Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά iPhone 4 από Αμερική


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
159 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   xrisis

xrisis

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/06/2010 - 16:17

Διάβασε λίγο στο φόρουμ αυτό, μπες και σε ακόμα ένα ελληνικό φόρουμ για κινητά και θα δείς ότι δεν υπερβάλλω καθόλου. Όταν μιλάω πάντα ξέρω τί λέω, και με αποδείξεις....

Μα έτσι είναι είτε μας αρέσει είτε όχι. Στην Αγγλία σπουδάζει η αδελφή και φίλοι μου και ξέρω τί σου λέω...

απο προσωπικη εμπειρια στην αγγλια πληρωνεις καποιο ποσο για ασφαλεια καθε μηνα και τους λες μου το εκλεπσαν και αμεσως περνεις αλλο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2010 - 16:19

απο προσωπικη εμπειρια στην αγγλια πληρωνεις καποιο ποσο για ασφαλεια καθε μηνα και τους λες μου το εκλεπσαν και αμεσως περνεις αλλο

Αυτό φαντάζομαι είναι προαιρετικό ,κάτι σαν ασφάλεια κινητού.Νομίζω υπάρχει και εδώ.

#48   sirhc

sirhc

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2010 - 18:28

ρε παιδιά βλέπω στο ebay για μαζική παραγγελία από Αγγλία με 500 το 1 τεμ στα 10.
Λέτε να είναι μούφα? iPhone 4g


Φίλε μου αν μπορέσεις να εξακριβώσεις περί τίνος πρόκειται, τότε είμαι και εγώ μέσα!! Φαντάζομαι, δεν θα είναι δύσκολο να βρούμε άλλους 8 για να συμπληρώσουμε δεκάδα!!! . . . Μη σου πω ότι θα βρούμε και άλλους ενδιαφερόμενους και θα μας κάνουν ακόμα καλύτερη τιμή!!!

υ.γ. Μήπως θα ήταν καλύτερα να ανοίξεις ένα άλλο thread για να το συζητήσουμε με τους ενδιαφερόμενους??

#49   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 17/06/2010 - 19:09

Προσέχετε μη σας έρθει το i电话 4 αντί για το iPhone 4...

#50   nikos36900

nikos36900

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2010 - 20:06

http://www.expansys....d.aspx?i=200810

#51   MaRkUs_

MaRkUs_

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/06/2010 - 20:12

καλά η xpansys είναι γνώστη στο φάγωμα χρημάτων!θα βγει κανονικά το Iphone 4 στην ελλάδα και αυτοί θα το έχουν 150 ευρώ πάνω απο την τιμή που πωλείται.

#52   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/06/2010 - 01:12

καλά η xpansys είναι γνώστη στο φάγωμα χρημάτων!θα βγει κανονικά το Iphone 4 στην ελλάδα και αυτοί θα το έχουν 150 ευρώ πάνω απο την τιμή που πωλείται.

Ελεύθερη οικονομία έχουμε (καλώς ή κακώς) οπότε ο καθένας πουλάει όσο θέλει.Αν δεν υπήρχαν κάποιοι μ@λ@κες που θα πάνε να το αγοράσουν δεν θα το πουλούσε τόσο. 8)

#53   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/06/2010 - 09:39

Η παραλαβη θα γίνει απο το καταστημα της Regent Street, και μεσα στα αλλα του mail που ελαβα απο την apple αναφερει τα εξής...
http://www.apple.com/uk/retail/iphone/

με εχει μπερδεψει πραγματικα γιατι δε φαινεται ξεκαθαρα απο καπου...


Φίλε μου δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά αν έπρεπε να διαλέξω θα έλεγα ότι αυτό θα είναι κλειδωμένο. Για να είναι ξεκλείδωτο θα έπρεπε να το κάνεις προπαραγγελία απο το Online Κατάστημα και θα σου το έφερναν στο σπίτι σου με courrier (νοουμένου ότι μένεις Αγγλία). Τώρα αν διαβάσεις προσεκτικά στο link λέει:

What you need to purchase and activate iPhone:

New iPhone owners

Pay & Go plans*:

UK credit or debit card (with account number and sort code)
PAC code from your current network if you want to keep your existing phone number with o2 or Orange
Pay Monthly rate plans**, in addition to the above, you'll also need:

Proof of current address (driving licence or recently paid utility bill)
To agree to pay your monthly o2, Orange or Vodafone bill via direct debit


Δηλαδή σου λέει ότι θα πρέπει να κάνεις συμβόλαιο, οπόταν θα είναι κλειδωμένο!!

Τελευταία επεξεργασία από: sotoskawasaki, 18/06/2010 - 09:39


#54   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 23/06/2010 - 10:34

Αδέλφια εγώ που έχω φιλαράκι στο L.A αλλά δεν σκαμπάζει και πολλά, τον ρώτησα και μου λέει πως έχουν στήσει αντίσκοινα έξω απο τα apple stores και γίνεται χαμός με την σειρά....τέλοσπάντον αν ξέρει κανείς ας μου απαντήσει...μπορεί να το βρει ξεκλείδωτο εκεί σε κάποιο μαγαζί και να μου το στείλει όταν κυκλοφορήσει η όπως και να έχει στο αμέρικα είναι κλειδωμένο??? Και αν τελικά βρεί μόνο κλειδωμένη συσκευή αξίζει την αγορά από εκεί???
Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

#55   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 23/06/2010 - 11:05

Αδέλφια εγώ που έχω φιλαράκι στο L.A αλλά δεν σκαμπάζει και πολλά, τον ρώτησα και μου λέει πως έχουν στήσει αντίσκοινα έξω απο τα apple stores και γίνεται χαμός με την σειρά....τέλοσπάντον αν ξέρει κανείς ας μου απαντήσει...μπορεί να το βρει ξεκλείδωτο εκεί σε κάποιο μαγαζί και να μου το στείλει όταν κυκλοφορήσει η όπως και να έχει στο αμέρικα είναι κλειδωμένο??? Και αν τελικά βρεί μόνο κλειδωμένη συσκευή αξίζει την αγορά από εκεί???
Ευχαριστώ προκαταβολικά!!



1. Οχι.
2. Οχι.

#56   MasterX

MasterX

    iPH Enthousiast

  • 412 μηνύματα
  • Twitter:@iSmartSolution
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/06/2010 - 13:31

Μερικές διευκρινίσεις για την αγορά από την Αμερική.

1) Ναι, το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο στον πάροχο AT&T

2) Ναι, θα μπορείτε αργά ή γρήγορα να το ξεκλειδώσετε

3) Όχι, δεν μπορείς, έτσι απλά, να πάς σε ένα μαγαζί και να το αγοράσεις. Αυτό ίσχυει όταν πρωτοβγήκε το iphone. Τώρα όμως δεν ισχύει, και θα πρέπει ή να δείξεις το συμβόλαιό σου με την AT&T ή να δημιουργήσεις ένα νέο συμβόλαιο.

Συνεπώς, @Stelios1, αν ο φίλος σου στην Αμερική έχει συμβόλαιο με την AT&T, τότε ζήτα του να στο αγοράσει, αλλιώς μη τον ταλαιπωρήσεις/χρεώσεις άδικα.

#57   Stelios1

Stelios1

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2010 - 23:15

Μερικές διευκρινίσεις για την αγορά από την Αμερική.

1) Ναι, το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο στον πάροχο AT&T

2) Ναι, θα μπορείτε αργά ή γρήγορα να το ξεκλειδώσετε

3) Όχι, δεν μπορείς, έτσι απλά, να πάς σε ένα μαγαζί και να το αγοράσεις. Αυτό ίσχυει όταν πρωτοβγήκε το iphone. Τώρα όμως δεν ισχύει, και θα πρέπει ή να δείξεις το συμβόλαιό σου με την AT&T ή να δημιουργήσεις ένα νέο συμβόλαιο.

Συνεπώς, @Stelios1, αν ο φίλος σου στην Αμερική έχει συμβόλαιο με την AT&T, τότε ζήτα του να στο αγοράσει, αλλιώς μη τον ταλαιπωρήσεις/χρεώσεις άδικα.


Εγώ πάντως αποφάσισα να το πάρω όταν έρθει Ελλάδα μέσω της Wind (λόγο επιδότησης), η οποία έφερνε και τα προηγούμενα Iphone κατόπιν παραγγελίας. Έτσι θα είμαι σίγουρος ότι το τηλέφωνο μου είναι θα ξεκλείδωτο και δεν θα έχω προβλήματα. :)

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

Τελευταία επεξεργασία από: Stelios1, 24/06/2010 - 23:16


#58   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 25/06/2010 - 16:12

Μόλις μου απάντησε το φιλαράκι από το Αμέρικα...500$ plus taxes...αυτό μου είπε...μένει να δούμε πόσοι είναι οι taxes!!!
Φυσικά κλειδωμένο στην ATT

#59   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 25/06/2010 - 19:32

Μόλις μου απάντησε το φιλαράκι από το Αμέρικα...500$ plus taxes...αυτό μου είπε...μένει να δούμε πόσοι είναι οι taxes!!!
Φυσικά κλειδωμένο στην ATT


500$+44.38$=544.38$ θα σου βγει.η τιμη υπολογισμενη με tax ΝΥ.δεν εχουν ολες οι πολιτειες το ιδιο tax.εαν μου πεις απο που θα στο αγορασει θα σου βγαλω ακριβως την τιμη :)

#60   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.320 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 26/06/2010 - 23:15

Λοιπόν παιδία, ερώτηση, ανεβένω για 4-5 μέρες Γερμανιά και λέω να τσιμπίσω από Apple Store εκεί το 4άρη, ξέρουμε εάν μέσα από Apple Store θα είναι κλειδωμένο σε πάροχο?

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες