Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά iPhone 4 από Αμερική


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
159 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   elcorso

elcorso

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:elcorso2011

Δημοσίευση 27/06/2010 - 12:03

Yes, it's $175 minus $5 for each month you stay in contract. So, lets say after 4 months, you need to terminate, your ETF will be 175 - 20 (4 months) = $155 + any balance on your bill.

Αυτο ηταν για το 3G. Αλλα επειδη ολοι το σπαγαν και τα πουλουσαν στο εβαυ πλεον η ΑΤ&Τ το ανεβασε λιγακι οπως σου λεω περι τα 400$ δεν ειναι παραπανω , ελεος αποκλειεται να σου ζητησουν 1200 $ . Θα ηταν παραλογο κατι που για σενα ειναι αν οντως ισχυει αυτο στην χωρα που εισαι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 27/06/2010 - 12:20

Μα, πληρώνεις τα πάγια που σου αναλογούν. Αν το διακόψεις από τον πρώτο μήνα, εννοείται θα πληρώσεις όλο το ποσό, στην προκειμένη περίπτωση 1200. 400 θα σου ζήταγαν αφού είχε περάσει κάποιο διάστημα. Και, γιατί να μη ζητήσουν 1200; Αφού, συνολικά, τόσο βγαίνει.

#78   elcorso

elcorso

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:elcorso2011

Δημοσίευση 27/06/2010 - 12:35

Ψαξτε λιγο πριν αρχισετε και κανετε ικασιες για το τι πρεπει η τι θα επρεπε.
Κοιταξτε τι ισχυει για την καθε εταιρια ....
Και εγω δεν ειμαι 100% σιγουρος , αλλα τουλαχιστον εψαξα λιγο στο νετ και ρωτησαμε και υπαλληλο. Δεν λεω λογια του αερα... τελοσπαντων δεν βγαινει ακρη . Ας απαντησουν τα παιδια που ξερουν σιγουρα και οχι εσεις που απλα "μαντευετε" ποσο θα επρεπε η οχι να πληρωσουμε.

#79   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 27/06/2010 - 12:37

Ε, συγγνώμη αλλά δεν είναι μ*λάκες να σου χαρίσουν το πάγιο. Αν ήταν να πληρώσεις 400 δολλάρια, συν τα 200 της συσκευής, θα το έκαναν όλοι.
FYI, είναι εικασίες, όχι ικασίες.

Τελευταία επεξεργασία από: giorgos_rou, 27/06/2010 - 12:40


#80   elcorso

elcorso

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:elcorso2011

Δημοσίευση 27/06/2010 - 12:44

Ουτε εμεις ειμαστε εαν θελησουμε για οποιοδηποτε λογο να κοψουμε το συμβολαιο να πληρωσουμε τρελα ποσα.
Σιγουρα δεν θα σου επιβαλλουν να πληρωσεις το ακριβες αντιτιμο αφου πχ στα 50 $ που ειναι το παγιο δεν ειναι μονο το 'παγιο' αλλα και οι ωρες ομιλιας τα δεδομενα και αλλες χρεωσεις τις οποιες η εταιρια δεν μπορει να σου χρεωσει αφου δεν θα τα χρησημοποιησεις αν διακοψεις το συμβολαιο σου πιο γρηγορα.
Γιαυτο και οριζει καποια τιμη.
Πχ φορθνετ στην Ελλαδα προωρη διακοπη πληρωνεις 100 ευρω. Δεν πληρωνεις 40*8 πχ αν πρεπει να το κοψεις στους πρωτους 4 μηνες.
Δεν υπαρχει λογικη σαυτο που λες οτι πρεπει να πληρωσεις 50*24. Ετσι θα ειμασταν εμεις οι μ******κες.
FYi : Misstyped my friend

#81   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 27/06/2010 - 12:47

Μα, δεν είπα ότι θα πληρώσεις και τα τέλη, το πάγιο μόνο του είναι 50 δολλάρια/μήνα. Πληρώνεις το ποσό που συμφώνησες να πληρώσεις, προκειμένου να πάρεις την επιδότηση της συσκευής. Λες να μη το έχουν προβλέψει, ότι κάποιος θα το κάνει αυτό από την επόμενη ημέρα αγοράς;

Τελευταία επεξεργασία από: giorgos_rou, 27/06/2010 - 12:48


#82   Nexecreap

Nexecreap

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/06/2010 - 12:48

Ουτε εμεις ειμαστε εαν θελησουμε για οποιοδηποτε λογο να κοψουμε το συμβολαιο να πληρωσουμε τρελα ποσα.
Σιγουρα δεν θα σου επιβαλλουν να πληρωσεις το ακριβες αντιτιμο αφου πχ στα 50 $ που ειναι το παγιο δεν ειναι μονο το 'παγιο' αλλα και οι ωρες ομιλιας τα δεδομενα και αλλες χρεωσεις τις οποιες η εταιρια δεν μπορει να σου χρεωσει αφου δεν θα τα χρησημοποιησεις αν διακοψεις το συμβολαιο σου πιο γρηγορα.
Γιαυτο και οριζει καποια τιμη.
Πχ φορθνετ στην Ελλαδα προωρη διακοπη πληρωνεις 100 ευρω. Δεν πληρωνεις 40*8 πχ αν πρεπει να το κοψεις στους πρωτους 4 μηνες.
Δεν υπαρχει λογικη σαυτο που λες οτι πρεπει να πληρωσεις 50*24. Ετσι θα ειμασταν εμεις οι μ******κες.
FYi : Misstyped my friend


Φίλε μου, σκέψου λίγο, αυτοί αν σου πουν 400$ δεν θα έχουν κανένα κέρδος. Μη λες πράγματα που είναι αδύνατον να ισχύουν.
Τέλοσπάντων τί να σου πω, αν πραγματικά πιστεύεις ότι για τη διακοπή θα πληρώσεις 400$ μόνο και αν επίσης νομίζεις ότι μπορείς με ένα ταξιδάκι στην Αμερική να κάνεις συμβόλαιο, τότε κάντο, πάρε ένα κλειδωμένο iPhone στην ΑΤ&Τ, κάτσε κοίτα το και περίμενε να βγει το unlock tool. Καλή τύχη :)

#83   elcorso

elcorso

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:elcorso2011

Δημοσίευση 27/06/2010 - 12:58

Αν και βγαινουμε τελειως εκτος θεματος , θα σας φερω ενα παραδειγμα.
Εκει που υπαρχει τρελη διαφορα μεταξυ της Ελλαδας και της Αμερικης ειναι στο οτι οι αμερικανοι οι περισσοτεροι τουλαχιστον δεν σκεφτονται σαν και μας. Δηλαδη, ξερετε οτι σε ολες τις μεγαλες εταιριες πχ ηλεκτρικων ειδων μπορεις να επιστρεψεις μια συσκευη ας πουμε 1000$ την ιδια μερα που θα την παρεις χωρις να υπαρχει καποιος λογος?
Απλα επειδη δεν σου αρεσε.
Απο εκει και περα το καταστημα θα συνεχισει να πουλαει την συσκευη , ως Open Box αυτην την φορα και θα την πουλησει ας πουμε 200$ πιο φθηνα. Εσυ μπορεις μετα να πας και να την παρεις 200$ πιο φθηνα ουσιαστικα μπορεις να το κανεις εσυ αυτο συνεχεια .Η διαφορα των αμερικανων ομως ειναι οτι αυτοι δεν το κανουν γιατι αν το εκαναν ολοι τοτε θα σταματουσαν τα καταστηματα να λειτουργουν ετσι και οταν σε καποια στιγμη θα ηθελαν να εχουν την δυνατοτητα να επιστρεψουν καποιο αντικειμενο δεν θα ειχαν την επιλογη.
Δεν ειναι σαν και εμας που θα σκεφτομασταν πονηρα αμεσως. Οποτε μην σας φενετε παραλογο αυτο που λεω. Γραψτε στο google " breaking at&t contract penalty " και θα βρειτε πολλες πληροφοριες...
Αυτα για να κλεισει το θεμα ...

#84   Nexecreap

Nexecreap

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/06/2010 - 13:04

Αν και βγαινουμε τελειως εκτος θεματος , θα σας φερω ενα παραδειγμα.
Εκει που υπαρχει τρελη διαφορα μεταξυ της Ελλαδας και της Αμερικης ειναι στο οτι οι αμερικανοι οι περισσοτεροι τουλαχιστον δεν σκεφτονται σαν και μας. Δηλαδη, ξερετε οτι σε ολες τις μεγαλες εταιριες πχ ηλεκτρικων ειδων μπορεις να επιστρεψεις μια συσκευη ας πουμε 1000$ την ιδια μερα που θα την παρεις χωρις να υπαρχει καποιος λογος?
Απλα επειδη δεν σου αρεσε.
Απο εκει και περα το καταστημα θα συνεχισει να πουλαει την συσκευη , ως Open Box αυτην την φορα και θα την πουλησει ας πουμε 200$ πιο φθηνα. Εσυ μπορεις μετα να πας και να την παρεις 200$ πιο φθηνα ουσιαστικα μπορεις να το κανεις εσυ αυτο συνεχεια .Η διαφορα των αμερικανων ομως ειναι οτι αυτοι δεν το κανουν γιατι αν το εκαναν ολοι τοτε θα σταματουσαν τα καταστηματα να λειτουργουν ετσι και οταν σε καποια στιγμη θα ηθελαν να εχουν την δυνατοτητα να επιστρεψουν καποιο αντικειμενο δεν θα ειχαν την επιλογη.
Δεν ειναι σαν και εμας που θα σκεφτομασταν πονηρα αμεσως. Οποτε μην σας φενετε παραλογο αυτο που λεω. Γραψτε στο google " breaking at&t contract penalty " και θα βρειτε πολλες πληροφοριες...
Αυτα για να κλεισει το θεμα ...


ωραία σου είπα αν πιστεύεις ότι μπορείς να το κάνεις έτσι απλά πήγαινε κάντο πλήρωσε 700$ όπως ισχυρίζεσαι και πάρε ένα LOCKED iPhone. Επίσης μπορώ να σου πω ότι το post σου ήταν λίγο άσχετο.

#85   elcorso

elcorso

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:elcorso2011

Δημοσίευση 27/06/2010 - 13:11

Το ειπα και στην αρχη "φιλε" μου. Οτι βγαινουμε τελειως εκτος θεματος. Αλλα ηθελα να σου φερω ενα παραδειγμα για το πως λειτουργουν μερικες εταιριες σε χωρες οπου δεν εκμεταλλευονται με καθε τροπο τον καταναλωτη αλλα ξερουν οτι αν φερθουν σωστα εν τελη θα τους φερει μεγαλυτερο κερδος αφου θα εχουν περισσοτερους πελατες.
Ας κοιταξουμε και λιγο δεξια αριστερα. Και μην τρελενεσαι που καποιος αλλος εχει διαφορετικη αποψη. Καταντησες να διαξηφιζεσαι μαζι μου επειδη σου ειπα μια αλλη αποψη ελεος δηλαδη.
ΨΑΞΕ και μετα θα ξαναμιλησουμε. Και γιατι οχι , αν οντως καταφερω και βρω πιο φθηνο το κινητο φυσικα και θα το παρω απο αλλου. Και γιατι οχι και κλειδωμενο. Δεν ειναι και τοση τρελη διαφορα εαν ειμαι παντα σε μια εκδοση πιο πισω. Δεν νομιζω να εχουν μετανιωσει οσα παιδια γλιτωσαν λεφτα και δεν δεχθηκαν να δωσουν στις Ελληνικες εταιριες 100 και βαλε ευρω παραπανω.

#86   Nexecreap

Nexecreap

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/06/2010 - 13:19

Επίσης είναι παράλογο να πιστεύεις ότι σαν απλός τουρίστας, πηγαίνοντας ένα ταξίδι στην Αμερική μπορείς τόσο απλά να υπογράψεις συμβόλαιο στην AT&T.

#87   elcorso

elcorso

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:elcorso2011

Δημοσίευση 27/06/2010 - 13:22

Ποιος σου ειπε οτι θα κανω συμβολαιο εγω ? :rolleyes:

#88   Nexecreap

Nexecreap

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/06/2010 - 13:24

Ποιος σου ειπε οτι θα κανω συμβολαιο εγω ? :rolleyes:


Τότε αν έχεις κάποιον γνωστό στην Αμερική που έχει ήδη συμβόλαιο με iPhone στην ΑΤ&Τ μπορείς να πάρεις iPhone4 16GB 599$ και 32GB 699$ για να μην μπλέκεις με καινούρια συμβόλαια κτλ. Αλλά προϋπόθεση είναι να έχει ήδη συμβόλαιο με iPhone, διαφορετικά δεν γίνεται. Φυσικά μιλάμε πάντα για κλειδωμένη συσκευή. :rolleyes:

#89   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 27/06/2010 - 13:25

Οπότε Ελλαδίτσα και ξερό ψωμί!!! Το θέμα είναι πως είμαι στη WIND και δεν το φέρνει ρε γμτ!!!! Και είμαι και στο XL, δίνω 105 ευρό το μήνα και, έχω 300 ευρό επιδότηση τον Άυγουστο..και δεν μπορώ να πάρω το τηλ!!!!!!!!!!!!!!
Είναι off-topic αλλα dream21..μπας και ξέρεις τι μπορώ να κάνω??..πχ να αλλάξω εταιρία..μήπως αλλάζοντας μου πχ σε vodafone(στην οποία ήμουν 10 χρόνια), μου το δώσουν φθηνότερα???



η επιδοτηση σου ειναι για αυγουστο.απλος δεν υπογραφεις μεχρι να ερθει το τηλεφωνο στην ελλαδα επισημα.μολις ερθει πας σε ενα καταστημα wind και τους λες η επιδοτηση που εχω 300 ευρω την θελω για να αγορασω το iphone4.η WIND ανεπισημα εφερνε και θα φερνει το iphone.με αλλα λογια θα πας και θα του πεις θελω το εξυπνο τηλεφωνο για να ανανεωσω το συμβολαιο μου για 1 χρονο.ετσι ειναι καταχωριμενο στον καταλογο τις wind (oscar) το iphone.

#90   elcorso

elcorso

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:elcorso2011

Δημοσίευση 27/06/2010 - 13:27

Για να παρεις 2ο κινητο στο ιδιο συμβολαιο πρεπει να πληρωνεις καπου στα 35 $ εξτρα. Οποτε δεν συμφερει.
Να βρεις καποιον που να εχει συμβολαιο και δεν θα παρει το 4 δυσκολο χεχε :rolleyes:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες