Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά iPhone 4 από Αμερική


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
159 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   asdkostas

asdkostas

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:asdkostas

Δημοσίευση 17/06/2010 - 01:54

Δεν παρεξήγησα κανέναν, μην ανησυχείς φίλε " sotoskawasaki". Απλά σύντομα θα γίνω και εγώ ενεργό μέλος του forum σας αφού σκέφτομαι να αγοράσω το Iphone 4. Το ερώτημα είναι το εξής.. Αξίζει να το πάρεις ξεκλείδωτο απο Αγγλία ή να περιμένεις να το πάρεις από εδώ ??? Ξέρουμε στο περίπου ποια θα είναι η διαφορά στην τιμή, σύμφωνα και με τις τιμές του Iphone 3GS ?

Γενικα φιλε η τιμη στην Ελλαδα θα ειναι πολυ κοντα με τις αλλες χωρες (για unlocked) απ οτι φαινεται.Οποτε περιμενε λιγακι για να δεις και εμπρακτως τις διαφορες.Φιλικα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2010 - 05:13

Κοίταξε, στην Αγγλία (απο το online κατάστημα της Apple) είναι ξεκλείδωτο. Θα το έχεις ενάμισι μήνα νωρίτερα, και η τιμή θα είναι περίπου 20 -30 ευρώ πιο φτηνά. Τώρα το ποσό δεν δικαιολογεί την αγορά απο Αγγλία αλλά το ότι θα το έχεις αρκετά πιο γρήγορα είναι ανεκτίμητο. Αυτά είναι κατ' εμένα τα θετικά να το πάρεις απο Αγγλία. Δεν μπορώ να σκεφτώ ούτε ένα αρνητικό.

#33   manupao

manupao

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2010 - 10:53

Φίλε μου, αν ο φίλος σου επιστρέψει στην Αμερική, μπορείς να δεις αν θα βγει το unlock , να δεις αν σε συμφέρει η τιμή από Αμέρικα και να στο στείλει με ταχυδρομείο. Υπάρχει και αυτή η λύση για αγορά από Αμερική, για όποιον κρίνει ότι τον συμφέρει η τιμή, απλά τραβάει σε χρόνο.

#34   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2010 - 10:58

... Αυτά είναι κατ' εμένα τα θετικά να το πάρεις απο Αγγλία. Δεν μπορώ να σκεφτώ ούτε ένα αρνητικό.


Το μεγαλύτερο θέμα είναι ότι δεν σε καλύπτει η εγγύηση. Αν πάθει κάτι ή πρέπει να το ξαναστείλεις στην Αγγλία, είτε να πληρώσεις κανονικά στην vodafone είτε στην Cosmote για να στο φτιάξουν. Στην Ελλάδα η εγγύηση είναι μόνο για αγορασμένα από Ελλάδα κινητά.

#35   leroy

leroy

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 17/06/2010 - 12:21

ρε παιδιά βλέπω στο ebay για μαζική παραγγελία από Αγγλία με 500 το 1 τεμ στα 10.
Λέτε να είναι μούφα? iPhone 4g

#36   inikolas

inikolas

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 17/06/2010 - 13:52

καλησπερα σε ολους!

εχω κανει προ-κρατηση του iphone 4 και παραλαβη απο το ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ της Regent Street στο Λονδινο , την πρωτη μερα κυκλοφοριας του (24/06)..

Ξέρει να μου πει καποιος 100% αν θα ειναι κλειδωμένο ή ξεκλειδωτο?

Η τιμη που με ενημερωσαν στο μειλ ειναι 499λιρες(=600 ευρω).

ευχαριστω!

#37   leroy

leroy

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 17/06/2010 - 14:34

καλησπερα σε ολους!

εχω κανει προ-κρατηση του iphone 4 και παραλαβη απο το ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ της Regent Street στο Λονδινο , την πρωτη μερα κυκλοφοριας του (24/06)..

Ξέρει να μου πει καποιος 100% αν θα ειναι κλειδωμένο ή ξεκλειδωτο?

Η τιμη που με ενημερωσαν στο μειλ ειναι 499λιρες(=600 ευρω).

ευχαριστω!


Φίλε μου η apple στο site της αναφέρει ότι το τηλέφωνο θα είναι ξεκλείδωτο.

http://www.iphonehel...faq/#more-18237

Τελευταία επεξεργασία από: leroy1980, 17/06/2010 - 14:39


#38   inikolas

inikolas

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 17/06/2010 - 14:39

Η αναφορα γίνεται για online παραγγελιες.
εγω θα το αγοράσω με μετροιτα απο το καταστημα!

θα ειναι και αυτο ξεκλειδωτο?


Φίλε μου η apple στο site της αναφέρει ότι το τηλέφωνο θα είναι ξεκλείδωτο.



#39   xrisis

xrisis

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/06/2010 - 14:47

Η αναφορα γίνεται για online παραγγελιες.
εγω θα το αγοράσω με μετροιτα απο το καταστημα!

θα ειναι και αυτο ξεκλειδωτο?

Aν το αγορασεις απο apple store τοτε ΝΑΙ ειναι ξεκλειδωτο,τουλαχιστο αυτο διχνει το site της apple :)

#40   inikolas

inikolas

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 17/06/2010 - 14:54

Η παραλαβη θα γίνει απο το καταστημα της Regent Street, και μεσα στα αλλα του mail που ελαβα απο την apple αναφερει τα εξής...
http://www.apple.com/uk/retail/iphone/

με εχει μπερδεψει πραγματικα γιατι δε φαινεται ξεκαθαρα απο καπου...





Aν το αγορασεις απο apple store τοτε ΝΑΙ ειναι ξεκλειδωτο,τουλαχιστο αυτο διχνει το site της apple :)



#41   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2010 - 15:02

Το μεγαλύτερο θέμα είναι ότι δεν σε καλύπτει η εγγύηση. Αν πάθει κάτι ή πρέπει να το ξαναστείλεις στην Αγγλία, είτε να πληρώσεις κανονικά στην vodafone είτε στην Cosmote για να στο φτιάξουν. Στην Ελλάδα η εγγύηση είναι μόνο για αγορασμένα από Ελλάδα κινητά.


Διαφωνώ. Στην Αγγλία καταρχάς όταν λένε εγγύηση εννοούν εγγύηση. Φίλος μου στην Αγγλία αγόρασε το 3G και του το άλλαξαν 3 (ναί τρείς) φορές επειδή του έκανε πρόβλημα. Και του το άλλαζαν με καινούριο, στο τσακ μπαμ. Στην Ελλάδα τώρα η κατάσταση είναι τραγικότατη, για κλάματα. Να μην τα ξαναλέμε. Πιστέυω ότι στην ατυχή περίπτωση που μου τύχει κάτι, θα το στείλω ταχυδρομικός στην αδελφή μου και αυτή θα το πάει στην Αpple. Και θα μου το αντικαταστήσουν αμέσως. Ενώ αν γινόταν αυτό στην Ελλάδα θα με κορόιδευαν για 2-3 μήνες και θα προσπαθούσαν να μου το βγάλουν εκτός εγγύησης. Και στην απίθανη περίπτωση που θα μου τα άλλαζαν θα το έκαναν με refurbished. Και μην μου πείς ότι δεν είναι έτσι ακριβώς η κατάσταση. Γι' αυτό τί θέμα με την εγγύηση μου λες.....

Φιλικά

Τελευταία επεξεργασία από: sotoskawasaki, 17/06/2010 - 15:04


#42   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2010 - 15:08

Διαφωνώ. Στην Αγγλία καταρχάς όταν λένε εγγύηση εννοούν εγγύηση. Φίλος μου στην Αγγλία αγόρασε το 3G και του το άλλαξαν 3 (ναί τρείς) φορές επειδή του έκανε πρόβλημα. Και του το άλλαζαν με καινούριο, στο τσακ μπαμ. Στην Ελλάδα τώρα η κατάσταση είναι τραγικότατη, για κλάματα. Να μην τα ξαναλέμε. Πιστέυω ότι στην ατυχή περίπτωση που μου τύχει κάτι, θα το στείλω ταχυδρομικός στην αδελφή μου και αυτή θα το πάει στην Αpple. Και θα μου το αντικαταστήσουν αμέσως. Ενώ αν γινόταν αυτό στην Ελλάδα θα με κορόιδευαν για 2-3 μήνες και θα προσπαθούσαν να μου το βγάλουν εκτός εγγύησης. Και στην απίθανη περίπτωση που θα μου τα άλλαζαν θα το έκαναν με refurbished. Και μην μου πείς ότι δεν είναι έτσι ακριβώς η κατάσταση. Γι' αυτό τί θέμα με την εγγύηση μου λες.....

Φιλικά

Αν και δεν έχω προσωπική εμπειρία, αυτό που λες δεν στέκει.Μιλάμε για την ίδια εταιρία.Δεν μπορεί να ακολουθεί διαφορετική πολιτική στην Ελλάδα.Refurbished?Τι εννοείς?Θα το πας Cosmote-vodafone με εγγύηση και θα στο γυρίσουν Refurbished? Υπερβάλλεις λιγάκι νομίζω

#43   vaggos37

vaggos37

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2010 - 15:13

Αν και δεν έχω προσωπική εμπειρία, αυτό που λες δεν στέκει.Μιλάμε για την ίδια εταιρία.Δεν μπορεί να ακολουθεί διαφορετική πολιτική στην Ελλάδα.Refurbished?Τι εννοείς?Θα το πας Cosmote-vodafone με εγγύηση και θα στο γυρίσουν Refurbished? Υπερβάλλεις λιγάκι νομίζω


Αυτό που λέει ο φίλος πιο πάνω ισχύει, τουλάχιστον απ' όσο γνωρίζω από φίλους, γιατί εμένα δεν μου έχει τύχει. Καινούριο κινητό του κουτιού και όχι refurbished σου δίνουν μόνο αν το πας για αλλαγή τις πρώτες 2-3 μέρες... Δυστυχώς... :-(

#44   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2010 - 15:20

Αυτό που λέει ο φίλος πιο πάνω ισχύει, τουλάχιστον απ' όσο γνωρίζω από φίλους, γιατί εμένα δεν μου έχει τύχει. Καινούριο κινητό του κουτιού και όχι refurbished σου δίνουν μόνο αν το πας για αλλαγή τις πρώτες 2-3 μέρες... Δυστυχώς... :-(

Δεν διαφωνώ πουθενά.Απλά αυτό που δεν μου "κάθεται" καλά είναι οτι στην Αγγλία κατευθείαν θα στο αλλάξουν,ενώ εδώ η Vodafone-Cosmote θα στο κρατήσουν 2-3 μήνες ,θα σε κοροϊδέψουν ,και θα το βγάλουν εκτός εγγύησης.

#45   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2010 - 15:39

Αν και δεν έχω προσωπική εμπειρία, αυτό που λες δεν στέκει.Μιλάμε για την ίδια εταιρία.Δεν μπορεί να ακολουθεί διαφορετική πολιτική στην Ελλάδα.Refurbished?Τι εννοείς?Θα το πας Cosmote-vodafone με εγγύηση και θα στο γυρίσουν Refurbished? Υπερβάλλεις λιγάκι νομίζω


Διάβασε λίγο στο φόρουμ αυτό, μπες και σε ακόμα ένα ελληνικό φόρουμ για κινητά και θα δείς ότι δεν υπερβάλλω καθόλου. Όταν μιλάω πάντα ξέρω τί λέω, και με αποδείξεις....

Μα έτσι είναι είτε μας αρέσει είτε όχι. Στην Αγγλία σπουδάζει η αδελφή και φίλοι μου και ξέρω τί σου λέω...

Τελευταία επεξεργασία από: sotoskawasaki, 17/06/2010 - 15:41


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες