Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Πως συνδέομαι με SSH (Windows)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
695 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   Stab

Stab

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/06/2010 - 09:27

Σε εμενα φιλε εμφανιστηκε το ιδιο προβλημα αλλα δυστυχως δεν εχω βρει ακομα λυση.τα διεγραψα τα αρχεια αλλα τιποτα.κατι εγινε πριν λιγες μερες με το ssh στο sbsettings και δεν το εμφανιζε.εκανα πολλα reinstall και το ξαναεμφανισε αλλα τιποτα δεν δουλευει σωστα μεχρι τωρα.εχω απελπιστει!οποιαδηποτε βοηθεια θα ηταν ευπροσδεκτη.


εγω φιλε, εαν εχεις δοκιμασει ολες τις λυσεις αυτου του ποστ, δεν εχω να προτεινω κατι αλλο.. :unsure:

......ειναι το pc σου στο ιδιο δικτυο με το iphone? σου βγαζει καποιο error? :blush:

Τελευταία επεξεργασία από: Stab, 30/06/2010 - 09:28


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   nick2

nick2

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/06/2010 - 13:38

εγω φιλε, εαν εχεις δοκιμασει ολες τις λυσεις αυτου του ποστ, δεν εχω να προτεινω κατι αλλο.. :unsure:

......ειναι το pc σου στο ιδιο δικτυο με το iphone? σου βγαζει καποιο error? :blush:


ναι εννοειτε και ειναι!παιρνω το σημα στο iphone μεσω wifi.και εχω και ενα laptop.το δοκιμασα χτες και εκει και μου βγαζει παλι το ιδιο σφαλμα.προσπαθω να καταλαβω απο που προερχεται το προβλημα αλλα δεν μπορω.μηπως φταει η συνδεση του ιντερνετ?αυτο θα το καταλαβω βεβαια σε αλλο pc με ιντερνετ.δεν ξερω τι να κανω?!απεγκατασταση ολα και ξανα απο την αρχη?! <_<

#273   Stab

Stab

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/06/2010 - 14:36

ναι εννοειτε και ειναι!παιρνω το σημα στο iphone μεσω wifi.και εχω και ενα laptop.το δοκιμασα χτες και εκει και μου βγαζει παλι το ιδιο σφαλμα.προσπαθω να καταλαβω απο που προερχεται το προβλημα αλλα δεν μπορω.μηπως φταει η συνδεση του ιντερνετ?αυτο θα το καταλαβω βεβαια σε αλλο pc με ιντερνετ.δεν ξερω τι να κανω?!απεγκατασταση ολα και ξανα απο την αρχη?! <_<


δεν νομιζω να φταιει η συνδεση στο ιντερνετ.
εχεις δοκιμασει και με το filezilla και με το winscp?

#274   nick2

nick2

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2010 - 11:43

δεν νομιζω να φταιει η συνδεση στο ιντερνετ.
εχεις δοκιμασει και με το filezilla και με το winscp?


ναι και μου βγαζει ακριβως το ιδιο σφαλμα.μηπως δεν ειναι σωστοι οι κωδικοι?!δεν ξερω τι να πω...

#275   nick2

nick2

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2010 - 12:40

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!Το βρηκα!καταφερα μετα απο πολλες ωρες να βρω τι εφταιγε.το host key του server μου ,ειχε το προβλημα.λογικα κατι ειχε γινει και δεν με αφηνε να το συνδεσω με το pc.γι'αυτο εκανα διαγραφη απο το κινητο και απο το pc οτιδηποτε ειχε να κανει με αυτα(host keys, sbsettings , openssh) μετα reboot μετα εγκαταστση απο την αρχη.μολις πηγα να κανω συνδεση με winscp μου εβγαλε ενα μηνυμα οτι πρεπει να προσθεσω το καινουργιο host key στην cache του pc μου γιατι δεν υπηρχε πια.Πατησα yes και τωρα ολα ρολοι παλι!πραγματικα ανακουφηστικα τωρα!! B)

#276   Stab

Stab

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2010 - 12:48

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!Το βρηκα!καταφερα μετα απο πολλες ωρες να βρω τι εφταιγε.το host key του server μου ,ειχε το προβλημα.λογικα κατι ειχε γινει και δεν με αφηνε να το συνδεσω με το pc.γι'αυτο εκανα διαγραφη απο το κινητο και απο το pc οτιδηποτε ειχε να κανει με αυτα(host keys, sbsettings , openssh) μετα reboot μετα εγκαταστση απο την αρχη.μολις πηγα να κανω συνδεση με winscp μου εβγαλε ενα μηνυμα οτι πρεπει να προσθεσω το καινουργιο host key στην cache του pc μου γιατι δεν υπηρχε πια.Πατησα yes και τωρα ολα ρολοι παλι!πραγματικα ανακουφηστικα τωρα!! B)


μπραβο φιλε! πολυ ταλαιπωρια βεβαια! :blush:

#277   drf

drf

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2010 - 00:19

γειά σας παίδες μια ερώτηση για όποιον έχει αντιμετωπίσει κάτι ανάλογο..

iphone 3gs v4.01 με jailbreakme.com , προσπαθώ μέσω win7/64bit να μπω στο iphone είτε μέσω sftp p22 είτε με ssh terminal (winscp) αλλά και μέσω terminal από το ίδιο το iphone αλλά τίποτε. Μέσω pc και winscp λέει 'server unexpectedly closed connection' αλλά και από το termnial μόλις πάει να ανοίξει η εφαρμογή κλείνει στο καπάκι.

έχω το Openssh και το sbsettings με το ssh ενεργό , έχω κάνει resprint/reboot κλπ αλλά πάλι τα ίδια..

#278   psyhack

psyhack

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:psyhack

Δημοσίευση 13/08/2010 - 09:56

παΐδια εδώ... πολύ εύκολο!!!

#279   drf

drf

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2010 - 19:22

παΐδια εδώ... πολύ εύκολο!!!



σε ευχαριστώ φίλε αλλά όπως έχω γράψει το έχω δοκιμάσει ήδη .. δεν είμαι τόσο άσχετος..

#280   giokyr7

giokyr7

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/08/2010 - 17:47

σε ευχαριστώ φίλε αλλά όπως έχω γράψει το έχω δοκιμάσει ήδη .. δεν είμαι τόσο άσχετος..




telika ti ekanes???kai go to idio provlima exo...kai psaxno...

#281   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/08/2010 - 12:24

''server unexpectedly closed connection''

Ακριβώς το ιδιο μυνημα απο 2 διαφορετικα laptop στο σπιτι μου.

Ψαχνωντας βρηκα αυτο http://winscp.net/en...nexpected_close αλλα δεν καταλαβαίνω τίποτα.
Αν μπορεί καποιος να μας βοηθήσει..!!!

#282   Snowflake

Snowflake

    iPH Enthousiast

  • 409 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 22/08/2010 - 14:35

Να ερωτήξω κάτι? Οταν δεν είμαι σε wifi και εχω σύνδεση με το usbi πως συνδέομαι στο winscp ???

#283   ouao

ouao

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/08/2010 - 14:45

παιδια το insomnia που το βρισκω?

#284   advgraphics

advgraphics

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/08/2010 - 16:28

''server unexpectedly closed connection''

Ακριβώς το ιδιο μυνημα απο 2 διαφορετικα laptop στο σπιτι μου.


http://modmyi.com/fo...nnection-2.html

post 23

#285   drf

drf

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/08/2010 - 21:31

http://modmyi.com/forums/native-iphone-ipod-touch-app-discussion/288651-openssh-server-unexpectedly-closed-network-connection-2.html

post 23



το έκανε φίλε σε ευχαριστώ αλλά και πάλι τα ίδια.. δε βαριέσαι :) να'σαι καλά!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 62

0 μέλη, 62 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες