Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά iPhone 4 από Αμερική


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
159 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   vasilakis13

vasilakis13

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:mbp 13'', imac 24''

Δημοσίευση 27/06/2010 - 13:30

Τότε αν έχεις κάποιον γνωστό στην Αμερική που έχει ήδη συμβόλαιο με iPhone στην ΑΤ&Τ μπορείς να πάρεις iPhone4 16GB 599$ και 32GB 699$ για να μην μπλέκεις με καινούρια συμβόλαια κτλ. Αλλά προϋπόθεση είναι να έχει ήδη συμβόλαιο με iPhone, διαφορετικά δεν γίνεται. Φυσικά μιλάμε πάντα για κλειδωμένη συσκευή. :rolleyes:

Δεν χρειάζεται να έχει ήδη συμβόλαιο αποκλειστικά με iphone!Απλά να έχει συμβόλαιο με την ΑΤ&Τ ανεξαρτήτου συσκευής..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   Nexecreap

Nexecreap

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/06/2010 - 13:32

Δεν χρειάζεται να έχει ήδη συμβόλαιο αποκλειστικά με iphone!Απλά να έχει συμβόλαιο με την ΑΤ&Τ ανεξαρτήτου συσκευής..


Ένας γνωστός μου που πήρε τηλ. στην ΑΤ&Τ και ρώτησε του είπαν ότι πρέπει να είναι με συμβόλαιο iPhone. :)

#93   vasilakis13

vasilakis13

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:mbp 13'', imac 24''

Δημοσίευση 27/06/2010 - 13:39

Ένας γνωστός μου που πήρε τηλ. στην ΑΤ&Τ και ρώτησε του είπαν ότι πρέπει να είναι με συμβόλαιο iPhone. :)

Στο λέω γιατί πήρα για τον αδερφό μου ενα 3GS τα Χριστούγεννα από Αμερική.Πήγα με τον ξαδερφό μου που ήταν συνδρομητής της ΑΤ&Τ και απλά το πήραμε!Δεν είχε ο ίδιος iphone πριν.Απλά τους ενδιαφέρει να είσαι συνδρομητής της ΑΤ&Τ! είναι κάτι σαν αναβάθμιση συσκευής..Δηλαδή αν κάποιος δεν έχει iphone,είναι καταδικασμένος να μην πάρει ποτε?Άλλωστε, τα χρήματα για τη συσκευή θα τα πάρουν,οπότε...??? ;)

Τελευταία επεξεργασία από: vasilakis13, 27/06/2010 - 13:39


#94   Stelios1

Stelios1

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2010 - 13:39

Οπότε Ελλαδίτσα και ξερό ψωμί!!! Το θέμα είναι πως είμαι στη WIND και δεν το φέρνει ρε γμτ!!!! Και είμαι και στο XL, δίνω 105 ευρό το μήνα και, έχω 300 ευρό επιδότηση τον Άυγουστο..και δεν μπορώ να πάρω το τηλ!!!!!!!!!!!!!!
Είναι off-topic αλλα dream21..μπας και ξέρεις τι μπορώ να κάνω??..πχ να αλλάξω εταιρία..μήπως αλλάζοντας μου πχ σε vodafone(στην οποία ήμουν 10 χρόνια), μου το δώσουν φθηνότερα???


Η Wind έφερνε τα προηγούμενα iphone κατόπιν παραγγελίας, οπότε θα φέρνει και το καινούργιο λογικά.

Τελευταία επεξεργασία από: Stelios1, 27/06/2010 - 13:40


#95   spl

spl

    iPH Addict

  • 749 μηνύματα
  • Twitter:@splallos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:spl 15

Δημοσίευση 27/06/2010 - 13:55

1)Los Angeles 500$+48.75$=548.75$=443ϵ
2)Δεν χρειαζεσε τιποτα απο καρτα σιμ τις AT&T
3)Unlock δεν υπαρχει καποια συγγεκριμενη ημερονημια.ολοι περιμενουμε απο 1 ωρα που μιλαμε μεχρι και ..?
4)ταχυδρομικα παιζει ρολο εαν θα στο στειλει με usmail η με courier.καθε courier εχει δικες τις τιμες.στην τιμη που σου εγραψα δεν υπολογιζεις το τελωνειο.διοτι πες και στο στειλει με χαρακτηρισμο gift 50$ cost.ετσι και στο ανοιξουν δουν τηλεφωνο θα υπολογιζεις τα 443ϵ+27% φορο τις ολικης αξιας δηλαδη θα σου ερθει 562.61ϵ.μην ξεχνας οτι στα 562ϵ που ειναι και το τελωνειο μεσα δεν εχουμε υπολογισει τα ταχυδρομικα.Εσενα σου βγαινει φτηνα με την προυποθεση να μην περασει τελωνειο.εαν περασει αστα τα πανε στο διαολο.θα εχεις ενα iphone 4 αμερικανικο στην τιμη σχεδον του ελληνικου που θα βγει ξεκλειδωτο.η καλυτερη λυση χερι με χερι.

ΥΓ:Nα σου πω ενα περιστατικο που επαθα την προηγουμενη εβδομαδα η ξαδελφη μου εφερε απο texas εαν ipad 3g 32gb και το οποιο το πουλησα μεσα σε μια 1 ωρα με το που εβαλα την αγγελια στο φορουμ.την συσκευασια δεν την ανοιξα ,οπως τις το δωσανε με την ζελατινα το πηρε και το εφερε διοτι πως θα το πουλαγα εαν ανοιγε την ζελατινα οταν εχω γραψει ο τι η συκευη ειναι καινουργια σφραγισμενη?
φιλος που ερχετε την τριτη του ειχα παραγγειλει ipad 3g 64gb το οποιο στην αρχη ειχα πει στο φορουμ τις αγγελιας οτι θα το πουλαγα αλλα αλλαξα γνωμη και θα το κρατουσα.παει στο καταστημα και ειχαν μονο 4 κομματια 64gb 3g τιποτα αλλο.απο τις 5 ιουλιου θα ξαναστοκαριζαν του ειπαν.το αγοραζει κανονικα με την πιστωτικη μου καρτα που του ειχα δωσει και του λεω την επομενη ημερα, ρε αλεξη ανοιξε μια την συσκευασια για να ειμαστε σιγουροι οτι ειμαστε οκ.το ανοιγει και τη βλεπει ? ραγισμενη οθονη απο την μεταφορα.λαγος με 1000 παει στο καταστημα να του το αλλαξουν αλλα δεν υπηρχε τιποτα προς αντικατασταση διοτι ειχαν πουληθει και τα αλλα 3 κομματια.οποτε εγινε επιστροφη χρηματων στην καρτα και ερχετε με αδεια τα χερια.φαντασου να ειχε ερθει εδω τι θα γινοταν ?.εδω που τα λεμε ειναι τετοια η δουλεια του που ανεβοκατεβαινει 2-3 φορες το μηνα αμερικη θα μου το αλλαζε διοτι σιγουρα δεν θα ξεπερνουσε τις 15 μερες απο την ημερονημια αγορας.αλλα εαν δεν μπορουσε δεν θα ετρωγα τρελη ξενερα? το θεμα ειναι μπορεις να μου πεις και απο αγγλια μπορει να το παρω και να παθω το ιδιο.ναι οκ συμφωνο αλλα στην τελικη η αγγλια ολο και καποιος απο γνωστους μπορει να παει και στην τελικη εαν δεν υπαρξει,easyjet με 160ϵ και πας για αλλαγη.με αλλα λογια η αγορες που γινονται απο το εξωτερικο πεζεις παντα με το λοττο ωστε να σου βγει το μηχανημα μια χαρα.και καταληγουμε οτι παρολο αυτα που γνωριζω εγω συνεχιζω και ψωνιζω απο εξωτερικο (ειδη περιμενο ενα iphone 4 απο αμερικη ,και 2 κομματια απο αγγλια).ειναι στην τυχη του καθενος :)


και τη συσκευη την ενεργοποιεις χωρις την καρτα της at&t?500$ ως gift?

#96   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 27/06/2010 - 14:26

Μου αρέσει που μερικοί γράφετε ότι το παίρνετε από Άγγλια για πιο γρήγορα και πιο φθηνά.
Εκτός του ότι αν σας το στείλουν είναι αρκετά πιο ακριβό απότι να το αγοράζατε απο Ελλάδα, θα το έχετε στα χέρια σας 1 μήνα νωρίτερα από όλους τους υπόλοιπους, ΑΛΛΑ χωρίς να έχετε εγγύηση του προϊόντος. Εξαιρετικά έξυπνο.

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 27/06/2010 - 15:49


#97   vasilakis13

vasilakis13

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:mbp 13'', imac 24''

Δημοσίευση 27/06/2010 - 14:46

Τι να κάνουμε...??έτσι είναι αυτά.....!Και στην τελική αν χαλάσει,εκτος του ότι υπάρχει τρόπος να το στείλεις πίσω, παίρνουμε αλλο! B)

#98   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 27/06/2010 - 15:52

Έτσι μπράβο, παιδεία πάνω απο όλα.

#99   dimistolis

dimistolis

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2010 - 16:00

Μου αρέσει που μερικοί γράφετε ότι το παίρνετε από Άγγλια για πιο γρήγορα και πιο φθηνά.
Εκτός του ότι αν σας το στείλουν είναι αρκετά πιο ακριβό απότι να το αγοράζατε απο Ελλάδα, θα το έχετε στα χέρια σας 1 μήνα νωρίτερα από όλους τους υπόλοιπους, ΑΛΛΑ χωρίς να έχετε εγγύηση του προϊόντος. Εξαιρετικά έξυπνο.

Μωρε η Αγγλία τρώγεται γιατί είναι και ξεκλείδωτο, οι άλλοι που θέλουν να το πάρουν απο ΗΠΑ μετά έχουν ένα ωραιότατο iPod και κλαίγονται πότε θα βγεί unlock. Οι περισσότεροι βέβαια δεν το θέλουν πιο νωρίς για τη λειτουργεικότητα του αλλα για "ευνόητους" λόγους.

Τελευταία επεξεργασία από: dimistolis, 27/06/2010 - 16:04


#100   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2010 - 16:45

Μου αρέσει που μερικοί γράφετε ότι το παίρνετε από Άγγλια για πιο γρήγορα και πιο φθηνά.
Εκτός του ότι αν σας το στείλουν είναι αρκετά πιο ακριβό απότι να το αγοράζατε απο Ελλάδα, θα το έχετε στα χέρια σας 1 μήνα νωρίτερα από όλους τους υπόλοιπους, ΑΛΛΑ χωρίς να έχετε εγγύηση του προϊόντος. Εξαιρετικά έξυπνο.


Δεν μπορούσες να έχεις περισσότερο λάθος. Το ότι θα το έχουμε πιο γρήγορα και πιο φτηνά δεν το συζητάω. Ακόμα και αν μας το στείλουν, πιστεύω ότι θα μας στοιχίσει όσο θα πωλείται Ελλάδα. Προσωπικά θα μου το φέρει η αδελφή μου, οπόταν γλιτώνω τα έξοδα αποστολής. Όσο αφορά την εγγύηση, το θέμα έχει 2 όψεις. Ναι αν το πάρεις στην Vodafone ή Cosmote δεν θα σου το φτιάξουν, αλλά αν το στείλεις Αγγλία και το πάει αυτός που έκανε την αγορά στην Αpple τότε μια χαρά εγγύηση θα έχεις!

#101   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 27/06/2010 - 16:56

Aν σου στείλουν iPhone από Αγγλία με courrie, με ασφάλεια θέλεις 70€. Στην Αγγλία με σημερινή ισοτιμία το 32GB κάνει 740€ άρα μιλάμε για 810€. Είσαι ακόμα σίγουρος ότι είναι πιο φθηνό;

Για την εγγύηση ίσως συμφωνήσω εν μέρει μαζί σου αλλά το κόστος για την οποιαδήποτε επισκευή θα είναι 70€ και 70€ το πάνε έλα χωρίς να χρεώνω τπτ απο μεριάς της apple. Εκεί ίσως κερδίσεις σε περίπτωση που οι Ελληνικοί φορείς ζητήσουν 295€ για ανακατασκευασμένο, χωρίς και πάλι αυτό να είναι απόλυτο.

#102   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2010 - 17:11

Τα 70 ευρω που χρησιμοποίησες είναι υπερβολικά. Μπορείς να κάνεις την δουλειά σου με πολύ λιγότερα και με την ίδια ασφάλεια και ταχύτητα αποστολής.

#103   angmar

angmar

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2010 - 17:16

Όταν λέει ασφάλεια, εννοεί να είναι ασφαλισμένο το δέμα και αν πάθει κάτι να αποζημιωθείς με την ακριβή του αξία. Αυτό, με λιγότερα από 70 δε γίνεται, εκτός αν πάει κανένας δικός σου και το βάλει στη βαλίτσα του.

#104   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 27/06/2010 - 17:17

Το κόστος μεταφοράς με ups χωρίς ασφάλεια είναι 55€. Αν το ασφαλίσεις και στη αξία του σε περίπτωση που χαθεί ή χτυπηθεί ή οτιδήποτε φτάνει στην τιμή που σου ανέφερα. Μπορεί αν θέλει η αδερφή σου να ρωτήσει για να επιβεβαιωθείς.

#105   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2010 - 17:33

Δεν σε αμφισβητώ. Αν υποθέσουμε ότι η αποστολή έχει 70 ευρώ. Δηλαδή 670 ευρώ για το 16 GB. Πόσο νομίζεις θα στοιχίζει στην Ελλάδα η αντίστοιχη συσκευή; 620 στην καλύτερη περίπτωση υπολογίζω. Οπόταν για μένα τα 50 ευρώ το αξίζουν για να το έχω ενάμισι μήνα νωρίτερα και να παίζω μαζί του το καλοκαίρι και όχι για τους "άλλους λόγους" που είπε ένας φίλος πιο πάνω. Και πολύ πιθανών αυτή η διαφορά να είναι μικρότερη απο 50 ευρώ αφού μπορεί να πωλείται περισσότερο στην Ελλάδα. Εν πάση περιπτώση το εξαντλήσαμε το θέμα, εξαρτάτει πως το βλέπει ο καθένας.

Τελευταία επεξεργασία από: sotoskawasaki, 27/06/2010 - 17:34


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες