Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

iPhone 16/Plus/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
216 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/09/2024 - 18:46

Ναι μόλις είδα πιο πίσω.
 
Κρίμα γιατί τα προηγόυμενα χρόνια αυτό δεν υπήρχε και τους έιχα προτιμήσει αρκετές φορές.
 
Απο την άλλη μπορώ να τους καταλάβω σε έναν βαθμό μιας και οι περισσότεροι έριχναν αβέρτα παραγγελίες για καβάτζα.
 
Και η iSystem καλώς ή κακώς δεν έχει το μέγεθος της iStorm. Τουλάχιστον είναι ξεκάθαροι.
 
Άλλοι, ονόματα δε λέμε, οικογένειες δε θίγουμε, παίρουν λεφτά απο το κόσμο, δόσεις τρέχουν και συσκευή αγνοείται.
 
Φταίνε βέβαια και αυτόι που το δέχονται αυτό και τους δίνουν τα χρήματα τους. Και μετά κλαίγονται κιόλας. Άβυσσος η ψυχή.
 
Πλέον iStorm και Amazon. Ειδικά οι δεύτεροι σε σέβονται πέραν του δέοντος.


Αφού σε βρίσκω εύκαιρο, ευκαιρία να σε ρωτήσω και εσένα Νικόλα…

1) πως βλέπεις γενικά τα 16αρια pro/max
2) θα πας στην 6.3 ή θα κάνεις την έκπληξη στην 6.9 μιας και πέρυσι το 15pm δεν σε έπεισε και έκανες downgrade στο 6.1

ή θα μείνεις στο 15pro ?

Εγω προσωπικά αν και λατρεύω τις όσο πιο max οθόνες, αν δεν τα δω δεν κουνιέμαι και ειδικά που ακόμη με το 15pm μια χαρά είμαι :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/09/2024 - 19:16

Αφού σε βρίσκω εύκαιρο, ευκαιρία να σε ρωτήσω και εσένα Νικόλα…
1) πως βλέπεις γενικά τα 16αρια pro/max
2) θα πας στην 6.3 ή θα κάνεις την έκπληξη στην 6.9 μιας και πέρυσι το 15pm δεν σε έπεισε και έκανες downgrade στο 6.1
ή θα μείνεις στο 15pro ?
Εγω προσωπικά αν και λατρεύω τις όσο πιο max οθόνες, αν δεν τα δω δεν κουνιέμαι και ειδικά που ακόμη με το 15pm μια χαρά είμαι :)

Χαχαχα.. Ποιο 15 Pro? Με το 14 Pro είμαι και συνεχίζω..

Αδιάφορα τελείως φέτος, όπως και πέρυσι. Δεν θα ασχοληθώ.

Ίσως του χρόνου με τα 17, αν και με βλέπω να πηγαίνω για το 18.

Τέσσερα χρόνια μετά ίσως είναι καλή αλλαγή.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#153   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/09/2024 - 19:21

Χαχαχα.. Ποιο 15 Pro? Με το 14 Pro είμαι και συνεχίζω..
Αδιάφορα τελείως φέτος, όπως και πέρυσι. Δεν θα ασχοληθώ.
Ίσως του χρόνου με τα 17, αν και με βλέπω να πηγαίνω για το 18.
Τέσσερα χρόνια μετά ίσως είναι καλή αλλαγή.


Καλά οι διαφορές είναι απειροελάχιστες.
Για ψυχαναγκαστικούς όπως και εγώ είναι και καλά να αλλάζεις κάθε χρόνο, και στην ουσία έχεις τα ίδια σε παρόμοια συσκευασία

Μόνο η 6.9 θα με τράβαγε αλλά και αυτό παίζεται.

Πιστεύω ότι μέχρι το 18 δεν θα έχουμε και τεραστιες αλλαγές οπότε Νικ μια χαρά το σκέφτεσαι.

Αλλωστε όλα με το σταγονόμετρο τα δίνει…..

#154   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 18/09/2024 - 20:10

Το ποίημα για τη μπαταρία το βλέπω με κενά... Μικρή περίοδο χρήσης μεν - η μπαταρία δεν εχει στρωσει καν- αλλα ... στις 14.00 να θέλει φόρτιση.. λιγο κακο

 



#155   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 18/09/2024 - 20:31

Με πηραν το μεσημερι απο την istorm να κανω την καταθεση και να στειλω το καταθετηριο μεχρι αυριο γιατι η συσκευη  iphone pro 256 black, θα μου σταλει την Παρασκευη.

ειπα οτι τελικα θελω να πληρωσω με καρτα, μου απαντησαν κανενα προβλημα και μου εστειλαν payment link για να κανω την πληρωμη.
Στην σελιδα της isorm εχει μονο την ενδειξη της αρχικης καταχωρησης.
Προχωρω κανονικα ;



#156   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/09/2024 - 20:56

Με πηραν το μεσημερι απο την istorm να κανω την καταθεση και να στειλω το καταθετηριο μεχρι αυριο γιατι η συσκευη  iphone pro 256 black, θα μου σταλει την Παρασκευη.
ειπα οτι τελικα θελω να πληρωσω με καρτα, μου απαντησαν κανενα προβλημα και μου εστειλαν payment link για να κανω την πληρωμη.
Στην σελιδα της isorm εχει μονο την ενδειξη της αρχικης καταχωρησης.
Προχωρω κανονικα ;


Απο τις υπόλοιπες θεωρώ οτι η istorm είναι αξιόπιστη και σαν επίσημος μεταπωλητής δεν νομίζω να έχεις θέμα..

Βέβαια εγώ λειτουργώ με λογική οτι αν δεν το δω δεν πλησιάζω

Αλλά σε σχέση με κωτσο κτλ έχει ένα συν

#157   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 18/09/2024 - 21:07

Απο τις υπόλοιπες θεωρώ οτι η istorm είναι αξιόπιστη και σαν επίσημος μεταπωλητής δεν νομίζω να έχεις θέμα..

Βέβαια εγώ λειτουργώ με λογική οτι αν δεν το δω δεν πλησιάζω

Αλλά σε σχέση με κωτσο κτλ έχει ένα συν

αφου ειμαι εκτος Αθηνων δεν υπαρχει για μενα η επιλογη του να παω απο το καταστημα να το πληρωσω και να το παρω.



#158   josuts

josuts

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/09/2024 - 21:33

αφου ειμαι εκτος Αθηνων δεν υπαρχει για μενα η επιλογη του να παω απο το καταστημα να το πληρωσω και να το παρω.

παρομοια περιπτωση ειμαι.Κ εγω εκτος Αθηνων οποτε κ δεν μπορω να παραλαβω απο το καταστημα τους.Την εκανα προχθες το μεσημερι κ πληρωσα αμεσα κ μου ηρθαν 2 μαιλ.Ενα επιβεβαιωσης πληρω,ης κ το αλλο για να δω που βρισκεται η παραγγελια.Οποτε αναμονη να εμφανιστει κ να μου ερθει με κουριερ.

 

Στο μεταξυ εχω βαλει σε αγγελια το 15 προ μαξ που χρησιμοποιω κ ηδη 2-3 ;ατομα μου το ζητησαν απλα σε ολους εχω απαντησει οτι πρεπει να παραλαβω το αλλο καθως δεν εχω αλλη συσκευη στο ενδιαμεσο:-)



#159   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/09/2024 - 21:53

Καλά οι διαφορές είναι απειροελάχιστες.
Για ψυχαναγκαστικούς όπως και εγώ είναι και καλά να αλλάζεις κάθε χρόνο, και στην ουσία έχεις τα ίδια σε παρόμοια συσκευασία
Μόνο η 6.9 θα με τράβαγε αλλά και αυτό παίζεται.
Πιστεύω ότι μέχρι το 18 δεν θα έχουμε και τεραστιες αλλαγές οπότε Νικ μια χαρά το σκέφτεσαι.
Αλλωστε όλα με το σταγονόμετρο τα δίνει…..

Τι να σου προσφέρει ουσιαστικά το 6.9"?

Αν κάποιος θέλει να καταλαβαίνει ουσιαστικές αλλαγές πρέπει να πηγαίνει σε αλλαγή -τουλάχιστον- ανα 3ετία. Μπορεί να λεω και λίγο εδώ που έχουμε φτάσει.

Απλά το φετινό ήταν ο,τι πιο αδιάφορο έχει υπάρξει τελευταία. Με συσκευές που βασίζονται σε AI το οποίο δεν είναι καν διαθέσιμο ακόμα.

Με πηραν το μεσημερι απο την istorm να κανω την καταθεση και να στειλω το καταθετηριο μεχρι αυριο γιατι η συσκευη  iphone pro 256 black, θα μου σταλει την Παρασκευη.
ειπα οτι τελικα θελω να πληρωσω με καρτα, μου απαντησαν κανενα προβλημα και μου εστειλαν payment link για να κανω την πληρωμη.
Στην σελιδα της isorm εχει μονο την ενδειξη της αρχικης καταχωρησης.
Προχωρω κανονικα ;

Το 'χα κάνει με επι COVID με το 12PM.

Την επόμενη το 'χα σπίτι.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#160   liodim

liodim

    iPH Enthousiast

  • 417 μηνύματα
  • Twitter:@aliento1983
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:aliento1983

Δημοσίευση 19/09/2024 - 02:42

Καλημέρα!

Εγώ με παραγγελία στο iSTORM στις 15:10, αριθμό παραγγελίας #9340, iPhone 16 PRO MAX 512gb WHITE, για παραλαβή από cosmos(θεσσαλονικη), ΚΑΜΙΑ ενημέρωση! 😰

Τελευταία επεξεργασία από: liodim, 19/09/2024 - 02:46


#161   mic6

mic6

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/09/2024 - 03:58

Καταρχάς δικαιούμαι να λέω ότι πιστεύω ανεξάρτητα αν σε βρίσκει σύμφωνο ή οχι.

Κατά δεύτερον έχω και αγοράσει από istorm (και μάλιστα πρόσφατα -aw), και όλα πήγαν οκ.

Δεν έχω προσωπικά με το κατάστημα.

Όμως η απάντηση που δόθηκε σε μέλος τoυ forum είναι στην καλύτερη γελοία.

Και εγώ προσωπικά θέλω να ξέρω (όταν δίνω ένα ποσό της τάξης των 1.000 + ευρώ) ότι όλα θα πάνε όσο καλύτερα γίνονται. (χωρίς δράματα).

Εάν όμως εσύ επιμένεις ότι η απάντηση του Istorm είναι οκ, πάω πάσο.<

Δικά σου χρήματα, ότι θες τα κάνεις.

Και η γνώμη μου, δική μου είναι, και θα συνεχίσω να υπερασπίζομαι την τέλεια (ναι τέλεια) πολιτική του amazon.

Αυτή δηλαδή που μου επιτρέπει μετά από 1,5 χρόνο να έχω λιώσει ένα προϊόν( fenix 6x pro) ,να μου παρουσιάζει στα ξαφνικά reset , να το στέλνω πίσω στην amazon, και να λαμβάνω πίσω όλα τα χρήματα που έδωσα (μαζί με τα μεταφορικά!!!) .

Η ανωτέρω πρόταση είναι ο ορισμός της εμπιστοσύνης.

Περαστικά σε όλα ανεξαιρέτως τα ελληνικά μαγαζιά.


Τα έχεις μπερδέψει φίλε. Για άλλο κατάστημα μίλησε ο φίλος, όχι για το istorm. Επίσης, κανείς δεν σου είπε να μην ψωνίσεις από το Amazon. Απλά εγώ που θα παραλάβω την πρώτη μέρα (όπως κάθε χρόνο) με πληρωμή στο κατάστημα, δεν στηρίζω την πρόταση "μόνο Amazon για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο". Μια χαρά ήσυχο έχω το κεφάλι μου όπως και όλα τα υπόλοιπα παιδιά που κάνουν το ίδιο με μένα εδώ και χρόνια.

#162   mic6

mic6

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/09/2024 - 04:10

Το ποίημα για τη μπαταρία το βλέπω με κενά... Μικρή περίοδο χρήσης μεν - η μπαταρία δεν εχει στρωσει καν- αλλα ... στις 14.00 να θέλει φόρτιση.. λιγο κακο


Δεν έχει θέμα η μπαταρία. Απλά ξεκινάει τη μέρα της με 58% και όχι 100%

#163   mic6

mic6

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/09/2024 - 09:01

Μόλις με κάλεσαν από istorm Κολωνάκι για παραλαβή μέχρι Σάββατο. Είχα βάλει την παραγγελία 14:58.

Θα πάρω και δεύτερο 16 pro max dessert 256g επίσης το Σαββατο, εάν κάποιος από Αθήνα το θέλει, να μου στέλνει μήνυμα.

#164   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/09/2024 - 09:13

Εγω με παραγγελια 14.59 ακομα τιποτα. Εβαλα white 512gb Pro max. Ισως παιζει ρολο που εχω βαλει παραλαβη απο το καταστημα στα Ιωαννινα



#165   Magichoom

Magichoom

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 19/09/2024 - 09:16

Καλημέρα!

Εγώ με παραγγελία στο iSTORM στις 15:10, αριθμό παραγγελίας #9340, iPhone 16 PRO MAX 512gb WHITE, για παραλαβή από cosmos(θεσσαλονικη), ΚΑΜΙΑ ενημέρωση!

Κι εγώ το ίδιο....τίποτα,  καμία ενημέρωση, για απλό 16..



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 51

14 μέλη, 35 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    remal, Bing (1), NASA, atari4, eddie1996, JohnnyC, sk7lafkos, Facebook (1), Al3xT, tommis, gfilippas, soki7, BIOXALK, giannisk82, gepap, lezas