Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Spirit Jailbreak (iPad, iPhone, iPod Touch)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1857 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 03/05/2010 - 13:09

Το ξέρω Παρη αλλά βαριεμαι. Θα περιμένω κανά κολλημα. Χαχα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.728 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 03/05/2010 - 13:10

Ερώτηση: έχω ελληνικό 3GS 3.1.3. Πρέπει να κάνω restore πρώτα και να κάνω μετα jb?Ή κατευθείαν αφου συνδέσω το κινητό στο itunes, μπορω τότε να τρέξω το spirit?

Κανε back up,μετα restore στην 3.1.3,μετα set up as a new,μετα τρεξε το spirit και εισαι ετοιμος.

#138   PanosG

PanosG

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2010 - 13:13

Καλησπέρα παιδιά, έχω αγοράσει πριν από μια εβδομάδα το ipod και περίμενα πως και πως το spirit.
Σας παρακαλώ πάαααρα πολύ, ας βάλει κάποιος "άρχοντας" των ipod/iphone έναν αναλυτικότερο οδηγό με φωτογραφίες και links για εμάς που δεν έχουμε ιδέα ακόμα τι είναι το cydia, τι είναι τα SHSH blobs, τι είναι ο server για το ECID SHSH, τι είναι το ECID Grabber, τι είναι τα repo, τι είναι τα ipas, τι είναι το installous, τι είναι το appsync κλπ κλπ κλπ.......... :o

Φαντάζομαι ότι θα είναι πολλοί αυτοί οι οποίοι έχουν αποκτήσει τον τελευταίο καιρό καινούρια συσκευή και προσπαθούν να την σπάσουν αλλά και να καταλάβουν τι επιπλέον δυνατότητες θα έχουν μετά το σπάσιμο, που θα μπορούν να βρίσκουν εφαρμογές σπασμένες, καθώς επίσης και όλα τα παραπάνω ερωτήματα. :o

Περιμένουμε τη βοήθειά σας με ανυπομονησία εγώ και η γυναίκα μου με δυο ipod καθώς επίσης και οι φίλοι μου με 4 iphone!!!
Όλα αγορασμένα τις τελευταίες δυο εβδομάδες!

Thank you εκ των προτέρων! :rolleyes:
Ευχαριστούμε πολύ εκ των προτέρων! :)

#139   stradas

stradas

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2010 - 13:15

Σε 3GS με 3.1.3 εκανα jb αλλα μετα το reboot μου εχει εξαφανισει τα εικονιδαι που ειχα στο dock... δεν τα βρισκω πουθενα...καμια ιδεα κανεις?

#140   karadreas

karadreas

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2010 - 13:16

δεν το προχωρισα απλα ειμαι εκει κολλημενος 2 μηνες κοντα, απο βλακεια μου που δεν ηξερα οτι εχει τετοια διαδηκασια!και νομιζα οτι θα μοy εκανε jailbreak και ας ηταν κλειδωμενο απλα να το χρησιμοποιουσα και ας ηταν lock το κινητο!

#141   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/05/2010 - 13:17

διαφονο στο συγγεκριμενο θέμα στο server του saurik θα τα πάνε και οχι στο server του rock


Eίναι η γνώμη και σου και την δέχομαι..Αλλά ψάξε λίγο να δεις που πήγαν τα pass στο root ( όταν ήταν η ιστορία με τα malware ) όσων τα άλλαξαν μέσω του Rock και όχι μεσώ terminal.Kαι πολύ φοβάμαι ότι εκεί θα πάνε και τα ECID.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 03/05/2010 - 13:19

ezgif_com_crop_2.gif


#142   PanosG

PanosG

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2010 - 13:17

Καλησπέρα παιδιά, έχω αγοράσει πριν από μια εβδομάδα το ipod και περίμενα πως και πως το spirit.
Σας παρακαλώ πάαααρα πολύ, ας βάλει κάποιος "άρχοντας" των ipod/iphone έναν αναλυτικότερο οδηγό με φωτογραφίες και links για εμάς που δεν έχουμε ιδέα ακόμα τι είναι το cydia, τι είναι τα SHSH blobs, τι είναι ο server για το ECID SHSH, τι είναι το ECID Grabber, τι είναι τα repo, τι είναι τα ipas, τι είναι το installous, τι είναι το appsync κλπ κλπ κλπ.......... :o

Φαντάζομαι ότι θα είναι πολλοί αυτοί οι οποίοι έχουν αποκτήσει τον τελευταίο καιρό καινούρια συσκευή και προσπαθούν να την σπάσουν αλλά και να καταλάβουν τι επιπλέον δυνατότητες θα έχουν μετά το σπάσιμο, που θα μπορούν να βρίσκουν εφαρμογές σπασμένες, καθώς επίσης και όλα τα παραπάνω ερωτήματα. :o

Περιμένουμε τη βοήθειά σας με ανυπομονησία εγώ και η γυναίκα μου με δυο ipod καθώς επίσης και οι φίλοι μου με 4 iphone!!!
Όλα αγορασμένα τις τελευταίες δυο εβδομάδες!

Thank you εκ των προτέρων! :rolleyes:
Ευχαριστούμε πολύ εκ των προτέρων! :)


ΑΑΑΑΑΑΑΑ επίσης μια πολύ σημαντική ερώτηση, γιατί όταν αναφέρεστε σε αναβάθμιση του κινητού στην 3.1.3 γιατί χρησιμοποιείτε την λέξη restore (επαναφορά) πάντα;;;

Ευχαριστώ πολύ και πάλι!

#143   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.728 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 03/05/2010 - 13:18

Καλησπέρα παιδιά, έχω αγοράσει πριν από μια εβδομάδα το ipod και περίμενα πως και πως το spirit.
Σας παρακαλώ πάαααρα πολύ, ας βάλει κάποιος "άρχοντας" των ipod/iphone έναν αναλυτικότερο οδηγό με φωτογραφίες και links για εμάς που δεν έχουμε ιδέα ακόμα τι είναι το cydia, τι είναι τα SHSH blobs, τι είναι ο server για το ECID SHSH, τι είναι το ECID Grabber, τι είναι τα repo, τι είναι τα ipas, τι είναι το installous, τι είναι το appsync κλπ κλπ κλπ.......... :o

Φαντάζομαι ότι θα είναι πολλοί αυτοί οι οποίοι έχουν αποκτήσει τον τελευταίο καιρό καινούρια συσκευή και προσπαθούν να την σπάσουν αλλά και να καταλάβουν τι επιπλέον δυνατότητες θα έχουν μετά το σπάσιμο, που θα μπορούν να βρίσκουν εφαρμογές σπασμένες, καθώς επίσης και όλα τα παραπάνω ερωτήματα. :o

Περιμένουμε τη βοήθειά σας με ανυπομονησία εγώ και η γυναίκα μου με δυο ipod καθώς επίσης και οι φίλοι μου με 4 iphone!!!
Όλα αγορασμένα τις τελευταίες δυο εβδομάδες!

Thank you εκ των προτέρων! :rolleyes:
Ευχαριστούμε πολύ εκ των προτέρων! :)

Καλο αυτο που ζητας αλλα που χρονοβορο να γινει και επισης υπαρχουν topics που λενε τι ειναι το καθε ενα.Το Cydia ειναι για να μπορεις να βαλεις αυτα που δεν προσφερει η συσκευη απο μονη της.Το SHSH ειναι το αρχειο που κρατιεται για να μπορεις να κανεις downgrade σε περιπτωση που το χρειαστεις,το ECID Grabber ειναι εργαλειο για να κρατησεις χειροκινητα το SHSH αρχειο,ipa ειναι η καταληξη των αρχειων που δεχεται το iPhone,installous ειναι προγραμμα που μπορεις να κατεβαζεις οτι θες free και το appsync ειναι για να μπορει η συσκευη να δεχτει σπασμενα/ες παιχνιδια/εφαρμογες.

Για να ειναι καθαρη η συσκευη απο τα παντα.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 03/05/2010 - 13:19


#144   ckyrias

ckyrias

    iPH Enthousiast

  • 439 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2010 - 13:18

διαβαζω προσεκτικα τι γραφεται στο thread!! το απογεμα θα δοκιμασω το spirit.

2 ερωτησουλες.

1. για εμας που εχουμε 3.1.3 ειναι υποχρεωτικο το back up->restore κ set up as new? ή κατεφθειαν backup κ spirit?

2. εκανα backup SHSH με to AUTOSHSH. μου εβγαλε ενα αρχειο 68kb χωρις καταληξη κ δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι το σωστο. εκανα ερωτηση στο ατνιστοιχο thread αλλα δεν πηρα απαντηση κ θα ηθελα να σιγουρευτω πριν ξεκινησω το jb.

δε βλεπω την ωρα να παω σπιτι!! :)


ΥΓ. οσο για τα βιντεακια του φιλου απο την φιεστα που χαθηκαν ενα εχω να του πω! μην στεναχωριεσαι! του χρονου θα τραβας με iPhone HD! ;)


μολις ειδα οτι ενα σκελος της ερωτησης ρωτηθηκε πριν λιγο απο καποιον. δε το ειδα γιατι εγραφα. sorry για την επαναληψη :)

Τελευταία επεξεργασία από: ckyrias, 03/05/2010 - 13:20


#145   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.728 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 03/05/2010 - 13:20

1)Για να ειναι καθαρη η συσκευη.
2)Καλα εκανες και μπορεις να τα κρατησεις και μεσω του server του saurik.

Για το τελευταιο μην εισαι τοσο σιγουρος. :D ;)

#146   amvro

amvro

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/05/2010 - 13:22

Θα κανεις ενα καθαρο restore,μετα set up as a new και μετα θα τρεξεις το spirit και θα απολαυσεις το jailbroken κινητο σου.

τιποτα φιλε.κανω set up as new σπιριτ και μετα οταν κανω restore για να παρω τις επαφες μου δεν ανοιγουν οι εφαρμογες..

#147   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.728 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 03/05/2010 - 13:23

Δεν χρειαζεται να κανεις restore μετα και απο το spirit φιλε μου.Απλα κανε μονο συγχρονισμο και θα περαστουν οι επαφες σου κτλ.

#148   Neal

Neal

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2010 - 13:31

Ποιο appsync κατεβάζουμε για 3GS με καινούρια bootrom; 3.1.2, 3.2;

Τελευταία επεξεργασία από: Neal, 03/05/2010 - 13:31


#149   ckyrias

ckyrias

    iPH Enthousiast

  • 439 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2010 - 13:31

1)Για να ειναι καθαρη η συσκευη.
2)Καλα εκανες και μπορεις να τα κρατησεις και μεσω του server του saurik.

Για το τελευταιο μην εισαι τοσο σιγουρος. :D ;)


1. ok
2. i will make my life easier μολις μπω στο cydia! ;)

το τελευταιο ειναι standaraki!! :D

#150   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.728 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 03/05/2010 - 13:33

Ποιο appsync κατεβάζουμε για 3GS με καινούρια bootrom; 3.1.2, 3.2;

3.1.2

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 44

0 μέλη, 44 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες