Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Steve Jobs at D8


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
33 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/06/2010 - 00:23

Δεν μου άρεσε στο σημείο που μιλάει για future technologies κτλ, γιατί πλέον η apple είναι η τελευταία που υιοθετεί καινούργιες τεχνολογίες...


Αυτό που λες δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα. Η Apple πρώτη απο πολλές αν όχι όλες τις εταιρείες στο χώρο σταματούσε-σταματά να χρησιμοποιά τεχνολογίες που θεωρεί ξεπερασμένες και πρώτη χρησιμοποιά καινούριες. Μερικά παραδείγματα είναι 3 1/2 floppy, serial και parallel ports, usb, και τώρα με το flash και την HTML 5.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 04/06/2010 - 00:48

Έχεις απόλυτο δίκιο, το macbook pro μου έχει usb3.0, blu ray, ssd (άσχετα αν το MACOSX δεν υποστηρίζει trim ακόμα), ips screen κ.τ.λ κ.τ.λ...

#33   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/06/2010 - 20:27

To αν δεν τα υποστηρίζει το MacOSX είναι εντελώς διαφορετικό πράγμα. Η Apple τα χρησιμοποιά πάντως στις συσκευές της. Και σε μελλοντική αναβάθμιση του λογισμικού της θα τα υποστηρίζει και εσύ δεν θα χρειάστεί να αγοράσεις καινούριο υπολογιστή για να τα απολαμβάνεις. (Αν φυσικά το macbook pro σου τα έχει όλα αυτά)

#34   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 05/06/2010 - 03:12

Έχεις απόλυτο δίκιο, το macbook pro μου έχει usb3.0, blu ray, ssd (άσχετα αν το MACOSX δεν υποστηρίζει trim ακόμα), ips screen κ.τ.λ κ.τ.λ...


Το ότι δεν υποστηρίζει usb3.0 φταίει η intel γιατί τα Arrandale chipsets δεν το υποστηρίζουν ( αν και από ότι έχω διαβάσει μάλλον δεν θα το υποστηρίξει γιατί κοιτάει προς light peak μεριά ), ssd έχει ( trim λογικά θα το υποστηρίξει στο επόμενο update ), το blue ray μου είναι αδιάφορο ( δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ στο vaio που έχω ), και όσο για τις ips screens έπρεπε να είχε επιλογή..

Να σε ρωτήσω όμως κάτι, αφού έχει τόσα μείον το macbook pro γιατί το πήρες;;




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες