Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Fake iOS 4 & iOS 5 για iPhone πρώτης γενιάς! (2G/EDGE)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
31 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 27/01/2012 - 13:47

Μετά από μια ανάρτηση που είδα πρόσφατα στο φόρουμ περί του fake iOS 5 για 3G εδώ , ζήλεψα και είπα να ξεθάψω και εγώ ένα παλιό αντίστοιχο τοπικ που είχα γράψει, για το fake iOS 4, στο πρώτης γενιάς iPhone (2G/EDGE)

Παρατηρήσεις/σημειώσεις: Πέρασμα του custom (fake iOS 5) iOS, εύκολα και χωρίς να πάρω κάποιο error από iTunes! Κατέβασμα του iOS γύρω στα 15 με 20 λεπτά (ανάλογα πάντα την σύνδεση που έχετε), και εγκατάσταση γύρω στα 10!
Εγώ προσωπικά το πέρασμα πάνω από το ήδη custom iOS 4 που του είχα περάσει παλιά!

Το πέρασμα του fake iOS στην συσκευήμ γίνεται όπως όλα τα custom firmware: Μια φορα το αρχείο εγκαταστημένο στην επιφάνεια εργασίας μας (desktop) ανοίγουμε το iTunes, και ανάλογα αν έχουμε PC η MAC πατάμε τα αντίστοιχα πλήκτρα (RESTAURER + SHIFT για PC και RESTAURER + ALT για Mac), τον επιλεγουμε, και τον περνάμε! Όλα τα αλλα πλέον, τα κάνει το iTunes.

Δεν μου κολλάει, και το μόνο πρόβλημα που παρατήρησα, είναι ότι κάποιες φορές χάνει το wifi για λίγο, και μετά το ξαναβρίσκει πάλι!! (ίσως να χρειαστείτε και επανεκκίνηση)! Ωραία δουλεια έχουν κάνει πάντως από γραφικής (και όχι μόνο) πλευράς τα 'παιδιά' στο interface του τηλεφώνου. Μέχρι και το iCloud έχουν περάσει στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου, + σαν έξτρα εικονίδιο στην οθόνη!

Και εδώ το ωραιο που κάνανε, γιατί βέβαια όπως γνωρίζεται δεν υπήρχε περίπτωση το 2G να υποστήριζε iCloud, είχανε την έξυπνη ιδέα να μας 'περάσουν' μέσω Dropbox! Απλα και ωραια δηλαδή, notes, mails, contacs, signets (safari) συγχρονισμό με Microsoft Exchange, και αρχεία κείμενα, κτλ (doc/data) μέσω Dropbox!

Στην εφαρμογή AppStore τώρα είχα μια έκπληξη, μιας που η native εφαρμογή της Apple, χάθηκε! και στην θεση της εμφανίστηκε μια custom εφαρμογή, που σε 'περναει για κατέβασμα' μεσα από url της σελίδας του κατασκευαστή αυτού του project!! (δείτε εικόνα ποιο κάτω)

Κατέβασμα π.χ του facebook, ήταν όπως κατέβαζα παλιά τραγούδια με το MXtube από το Cydia αν το θυμάστε!! Κατά τ'αλλα, πλακα είχε!!

Anyway... Από μπαταρια δεν το έχω ελέγξει ακόμα, (για καλύτερα η χειρότερα) αλλα δεν έχει ακουστεί κάποιο πρόβλημα σε αντίστοιχα ξένα φόρουμ!

Μέχρι στιγμής λοιπόν, μου κάνει, το κρατάω....! 8)


ps: Multitasking και folders (φάκελοι) inclouded!


: Notification iMessage
: Newsstand (or a modified version on it)
: Reminders
: Twitter
: Camera (adds icon on the screen lock)
: Photos (link here to see whats new http://www.apple.com...res.html#photos )
: Safari (adds reading list and full screen)
: PC free (mainly wifi sync)
: Email (updated)
: Calendar (updated)
: Open feint (with game center icon since we cant get game center)
: Wifi Sync (there is a app on cydia that will allow so they can use that)



Aυτό που λες εσύ ότι χάθηκε το Apple Store και αντικαταστάθηκε δεν το έχω δει στο 2G (πέρασα την whited00r 5.1) .


Πού βρέθηκε αυτό? :huh:

ΕΔΙΤ: Kι όμως πρέπει να άλλαξε μετά, γιατί τώρα μολις το άνοιξα (πριν 2 βδομάδες είχα βάλει την 5.1 whited00r και το μαγαζί ήταν κανονικό όπως στην μαμά ios. Τώρα όμως που το άνοιξα το βγάζει έτσι. Περίεργο..........)

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 27/01/2012 - 13:48

Whatsapp doc?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.320 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 27/01/2012 - 18:49

Πριν 2 χρόνια Τόπικ... από τότε που το έφτιαξε ο Λουκάς, από τότε με έβαλε φωτιές να το περάσω στο 2G το whited00r και με whited00r είμαι ακόμα! Αξίζει! Επίσης παίρνει το 5.1 whited00r το 2αράκι μου?

Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 27/01/2012 - 18:49

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες