Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

iPhone 16/Plus/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
213 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   grigorisP

grigorisP

    iPH Member

  • 259 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2024 - 11:33

Προσωπικά πληρωμή μόνον στον κατάστημα. Δεν θα δώσω τόσα λεφτά και να περιμένω χωρίς να ξέρω πότε θα έρθει. Να το φέρουν την ώρα τους και θα πληρωθούν. Διαφορετικά υπάρχουν κι άλλα καταστήματα.

Ok φίλε μου, υπάρχουν κ οι άλλοι που το θέλουν πραγματικά πιο πολύ από σένα κβθα το πληρώσουν από τώρα, όποτε έχουν κ το δικαίωμα για προταιραιοτητα… ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 764 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 14/09/2024 - 11:44

Ok φίλε μου, υπάρχουν κ οι άλλοι που το θέλουν πραγματικά πιο πολύ από σένα κβθα το πληρώσουν από τώρα, όποτε έχουν κ το δικαίωμα για προταιραιοτητα… ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλά κάνατε και το πληρώσατε από τώρα. Εγώ θα το πληρώσω σε όποιο κατάστημα μου το φέρει πρώτο. Δεν υπάρχει περίπτωση να δεσμευθώ σε ένα μόνο μαγαζί και να περιμένω πρώτα να ικανοποιήσει φίλους και γνωστούς και μετά εμένα. 



#63   dandri

dandri

    iPH Contributor

  • 903 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/09/2024 - 11:55

to plaisio computers δεν σ αφήνει παραλάβη από το κατάστημα μόνο στο χώρο σου όποτε ούτε τιμολόγιο μπορείς να πάρεις, καλύτερα βαλε παραγγελία στο αμαζον


Sent from my iPhone using Tapatalk

Γρηγόρη στο iStorm αναφέρομαι, το οποίο όταν κάνεις προπαραγγελία το κινητό που θέλεις, πρέπει να προπληρώσεις με παραλαβή στο χώρο σου. Δεν μπορείς να το πληρώσεις όταν έρθει.

 



#64   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 14/09/2024 - 12:02

Γρηγόρη στο iStorm αναφέρομαι, το οποίο όταν κάνεις προπαραγγελία το κινητό που θέλεις, πρέπει να προπληρώσεις με παραλαβή στο χώρο σου. Δεν μπορείς να το πληρώσεις όταν έρθει.


Καλά, αυτό εννοείται, αφού είναι πάνω από 500€ και θέλει πιστωτική. Προφανώς, όταν το τηλέφωνο φύγει από τις αποθήκες της iStorm πρέπει να έχει εξοφληθεί, εκτός και αν πάει στο κατάστημα. Αφού όλη iStorm δεν έχει DOA, μια πληγή που δε χρειάζεται να την ανοίξουμε, μιας και η ο ποιοτικός έλεγχος έχει περιορίσει τις περιπτώσεις DOA.

#65   mic6

mic6

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2024 - 12:16

Δυσκολεύομαι να το πιστέψω
Αλλά μακάρι να είναι έτσι!!


Είναι ακριβώς έτσι. Έχουν καπαρωμένους τους πληρωμένους, οπότε μαζεύουν τους γύρω γύρω πρώτα. Ελλαδάρα όλε!

#66   dandri

dandri

    iPH Contributor

  • 903 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/09/2024 - 14:26

Καλά, αυτό εννοείται, αφού είναι πάνω από 500€ και θέλει πιστωτική. Προφανώς, όταν το τηλέφωνο φύγει από τις αποθήκες της iStorm πρέπει να έχει εξοφληθεί, εκτός και αν πάει στο κατάστημα. Αφού όλη iStorm δεν έχει DOA, μια πληγή που δε χρειάζεται να την ανοίξουμε, μιας και η ο ποιοτικός έλεγχος έχει περιορίσει τις περιπτώσεις DOA.

Δεν εννοείται. Και εξηγώ! Είχα κάνει προπαραγγελία στο Πλαίσιο. Εχθές με πήραν τηλέφωνο, εςποβεβαίωσαν την προπαραγγελία, προχώρησαν στην παραγγελία του iPhone που με ενδιαφέρει και από 20/09/2024 περιμένω τηλέφωνο. Δεν πλήρωσα τίποτα. Θα πληρώσω με κάρτα και θα παραλάβω στο χώρο μου. 

Το iStorm δεν παρέχει αυτή τη δυνατότητα. Πρέπει να εξοφλήσεις την παραγγελία για να προχωρήσει!


Τελευταία επεξεργασία από: dandri, 14/09/2024 - 14:27


#67   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.725 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 14/09/2024 - 15:57

Καλά, αυτό εννοείται, αφού είναι πάνω από 500€ και θέλει πιστωτική. Προφανώς, όταν το τηλέφωνο φύγει από τις αποθήκες της iStorm πρέπει να έχει εξοφληθεί, εκτός και αν πάει στο κατάστημα. Αφού όλη iStorm δεν έχει DOA, μια πληγή που δε χρειάζεται να την ανοίξουμε, μιας και η ο ποιοτικός έλεγχος έχει περιορίσει τις περιπτώσεις DOA.

 

Από πότε δεν έχει? Στις 06 Σεπτεμβρίου έκανα μια αγορά και από μόνοι τους μου είπαν ότι έχω 14 ημέρες DOA.



#68   fyd

fyd

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 14/09/2024 - 16:28

Ακριβώς έτσι και εμένα πριν.
Από 20 κ μετά είδωμεν!!!

#69   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 14/09/2024 - 17:17

Ρε παιδιά, τόσα χρόνια μου έλεγαν ότι δεν έχουν DOA. Μου έλεγαν πάντα ότι θα πρέπει να προηγηθεί έλεγχος από το τεχνικό τμήμα και μετά από έγκριση μου έλεγαν για αντικατάσταση χωρίς κουτί!!! Τόσο άλλαξαν τα πράγματα;! Δηλαδή, δίνουν καινούργιο κουτί, σφραγισμένο;! Δυσκολεύομαι αλλά μακάρι να άλλαξαν τα πράγματα προς το καλύτερο.

#70   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 14/09/2024 - 17:20

Δεν εννοείται. Και εξηγώ! Είχα κάνει προπαραγγελία στο Πλαίσιο. Εχθές με πήραν τηλέφωνο, εςποβεβαίωσαν την προπαραγγελία, προχώρησαν στην παραγγελία του iPhone που με ενδιαφέρει και από 20/09/2024 περιμένω τηλέφωνο. Δεν πλήρωσα τίποτα. Θα πληρώσω με κάρτα και θα παραλάβω στο χώρο μου.
Το iStorm δεν παρέχει αυτή τη δυνατότητα. Πρέπει να εξοφλήσεις την παραγγελία για να προχωρήσει!

Δηλαδή, όταν έρθει το τηλέφωνο, θα σου τηλεφωνήσουν και εσύ θα εξοφλήσεις στον κούριερ με πιστωτική ή χρεωστική κάρτα το ποσό;! Αυτό είναι άλλο από αυτό αρχικά κατάλαβα…!

#71   dandri

dandri

    iPH Contributor

  • 903 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/09/2024 - 20:07

Δηλαδή, όταν έρθει το τηλέφωνο, θα σου τηλεφωνήσουν και εσύ θα εξοφλήσεις στον κούριερ με πιστωτική ή χρεωστική κάρτα το ποσό;! Αυτό είναι άλλο από αυτό αρχικά κατάλαβα…!

Όταν παραλάβει το Πλαίσιο το τηλέφωνο, θα με πάρουν τηλέφωνο για να με ενημερώσουν για την αποστολή στο χώρο μου. Το τηλέφωνο το εξοφλείς μέσω link που σου στέλνει στο email  και αμέσως μετά την εξόφληση πραγματοποιείται η αποστολή του τηλεφώνου.



#72   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 14/09/2024 - 21:30

Προσπαθώ να κάνω προπαραγγελία στον Κοτσόβολο αλλά δεν βλέπω επιλογή για άτοκες μέσω πιστωτικής παρά μόνο έντοκες με δάνειο (κλεψιά). Τι έγινε ; Τις σταμάτησε ;



#73   dandri

dandri

    iPH Contributor

  • 903 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/09/2024 - 22:38

Προσπαθώ να κάνω προπαραγγελία στον Κοτσόβολο αλλά δεν βλέπω επιλογή για άτοκες μέσω πιστωτικής παρά μόνο έντοκες με δάνειο (κλεψιά). Τι έγινε ; Τις σταμάτησε ;

http://www.iphonehel...λαβή/?p=2092099 

Δες εδώ και πρόσεξε το θέμα της προκαταβολής.



#74   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 15/09/2024 - 09:35

και εμενα δεν μου αρεσε η ιδεα της προπληρωμης απο τον Γερμανο με ΠΙΘΑΝΗ παραδοση γυρω στις 20/9.

Ο περιορισμος οτι οι προπαραγγελιες εξοφλουνται μονο με τραπεζικη καταθεση και οχι με καρτα με απομακρυνε ακομη περισσοτερο.

Ο ισχυρισμος μας ξερεις, δεν θα χασεις τα λεφτα σου, δεν με επεισε.

Δεν δινω λευκη επιταγη για να παρω ετσι μια συσκευη.

Ασ την εχω ενα η 2 μηνες αργοτερα. Δεν χαλασε και ο κοσμος.



#75   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.660 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/09/2024 - 09:40

Περαν απο istorm και isystem που αλλου ειναι αξιοπιστα να παραγγειλουμε λετε;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 42

6 μέλη, 35 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    tselpemts, grigorisP, Facebook (1), sk7lafkos, tsigo, gfilippas, JohnnyC