Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αδικαιολόγητο !


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
34 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/06/2010 - 21:50

όντως παιδιά το παίρνουν πολλοί το μηλαρακι , αλλά οτΑν βλέπω κάτι χαζογκομενες - που ανάθεμα με- αν ξέρουν τι είναι το jb , τρελαινομαι.


Το iPhone δεν είναι μόνο το jailbreak φίλε μου. Αν πιστεύεις κάτι τέτοιο τότε κάνεις λάθος.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 25/06/2010 - 21:51

Το "καλύτερα πανάκριβο για να μην το αγοράσουν όλοι και γίνει σούπα" πιθανά να ίσχυε πριν μερικά χρόνια.
Όταν μόνο οι γκατζετακηδες αγόραζαν σαν μανιασμένοι πάντα τα τελευταία μοντέλα.
Όσον αφορά την Apple, από την εποχή του 2G, όλα τα mobile προϊόντα της Apple γίνονται σούπα βλ. iPhones, iPTs, iPods, iPads κτλ. Το ίδιο θα ισχύει και για το iPhone 4 σε μερικούς μόλις μήνες.

Επισης, με τιμη σχεδον ιδια με το iPhone 3G και μετεπειτα με το iPhone 3GS, δεν βλεπω που ειναι το πανακριβο.
Και τα 3G/3GS ηταν ακριβα. Δεν ειδα ομως να μην γινονται σουπα...

#18   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/06/2010 - 21:55

Το iPhone δεν είναι μόνο το jailbreak φίλε μου. Αν πιστεύεις κάτι τέτοιο τότε κάνεις λάθος.


Μά δεν είπα εγώ κάτι τέτοιο. Και δεν είμαι απόλυτα υπέρ του jb..σχόλιοασα το γεγονός πως όλος ο κόσμος το έχει , και υπάρχει κοσμος που δεν ξέρει ούτε τα βασικά. Φίλε κομπιουτερα παρακολουθώ τα posts sou , αν δεις και τα δικά μου κατα καιρούς έχω γράψει πως μπορώ να ζήσω και χωρίς jb. Αρκεί να είχα πρόσβαση στους φακέλους του τηλέφωνου μου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#19   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/06/2010 - 21:56

@Smaug Το έχω καταλάβει αυτό....
@teo18480 Και εμένα μου τι δίνουν αυτές οι χαζογκόμενες και κάποιοι 50ρηδες με λεφτά που το αγοράζουν χωρίς να γνωρίζουν τι είναι JB και χωρίς να χρησιμοποιούν internet, αλλά το χρησιμοποιούν μόνο ως τηλέφωνο.

#20   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 25/06/2010 - 21:58

Καλα κανουν και το αγοραζουν! Δεν ηξερα οτι το iPhone προσφερεται μονο σε συγκεκριμενο target group.

Δεν καταλαβαινω τη λογικη αυτη. Πρεπει να ξερεις πως να σπασεις ενα τηλεφωνο για να εχεις το δικαιωμα να το αγορασεις?

#21   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 25/06/2010 - 22:01

Εγω συμφωνω με τον φιλο που λεει να "πηδαμε" και μια γενια!Εγω παντως απο το 2G πηγα στο 3GS κατευθειαν,και δεν το εχω μετανοιωση γιατι οντως ητανε σωστη κινηση. Τωρα εχω το 32αρι ενα μηνα τωρα (εδωσα το 16αρι που ειχα παρει τον Νοεμβρη και πηρα καινουριο στο κουτι του σφραγισμενο, απο φιλο το 32αρι). Σιγα μην το αλλαξω σε ενα μηνα. Ισως, βλεπουμε μετα τα Χριστουγεννα και αν...

Sent from my Milestone using Tapatalk

#22   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/06/2010 - 22:05

Εγω συμφωνω με τον φιλο που λεει να "πηδαμε" και μια γενια!Εγω παντως απο το 2G πηγα στο 3GS κατευθειαν,και δεν το εχω μετανοιωση γιατι οντως ητανε σωστη κινηση. Τωρα εχω το 32αρι ενα μηνα τωρα (εδωσα το 16αρι που ειχα παρει τον Νοεμβρη και πηρα καινουριο στο κουτι του σφραγισμενο, απο φιλο το 32αρι). Σιγα μην το αλλαξω σε ενα μηνα. Ισως, βλεπουμε μετα τα Χριστουγεννα και αν...

Sent from my Milestone using Tapatalk

+1
Προσωπικά δεν πρόκειται να αλλάξω αν και έχω 3g

#23   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.728 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 25/06/2010 - 22:06

Ρε παιδια τι λετε?Δηλαδη δεν μπορει να αγορασει οποιος θελει το iPhone?Τι λογικη ειναι αυτη?Μονο εμεις που ξερουμε κατι παραπανω πρεπει να την εχουμε?

Και εγω θελω ενα γρηγορο αυτοκινητο(οχι απαραιτητα ακριβο) αλλα δεν τρελαινομαι που βλεπω τους αλλους να εχουν...

#24   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/06/2010 - 22:10

Αυτό που θέλω να πω (όπως είπαν και τα παιδιά πριν από μένα) είναι οτι όποιος θέλει αγοράζει κάτι. Μια συσκευή ο καθένας την χρησιμοποιεί όπως θέλει. Άλλωστε το iPhone τηλέφωνο είναι, γιατί να μην το χρησιμοποιήσεις σαν τηλέφωνο;! Πολλοί είναι που αγοράζουν κάτι και δεν ξέρουν τίποτα για αυτή τη συσκευή αλλά στην πορεία μαθαίνουν! Πολλοί άλλωστε αυτής της κατηγορίας είναι και σε αυτό το forum.

#25   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/06/2010 - 22:11

Ρε παιδια τι λετε?Δηλαδη δεν μπορει να αγορασει οποιος θελει το iPhone?Τι λογικη ειναι αυτη?Μονο εμεις που ξερουμε κατι παραπανω πρεπει να την εχουμε?

Και εγω θελω ενα γρηγορο αυτοκινητο(οχι απαραιτητα ακριβο) αλλα δεν τρελαινομαι που βλεπω τους αλλους να εχουν...

Φυσικά και όποιος θέλει μπορεί να το αγοράσει.Αλλά δεν έχει νόημα να δώσεις 600 Ευρώ για κινητό που θα χρησιμοποιείς μόνο για κλήσεις. :D

#26   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 25/06/2010 - 22:32

Το να αγοράζεις ένα iPhone για να το χρησιμοποιείς μόνο ως τηλέφωνο και ως μόστρα είναι το ίδιο καθυστερημένο με το να αγοράζεις μια Ferrari και να την κυκλοφορείς στο κέντρο της Αθήνας. Μπορείς να το κάνεις σαφώς, αλλά θα είσαι ηλίθιος τι να κάνουμε.

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 25/06/2010 - 22:33


#27   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/06/2010 - 22:35

Το να αγοράζεις ένα iPhone για να το χρησιμοποιείς μόνο ως τηλέφωνο και ως μόστρα είναι το ίδιο καθυστερημένο με το να αγοράζεις μια Ferrari και να την κυκλοφορείς στο κέντρο της Αθήνας. Μπορείς να το κάνεις σαφώς, αλλά θα είσαι ηλίθιος τι να κάνουμε.

Αυτό ακριβώς εννοώ ;)

#28   insidergr

insidergr

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 00:03

Λιγο ελειψα και ξεσαλωσατε Βλεπω.. Καλα κανατε :)
Αν το iPhone 4 ηταν εφαμιλο με το iOS4 και ειχε μεχρι 50-70 ευρω + οκ..
Εγω αποφασισα να μεινω ακομα ενα χρονο στο 3GS ειναι κουκλι και εχει καμπυλες με iOs 4 και ποτε Jailbreaking παρα μονο την
πρωτη πρωτη φορα για να εχω γνωση..Νομιζω οτι ενος Ανθρωπου στην ηλικια μου (χαχαχα) αυτη ειναι η Σωστη θεση κ σταση..
Μ'αρεσει επισις και το βλεμα Ανθρωπων οταν αποκτουν το 1ο τους iPhone ισως γι'αυτο εξακολουθω και ασχολουμαι με Αγοροπωλησίες μιας και καθε φορα χανω κ κατι Ψιλα απο αυτα που δινω.. Αλλα τα εχω κουκλια και το βλεμα των παιδιων που τα παιρνουν κανουν Μπλινκ οταν το βλεπουν και αυτο ειναι Ομορφο..

#29   chris93

chris93

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 00:42

Το να αγοράζεις ένα iPhone για να το χρησιμοποιείς μόνο ως τηλέφωνο και ως μόστρα είναι το ίδιο καθυστερημένο με το να αγοράζεις μια Ferrari και να την κυκλοφορείς στο κέντρο της Αθήνας. Μπορείς να το κάνεις σαφώς, αλλά θα είσαι ηλίθιος τι να κάνουμε.


Ακριβως ετσι,συμφωνω...
Το να το εχεις μονο για τηλεφωνα και απλα επειδη ειναι στη "μοδα" ειναι τουλαχιστον τραγικο και κλασσικο παραδειγμα υπερκαταναλωτισμου...
την ιδια δουλεια θα εκανες κ με ενα 3310...
τεσπα,αυτα ειναι και αποψεις...

#30   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/06/2010 - 00:50

Θα κάνω μια ερώτηση σε όλους εσάς που λέτε όλα αυτά. Εσείς για ποιο λόγο χρησιμοποιείτε το iPhone; Είμαι περίεργος...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες