Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

smoog theme και ασυμβατότητες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 16/03/2010 - 13:05

λοιπόν παιδιά ακούστε, πειραματιζόμενος με το smoog theme, συνειδητοποίησα ότι αν το κλείσω από winterboard, το εικονίδιο του καιρού.app δεν αλλάζει στο αυθεντικό και έχω φάει σκάλωμα τώρα για ποιό λόγο το κάνει αυτό. γνωρίζει κανείς τί παίζει και πώς μπορώ να το διορθώσω ; (ακόμα και manually μέσω ssh άμα χρειαστεί)
από εκεί και ύστερα, έχοντας ενεργοποιήσει το smoog, βλέπω ότι ορισμένα εικονίδια όπως των μηνυμάτων.app, του μαγνητοφώνου.app και της πυξίδας.app δεν τα αλλάζει ενώ από ότι βλέπω στο site του δημιουργού, υπάρχουν διαθέσιμα εικονίδια και για αυτές τις εργοστασιακές εφαρμογές. δοκίμασα να μετονομάσω ορισμένα εικονίδια με τον ελληνικό τίτλο αλλά και πάλι τζίφος. αν γνωρίζει και για αυτό κάποιος κάτι ας μου εξηγήσει αλλά περισσότερο με επείγει η πρώτη ερώτηση.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.728 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 16/03/2010 - 13:33

μηπως δεν στα εμφανιζει γιατι εχουν διαφορετικη ονομασια στο τελος?πρεπει για να στα εμφανιζει να ειναι ακριβως ιδια η ονομασια οπως στο springboard.μηπως μεσα στο φακελο των icons ειναι για παραδειγμα ετσι η ονομασια?(για τα sms αντι να ειναι Messages.app ειναι Text.app? η για τον καιρο αντι Weather.app ειναι Weather1.app?

διαβασε και αυτο και πιστευω οτι θα βρεις την λυση...αν παλι οχι εδω ειμαστε: http://www.iphonehel...αγή-εικονιδίου/

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 16/03/2010 - 13:39


#3   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 16/03/2010 - 13:57

λοιπόν φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ που με παρέπεμψες στο σχετικό thread. ακολούθησα τις οδηγίες της marian και έλυσα το πρόβλημά μου. όσον αφορά την δεύτερη ερώτηση, θα δοκιμάσω να παίξω με τις μετονομασίες ξανά.

#4   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.728 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 16/03/2010 - 13:58

λοιπόν φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ που με παρέπεμψες στο σχετικό thread. ακολούθησα τις οδηγίες της marian και έλυσα το πρόβλημά μου. όσον αφορά την δεύτερη ερώτηση, θα δοκιμάσω να παίξω με τις μετονομασίες ξανά.

τιποτα φιλε μου να'σαι καλα...δοκιμασε τες και λογικα θα εισαι ενταξει...λιγη προσοχη θελει με τις μετονομασιες...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες