Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

iPhone 3G downgrade from iOS 4 to v3.1.3


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
231 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   Semelos

Semelos

    iPH Enthousiast

  • 539 μηνύματα
  • Twitter:@Semelos_T_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 18/10/2010 - 19:47

Καλησπέρα...δεν ξέρω αν πρέπει να απευθυνθώ εδώ αλλά δεν ήξερα που αλλού να γράψω για να ζητήσω βοήθεια. Έχω 'σπασμένο' iphone 3GS από Αμερική και έχω την έκδοση 3.1.2 και θέλω να την κάνω update σε 4.0.1 και μετά μέσα από τον safari του κινητού να κάνω jailbrake και unlock μετά από το cydia. Η ερώτηση μου είναι πώς από την παλιά έκδοση που έχω (3.1.2) θα πάω στην 4.0.1. ; Η έκδοση του itunes που έχω εγκατεστημένη στο pc ειναι 9.0.1.8 . Αν χρειάζομαι κάποια άλλη ας μου το πει κάποιος. Σας ευχαριστώ πολύ και συγνώμη αν έγραψα σε λάθος μέρος.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2010 - 19:57

καταρχην για να κανεις αυτο που θες.. θα πρεπει να εχεις ecid files.. για την 4.0.1..
για να γινω κατανοητος.. επρεπε να εχεις πατησει το make my life easier.. εαν θυμασαι κατι τετοιο.. ακολουθησε τον παρακατω οδηγο ας αναφερει για downgrade η διαδικασια ειναι η ιδια για να αλλαξεις τα hosts files..
και φυσικα θα πρεπει να αναβαθμισεις το itunes.. στην τελευταια εκδοση..

http://www.iphonehel...ότερο-os-pcmac/

#108   Semelos

Semelos

    iPH Enthousiast

  • 539 μηνύματα
  • Twitter:@Semelos_T_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 18/10/2010 - 20:05

Σ'ευχαριστώ. Το make my life easier δεν το θυμάμαι γιατί δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Θα κοιτάξω τον οδηγό αναλυτικά και αν χρειαστώ κάτι θα το αναφέρω.

#109   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2010 - 20:08

ο οδηγος χωρις ecid files.. δεν θα λειτουργησει.. θα σου βγαλει error 3194.. εαν σου το βγαλει σημαινει πως δεν εχεις ecid files.. και το καλυτερο που εχεις να κανεις.. ειναι αφησε την συσκευη σου .. ως εχει προς το παρον..

#110   Semelos

Semelos

    iPH Enthousiast

  • 539 μηνύματα
  • Twitter:@Semelos_T_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 18/10/2010 - 20:28

Τα πράσινα γράμματα στο cydia τα έβλεπα. Τώρα περίπου τα ίδια έχουν πάει στο τέλος της αρχικής σελίδας του cydia. Μήπως αυτό σημαίνει ότι μπορώ να κάνω downgrade; Κατέβασα και την τελευταία έκδοση του itunes. Και κάτι άλλο..εκεί που λέει ο οδηγός για το notepad, έχω windows xp και δεν μπορώ να το τρέξω σαν administrator...τι κάνουμε γι'αυτό; Λες να υπάρξει πρόβλημα;

#111   steved

steved

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 20/10/2010 - 11:30

absolute perfection ο οδηγος παιδια το 3g εγινε και jailbrake επιτελους και τωρα ξεκινουν τα ζορια με cydia και τα λοιπα.ενα μεγαλο μπραβο παντως ειχα ξεχασει ποσο γρηγορο ηταν καποτε

#112   iplover

iplover

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2010 - 21:10

Γεια σας παιδια και συγχαρητηρια για την δουλεια που κανετε!Εγω εχω ενα 3G jb σε 4.02 και θελω να το παω στην 3.1.3 ακολουθωντας τον οδηγο στο topic,ηθελα να ρωτησω το itunes σε τι εκδοση πρεπει να ειναι οταν ξεκινας γιατι απ'οτι διαβασα στην 3.1.3 για να κανεις jb με το spirit πρεπει να εχεις itunes 9-9.1.1?

#113   imortalangels

imortalangels

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 28/10/2010 - 06:45

καλησπερα παιδια! εκανα downgrade στην 3.1.3 εχω ενα 3g κινητο με 4.1 και θελω να δω αν η 3.1.3 ειναι πιο γρηγορη για αυτο και το εκανα! ολα επιτυχως αλλλα στο itunes δεν μαφηνει να κανω το βακαπ μου λεει να πατησω new για και να βαλω την πιο καινουργια εκδοση γτ η δικια μ και καλα ειναι παλια! ομως τι θα κανω με το τηλ.καταλογο και τα μνματα? αν καποιος γνωριζει τι πρεπει να κανω τωρα θα εκτιμουσα να μ πει!! ευχαριστω προκαταβολικα!!

#114   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2010 - 07:28

Authorize computer έχεις κάνει;
Το iTunes σε τι έκδοση έχεις .. Το iPhone δεν είναι πρόβλημα αλλά οι βιβλιοθήκες.. Αναβάθμισε το iTunes και δεν θα έχεις πρόβλημα με το backup... Της συσκευής

#115   imortalangels

imortalangels

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 28/10/2010 - 08:06

"iTunes will now prompt you to set up your iPhone. You can restore from a backup that you had created before upgrading to iOS 4 to sync your apps and data or set it up as a new iPhone. Please note that it is only possible to sync with a pre-4.0 backup. Any backup file created after upgrading to iOS 4 might not be supported."
αυτο ειναι ακριβως αυτο που μας λεει ο φιλος αλλα ΔεΝ μας διευκρινισε οτι πρεπει να εχεις βακαπ απο πριν δλδ πριν κανεις την αναβαθμιση στην 4! κριμα!
P.S. DINFUN φιλε φαντασου κατεβασα μεχρι και το 9.1, 9.2 itunes πιο παλια απο οτι ειχα διοτι στο καινουργιο που ειχα μ την εβγαζε παλια την 3.1.3 και δεν μαφηνε να κανω κατι. κατεβασα λπν τις πιο παλιες εκδοσεις του itunes και αποτελεσμα ηταν να μην αναγνωριζει την 4.1 ωστε να δημιουργησω βακαπ!!

#116   NikolasThess

NikolasThess

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 29/10/2010 - 09:39

Το downgrading δουλευει κ για 3GS?Θελω να γυρισω στην 3.1.3 αλλα δεν εχω κρατημενο τπτ.

#117   giorgoos

giorgoos

    iPH Contributor

  • 962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/10/2010 - 10:24

Αν δεν έχεις κρατημενα shshs blobs στο cydia δεν μπορείς να κάνεις downgrade σε 3Gs

#118   demollyon

demollyon

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/11/2010 - 19:57

Παιδιά επειδή πρόκειται να αγοράσω το iPhone 3G, γιατί να κάνει κάποιος downgrade? Τι παίζει με το iOS και δεν μας αρέσει?

#119   nikosvrouch

nikosvrouch

    iPH Enthousiast

  • 373 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:nikosvr

Δημοσίευση 14/11/2010 - 21:42

Παιδιά επειδή πρόκειται να αγοράσω το iPhone 3G, γιατί να κάνει κάποιος downgrade? Τι παίζει με το iOS και δεν μας αρέσει?

Δε μας αρεσει γιατι ειναι παρα πολυ αργο σε σχεση με το 3.1.3.

#120   nikosvrouch

nikosvrouch

    iPH Enthousiast

  • 373 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:nikosvr

Δημοσίευση 14/11/2010 - 21:45

Παιδια βοηθεια. Εχω iPhone 3G. Εκανα τη διαδικασια και πηγαν ολα μια χαρα. Αλλα οταν το συνδεω με το itunes δε μου εχει την επιλογη restore from backup. Γινεται με αλλο τροπο να περασω τις επαφες?? (μεσω ssh για παραδειγμα)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες