Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Aλλαγη slide to unlock με iFile


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
141 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   nikosjc

nikosjc

    iPH Member

  • 254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/12/2010 - 20:45

Εμένα ακόμα και μετά την εγκατάσταση του ifile από το sinful συνεχίζει να μου βγάζει error 513. Καμία ιδέα?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 07/12/2010 - 20:54

Εμένα ακόμα και μετά την εγκατάσταση του ifile από το sinful συνεχίζει να μου βγάζει error 513. Καμία ιδέα?

αν βρεις λυση ή στην στειλουν πμ και μενα φιλε μου. πλζ

#78   nikosjc

nikosjc

    iPH Member

  • 254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2010 - 09:03

Λοιπόν, αφού έψαξα το μισό google και άκρη δεν βρήκα (πολλοί έχουν το πρόβλημα, πουθενά δεν υπάρχει απάντηση), τελικά κατέβασα το original να δω αν φταίνε τα cr@ckαρισμένα. Και ναι αυτά φταίνε. Οπότε βάζουμε το αυθεντικό και κάνουμε την δουλειά μας...

#79   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.707 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2010 - 17:40

Μπραβο Νικο....δεν νιωθεις ομορφα οταν δουλευεις απροβληματιστα με το iFile?Ειναι πραγματικο εργαλειο το ατιμο.Οσο για το αλλο καθησα και εγω χτες,απο πεισμα περισσοτερο μπας και βρω καμμια λυση διαβαζοντας οτι ειχε σχεση αλλα ...τιποτα.Σε αλλους δουλευει απο συγκεκριμενα repo και σε αλλους απο τα ιδια repo κατεβασμενο οχι.
Οποτε η το αγοραζεις και ξενοιαζεις μια και καλη η περιμενεις νεο update!!

#80   Dmtrs

Dmtrs

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:Dmtrs

Δημοσίευση 08/12/2010 - 18:05

ρε παιδες εγω ειχα βαλει ενα θεμα απο πριν, που δεν το εγραφε καν το ''slide to unlock'' πηγα εκανα ολη τη διαδικασια οπως λεει το πρωτο post εκανα respring αλλα καμια διαφορα!!!!εχετε καμια ιδεα?????

#81   nikosjc

nikosjc

    iPH Member

  • 254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2010 - 18:18

Μπραβο Νικο....δεν νιωθεις ομορφα οταν δουλευεις απροβληματιστα με το iFile?Ειναι πραγματικο εργαλειο το ατιμο.Οσο για το αλλο καθησα και εγω χτες,απο πεισμα περισσοτερο μπας και βρω καμμια λυση διαβαζοντας οτι ειχε σχεση αλλα ...τιποτα.Σε αλλους δουλευει απο συγκεκριμενα repo και σε αλλους απο τα ιδια repo κατεβασμενο οχι.
Οποτε η το αγοραζεις και ξενοιαζεις μια και καλη η περιμενεις νεο update!!


Έτσι είναι, όταν κάποια πράγματα αξίζουν, καλό είναι να τα υποστηρίζουμε. Και εγώ περισσότερο για το γαμώτο το έψαχνα αφού είχα σκοπό να το αγοράσω ούτως η άλλως και όντως δουλεύει άψογα...

ρε παιδες εγω ειχα βαλει ενα θεμα απο πριν, που δεν το εγραφε καν το ''slide to unlock'' πηγα εκανα ολη τη διαδικασια οπως λεει το πρωτο post εκανα respring αλλα καμια διαφορα!!!!εχετε καμια ιδεα?????


Μήπως το θέμα που είχες έχει κρύψει το slide to unlock? Δες στις ρυθμίσεις του θέματος (αν έχει) μήπως έχει τέτοια ρύθμιση και επανεμφάνισε το. Τέτοια ρύθμιση έχει και το lockinfo αν το έχεις...

#82   Dmtrs

Dmtrs

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:Dmtrs

Δημοσίευση 08/12/2010 - 18:24

Μήπως το θέμα που είχες έχει κρύψει το slide to unlock? Δες στις ρυθμίσεις του θέματος (αν έχει) μήπως έχει τέτοια ρύθμιση και επανεμφάνισε το. Τέτοια ρύθμιση έχει και το lockinfo αν το έχεις...
[/quote]

Το θεμα εχει κρυψει το ''sl. t. un.'' βεβαια μεσα στο φακελο το βρηκα κανονικα και του αλλαξα ονομασια!τι εστι lockinfo και που το βρισκω?

#83   nikosjc

nikosjc

    iPH Member

  • 254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2010 - 18:30

Το έφτιαξες δλδ? Όλα καλά?

Το lockinfo είναι ένα προγραματάκι για την οθόνη κλειδώματος που παρουσιάζει διάφορες πληροφορίες όπως της εικόνας.

Αναρτημένη εικόνα

Το βρίσκεις στο Cydia βεβαίως...

#84   Dmtrs

Dmtrs

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:Dmtrs

Δημοσίευση 08/12/2010 - 18:32

Το έφτιαξες δλδ? Όλα καλά?

Το lockinfo είναι ένα προγραματάκι για την οθόνη κλειδώματος που παρουσιάζει διάφορες πληροφορίες όπως της εικόνας.

Αναρτημένη εικόνα

Το βρίσκεις στο Cydia βεβαίως...

οχι οχι!το βρηκα εννοω την ωρα που πηγα να κανω την πρωτη αλλαγη,αλλα μετα δεν ειδα καμια διαφορα!και πως δουλευει αυτο?

#85   nikosjc

nikosjc

    iPH Member

  • 254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2010 - 18:42

Ότι ειδοποιήσεις έχεις από το κινητό (κλήσεις, μηνύματα, ημερολόγιο, μέιλ, κλπ) στα εμφανίζει στην lockscreen και μπορείς να τα δεις μαζεμένα και άμεσα χωρίς να ξεκλειδώσεις και πατώντας πάνω στην ειδοποίηση σε πάει απ'ευθείας στην αντίστοιχη εφαρμογή...

#86   Dmtrs

Dmtrs

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:Dmtrs

Δημοσίευση 08/12/2010 - 18:49

Ότι ειδοποιήσεις έχεις από το κινητό (κλήσεις, μηνύματα, ημερολόγιο, μέιλ, κλπ) στα εμφανίζει στην lockscreen και μπορείς να τα δεις μαζεμένα και άμεσα χωρίς να ξεκλειδώσεις και πατώντας πάνω στην ειδοποίηση σε πάει απ'ευθείας στην αντίστοιχη εφαρμογή...

και τι σχεση εχει με αυτο που λεγαμε?

#87   nikosjc

nikosjc

    iPH Member

  • 254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2010 - 18:57

Έχει μέσα μια ρύθμιση που κρύβει το slide to unlock. Οπότε σε ρώτησα αν το έχεις μήπως είχε ενεργοποιηθεί από εκεί η απόκρυψη ώστε να το επαναφέρεις...

#88   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.707 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2010 - 18:57

Το θεμα εχει κρυψει το ''sl. t. un.'' βεβαια μεσα στο φακελο το βρηκα κανονικα και του αλλαξα ονομασια!τι εστι lockinfo και που το βρισκω?


Αυτο εγω το ρωτησα?
Σου απαντησε αυτο που τον ρωτησες.Εκτος και αν εχεις μπερδευτει λιγακι οποτε ανοιξε winterboard ξετικαρε τα ΠΑΝΤΑ και πες τι σου λει στη lockscreen.Eνα ενα και με τη σειρα.

#89   Dmtrs

Dmtrs

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:Dmtrs

Δημοσίευση 08/12/2010 - 19:01

Αυτο εγω το ρωτησα?
Σου απαντησε αυτο που τον ρωτησες.Εκτος και αν εχεις μπερδευτει λιγακι οποτε ανοιξε winterboard ξετικαρε τα ΠΑΝΤΑ και πες τι σου λει στη lockscreen.Eνα ενα και με τη σειρα.

ok thanks!το κανα αυτοκαι λειτουργει :)αλλα πως γινεται να το κανω να λειτουργησει μαζι με το θεμα που ειχα?υπαρχει καμια βοη8εια εδω?

#90   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 02/01/2011 - 12:03

Εμένα ακόμα και μετά την εγκατάσταση του ifile από το sinful συνεχίζει να μου βγάζει error 513. Καμία ιδέα?

σε οποιον βγαζει error το ifile βρηκα ενα repo που παιζει το ifile χωρις προβληματα στην 4.1 .Οποιος θελει pm :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Facebook (1)