Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 16/Plus/Pro/Pro Max- Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
109 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/10/2024 - 05:20

Δεν μπόρεσα να δω το link, πάντως η κάμερα κρασάρει μια φορά την μέρα. Κάποιες φορές γίνεται μαύρη κάποιες αλλες φορές απλά κλείνει. Όταν είναι να κρασαρει το καταλαβαίνεις γιατί γίνεται αργό. Μετά την επανεκκίνηση στρώνει. Όταν τραβάει φωτό η κάμερα δεν έχει θέματα. Με την 18.0.1 απλά βελτιώθηκε λίγο, όμως εξακολουθεί. Ίσως να είναι θέμα μνήμης ή κάτι τέτοιο. Ο γιος μου με 16 pro 128 δεν έχει θέμα. Εμένα είναι Pro max 512. Γενικά αρκετοί αναφέρουν πρόβλημα με το camera app. Σε κάποιους έχει γίνει αλλαγή και με 4 συσκευές (υποτίθεται ότι το hardware test διαπιστώνει πρόβλημα), όμως τους το ξανακάνει


Λοιπόν ότι προβλήματα είχα με κολλήματα και με το κρασάρισμα της κάμερας λύθηκαν με διαγραφή όλων των ρυθμίσεων. Έχω ήδη 3 ημέρες χωρίς να κάνω επανεκκίνηση. Οπότε όσοι έχετε κολλήματα δοκιμάστε με διαγραφή ρυθμίσεων. Η αλήθεια είναι ότι ουδέποτε χρειάστηκε να το κάνω και κουβαλούσα τις ρυθμίσεις για χρόνια με το backup


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   mic6

mic6

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2024 - 07:35

Πέραν της πτώσης δημοφιλίας που έχει το εν λόγω φόρουμ , άρα και λιγότερα σχόλια, πως να είμαστε ζεστοί, αν οι μόνες διαφορές , για σχολιασμό στο εν λόγω topic για το νέο iPhone, είναι ένα κουμπί και μια βελτίωση στην μπαταρία…..



.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Πόσα κουμπιά δηλαδή το χρόνο ήθελες να προσθέτουν; Δέκα;

Πέραν της πλάκας: Είναι ήδη σε τρομακτικά επίπεδα τα smartphones ανεξαρτήτου εταιρείας. Εάν η πρόοδος κάθε χρόνο ήταν αντίστοιχη με πριν δεκαπέντε χρόνια, τότε θα έπρεπε το κινητό να σηκώνεται να σου φτιάχνει καφέ με μια εντολή σου.

Κάπως έτσι θα κινούνται για αρκετά χρόνια θεωρώ, από κει και πέρα οποίος θέλει αγοράζει, δεν είναι υποχρεωτικό.

Εγώ έφυγα από το 13 pro max και μετά από τρία χρόνια κρατάω κάτι σχεδόν ίδιο. Πριν μια δεκαετία, στο ιδιο διάστημα τριών ετών εφευγες από blackberry με πλήκτρα και πήγαινες σε μεγάλη οθόνη. Άλλες εποχές.

#108   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 711 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/10/2024 - 08:57

Όποτε έρχεσαι κι εσύ στα λόγια μου ότι με τις πολύ μικρές διαφορές κάθε χρόνο δεν έχουμε και πολλά πράγματα να πούμε και να σχολιάσουμε .

Προφανώς επί Tim Cook εποχή (let him cook ) δεν περιμένουμε πλέον σοβαρές αναβαθμίσεις χρόνο με το χρόνο, μιας και το δικό του μοντέλο δουλεύει πολύ καλά και τα χρήματα έρχονται άφθονα…..

Για εμας παλιότερους από 3Gs εποχή, μας κακοφαίνεται σίγουρα, αλλά πλέον έτσι δουλεύουν όλοι, όπως λες άλλες εποχές….
Τώρα το οποίος θέλει αγοράζει είναι μια καραμέλα, που δεν λέει κάτι που είναι προφανέστατο…

Σοβαρές αναβαθμίσεις μπορούν , να γίνουν , από χρόνια σε χρόνια αλλά δεν θέλουν….
Να αναφερθούμε στο θέμα της μπαταρίας που θα μπορούσε αν ήθελαν να κρατάει στο διπλάσιο, στο θέμα των under display sensors, στο θέμα των καμερών, κτλ.


.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: COSTASK, 20/10/2024 - 09:03


#109   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 711 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/10/2024 - 09:04

Όποτε έρχεσαι κι εσύ στα λόγια μου ότι με τις πολύ μικρές διαφορές κάθε χρόνο δεν έχουμε και πολλά πράγματα να πούμε και να σχολιάσουμε .

Προφανώς επί Tim Cook εποχή δεν περιμένουμε πλέον σοβαρές αναβαθμίσεις χρόνο με το χρόνο, μιας και το δικό του μοντέλο δουλεύει πολύ καλά και τα χρήματα έρχονται άφθονα (let him cook )…..

Για εμας παλιότερους από 3Gs εποχή, μας κακοφαίνεται σίγουρα, αλλά πλέον έτσι δουλεύουν όλοι, όπως λες άλλες εποχές….
Τώρα το οποίος θέλει αγοράζει είναι μια καραμέλα, που δεν λέει κάτι που είναι προφανέστατο…

Σοβαρές αναβαθμίσεις μπορούν , να γίνουν , από χρόνια σε χρόνια αλλά δεν θέλουν….
Να αναφερθούμε στο θέμα της μπαταρίας που θα μπορούσε αν ήθελαν να κρατάει στο διπλάσιο, στο θέμα των under display sensors, στο θέμα των καμερών, κτλ.


.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Sent from my iPhone using Tapatalk

#110   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση Εχθές, 20:41

Το iOS 18.1 RC διορθώνει τις αναπάντεχες επανεκκινήσεις των 16 & 16 Pro


Τελευταία επεξεργασία από: christos1414, Εχθές, 20:42





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

1 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    nik75