Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

MicroSIM Cosmote


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
79 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   vasilakis13

vasilakis13

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:mbp 13'', imac 24''

Δημοσίευση 29/06/2010 - 17:28

επικοινωνησα με cosmote και μου ειπαν πως υπαρχει ηδη η micro-sim.....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 29/06/2010 - 17:57

επικοινωνησα με cosmote και μου ειπαν πως υπαρχει ηδη η micro-sim.....

Εμένα μου ήρθε από Αγγλία ο ανταπτορας για microsim.έπεσε ψαλιδι και την έχω έτοιμη ,δεν παν να κάνουν και 2 μήνες μέχρι να την φέρουν.σιγά μην τους περίμενα,να έχω το 4αρι από 14 Ιουλίου και να περιμένω ποτέ θα φέρουν microsim και το πάγιο να τρέχει.θέλουν τρελό κράξιμο και οι 3 εταιρίες τελικά

#63   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/06/2010 - 18:21

επικοινωνησα με cosmote και μου ειπαν πως υπαρχει ηδη η micro-sim.....


Παιδιά εκατό φορές το εχουμε πει - αυτές που κυκλοφορούν ήδη (απο τις 8 Ιουνίου) είναι ΜΟΝΟ για το iPad και δεν ταιριάζουν για iPhone 4.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#64   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 29/06/2010 - 18:42

Παιδιά εκατό φορές το εχουμε πει - αυτές που κυκλοφορούν ήδη (απο τις 8 Ιουνίου) είναι ΜΟΝΟ για το iPad και δεν ταιριάζουν για iPhone 4.


Sent from my iPhone using Tapatalk


και ποιος σας το ειπέ αυτό;

#65   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 29/06/2010 - 19:18

δεν μπορω να κανω edit το πιο πανω post μου.τσεκαρε μια aster τις φωτογραφιες πιο κατω και πεζει η sim μια χαρα και σε 3gs και σε ipad και σιγουρα και σε iphone 4.δεν μου εχει ερθει το iphone 4 απο αμερικη η αγγλια που περιμενω μολις ερθει εδω θα ειμαστε να ξανα ποσταρω.η λυση λεγετε ψαλιδι ειτε ειναι cosmote-vodafone-wind και microsim adapter

photo 1
photo 2
photo 3
photo 4
photo 5



#66   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/06/2010 - 19:47

Εμένα μου ήρθε από Αγγλία ο ανταπτορας για microsim.έπεσε ψαλιδι και την έχω έτοιμη ,δεν παν να κάνουν και 2 μήνες μέχρι να την φέρουν.σιγά μην τους περίμενα,να έχω το 4αρι από 14 Ιουλίου και να περιμένω ποτέ θα φέρουν microsim και το πάγιο να τρέχει.θέλουν τρελό κράξιμο και οι 3 εταιρίες τελικά


Είσαι λίγο άδικος με τις εταιρείς μου φαίνεται. Απο την στιγμή που τέλος Αυγούστου θα διατεθεί στην ελληνική αγορά το iPhone 4 έχουν μέχρι τότε για να φέρουν τις micro sim. Το αν κάποιοι θα το έχουν πιο πριν δεν τις αφορά.

Στα σημαντικά τώρα! Να υποθέσω ότι η sim με το αντάπτορα δουλεύει μια χαρά με το τωρινό σου κινητό έτσι; Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξουμε εμείς που θα το επιχειρήσουμε; 16 Ιουλίου θα έχω και το δικό μου και ούτε στην Κύπρο υπάρχουν micro sim οπόταν θα χρησιμοποιήσω την DIY λύση. Τις αποστάσεις πως τις μέτρησες;

Τελευταία επεξεργασία από: sotoskawasaki, 29/06/2010 - 19:48


#67   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 29/06/2010 - 20:05

Είσαι λίγο άδικος με τις εταιρείς μου φαίνεται. Απο την στιγμή που τέλος Αυγούστου θα διατεθεί στην ελληνική αγορά το iPhone 4 έχουν μέχρι τότε για να φέρουν τις micro sim. Το αν κάποιοι θα το έχουν πιο πριν δεν τις αφορά.

Στα σημαντικά τώρα! Να υποθέσω ότι η sim με το αντάπτορα δουλεύει μια χαρά με το τωρινό σου κινητό έτσι; Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξουμε εμείς που θα το επιχειρήσουμε; 16 Ιουλίου θα έχω και το δικό μου και ούτε στην Κύπρο υπάρχουν micro sim οπόταν θα χρησιμοποιήσω την DIY λύση. Τις αποστάσεις πως τις μέτρησες;


θέλει πολύ προσοχή φίλε μου στο κόψιμο τις κάρτας ειδάλλως μπορεί να την καταστρέψεις.Για το θέμα αποστάσεων είχε μεσα χαρτάκι η συσκευασία με οδηγίες και φωτογραφία.
Αναρτημένη εικόνα

#68   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/06/2010 - 20:17

Σε ευχαριστώ πολύ!! Ελπίζω να έχω την τύχη σου.

#69   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/06/2010 - 20:21

και ποιος σας το ειπέ αυτό;


#
Are iPhone 4 and iPad micro-SIM cards interchangeable?

- No. Your iPad micro-SIM card will not work with your iPhone.


My link


τσεκαρε μια aster τις φωτογραφιες πιο κατω και πεζει η sim μια χαρα και σε 3gs και σε ipad και σιγουρα και σε iphone 4.δεν μου εχει ερθει το iphone 4 απο αμερικη η αγγλια που περιμενω μολις ερθει εδω θα ειμαστε να ξανα ποσταρω


Θα περιμένω το post σου για να μου πεις αν δουλεύει και σε iPhone 4. ;)

#70   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 30/06/2010 - 06:17

#
Are iPhone 4 and iPad micro-SIM cards interchangeable?

- No. Your iPad micro-SIM card will not work with your iPhone.


My link




Θα περιμένω το post σου για να μου πεις αν δουλεύει και σε iPhone 4. ;)

"Both use a mini-SIM, but the iPad micro-SIM is not, for example, provisioned for voice, and focuses on flexible data. The micro-SIM for the iPhone is set up for voice and other functionality."
Δεν υπάρχει διάφορα

#71   dimthan

dimthan

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/07/2010 - 21:10

Καλησπέρα παιδιά .

Vodafone και Cosmote εχουν ηδη micro-sim .
Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι γιατι ενώ εχω ηδη συμβόλαιο στην Vodafone με mobile ιντερνετ δεν μπορω να παρω μια καρτα micro-sim σαν 2η και να δουλευει με το ipad που εχω . Δηλαδη να μοιράζεται η micro sim την συνδεση του συμβολαιου μου .Η vodafone λεει οτι πρεπει να κανω αλλο συμβολαιο για την micro-sim .

Δηλαδή οταν θα φερει η vodafone το ipad θα λεει βγαλτε την καρτα απ το iphone και βάλτε την στο ipad η οτι πρεπει να κανουμε και δευτερο συμβόλαιο .
Εγω προσωπικα εχω το 3gs iphone και στο μυαλό μου ειχα οτι θα γινοταν .Αλλιως πολυ απλα με το καταλληλο software θα εκανα share την συνδεση του iphone .

Εσεις τι λετε ?

#72   cJay

cJay

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/07/2010 - 21:47

Από το απόγευμα είναι ένας χαρούμενος κάτοχος iPhone 4!
Από τις 10:00μμ είμαι ένας ανυπόμονος κάτοχος, γιατί ήδη χάλασα τη sim μου προσπαθώντας να την κόψω...και το καλύτερο? Χωρίς sim δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το iPhone...

@dimthan είσαι σίγουρος ότι η Cosmote έχει microsim? Δηλαδή αν πάω σε ένα Γερμανό θα μου δώσουν?

#73   dimthan

dimthan

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/08/2010 - 19:50

Κανενας αλλος που να ξερει τι παιζει ?

Τελευταία επεξεργασία από: dimthan, 02/08/2010 - 19:50


#74   st4vr0s

st4vr0s

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2010 - 21:44

Η Microsim βγαίνει επιτόπου στον Γερμανό? Πρέπει να έχω κάποια χαρτιά μαζί μου? Θα υπάρξει πρόβλημα που το συμβόλαιο είναι στο όνομα του πατέρα μου και όχι στο δικό μου?

#75   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/09/2010 - 21:52

εγω απο οτεσοπ την πειρα αμεσως αλλα επειδη ηταν εταιρικο πηγαχαρτι με πογραφη απο ο μποσ για να μου την δωσουν.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες