Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Spirit Jailbreak (iPad, iPhone, iPod Touch)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1857 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#361   teriparatide

teriparatide

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/05/2010 - 20:36

μου ρθε σημερα 3GS, 3.1.3, 5.12.01 baseband απο αμερικη κλειδωμενο σε ΑΤΤ. εκανα jailbreak με spirit και πηγε μια χαρα. δυστυχως ομως εκανα restore με αποτελεσμα να μου ζηταει τωρα την ΣΙΜ που αγοραστηκε(που δεν εχω) για να ενεργοποιηθει.. δε παιζει να γινει τιποτα χωρις την ΣΙΜ,ε??
καμια ιδεα???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#362   dasken

dasken

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/05/2010 - 20:40

λεει οτι κανει τσειλμπρεικ το κινητο ειναι κανονικα οπως ηταν...εκανα restore μεσω itunes κ μετα εβαλα το spirit να τρεξει κ μ λεει οτι κανει jailbreak αλλα ειναι εδω κ κανα 20 λεπτο γινεται αυτο!!!!μπορει καποιος να μ πει γιατι δεν γινεται??? ενημερωνω οτι εχω 3gs 3.1.3 new boot rom!!!

#363   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1.019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/05/2010 - 20:41

μου ρθε σημερα 3GS, 3.1.3, 5.12.01 baseband απο αμερικη κλειδωμενο σε ΑΤΤ. εκανα jailbreak με spirit και πηγε μια χαρα. δυστυχως ομως εκανα restore με αποτελεσμα να μου ζηταει τωρα την ΣΙΜ που αγοραστηκε(που δεν εχω) για να ενεργοποιηθει.. δε παιζει να γινει τιποτα χωρις την ΣΙΜ,ε??
καμια ιδεα???


Όταν λες να γίνει, τί εννωείς να ξεκλειδωθεί;Το 3GS που πήρες θα ήταν στην 3.1.2 για να του έκανες restore και να πήγε στην 3.1.3. ;)

#364   teriparatide

teriparatide

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/05/2010 - 20:44

να ξεκλειδωθει ξερω οτι δε παιζει ακομα. εννοω να το ενεργοποιησω ωστε να μπορεσω να ξανακανω jailbreak με spirit οπως πριν..
ηταν εξαρχης 3.1.3 και αφου εκανα jailbreak εκανα απο μα@$#%α μου restore/update..

#365   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1.019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/05/2010 - 20:44

τιποτα απλα μολις παταω το κουμπι το στρογκιλο μ βγαζει να σειρο κ μπαινει κανονικα στο μενου(δεν ειμαι ιδικος...)κ συγνωμη αν πριζω...



Καταρχάς δεν πρήζεις είμαστε εδώ επειδή εμείς το θέλουμε!

Στο iphone είναι ανοιχτό και μπαίνει κανονικά μέσα!ε;Mήπως σου έχει βγάλει κανένα εικονίδιο με το όνομα Cydia;

Στον υπολογιστή σου λέει "jaibreak succeded" στο πρόγραμμα spirit;

Τελευταία επεξεργασία από: god21, 03/05/2010 - 20:46


#366   dasken

dasken

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/05/2010 - 20:47

οκ χαιρομαι κ ευχαριστω!!...

λεει οτι κανει jailbreak κ αυτο διαρκει ποσο πειριπου?? γτ το εχω κανα μισαωρο!!!ακομα "jaibreak succeced" δεν μ δειχνει!!!κ δεν ξερω ποσο ακομα θα κρατισει....

#367   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1.019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/05/2010 - 20:52

Στο iphone είναι ανοιχτό και μπαίνει κανονικά μέσα!ε;Mήπως σου έχει βγάλει κανένα εικονίδιο με το όνομα Cydia;Απάντησε μου! ;)

#368   dasken

dasken

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/05/2010 - 20:55

οχι δεν μ εχει βγαλει το εικονιδιο cydia....ναι κανονικα μπαινει μεσα ενω ακομα συνεχιζει να μ λεει οτι κανει jailbreaking!!!!!!:(

#369   teriparatide

teriparatide

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/05/2010 - 20:55

να ξεκλειδωθει ξερω οτι δε παιζει ακομα. εννοω να το ενεργοποιησω ωστε να μπορεσω να ξανακανω jailbreak με spirit οπως πριν..
ηταν εξαρχης 3.1.3 και αφου εκανα jailbreak εκανα απο μα@$#%α μου restore/update..



καμια ιδεα φιλε god21 η και καποιος αλλος?? ευχαριστω :)

#370   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/05/2010 - 20:57

Πάρε μια κάρτα της AT&T από το Ebay..

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 03/05/2010 - 21:00

ezgif_com_crop_2.gif


#371   teriparatide

teriparatide

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/05/2010 - 21:01

με οποιαδηποτε της ΑΤΤ γινεται?? γιατι νομιζω οτι ζηταει τη συγκεκριμενη με την οποια αγοραστηκε...

εκτος κι αν βγει συντομα κανενα tool που κανει hactivate και unlock και ολα μαζι...αντε μακαρι...

#372   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1.019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/05/2010 - 21:03

οχι δεν μ εχει βγαλει το εικονιδιο cydia....ναι κανονικα μπαινει μεσα ενω ακομα συνεχιζει να μ λεει οτι κανει jailbreaking!!!!!!:(


Περίεργο!Έκανες τίποτα κατά την διάρκεια του jailbreaking;Το itunes το είχες ανοιχτό;Τι λειτουργικό έχεις στον pc;Έκανες ran as admin;

#373   dasken

dasken

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/05/2010 - 21:05

Περίεργο!Έκανες τίποτα κατά την διάρκεια του jailbreaking;Το itunes το είχες ανοιχτό;Τι λειτουργικό έχεις στον pc;Έκανες ran as admin

το itunes κλειστο το εχω απο τοτε που αρχισα το jailbreaking εχω windows 7...Έκανες ran as admin??(δεν ξερω πως να το κανω αυτο!!!

#374   skipper03

skipper03

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2010 - 21:06

παιδια καμια ιδεα για το προβλημα που αντιμετωπιζω εγω???μεχρι τωρα εχω δοκιμασει ολα αυτα που μ εχει πει ο paris1986 αλλα τπτ...(δλδ απεγκατεστησα και εγκατεστησα την καινιουργια,απεγκατεστησα εγκατεστησα παλαιοτερη εκλεισα απο τις διεργασιες οτι αφορα το itunes ολα αυτα τα δοκιμασα και σε αλλο pc και τα δυο pc εχουν windows xp επισης εβαλα το spirit μεσα στο φακελο του itunes αλλα και παλι τπτ..)συνεχεια μου βγαζει [error spirit requires itunes 9 to function.please install a correct version of itunes then run spirit again.) καμια ιδεα?(ευχαριστω προκαταβολικα)

#375   Slumber

Slumber

    iPH User

  • 198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2010 - 21:07

Περίεργο!Έκανες τίποτα κατά την διάρκεια του jailbreaking;Το itunes το είχες ανοιχτό;Τι λειτουργικό έχεις στον pc;Έκανες ran as admin

το itunes κλειστο το εχω απο τοτε που αρχισα το jailbreaking εχω windows 7...Έκανες ran as admin??(δεν ξερω πως να το κανω αυτο!!!

Αλλοι λενε οτι το τρεξανε με το iTunes κλειστο.
Προσωπικα, το ετρεξα με το iTunes ανοιχτο και δεν ειχα προβλημα.... :S
Πιο πολυ ωρα πηρε να κατεβει το firmware και να κανω restore παρα το spirit (30sec πρεπει να πηρε η διαδικασια max)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες