Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

iPhone 15: News & Rumors | "Hello USB-C"


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
320 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.475 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 31/07/2023 - 16:44

Είμαι ακόμα στο iPhone 12 pro max -το επικό pacific blue, το οποίο είναι σα να το πήρα χτες (ασχέτως των ταξιδίων και της καθημερινής ταλαιπωρίας που τρώει). 

Σκέφτομαι μάλλον οτι θα προσπεράσω και φέτος...Εκτός αν μου βγάλει καμιά σοβαρή βλάβη αν και μέχρι τώρα είναι σκυλί του πολέμου ακόμα και από πλευράς μπαταρίας. 

Φαντάζομαι θα είναι άλμα από το 12 στο 16 αλλά είμαι πολύ happy και κομπλέ με αυτό που έχω τώρα (και κυρίως από πλευράς χρώματος).  



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   Grisos

Grisos

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 31/07/2023 - 21:14

Μόνο και μόνο για τα 120Ηz, όσοι είσαστε σε 12 και πίσω, αξίζει η μετάβαση. Δηλαδή είναι κάτι που δεδομένα το χρησιμοποιείς το 100% του χρόνου χρήσης του iPhone σου.



#183   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 737 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 31/07/2023 - 22:41

Παιδιά και εγώ είμαι σε δίλημμα, να προσπεράσω ή όχι! Και αν το κάνω, θα είναι για πρώτη φορά. Πλέον, δε με συγκινούν τα ελάχιστα πιο λεπτά bezels, ούτε το type c. Μόνο αν δω κάτι πιο extreme υλικά κατασκευής, όπως τιτάνιο ή ανθρακόνημα, εκεί μπορεί να λυγίσω. Αλλά για πρώτη φορά, από τόσο νωρίς λέω ότι μπορεί να το προσπεράσω σαν μοντέλο. Μια χαρά είναι το space black σαν χρώμα, αν και θεωρώ ότι το καλύτερο ήταν το sierra blue. Είδωμεν, ο καιρός γαρ εγγύς!

#184   billviper

billviper

    iPH Elite Poster

  • 1.933 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/08/2023 - 07:32

1η Αυγούστου: Θα το προσπεράσουμε μωρέ, εντάξει μία από τα ίδια είναι...

 

20 Σεπτεμβρίου: *Amazon* Thank you for the order!

 

Κλασσικά εικονογραφημένα ο γραφών...



#185   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/08/2023 - 12:02

1η Αυγούστου: Θα το προσπεράσουμε μωρέ, εντάξει μία από τα ίδια είναι...

20 Σεπτεμβρίου: *Amazon* Thank you for the order!

Κλασσικά εικονογραφημένα ο γραφών...



Δυστυχώς ή ευτυχώς έτσι είναι η σκληρή αλήθεια

#186   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/08/2023 - 12:25

1η Αυγούστου: Θα το προσπεράσουμε μωρέ, εντάξει μία από τα ίδια είναι...

 

20 Σεπτεμβρίου: *Amazon* Thank you for the order!

 

Κλασσικά εικονογραφημένα ο γραφών...

Το παραπάνω μου δίνει ένα μικρό πάτημα να συνεχίσω το χθεσινό με ένα μικρό σεντόνι :)

 

Ο διαχωρισμός που (θα) γίνεται πλέον και ανάμεσα στα Pro/Max μοντέλα για αρχή στο κομμάτι της κάμερας, μου κάνει ακόμα πιο ξεκάθαρο πως αν θες να δείς μεγαλύτερο "WOW Factor" πρέπει να αλλάζεις τουλάχιστον ανά 2 ή 3 χρόνια.

 

Αλλάζω κάθε χρόνο απο το 11 PM και το μεγαλύτερο σοκ το έπαθα με το 12 PM.

 

Και το έπαθα κυρίως της αλλαγή του σχεδιασμού σε Flat αλλά και του PB, που στα δικά μου μάτια είναι το καλύτερο χρώμα που έχει δώσει ποτέ η Apple. 

 

Κάθε συσκευή -σίγουρα- έχει κάτι να σου δώσει επιπλέον. Το 13 π.χ. έφερε τα 120Hz (a.k.a. ProMotion) που ήταν βασικός λόγος μετάβασης τότε. Αλλάζει την εμπειρία χρήσης της συσκευής.

 

Βέβαια, όποιος συνεχίζει να μη το καταλαβαίνει αυτό και να το περνάει στα ψιλά, ας πιάσει μετά απο κανά δυο μέρες μια παλαιότερη συσκευή να ξεκινήσουν τα δράματα.

 

Συνεπώς ναι, αν κάποιος ακόμα περιμένει να αλλάξει και είναι μέχρι και το iPh 12, θα 'πρεπε να το 'χε κάνει ήδη.

 

BTW θεώρω πως όσοι πήγαν πέρυσι στα iPh 13 Pro/Max ήταν οι πιο τυχεροί, Έκαναν τη καλύτερη επιλογή συνολικά αν αναλογιστούμε και τις δικές μας αυξήσεις εδώ στις τιμές των iPh 14 Pro/Max.

 

Έχοντας πλέον τα πολυπόθητα 48MP (ναι είπα και εδώ WOW), δε βλέπω κάποια προσθήκη που να φωνάζει "ΑΓΟΡΑΣΕ ΜΕ". Και κυρίως σε συνάρτηση με το γεγονός πως έχεις το προηγούμενο μοντέλο.

 

Το να παρουσιάζουμε π.χ. τα λεπτότερα Bezels σαν κάτι το μοναδικό το θεωρώ αστείο.

 

Είναι μια Gimmick προσθήκη όπως ακριβώς αποδείχθηκε και το Δυναμικό Νησί.

 

Τα "απλά" iPh 15 δεν θα έπρεπε να υπάρχουν καν. Έχουν καθαρά υποστηρικτικό χαρακτήρα.

 

Είναι συσκευές απαξιωμένες απο την ίδια την Apple που ο μοναδικός λόγος ύπαρξης τους είναι να σε στέλνουν στα Pro/Max.

 

Θα μου πείς, "τα γράφεις όλα αυτά για να πείσεις τον εαυτό σου". Η αλήθεια είναι πως ο εαυτός μου πείστηκε πέρυσι με την αγορά του 14 Pro. Συνειδητοποίησε πως αν θέλει να ξαναπάθει ένα μικρό ταρακούνημα με κάποιο μελλοντικό iPh, θα πρέπει να περιμένει και να κάνει υπομονή κανά δυο χρόνια.

 

Γιατί πολύ απλά έτσι είναι οι εποχές που ζούμε τεχνολογικά. Κορεσμένες.

 

 

* Για να μη παρεξηγηθώ, το παραπάνω δε πάει φυσικά σε 'σενα προσωπικά.. Απλά μου ΄δωσε την ευκαιρία να πιαστώ :P


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 01/08/2023 - 12:26

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#187   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 01/08/2023 - 12:44

Το τυρακι της μπαταρίας ( stacked -> παραπανω watt ) και του usb-c θα ψησει πολλους ...  το 14 προ ηταν αποτυχια στο κομματι αυτο



#188   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/08/2023 - 12:53

Τα 14 Pro/Max απέτυχαν σε αυτό το κομμάτι λόγω του τραγικού (σε όλα τα επίπεδα) iOS 16.

 

Θα αποτύχουν και τα νέα απο το iOS 17 σε μεγάλο βαθμό.

 

Αλλά όπως είπες παραμένει τυράκι και τίποτα παραπάνω.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#189   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 02/08/2023 - 13:55

iPhone 13pro και τα μυαλα στα καγκελα .

Ηταν πραγματικα μια αλλαγη που αξιζε να πας και ο λογος τα 120hz ...

Πήγα στο 13αρι πριν ένα χρόνο και θα αργήσω να κάνω αλλαγή , μιας και όπως είπες Νίκο , τεχνολογικά έχουμε πλέον όπως φαίνεται φτάσει ταβάνι ..

Πραγματικά δεν πείθομαι πλέον από αυτά που ακούω από την apple ....

Aν βγει κατι καποια στιγμη στο μελλον που να κανει μπαμ (οχι MP στις καμερες ) αλλα κατι που να πεις οκ τωρα παμε (οπως ειπα και πριν τα 120hz ) τοτε μονο αλλαγη συσκευης ...

Αλλιώς αλλαγή μπαταρίας αν χρειαστεί και reset again .

Tην καλησπερα μου :)


  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#190   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.475 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/08/2023 - 22:08

Πιστεύω του χρόνου η μετάβαση θα αξίζει ακόμα περισσότερο (Vision Pro, περισσότερα AI apps, και φαντάζομαι και άλλα).

Έτσι έχουν αξία πλέον οι μεταβάσεις όταν προσπερνάς 3-4 μοντέλα αναλόγως τι σου παρέχει η κάθε νεα φουρνιά και πόσο αντέχει η εκάστοτε συσκευή σου. 

 

Φέτος η δική μου jaw dropping μετάβαση θα είναι από το ανεπανάληπτο Mac mini late 2012, i7, 16gb, 512 ssd, που θα περάσω σε λίγες μέρες στο Mac mini M2 Pro. 

Μετά από 11 χρόνια ασταμάτητης και καθημερινής λειτουργίας, ακόμα δουλεύει καθημερινά και φουλ ικανοποιητικά. Δείχνει μόνο το γειρατειά του σε πολύ λίγες περιπτώσεις πχ όταν κάνει shutdown που καθυστερεί μερικά λεπτά. Θα το έστελνα ευχαρίστως στο αγαπημένο grid studio (https://gridstudio.c...ions/grid-apple) να το καδράρουν για ενθύμιο αλλά δυστυχώς δεν κορνιζάρουν mac mini. 

 

Τα τίμησε τα 11 χρονάκια του και με το παραπάνω. Eύχομαι και το Μ2 να φανεί το ίδιο αντάξιο. 


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 02/08/2023 - 22:11


#191   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 865 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/08/2023 - 22:52

Είμαι ακόμα στο iPhone 12 pro max -το επικό pacific blue, το οποίο είναι σα να το πήρα χτες (ασχέτως των ταξιδίων και της καθημερινής ταλαιπωρίας που τρώει).
Σκέφτομαι μάλλον οτι θα προσπεράσω και φέτος...Εκτός αν μου βγάλει καμιά σοβαρή βλάβη αν και μέχρι τώρα είναι σκυλί του πολέμου ακόμα και από πλευράς μπαταρίας.
Φαντάζομαι θα είναι άλμα από το 12 στο 16 αλλά είμαι πολύ happy και κομπλέ με αυτό που έχω τώρα (και κυρίως από πλευράς χρώματος).



Κι εγώ εκεί είμαι.
Αψογο με θήκη και γυαλί από το κουτί του.
Μπαταρία στα 92% και καθημερινό λιώσιμο, απόλυτα εξαρτημένος από το κινητό, προέκταση του δεξιού μου χεριού.
Όταν τα pro max ξεπέρασαν τα 1300 ευρώ είπα αλλαγή κάθε 3 χρόνια. Όμως ίσως αφήσω και το 15.
Ίδωμεν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#192   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 03/08/2023 - 09:40

Θεωρώ πλέον έχουμε φτάσει σε τεχνολογικό κορεσμό γενικα στο θέμα τηλεφώνων. Χθες ήμουν με κάτι φίλους και μοστράραν το s23u & p60 pro με τις φωτογραφίες του φεγγαριού. Πέρασε απλά αδιάφορο. Είναι κατι που θα μπει και στην apple (θα κάνουμε όπως λέει και ο Νίκος WOW + 300€).

 

Ο λόγος που έχω μείνει στην μαμά μηλοεταιρεία είναι η σταθερότητα. Πήγα απο το 11 προ στο 14 προ και θα μείνω 2 χρονάκια ακομα όπως προβλέπεται μέχρι να βγάλει κάτι που θα έχει όντως ουσία για αλλαγη. Πραγματικά είμαι ευχαριστημένο σε ότι κάνει και δεν μου λείπει κατι ειδικά σε βίντεο - φωτο - επιδόσης - οθόνη.



#193   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/08/2023 - 15:27

Θεωρώ πλέον έχουμε φτάσει σε τεχνολογικό κορεσμό γενικα στο θέμα τηλεφώνων. Χθες ήμουν με κάτι φίλους και μοστράραν το s23u & p60 pro με τις φωτογραφίες του φεγγαριού

Την επόμενη φορά να δείξεις βέβαια στο φίλο πόσο αληθινές είναι οι συγκεκριμένες φώτο απο το Ultra.

Η AI στα καλύτερα της. Τα ίδια είχε κάνει και η Huawei.

https://www.reddit.c..._fake_and_here/
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#194   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 04/08/2023 - 09:09

Την επόμενη φορά να δείξεις βέβαια στο φίλο πόσο αληθινές είναι οι συγκεκριμένες φώτο απο το Ultra.

Η AI στα καλύτερα της. Τα ίδια είχε κάνει και η Huawei.

https://www.reddit.c..._fake_and_here/

το εδειξα και αρχισανε τα κουλα τους!! χαχα

 

Οπως ειπα σε προηγουμενο ποστ, θα το βάλει καποια στιγμή και η apple. Αλλα προσωπικα δεν ειναι κατι που μου λείπει ή με συγκινει. Ξερω οτι με το 14 προ βγαζω αξιοπρεπεστατες φωτογραφιες , το βιντεο του ειναι τρομερο ( εχω δουλεψει αρκετα και το action σε snowboard και ειναι σταθερο οσο δεν παει) . 

 

Ο λογος λοιπον που θα αλλαξω ειναι μολις βγει κατι καλυτερο σε αυτο το κομματι , καλυτερη οθονη που ηδη ειναι τουμπανο , το προ ΜΑΚΑΡΙ να μη μεγαλωσει αλλο και ισως κατι νεο σχεδιαστικα. Μιλαμε δλδ για 2 χρονια μπροστα χαχα



#195   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/08/2023 - 10:05

Φαίνεται πως πάμε για Event στις 13 του Σεπτέμβρη.

 

How-to-Watch-Apple-Event-2022-Gear-Getty


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες