Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 2 ψήφοι

Θήκες - προστασία οθόνης: iPhone 16/Plus & 16 Pro/Max


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
110 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 28/09/2024 - 10:42

Λόγω ότι φέτος θα πάω στο Max και επειδή γενικότερα είμαι αρκετά προσεκτικός με το κινητό, θα ήθελα να κινηθώ σε κάποια slim ποιοτική θήκη. 

 

Έχετε να προτείνετε κάτι?

 

Ευχαριστώ!


Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   mic6

mic6

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2024 - 10:45

Θα απαντήσω γιατί συχνά πυκνά, έχω αναφερθεί εδώ μέσα για την Torras.

Καταρχήν θεωρώ ότι η Torras τόσο οι θήκες όσο και το τζάμι είναι εταιρεία μέσα στην ανώτερη ποιοτική θέση στην κατηγορία τους.
Δεν το λέω απο θέμα τιμής , πού πάντα και αυτό κάτι δείχνει, όσο επί της ουσίας για την ποιότητά τους . Αρκεί κάποιος να παρατηρήσει τις πωλήσεις π.χ μέσω amazon που έχει σε σχέση με αντίστοιχες εταιρείες θα καταλάβει.

Σχετικά με τις θήκες το πλαστικό είναι εξαιρετικό , τεσταρισμένο σε πτώσεις, όσο και οι μαγνήτες του magsafe ίσως από τους καλύτερους που υπάρχουν και έξω.

Τα τζάμια τόσο στην υφή, όσο στην απόκριση της οθόνης, όσο και στον ήλιο θεωρώ ότι είναι κορυφαία.
Όμως τα τελευταία 2 χρόνια τα τζάμια της Torras , λογω της μειώσης των bezels , δεν πετυχαίνουν το σκοπό τους στο κομμάτι αυτό. Βέβαια εκεί υπάρχει η amazon που δεν παίζεται σε θέμα εξυπηρέτησης, αντικατάστασης ή επιστροφής χρημάτων.

Προφανώς έχω δοκιμάσει και άλλες εταιρείες πιο μέτριας κατηγορίας πχ spigen κα., που δεν φτάνουν την ποιότητα , ούτε τις Torras, ούτε αντίστοιχών εταιρειών στην ανώτερη κλίμακα, πού προφανώς σε αυτό το επίπεδο υπάρχουν και άλλες εταιρείες.



.


Παιδιά φέτος αγόρασα την Torras slim και έγραψα στην κριτική μου ότι είναι μια χαρά απλά τη διαφημίζουν ως 20 γραμμάρια ενώ είναι 40, βάζοντας 3 αστέρια στα 5. Την επόμενη είχα φουλ επιστροφή χρημάτων και κράτησα και τη θήκη. Όποιος δεν πιστεύει του τα στέλνω όλα σκρινσοτ!

#78   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 767 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/09/2024 - 10:54

Αν και ακόμα περιμένω το 16 PM (και μάλλον θα περιμένω πολύ), λέω να παραγγείλω θήκες και τζαμάκια να είμαι έτοιμος. Ήμουν έτοιμος για Torras αλλά στα τελευταία post διάβασα κάποια παράπονα. Έχετε να προτείνεται κάτι άλλο σε θήκες ή τζαμάκια; Ευχαριστώ. 



#79   gianton

gianton

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 28/09/2024 - 11:16

Λόγω ότι φέτος θα πάω στο Max και επειδή γενικότερα είμαι αρκετά προσεκτικός με το κινητό, θα ήθελα να κινηθώ σε κάποια slim ποιοτική θήκη.

Έχετε να προτείνετε κάτι?

Ευχαριστώ!


Caudabe

#80   Psychosocial

Psychosocial

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2024 - 11:40

Δε θα σταματησω να λεω ευχαριστω στον Νικολα που με ή και μας εβαλε στο κοσμο της torras. Ακρως ποιοτικες θηκες και τζαμακια. Επισης παντα ελεγε για το support τους και ελεγα ναι οκ μεχρι που τους χρειαστηκα!! Τρομεροι!!

#81   aldon

aldon

    iPH Enthousiast

  • 350 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2024 - 13:20

έχει παραλάβει/τοποθετήσει κανείς το τζαμάκι της Torras; Έχει όντως θέμα με τα bezels? Έχω παραγγείλει τα τζαμάκια από το Amazon και περιμένω να τα βάλω όταν έρθει και η συσκευή.

Αν όντως έχουνε θέμα, τι ζητάμε από το amazon, αντικατάσταση, επιστροφή χρημάτων; Και άλλη εναλλακτική ποια είναι; Της spiegen? ευχαριστώ


Τελευταία επεξεργασία από: aldon, 28/09/2024 - 13:22


#82   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.769 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2024 - 16:54

έχει παραλάβει/τοποθετήσει κανείς το τζαμάκι της Torras; Έχει όντως θέμα με τα bezels? Έχω παραγγείλει τα τζαμάκια από το Amazon και περιμένω να τα βάλω όταν έρθει και η συσκευή.

Αν όντως έχουνε θέμα, τι ζητάμε από το amazon, αντικατάσταση, επιστροφή χρημάτων; Και άλλη εναλλακτική ποια είναι; Της spiegen? ευχαριστώ

Αν φορας θηκη που υποθετω οτι θα του φορεσεις, δεν θα εχεις κανενα προβλημα με τις γωνιες του γυαλιου για το οποιο αναφερουν καποιοι οτι ειναι αιχμηρες στην αισθηση.Τωρα αν το κρατας γυμνο μπορεις να νοιωθεις τις γωνιες καπως αν περναει απο κει το δαχτυλο.Στο 15 αυτο δεν υπηρχε, τωρα λενε οτι υπαρχει σαν προβλημα.Οσο για τα bezels να ειχαμε να λεγαμε.

 

ΥΓ Εχουν τοποθετησει καποια παιδια εδω Torras στα 16 αρια τους. Ισως βοηθησουν περισσοτερο


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 28/09/2024 - 16:55


#83   zerokill

zerokill

    iPH Enthousiast

  • 483 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 28/09/2024 - 17:32

Δε θα σταματησω να λεω ευχαριστω στον Νικολα που με ή και μας εβαλε στο κοσμο της torras. Ακρως ποιοτικες θηκες και τζαμακια. Επισης παντα ελεγε για το support τους και ελεγα ναι οκ μεχρι που τους χρειαστηκα!! Τρομεροι!!


Δεν υπάρχει άλλη θήκη!! Torras 4 Life.


Sent from my iPhone 15 Pro using Tapatalk

#84   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.769 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2024 - 17:57

Απο grip πως ειναι? Υπαρχουν παραπονα οτι γλιστρανε καπως.



#85   sofiawinny

sofiawinny

    iPH Enthousiast

  • 451 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 29/09/2024 - 00:16

έχει παραλάβει/τοποθετήσει κανείς το τζαμάκι της Torras; Έχει όντως θέμα με τα bezels? Έχω παραγγείλει τα τζαμάκια από το Amazon και περιμένω να τα βάλω όταν έρθει και η συσκευή.

Αν όντως έχουνε θέμα, τι ζητάμε από το amazon, αντικατάσταση, επιστροφή χρημάτων; Και άλλη εναλλακτική ποια είναι; Της spiegen? ευχαριστώ 

 

 

Έχω τζάμι της Torras 3 ολόκληρα χρόνια σε iPhone 13 Pro. Δεν μου έπαθε ποτέ τίποτα. Δεν ξεκόλλησαν άκρες, ποτέ.

Προ ημερών εγκατεστησα 2 τζάμια της Torras σε 2 16 pro max αντίστοιχα. Μπήκαν πανεύκολα, χωρίς φουσκάλες. Εξαιρετική απόκριση, δεν έχω καμία τραχιά αίσθηση στις γωνίες, και δύσκολα καταλαβαίνεις ότι η συσκευή έχει επιπρόσθετο τζάμι. Αυτό που δεν γνωρίζω να σας πω, είναι η διαφορά στα bezels, μιας και δεν το πρόσεξα και τώρα που είναι ήδη στη συσκευή δεν μπορώ να καταλάβω τη διαφορά.


Τελευταία επεξεργασία από: sofiawinny, 29/09/2024 - 00:17


#86   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 29/09/2024 - 00:29

 

έχει παραλάβει/τοποθετήσει κανείς το τζαμάκι της Torras; Έχει όντως θέμα με τα bezels? Έχω παραγγείλει τα τζαμάκια από το Amazon και περιμένω να τα βάλω όταν έρθει και η συσκευή.

Αν όντως έχουνε θέμα, τι ζητάμε από το amazon, αντικατάσταση, επιστροφή χρημάτων; Και άλλη εναλλακτική ποια είναι; Της spiegen? ευχαριστώ 

 

 

Έχω τζάμι της Torras 3 ολόκληρα χρόνια σε iPhone 13 Pro. Δεν μου έπαθε ποτέ τίποτα. Δεν ξεκόλλησαν άκρες, ποτέ.

Προ ημερών εγκατεστησα 2 τζάμια της Torras σε 2 16 pro max αντίστοιχα. Μπήκαν πανεύκολα, χωρίς φουσκάλες. Εξαιρετική απόκριση, δεν έχω καμία τραχιά αίσθηση στις γωνίες, και δύσκολα καταλαβαίνεις ότι η συσκευή έχει επιπρόσθετο τζάμι. Αυτό που δεν γνωρίζω να σας πω, είναι η διαφορά στα bezels, μιας και δεν το πρόσεξα και τώρα που είναι ήδη στη συσκευή δεν μπορώ να καταλάβω τη διαφορά.

 

 

Μπορείς να δεις τη διαφορά. Άνοιξε την εφαρμογή «κάμερα» και δες αν στις τέσσερις γωνίες του στόχου που θα φωτογραφίσεις διακρίνεις τις μικρές, άσπρες, ορθές γωνίες. Αν ναι, έχει καλώς, αν όχι, τα bezels του τζαμιού είναι πιο παχιά από της οθόνης. Σε εμένα για παράδειγμα, το το Torras που έβαλα από την πρώτη ημέρα έκατσε πολύ καλά! Υπό συγκεκριμένη οπτική γωνία αν κοιτάξεις την οθόνη, κόβει λίγο την κάθετη, λευκή γραμμή από την ορθή γωνία ή από την αριστερή πλευρά ή από τη δεξιά. Είναι ανεπαίσθητο αλλά υπολογίσιμο. Όταν θα έρθει μέσα στη βδομάδα το τζαμάκι της flolab, θα το περάσω αμέσως και θα ενημερώσω. Είναι πολύ καλά τζαμακια της Torras, αλλά της flolab με έχουν βολέψει περισσότερο! Βέβαια υπάρχουν και τα τζαμακια από συνθετικό ζαφείρι όπως της sellrus και τη hoda, αλλά η τιμή τους ξεφεύγει αρκετά.

 Βεβαια, μια φορά χρειάστηκα άμεσα τζαμάκι και πήρα της panzerglass. Μου είχε αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις. Από πέρυσι βγάζει και μια πιο ακριβή σειρά την «ceramic» στα 50€. Την έχει και για το 16 pro max. 


Τελευταία επεξεργασία από: BIOXALK, 29/09/2024 - 00:34


#87   scorpio3

scorpio3

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2024 - 10:56

Μπορείς να δεις τη διαφορά. Άνοιξε την εφαρμογή «κάμερα» και δες αν στις τέσσερις γωνίες του στόχου που θα φωτογραφίσεις διακρίνεις τις μικρές, άσπρες, ορθές γωνίες. Αν ναι, έχει καλώς, αν όχι, τα bezels του τζαμιού είναι πιο παχιά από της οθόνης. Σε εμένα για παράδειγμα, το το Torras που έβαλα από την πρώτη ημέρα έκατσε πολύ καλά! Υπό συγκεκριμένη οπτική γωνία αν κοιτάξεις την οθόνη, κόβει λίγο την κάθετη, λευκή γραμμή από την ορθή γωνία ή από την αριστερή πλευρά ή από τη δεξιά. Είναι ανεπαίσθητο αλλά υπολογίσιμο. Όταν θα έρθει μέσα στη βδομάδα το τζαμάκι της flolab, θα το περάσω αμέσως και θα ενημερώσω. Είναι πολύ καλά τζαμακια της Torras, αλλά της flolab με έχουν βολέψει περισσότερο! Βέβαια υπάρχουν και τα τζαμακια από συνθετικό ζαφείρι όπως της sellrus και τη hoda, αλλά η τιμή τους ξεφεύγει αρκετά.
Βεβαια, μια φορά χρειάστηκα άμεσα τζαμάκι και πήρα της panzerglass. Μου είχε αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις. Από πέρυσι βγάζει και μια πιο ακριβή σειρά την «ceramic» στα 50€. Την έχει και για το 16 pro max.

Shellrus η Hoda από που στέλνουν φίλε κ αν στέλνουν Ελλάδα


iPhone 15 Pro Blue Titanium

Τελευταία επεξεργασία από: scorpio3, 29/09/2024 - 10:58


#88   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 29/09/2024 - 12:08

Σε 16 pro max έβαλα διάφανη clear θήκη torras 360 με το περιστρεφόμενο stand και τζαμάκι torras full screen με λεπτά μαύρα bezels. Έκατσαν τέλεια και δεν είχα κανένα θέμα στις άκρες. Η θήκη θέλει λίγη προσοχή αν έχετε γυρίσει το stand στο κλείσιμο για να έρθει ακριβώς στη μέση. Πέρισυ για το 15 pro max είχα πάρει πάλι τη διάφανη της torras αλλά το stand δεν ήταν το περιστρεφόμενο . Μετά από ένα χρόνο πάντως η θήκη του 15 pro max ούτε κιτρίνισε , ούτε το stand χαλάρωσε. Και οι μαγνήτες τους στο MagSafe είναι εξαιρετικοί !! 



#89   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.769 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2024 - 13:21

Λόγω ότι φέτος θα πάω στο Max και επειδή γενικότερα είμαι αρκετά προσεκτικός με το κινητό, θα ήθελα να κινηθώ σε κάποια slim ποιοτική θήκη. 

 

Έχετε να προτείνετε κάτι?

 

Ευχαριστώ!

Να τσεκαρεις για αρχη τη σιλικονη της apple λογω υπαρξης κουμπιου και οχι κενου καθως και της καποιας βελτιωσης που φαινεται να εχει οσο αφορα το θεμα δαχτυλιες κλπ συμφωνα με τα review καποιων.Μετα σιγουρα να ριξεις μια ματια στην Caudabe Seath η οποια ειναι με κενο στο camera button αλλα εχει τοσα αλλα πλεονεκτηματα σαν θηκη.Υπαρχουν και αλλες που παιζουν αυτη την περιοδο αλλα ακομα δεν εχουν πολυδοκιμαστει λογω χαμηλης διαθεσιμοτητας οποτε θα σου προτεινα να δεις αυτες και αργοτερα αγοραζεις και μια δευτερη.

Υπαρχουν λεπτες θηκες πχ Pitaka οπως ξερεις πολυ καλα ,με αρκετα εκτεθειμενα μερη ομως οποτε ειναι και θεμα προτεραιοτητων που εχει ο καθενας μας.Ο απολυτος συνδυασμος Λεπτη θηκη-Προστασια-Ποιοτητα περιοριζει κατα πολυ τις επιλογες


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 29/09/2024 - 13:23


#90   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 767 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 29/09/2024 - 16:28

Ενδιαφέρομαι για αυτήν την θήκη. Γνώμες; Αξίζει την αναμονή και το κόστος; Γνωρίζεται αν θα έχει τελωνείο καθώς αποστέλλεται από Αμερική; Με ενδιαφέρει να είναι ποιοτική και να παρέχει ασφάλεια στη συσκευή. 
 

https://caudabe.com/...=41810632441953


Τελευταία επεξεργασία από: giannisk82, 29/09/2024 - 16:33


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

2 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    rozak, sofiawinny