Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

iPhone 15: News & Rumors | "Hello USB-C"


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
320 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/05/2023 - 18:38

Αν η αναβαθμιση αφορα κυριως περισκοπια και υποβρυχια θα το αφησω να προσπερασει αν και καθε 2 χρονια αλλαζω συσκευη.Μακαρι να δουμε κατι σημαντικα καλυτερο στο θεμα καμερα γιατι μονο ετσι θα δικαιολογηθει καπως η τρελλη τιμη

Με αυτά που βλέπω, πάμε για το 16 και αν..



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/05/2023 - 14:38

Με αυτά που βλέπω, πάμε για το 16 και αν..

 

Μέχρι να βγει του χρόνου αυτό που πάντα μας έλειπε. 

Εγώ προσωπικά είμαι της άποψης πλέον όταν δεν θα εξυπηρετεί καθόλου να κάνω 

την αλλαγή.Αλλά αν δώ κάτι εντελώς πρωτοποριακό θα κάνω την αλλαγή αν και συνήθως γίνεται μετα

από κάποια μοντέλα η διαφορά.



#123   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/05/2023 - 15:29

Μέχρι να βγει του χρόνου αυτό που πάντα μας έλειπε.


Έχει σταματήσει να με απασχολεί αυτό από την ώρα που πήρα το 11PM. Βλέπω το 13PM της γυναίκας, 14PM φίλων και μου είναι παντελώς αδιάφορα.
Περιμένω να σταματήσει να με ικανοποιεί το κινητό για να αναβαθμιστώ και μέχρι τότε αγοράζω διάφορα άλλα για να ικανοποιήσω τη «φαγούρα» της αλλαγής και του παιχνιδιού/gadget.
Είναι ένα άψογο εργαλείο που συμπληρώνει το οικοσύστημα με τα Mac/ρολόι/ακουστικά/ηχεία μου κλπ που δεν αλλάζω από βασικό, αλλά πλέον για μένα είναι μια από τις πιο βαρετές συσκευές που απλά συμπληρώνουν το οικοσύστημα.

#124   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/05/2023 - 18:46

Έχει σταματήσει να με απασχολεί αυτό από την ώρα που πήρα το 11PM. Βλέπω το 13PM της γυναίκας, 14PM φίλων και μου είναι παντελώς αδιάφορα.
Περιμένω να σταματήσει να με ικανοποιεί το κινητό για να αναβαθμιστώ και μέχρι τότε αγοράζω διάφορα άλλα για να ικανοποιήσω τη «φαγούρα» της αλλαγής και του παιχνιδιού/gadget.
Είναι ένα άψογο εργαλείο που συμπληρώνει το οικοσύστημα με τα Mac/ρολόι/ακουστικά/ηχεία μου κλπ που δεν αλλάζω από βασικό, αλλά πλέον για μένα είναι μια από τις πιο βαρετές συσκευές που απλά συμπληρώνουν το οικοσύστημα.

Δεν έμεινε και κάτι άλλο να βάλουν στις συσκευές τα χρόνια του τζόπς που μιλούσαμε για innovation. Πλέον υπάρχει αρκετό adaptability & Recycle..

 

Υ.Γ. Αυτό το Standard icloud storage είναι ο καημός μου να δω πότε θα το αλλάξουν απο 5 GB



#125   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1.185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/05/2023 - 21:19

Δεν έμεινε και κάτι άλλο να βάλουν στις συσκευές τα χρόνια του τζόπς που μιλούσαμε για innovation. Πλέον υπάρχει αρκετό adaptability & Recycle..

 

Υ.Γ. Αυτό το Standard icloud storage είναι ο καημός μου να δω πότε θα το αλλάξουν απο 5 GB

 

 

κάπου είχα διαβάσει ότι το επόμενο στοίχημα είναι να γίνονται όλα 

από smartwatch.

Γιατί να αλλάξει την χωρητικότητα 5G ? 

θα χάσει κόσμο που αγοράζει χωρητικότητα στο iCloud 



#126   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 22/05/2023 - 00:14

Έχει σταματήσει να με απασχολεί αυτό από την ώρα που πήρα το 11PM. Βλέπω το 13PM της γυναίκας, 14PM φίλων και μου είναι παντελώς αδιάφορα.
Περιμένω να σταματήσει να με ικανοποιεί το κινητό για να αναβαθμιστώ και μέχρι τότε αγοράζω διάφορα άλλα για να ικανοποιήσω τη «φαγούρα» της αλλαγής και του παιχνιδιού/gadget.
Είναι ένα άψογο εργαλείο που συμπληρώνει το οικοσύστημα με τα Mac/ρολόι/ακουστικά/ηχεία μου κλπ που δεν αλλάζω από βασικό, αλλά πλέον για μένα είναι μια από τις πιο βαρετές συσκευές που απλά συμπληρώνουν το οικοσύστημα.

Αυτή η φαγούρα είναι που μας βάζει στο τρυπάκι κάθε χρόνο. Είναι καθαρά ψυχολογικό το ζήτημα…


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#127   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/05/2023 - 10:40

κάπου είχα διαβάσει ότι το επόμενο στοίχημα είναι να γίνονται όλα 

από smartwatch.

Γιατί να αλλάξει την χωρητικότητα 5G ? 

θα χάσει κόσμο που αγοράζει χωρητικότητα στο iCloud 

Γιατί γελάει ο κόσμος με τα 5GB  :D



#128   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 22/05/2023 - 11:33

Γιατί γελάει ο κόσμος με τα 5GB :D

Εγώ πήρα τα 200gb με 2,99€ και δεν με πειράζει καθόλου! Τα συνδρομητικά "σύννεφα" είναι παντού πλέον. Είτε 5 είτε 15 ήταν για μενα προσωπικά είναι το ίδιο! Επίσης έχει και αντίγραφα στον υπολογιστή για όσους δεν θέλουν Συνδρομή!

Τελευταία επεξεργασία από: emminad1925, 22/05/2023 - 11:33


#129   stifler

stifler

    iPH Addict

  • 772 μηνύματα
  • Twitter:@stiflerakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:MrJail

Δημοσίευση 22/05/2023 - 11:38

Οταν καποιος διαθετει εναμιση χιλιαρικο για την συσκευη αλλα κλαιει δινοντας 2-3 ευρω το μηνα για να κανει την δουλεια του σωστα τοτε κατι δεν εχει παει και πολυ καλα...

Ο αλλος μου ελεγε προχτες οτι το εβαλε η 3 η 4 χρονια δοσεις. Που αν παρει αυτοκινητο λογικα θα το παει σαν στεγαστικο στα 25 χρονια.

Επειδη εχω γυρισει σε ολα τα οικοσυστηματα, σαν το icloud δεν υπαρχει τιποτα εκει εξω, αυτο πληρωνεις... Μονο η Χουα πριν την μπαναρουν (για ευνοητους λογους) ηταν ανταξια.



#130   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/05/2023 - 12:33

Το ότι υπάρχουν συνδρομές (εγώ έχω την 2TB) δεν σημαίνει ότι δεν είναι αστεία τα 5GB σήμερα για iCloud storage.
Τα 15 είναι λίγα αλλά πιο λογικά για δοκιμή/free tier, οπότε ο καθένας που θέλει να χρησιμοποιήσει το iCloud συστηματικά θα κάνει συνδρομή ούτως ή άλλως.
Τα 5 από την άλλη σήμερα είναι ανέκδοτο όταν με το backup και κάνα δυό 4Κ βίντεο είναι φουλ. Έχουμε 2023, όχι 2010.

#131   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/05/2023 - 12:37

Βέβαια, τα 5GB είναι τα αντίστοιχα 16/64GB των συσκευών.

 

Όσο υπήρχαν σαν επιλογή στις συσκευές ήταν όλα τέλεια, υπέροχα και "ποιός γεμίζει μωρές τις συσκευές του".

 

Όταν μετά αυτά καταργήθηκαν και ήρθαν τα 128GB (που και αυτά πλέον αναλογικά με τις τιμές αστεία είναι) ήταν "αυτά που έλειπαν για χρόνια", τα "ιδανικά" και "επιτέλους κατήργησαν αυτές τις γελοίες εκδόσεις".


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#132   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/05/2023 - 14:33

Όσο υπήρχαν σαν επιλογή στις συσκευές ήταν όλα τέλεια, υπέροχα και "ποιός γεμίζει μωρές τις συσκευές του".


Εδώ μέσα μπορεί, οπουδήποτε αλλού ή έκραζαν ή γελούσαν με τα 16αρια και αργότερα τα 64αρια.

#133   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/05/2023 - 15:28

Δυστυχώς δεν ήταν μόνο εδώ μέσα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#134   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.945 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 22/05/2023 - 15:57

Off Topic αλλά αληθινή ιστορία βαθιά χαραγμένη!

Κυριακή Νοέμβριος 2013, με iPhone 5 16GB, το δίνω σε φίλο για να με τραβήξει βίντεο στην πρώτη επίσημη αλλαγή που κάμω στο Μνημείο.

Όλα ωραία κ καλά, ήρθε η ώρα να δω το βίντεο, περίπου 3 λεπτά. Καλά του λέω που είναι το υπόλοιπο; Γέμισε μου λέει ο χώρος κ δεν μπορούσα να σε τραβήξω άλλο.

Δευτέρα Νοέμβριος 2013, βγαίνω από το iStorm με iPhone 5s 64GB! Ένιωθα λες κ αγόρασα το άπειρο!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#135   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/05/2023 - 19:22

Εγώ πήρα τα 200gb με 2,99€ και δεν με πειράζει καθόλου! Τα συνδρομητικά "σύννεφα" είναι παντού πλέον. Είτε 5 είτε 15 ήταν για μενα προσωπικά είναι το ίδιο! Επίσης έχει και αντίγραφα στον υπολογιστή για όσους δεν θέλουν Συνδρομή!

 

Οταν καποιος διαθετει εναμιση χιλιαρικο για την συσκευη αλλα κλαιει δινοντας 2-3 ευρω το μηνα για να κανει την δουλεια του σωστα τοτε κατι δεν εχει παει και πολυ καλα...

Ο αλλος μου ελεγε προχτες οτι το εβαλε η 3 η 4 χρονια δοσεις. Που αν παρει αυτοκινητο λογικα θα το παει σαν στεγαστικο στα 25 χρονια.

Επειδη εχω γυρισει σε ολα τα οικοσυστηματα, σαν το icloud δεν υπαρχει τιποτα εκει εξω, αυτο πληρωνεις... Μονο η Χουα πριν την μπαναρουν (για ευνοητους λογους) ηταν ανταξια.

Και εγώ πληρώνω 1TB αλλά κάπου χάσατε την ουσία. Άλλο είχα πει εγώ. Το ότι πληρώνω δεν σημαίνει πως τα 5GB είναι μια χαρά. Το αντίθετο! 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες