέ δεν κατάλαβα ακριβώς...κάτι διάβαζα για restore μετα την αναβάθμιση κλπ,να μην την κάνω ΟΤΑ και κάτι τέτοια..Επειδή δε μπορώ να βρω κάτι σχετικό,μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι μερικές φορές π.χ στο insta αν μπω απο notification απαντησω και πάω πίσω σε όλα τα μηνύματα,ή αν παίζω στο fb κάποιο παιχνίδι και χρησιμοποιήσω πληκτρολόγιο,bugάρει..δεν ανταποκρίνεται μόλις εξαφανιστει το πληκτρολόγιο τίποτα και πρέπει να ανοιγοκλείσω την εφαρμογή για να έρθει στα καλά της. π.χ αν δεν κατάλαβες τι εννοώ. παίζω ''το τεστ'' απαντάω,αν γράψω σχόλιο και πατήσω αποστολή δεν το στέλνει καν και δεν μπορώ ούτε να πατήσω επόμενη ερώτηση..τι μπορούμε να κάνουμε; μήπως επειδή έκανα restore απ το Χ στο οποίο είχα το ίδιο θέμα και μου άλλαξαν οθόνη δωρεάν -harware θεμα- και δεν είχα κάνει τότε επαναφορά η κάτι έχει μείνει στο νεο; όλα τα τρελά σενάρια σκέφτομαι χαχαχα



#3820   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.606 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/04/2020 - 23:07

Εχω το 11 pro. Μου ηρθε με την 13.3 και δεν το ακούμπησα! Αν δεν εχεις κατι ενοχλητικό, αστο οπως ειναι.
Οταν με το καλο βγει η τελικη του iOS 13 κι ειναι καλη (εδω γελαμε) τοτε κανε ενα set up as new τη συσκευη σου και συγχρόνισε τα παντα χωρις να κανεις restore απο backup γιατι μαλλον εχεις bugs απο προηγούμενες εκδόσεις. Απλα φρόντισε να αποθηκευεις τα παντα που ισως χρειαστείς.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: YAz, 23/04/2020 - 23:10


#3821   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/04/2020 - 06:09

Υπάρχει περίπτωση να δώσουν σήμερα την 13.4.2 ή 13.4.5;

#3822   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/04/2020 - 10:09

Θα 'χει και άλλη Beta η 13.4.5.

 

Θα δώσουν λογικά τη 13.4.2 για το Bug με την Ιταλική σημαία.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3823   itheodo

itheodo

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2020 - 17:11

Σε επικοινωνία που είχα με την cosmote για το πρόβλημα με το WiFi calling μου είπαν ότι η 13.4.5 που λύνει το πρόβλημα θα δωθεί μέσα Μαΐου


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3824   frankk

frankk

    iPH Member

  • 347 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/04/2020 - 20:52

Δεν βγήκε τίποτα....ίσως αύριο??


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3825   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1.742 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 29/04/2020 - 19:08

13.5 bêta 3
H Apple άλλαξε την αρίθμηση.
22459b56a9365aa230d728e117ecff3a.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: christos1414, 29/04/2020 - 19:16


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες