Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

iPhone 15: News & Rumors | "Hello USB-C"


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
320 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.158 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2023 - 09:12

Μάλλον από του χρόνου το Ultra, μαζί με την αύξηση της οθόνης....
και προσθήκης καλύτερων χαρακτηριστικών......


Σου λέει το , γκρινιάζεις ότι θέλεις σημαντικά καλύτερα χαρακτηριστικά, από τα παλιότερα και υπόλοιπα μοντέλα , οκ....
Στα προσφέρω , με την αντίστοιχη αύξηση τιμής (βλ. Apple watch ultra)....



.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

Στις 12/9 θα τα μάθουμε όλα!!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 737 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 04/09/2023 - 22:43

*
ΔΗΜΟΦΙΛΕΣ

Πάντως, ρε παιδιά, σκεφτόμουν ποσά χρόνια συζητάμε τα ίδια πριν από κάθε κυκλοφορία και με πιάνει μια νοσταλγία. Πώς περνούν έτσι τα χρόνια; Και τι ωραία κοινότητα τόσων ετών έχουμε φτιάξει, με διάθεση να βοηθήσει ο ένας τον άλλο; Τι ωραία μέλη με χιούμορ έχουμε στην παρέα μας; Σε άλλη φάση της ζωής μας μπήκαμε σε αυτή την παρέα και σε άλλη είμαστε τώρα! Μουδιασμένοι στην αρχή, άγνωστοι μεταξύ αγνώστων που σιγά σιγά γνωριστήκαμε, έστω και πίσω από ένα πληκτρολόγιο και μια οθόνη. Από την αρχή χτίστηκε ένα καθαρό φόρουμ με ελάχιστες παραφωνίες, με τις διαφωνίες μας αλλά και με σεβασμό ένας για τον άλλο. Να είμαστε καλά, να τα λέμε για πολλά πολλά χρόνια ακόμη, έτσι απλά να τα λέμε χωρίς ανάγκη να φτάσουμε κάπου. Υ.Γ.: Και έρχομαι στο καυτό ερώτημα των ημερών: Τελικά ποιο χρώμα είναι καλύτερο, το titan grey (ή όπως αλλιώς θα λέγεται) ή το blue raf; Πολύ το βάθυνα με τόση νοσταλγία, μη μου βγει και το όνομα του κουλτουριάρη; Παναγία μου! :P


Τελευταία επεξεργασία από: BIOXALK, 04/09/2023 - 22:45


#273   NASA

NASA

    iPH Enthousiast

  • 358 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2023 - 13:17

Θα ψάχνει κόσμος το lighting. Κλάμα θα πέσει όταν αρχίσουν τα θέματα με τα βύσματα type c.
Καλά για υπολογιστές και τάμπλετ.
Για κινητό που τρώει ζόρι με συνθήκες εξωτερικές με ότι συνεπάγεται αυτό. Σκόνη, υγρασία συχνή χρήση βάλε βγάλε lighting μόνο.

#274   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/09/2023 - 14:14

Πάντως, ρε παιδιά, σκεφτόμουν ποσά χρόνια συζητάμε τα ίδια πριν από κάθε κυκλοφορία και με πιάνει μια νοσταλγία. Πώς περνούν έτσι τα χρόνια; Και τι ωραία κοινότητα τόσων ετών έχουμε φτιάξει, με διάθεση να βοηθήσει ο ένας τον άλλο; Τι ωραία μέλη με χιούμορ έχουμε στην παρέα μας; Σε άλλη φάση της ζωής μας μπήκαμε σε αυτή την παρέα και σε άλλη είμαστε τώρα! Μουδιασμένοι στην αρχή, άγνωστοι μεταξύ αγνώστων που σιγά σιγά γνωριστήκαμε, έστω και πίσω από ένα πληκτρολόγιο και μια οθόνη. Από την αρχή χτίστηκε ένα καθαρό φόρουμ με ελάχιστες παραφωνίες, με τις διαφωνίες μας αλλά και με σεβασμό ένας για τον άλλο. Να είμαστε καλά, να τα λέμε για πολλά πολλά χρόνια ακόμη, έτσι απλά να τα λέμε χωρίς ανάγκη να φτάσουμε κάπου. Υ.Γ.: Και έρχομαι στο καυτό ερώτημα των ημερών: Τελικά ποιο χρώμα είναι καλύτερο, το titan grey (ή όπως αλλιώς θα λέγεται) ή το blue raf; Πολύ το βάθυνα με τόση νοσταλγία, μη μου βγει και το όνομα του κουλτουριάρη; Παναγία μου! :P



Ποσο σε νιωθω αδελφε μου….
Μπηκα στην παρεα καποια στιγμη πριν αρκετα χρονια ερχομενος απο το myphone που τοτε διαλυοταν. Γνωρισα μεσα απο εδω πολλα παιδια. Μου λυσατε χιλιαδες αποριες και ευτυχως γιατι γενικα ειμαι τσαντιλας και το οτι δεν εσπασα το καθε iphone το οφειλω σε ολους εδω μεσα.
Ειμαι απο το 2g εποχη… (ναι ξερω πολυ πισω). Ποτε μιλουσαμε εδω για τα πρωτα 5 και 5s και ποτε φτανουμε στα 15αρι ουτε για πλακα δεν το πηρα χαμπαρι.
Κριμα που οπως εχουμε ξαναπει το site εμεινε σε παλαιολιθικες εποχες. Αλλα το φορουμ ειναι ζωντανο και μαμαει και δερνει!

Θα λυσσαξουμε οπως καθε χρονο με τα 15αρια και τις τοσες αποριες που θα προκυψουν αλλα μεχρι να το καταλαβουμε θα σκασει το 16αρι.
Ας ειμαστε ολοι καλα, γεροι να κανουμε την πλακα μας και να πριζουμε τον Νικο και ολα τα παιδια με τις αποριες μας.

Αλλωστε οποιος γκρινιαζει σημαινει οτι ζει!!!

Την καλησπερα μου σε ολους σας :)

#275   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 06/09/2023 - 16:44

Aν ισχυει αυτο το titan gray και το space black , πραγματικα το θελω τωρα!



#276   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/09/2023 - 18:37


Aν ισχυει αυτο το titan gray και το space black , πραγματικα το θελω τωρα!


Πανεμορφα.
Αλλα dark blue γιατι τα αλλα δυο ειναι αποχρωσεις του γκρι

#277   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 737 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 06/09/2023 - 22:12

Το titan grey μοιάζει σαν το ξεπλυμένο μαύρο των προηγούμενων ετών με εξαίρεση το περυσινό που ήταν πιο μαύρο από ποτέ. Το μαύρο μοιάζει με το φετινό space black, άρα μια από τα ίδια. Το μπλε να το δούμε πρώτα και κρίνουμε. Πάντως, το silver αξίζει περισσότερο από κάθε άλλη φορά, καθώς το περίβλημα από τιτάνιο δε θα γρατζουνιστεί με το που το κοιτάς. Σε αναμονή λοιπόν…

#278   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.320 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 07/09/2023 - 00:06

Ποσο σε νιωθω αδελφε μου….
Μπηκα στην παρεα καποια στιγμη πριν αρκετα χρονια ερχομενος απο το myphone που τοτε διαλυοταν. Γνωρισα μεσα απο εδω πολλα παιδια. Μου λυσατε χιλιαδες αποριες και ευτυχως γιατι γενικα ειμαι τσαντιλας και το οτι δεν εσπασα το καθε iphone το οφειλω σε ολους εδω μεσα.
Ειμαι απο το 2g εποχη… (ναι ξερω πολυ πισω). Ποτε μιλουσαμε εδω για τα πρωτα 5 και 5s και ποτε φτανουμε στα 15αρι ουτε για πλακα δεν το πηρα χαμπαρι.
Κριμα που οπως εχουμε ξαναπει το site εμεινε σε παλαιολιθικες εποχες. Αλλα το φορουμ ειναι ζωντανο και μαμαει και δερνει!

Θα λυσσαξουμε οπως καθε χρονο με τα 15αρια και τις τοσες αποριες που θα προκυψουν αλλα μεχρι να το καταλαβουμε θα σκασει το 16αρι.
Ας ειμαστε ολοι καλα, γεροι να κανουμε την πλακα μας και να πριζουμε τον Νικο και ολα τα παιδια με τις αποριες μας.

Αλλωστε οποιος γκρινιαζει σημαινει οτι ζει!!!

Την καλησπερα μου σε ολους σας :)

Καλησπέρα ακόμα δουλεύουν τα 2 iPhone 2G 8 & 16 GB! Όντως όμορφες οι τότε εποχές... Να ήμαστε καλά να τα λέμε από εδώ μέσα για άλλα τόσα και βάλε χρόνια!


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#279   Dimisdrama

Dimisdrama

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 07/09/2023 - 02:49

Προσθέτοντας κάθε χρόνο και περισσότερα χαρακτηριστικά στο pro και ακόμα περισσότερα στο νεο? -ULTRA (pro max) , οδεύει όπως φαίνεται, να γίνει ότι έκανε και στο ρολοι (apple watch)., στον ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΜΟ της τιμής από το απλο!!!!!.
apple watch 8: €450
apple watch ULTRA : €1.000

apple 14 plus: €1.000
apple 14 promax: €1.500

apple 15 plus: €1.100 ?
apple 15 ULTRA: €1.600 - €1.700* ?


*Αν και φέτος για εμένα μεγάλο ερωτιματικό αποτελεί, ποιές είναι οι τιμές που θα έχουν στην Ελλάδα τα νέα iPH.....

πχ. : Αν τα 14 pro max είναι τώρα στα €1.389 και τα νέα 15iPH πάρουν την αναμενόμενη αύξηση, θα πάνε στα €1.500-€1.600 :huh:
Όσο δηλ ήταν και τα 14promax όταν παρουσιάστηκαν.....

Αν μπεί το καπέλο στις τιμές που πρωτοπαρουσιάστηκαν , τότε μιλάμε για εύρος τιμών €1.600- €1.700....
Το θεωρώ υπερβολή αν ισχύσει , αλλα εδώ μιλάμε για την Apple...



.


Φίλε το παράδειγμα σου για τα ρολόγια δεν είναι σωστό ! Γιατί συγκρίνεις το base 450 wifi με το lte που η τιμή του είναι ποιο πάνω συν ακόμα ποιο πάνω είναι η τιμή της έκδοσης από ατσάλι !! Που κοστίζει περίπου 800€ οποτε βάζοντας τιτάνιο που είναι απίστευτα ποιοτικό τα 1000 είναι ψηλό νορμαλ !! Φυσικά όλα έχουν τιμές εξωφρενικές απλά πιστεύω ότι τουλάχιστον για την ποιότητα είναι οκ !!

#280   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/09/2023 - 05:41

Πάντως, ρε παιδιά, σκεφτόμουν ποσά χρόνια συζητάμε τα ίδια πριν από κάθε κυκλοφορία και με πιάνει μια νοσταλγία. Πώς περνούν έτσι τα χρόνια; Και τι ωραία κοινότητα τόσων ετών έχουμε φτιάξει, με διάθεση να βοηθήσει ο ένας τον άλλο; Τι ωραία μέλη με χιούμορ έχουμε στην παρέα μας; Σε άλλη φάση της ζωής μας μπήκαμε σε αυτή την παρέα και σε άλλη είμαστε τώρα! Μουδιασμένοι στην αρχή, άγνωστοι μεταξύ αγνώστων που σιγά σιγά γνωριστήκαμε, έστω και πίσω από ένα πληκτρολόγιο και μια οθόνη. Από την αρχή χτίστηκε ένα καθαρό φόρουμ με ελάχιστες παραφωνίες, με τις διαφωνίες μας αλλά και με σεβασμό ένας για τον άλλο. Να είμαστε καλά, να τα λέμε για πολλά πολλά χρόνια ακόμη, έτσι απλά να τα λέμε χωρίς ανάγκη να φτάσουμε κάπου. Υ.Γ.: Και έρχομαι στο καυτό ερώτημα των ημερών: Τελικά ποιο χρώμα είναι καλύτερο, το titan grey (ή όπως αλλιώς θα λέγεται) ή το blue raf; Πολύ το βάθυνα με τόση νοσταλγία, μη μου βγει και το όνομα του κουλτουριάρη; Παναγία μου! :P

Sorry για το off topic. 

 

Μεγάλωσα και μεγαλώσαμε μαζί. Είμαι μέλος σε αυτό το forum κοντά 15 χρόνια. Θυμάμαι να έχω αγωνία όταν ήμουν μικρός, να μπω να δω τι γράφτηκε, να βοηθήσω, να με βοηθήσετε, να πάρω γνώσεις, να ανταλλάξω απόψεις. Για εμένα το iPhonehellas είναι η τεχνολογική μου οικογένεια. 

 

Να είστε όλοι πάντα καλά, γεροί και δυνατοί και να απολαμβάνουμε όσο γίνεται την αγάπη μας για την τεχνολογία. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#281   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 07/09/2023 - 06:31

Πολύ με συγκινείται ρε παιδιά με όλα αυτά τα λόγια για την ιστορία του φόρουμ .

Αλήθεια το πρώτο iPhone που κυκλοφόρησε τι να το κάνω ;
Τόσα χρόνια πιάνει χώρο στο συρτάρι !!!



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#282   billviper

billviper

    iPH Elite Poster

  • 1.933 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/09/2023 - 06:44

giphy.gif

9da6cf5816b83a5aaf751a44126ad44e.jpg


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk

#283   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 682 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/09/2023 - 08:41

Φίλε το παράδειγμα σου για τα ρολόγια δεν είναι σωστό ! Γιατί συγκρίνεις το base 450 wifi με το lte που η τιμή του είναι ποιο πάνω συν ακόμα ποιο πάνω είναι η τιμή της έκδοσης από ατσάλι !! Που κοστίζει περίπου 800€ οποτε βάζοντας τιτάνιο που είναι απίστευτα ποιοτικό τα 1000 είναι ψηλό νορμαλ !! Φυσικά όλα έχουν τιμές εξωφρενικές απλά πιστεύω ότι τουλάχιστον για την ποιότητα είναι οκ !!

 

Η σύγκριση αφορά το base model AW8 με το ULTRA, οχι LTE.

To νόημα της σύγκρισης είναι ότι πιθανόν υπάρχεια στρατηγική από APPLE, ότι έγινε με το ρολοι , να γίνει και με το κινητό, με το κορυφαίο μοντέλο να απέχει ΣΗΜΑΝΤΙΚΆ σε τιμή και χαρακτηριστικά από τα υπόλοιπα....

 

 

.



#284   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/09/2023 - 12:37

Ultra έκδοση χωρίς αύξηση τη οθόνης (που δε θα γίνει φέτος) δεν γίνεται να υπάρξει.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#285   Dimisdrama

Dimisdrama

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 07/09/2023 - 13:33

Φέτος δεν θα ήθελα να αλλάξω πάλι από το 14 pro που έχω αλλά η ύπαρξη της usbc πραγματικά αλλάζει κατά πολύ την
Κατάσταση. Γιατί κάνουμε συχνά ταξίδια και από τον κουβαλάω ένα λάπτοπ μαζί μου για να κάνω backup την φωτογραφική και το drone Το να έχεις απλά ένα κινητό μαζί σου να συνδέσεις έναν εξωτερικό δίσκο και ένα hub Είναι πολύ περισσότερο βολικό από οτιδήποτε άλλο. Και η γνώμη μου φέτος ο λόγος που περισσότερο ανεβάζουν και την χωρητικότητα αλλά και τις τιμές πέρα από τα υλικά είναι γιατί πλέον ο κάθε ένας που μπορεί να έχει ήδη έναν ssd Μπορεί πλέον να αποθηκεύει τα αρχεία του εκεί χωρίς να χρειάζεται να αγοράσεις Έκδοση με περισσότερα GB + Επίσης ότι πιθανόν κάποιοι θα σταματήσουν να χρησιμοποιούν και το iCloud!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες