Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

[Οδηγός] Ελληνικά μηνύματα με 160 χαρακτήρες και Custom Carrier Logos


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1052 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#706   lazyd2

lazyd2

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:LazyDog2

Δημοσίευση 13/04/2011 - 12:03

Επιβεβαιωνω και γω οτι υπάρχει τωρα προβλημα συμβατοτητας...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#707   MariosArv

MariosArv

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 13/04/2011 - 12:24

οποιος βρει καποια λυση ας μας ενημερωσει .....

#708   petrosxypolytos

petrosxypolytos

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 13/04/2011 - 13:28

Τα ιδια και εγω ενω δουλευαν μετα την αναβαθμιση που εκανα πτιν λιγο τιποτα σε 3GS 4.3.1

#709   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 13/04/2011 - 13:33

ερώτηση, γιατί δεν βάζετε το bitesms το οποίο έχει επιλογή που την ενεργοποιείς για 160 χαρακτήρες ή 70 απλά μετατρέπει όλα τα μηνύματα σε κεφαλαία από μικρά! υπάρχουν παντού σχετικοί οδηγοί για την εγκατάσταση του! και υπάρχει είτε με πληρωμή από cydia είτε δωρεάν! εμένα αυτό που μου άρεσε είναι ότι στις συνομιλίες έχει αν θέλετε και την φωτογραφία της επαφής!

#710   ThanosDJ

ThanosDJ

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 13/04/2011 - 14:32

οποιος βρει καποια λυση ας μας ενημερωσει .....


Η λύση βρέθηκε αλλά γίνεται χειροκίνητα όπως μπαίνουν και τα λογότυπα της Q. Εξηγώ παρακάτω.

#711   Ganzef

Ganzef

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Ganz186

Δημοσίευση 13/04/2011 - 14:45

Η λύση βρέθηκε αλλά γίνεται χειροκίνητα όπως μπαίνουν και τα λογότυπα της Q. Εξηγώ παρακάτω.


Το δοκίμασες και δούλεψε???

#712   ThanosDJ

ThanosDJ

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 13/04/2011 - 15:00

Μετά την αναβάθμιση του patch που κάναμε όλοι μας, τα λογότυπα στους φακέλλους της Cosmote (20201), Vodafone (20205), Wind και Q (20210) αντικαταστήθηκαν με τα αυθεντικά. Αυτό λοιπόν που πρέπει να κάνουμε είναι να ξαναβάλουμε τα λογότυπα της Cosmote, Vodafone και Wind και Q στους αντίστοιχους φακέλλους χειροκίνητα μέσω ifile, ifunbox ή κάποιου άλλου τέτοιου προγράμματος στην διαδρομή: system/library/carrier bundles/iphone/20201 ή 20205 ή 20210 ανάλογα με ποιά εταιρεία χρησιμοποιεί ο καθένας. Τα αρχεία με τα λογότυπα που πρέπει να έχετε είναι:

Για Cosmote (Default_CARRIER_COSMOTE.png, Default_CARRIER_COSMOTE@2x.png, FSO_CARRIER_COSMOTE.png, FSO_CARRIER_COSMOTE@2x.png),

Για Vodafone (Default_CARRIER_Vodafone Greece.png, Default_CARRIER_Vodafone Greece@2x.png, FSO_CARRIER_Vodafone Greece.png, FSO_CARRIER_Vodafone Greece@2x.png),

Για Wind (wind.png, wind@2x.png, wind_d.png, wind_d@2x.png) και για Q (q.png, q@2x.png,q_d.png, q_d@2x.png) αντικαθιστώντας τα αντίστοιχα που τυχον θα υπάρχουν και αμέσως μετά να κάνετε respring.


Για την Q ειδικότερα θα πρέπει να κάνετε και ότι γράφω και στο post #684. Τέλος όσον αφορά το SMS160 + logos αυτό εξακολουθεί να μην μπαίνει (προφανώς θα γίνει κάποια αναβάθμιση) αλλα παρόλα αυτά θα έχετε 160 χαρακτήρες στα μηνύματα (Ελληνικά και Αγγλικά).

Εγώ αυτό που είδα ήταν ότι δεν μπορώ να βάλω το SMS160 + logos αλλά παρόλα αυτά γράφω και στέλνω μηνύματα με 160 χαρακτήρες και στα Ελληνικά και στα Αγγλικά κανονικότατα. Σε όσους τους ζητάει να το κάνουν αναβάθμιση αλλά δεν γίνεται, γιατί υποτίθεται ότι δεν έχουν το patch του Wortel, ενώ το έχουν περάσει ήδη, απλά κάντε απεγκατάσταση του SMS160 + logos και παρόλα αυτά θα δουλεύει κανονικότατα. Τα λογότυπα για Cosmote, Vodafone, Wind και Q υπάρχουν ήδη, αλλά όποιος θέλει μπορεί να μου στείλει pm γράφοντας μου το mail του να του τα στείλω.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 28/05/2011 - 21:59


#713   ThanosDJ

ThanosDJ

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 13/04/2011 - 15:09

Το δοκίμασες και δούλεψε???

Ναι σε 2 iphone 4 (4.3.1) και σε 1 iphone 3GS (4.2.1). - Δουλεύουν κανονικότατα.

#714   Semelos

Semelos

    iPH Enthousiast

  • 539 μηνύματα
  • Twitter:@Semelos_T_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 13/04/2011 - 15:18

Μια απ' τα ίδια και εγώ παίδες, μόλις τιν πάτησα και έκανα το update στο Cydia.

Λογικά θα βγει πολύ σύντομα update για το SMS160/SMS 160 & Logos

Υπομονή :(



Και γω το ίδιο πρόβλημα. Δεν κάνω τίποτα χειροκίνητα. Αν βγει update για το sms 160 + logos θα το κάνω από το cydia. Αμάν πια βαρέθηκα να βγαίνει ένα update και να χαλάει κάτι άλλο.

#715   Ganzef

Ganzef

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Ganz186

Δημοσίευση 13/04/2011 - 15:27

Ναι σε 2 iphone 4 (4.3.1) και σε 1 iphone 3GS (4.2.1). - Δουλεύουν κανονικότατα.


Εμένα πέρα οτι δεν υπάρχει οτε ο φάκελος 20205 και 20210, δεν μου δουλέυει ουτε οι 160 χαρακτήρες στα μηνύματα γιατι τα είχα κάνει απεγκατάσταση και δεν μπορω να τα ξαναβάλω....

Οπότε fail για εμένα.....

#716   Ganzef

Ganzef

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Ganz186

Δημοσίευση 13/04/2011 - 15:27

Ναι σε 2 iphone 4 (4.3.1) και σε 1 iphone 3GS (4.2.1). - Δουλεύουν κανονικότατα.


Εμένα πέρα οτι δεν υπάρχει οτε ο φάκελος 20205 και 20210, δεν μου δουλέυει ουτε οι 160 χαρακτήρες στα μηνύματα γιατι τα είχα κάνει απεγκατάσταση και δεν μπορω να τα ξαναβάλω....

Οπότε fail για εμένα.....


ΘΑΝΑΣΗ Η ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ MOD, ΑΣ ΤΟ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ. ΤΟ ΕΒΓΑΛΕ ΔΙΠΛΟ...

Τελευταία επεξεργασία από: Ganzef, 13/04/2011 - 15:29


#717   petrosxypolytos

petrosxypolytos

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 13/04/2011 - 15:29

Μετά την αναβάθμιση του patch που κάναμε όλοι μας, τα λογότυπα στους φακέλλους της Cosmote (20201), Vodafone (20205), Wind και Q (20210) αντικαταστήθηκαν με τα αυθεντικά. Αυτό λοιπόν που πρέπει να κάνουμε είναι να ξαναβάλουμε τα λογότυπα της Cosmote, Vodafone και Wind και Q στους αντίστοιχους φακέλλους χειροκίνητα μέσω ifile, ifunbox ή κάποιου άλλου τέτοιου προγράμματος στην διαδρομή: system/library/carrier bundles/iphone/20201 ή 20205 ή 20210 ανάλογα με ποιά εταιρεία χρησιμοποιεί ο καθένας. Τα αρχεία με τα λογότυπα που πρέπει να έχετε είναι: για Cosmote (Default_CARRIER_COSMOTE.png, Default_CARRIER_COSMOTE@2x.png, FSO_CARRIER_COSMOTE.png, FSO_CARRIER_COSMOTE@2x.png), για Vodafone (Default_CARRIER_Vodafone Greece.png, Default_CARRIER_Vodafone Greece@2x.png, FSO_CARRIER_Vodafone Greece.png, FSO_CARRIER_Vodafone Greece@2x.png), για Wind (wind.png, wind@2x.png, wind_d.png, wind_d@2x.png) και για Q (q.png, q@2x.png,q_d.png, q_d@2x.png) αντικαθιστώντας τα αντίστοιχα που τυχον θα υπάρχουν και αμέσως μετά να κάνετε respring. Για την Q ειδικότερα θα πρέπει να κάνετε και ότι γράφω και στο post #684. Τέλος όσον αφορά το SMS160 + logos αυτό εξακολουθεί να μην μπαίνει (προφανώς θα γίνει κάποια αναβάθμιση) αλλα παρόλα αυτά θα έχετε 160 χαρακτήρες στα μηνύματα (Ελληνικά και Αγγλικά). Εγώ αυτό που είδα ήταν ότι δεν μπορώ να βάλω το SMS160 + logos αλλά παρόλα αυτά γράφω και στέλνω μηνύματα με 160 χαρακτήρες και στα Ελληνικά και στα Αγγλικά κανονικότατα. Σε όσους τους ζητάει να το κάνουν αναβάθμιση αλλά δεν γίνεται, γιατί υποτίθεται ότι δεν έχουν το patch του Wortel, ενώ το έχουν περάσει ήδη, απλά κάντε απεγκατάσταση του SMS160 + logos και παρόλα αυτά θα δουλεύει κανονικότατα. Τα λογότυπα για Cosmote, Vodafone, Wind και Q υπάρχουν ήδη, αλλά όποιος θέλει μπορεί να μου στείλει pm γράφοντας μου το mail του να του τα στείλω.

Το σκεφτικα και το εκανα πριν αρκετη ωρα ουτε ετσι δουλευει.

#718   petrosxypolytos

petrosxypolytos

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 13/04/2011 - 15:34

Το σκεφτικα και το εκανα πριν αρκετη ωρα ουτε ετσι δουλευει.

Και απεγκατασταση εκανα στο CCpatch και παλι δε δουλευει

#719   Semelos

Semelos

    iPH Enthousiast

  • 539 μηνύματα
  • Twitter:@Semelos_T_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 13/04/2011 - 15:46

Όποιος θέλει εδώ βρίσκονται τα ελληνικά logos των δικτύων

http://hotfile.com/d..._logos.rar.html

Να αντικαταστήσετε ΜΟΝΟ τα logos, τα υπόλοιπα αρχεία δεν επηρεάζονται.


Με την βοήθεια του ThanosDJ.

#720   ThanosDJ

ThanosDJ

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 13/04/2011 - 16:00

Εμένα πέρα οτι δεν υπάρχει οτε ο φάκελος 20205 και 20210, δεν μου δουλέυει ουτε οι 160 χαρακτήρες στα μηνύματα γιατι τα είχα κάνει απεγκατάσταση και δεν μπορω να τα ξαναβάλω....

Οπότε fail για εμένα.....

Αν δεν δούλεψε έτσι δοκίμασε στο φάκελλο TMobile_gr.bundle για Cosmote ή Vodafone_gr.bundle για Vodafone μήπως δουλέψει έτσι, επειδή δεν γνωρίζω σε ποια εταιρεία κινητής είσαι. Εναλλακτικά δημιούργησε εσύ τους φακέλλους με τα ονόματα που έγραψα στο πιο πάνω post αντιγραφοντας τα αρχεία απο τους φακέλλους TMobile_gr.bundle για να δημιουργήσεις το φάκελλο 20201 για Cosmote (όπου και εδώ πρέπει να βάλεις τα σωστα λογότυπα) ή Vodafone_gr.bundle για να δημιουργήσεις το φάκελλο 20205 για Vodafone (όπου και εδώ πρέπει να βάλεις τα σωστα λογότυπα) αν είσαι σε κάποια απο τις 2 αυτές εταιρείες. Αλλιώς αν είσαι σε Wind και θες να περάσεις το φακελλο 20210 χειροκίνητα στείλε μου pm με το mail σου να σου τον στείλω και να τον περάσεις.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες