Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

[ΟΔΗΓΟΣ] iPhone 4 Carrier Logos


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
837 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#481   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/08/2011 - 18:08

ισως..κατεβασε τα απο kdelios..βγαινω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#482   stilonas

stilonas

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2011 - 13:03

καλησπερα.Εχω ακολουθησει τον οδηγο αλλα δεν καταφερα τιποτα.Εχω βαλει και το ρεπο grlogos.hellasproject.com και εχω βαλει το sms160+logos+vfte αλλα παλι τιποτα.
Εχω 4.3.3 iphone 4g jailbroken.ξεχασα να αναφερω οτι θελω να περασω το carrier logo της cosmote.Εχω βαλει και τα δυο και αυτο με το @2 στο τελος και τα κανονικα αλλα τιποτα.Καποιος που ειχε επιτυχια ας
βοηθησει.Αυτα τα αρχεια μπαινουν στον φακελο 20201? Συμπεριλαμβανουν και τα info.plist carrier.plist ?

#483   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/08/2011 - 13:20

καλησπερα.Εχω ακολουθησει τον οδηγο αλλα δεν καταφερα τιποτα.Εχω βαλει και το ρεπο grlogos.hellasproject.com και εχω βαλει το sms160+logos+vfte αλλα παλι τιποτα.
Εχω 4.3.3 iphone 4g jailbroken.ξεχασα να αναφερω οτι θελω να περασω το carrier logo της cosmote.Εχω βαλει και τα δυο και αυτο με το @2 στο τελος και τα κανονικα αλλα τιποτα.Καποιος που ειχε επιτυχια ας
βοηθησει.Αυτα τα αρχεια μπαινουν στον φακελο 20201? Συμπεριλαμβανουν και τα info.plist carrier.plist ?

μην πειραξεις τιποτα απο τα αρχεια στο iphone γιατι αν τα μπερδεψεις εκει μεσα μετα δεν βρισκεις ακρη! συν οτι με το sms160+logos δεν γινεται τιποτα μετα!
αν δεν εχει γινει μπαχαλο εκει μεσα, εγκατεστησε το sms160+logos αφου εγκαταστησεις πρωτα το commcenter patch που εχει μεσα το repo.

#484   stilonas

stilonas

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2011 - 17:27

μην πειραξεις τιποτα απο τα αρχεια στο iphone γιατι αν τα μπερδεψεις εκει μεσα μετα δεν βρισκεις ακρη! συν οτι με το sms160+logos δεν γινεται τιποτα μετα!
αν δεν εχει γινει μπαχαλο εκει μεσα, εγκατεστησε το sms160+logos αφου εγκαταστησεις πρωτα το commcenter patch που εχει μεσα το repo.


Σπυρο πηγα να εγκαταστησω το commcenter patch wortels και λεει cannot comply
Σου υπενθιμιζω εχω την 4.3.3

#485   radomer

radomer

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2011 - 15:28

Παλι απο το πρωτο ποστ........- Πηγαίνοντας κάτω κάτω στον φάκελο θα δείτε ότι πρέπει να υπάρχουν δύο αρχεία φωτογραφιών με το ίδιο περίπου όνομα με αυτά που έχετε στην επιφάνεια εργασίας σας (διαφέρουν στο ότι τα καινούρια έχουν στο τέλος του ονόματός τους το @2x. Αυτό είναι που κάνει την διαφορά)

σε αυτα που εβαλες ειχαν το @2x ετσι?


ΠΟΛΛΑ THANX ! Μια ωρα δεν γινοταν με τιποτα. Τωρα μενει να βρω σε καλη αναλυση HD logos και επισης τροπο να αλλαζω τη σειρα των εικονιδιων στο status bar.

ΘΕΛΩ : CARRIER LOGO , SIGNAL , WIFI , TIME , BATTERY και οχι SIGNAL , CARRIER LOGO , WIFI , TIME, BATTERY. Πως γινεται αυτο?

#486   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 02/09/2011 - 19:52

Σπυρο πηγα να εγκαταστησω το commcenter patch wortels και λεει cannot comply
Σου υπενθιμιζω εχω την 4.3.3

εχεις βαλει το σωστο repo; με καταληξη /43;
το commcenter patch γιατι δεν μπορει να εγκατασταθει;
και εγω 4.3.3 γυρισα και μολις χτες τα εγκατεστησε ολα κανονικα..

#487   stilonas

stilonas

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2011 - 20:16

v

Τελευταία επεξεργασία από: stilonas, 02/09/2011 - 20:23


#488   stilonas

stilonas

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2011 - 20:23

ΩΡΑΙΑ ΤΑ εβαλα οπως ειπες.
Τωρα πως βαζω της cosmote το logo?

#489   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 02/09/2011 - 20:24

ΩΡΑΙΑ ΤΑ εβαλα οπως ειπες.
Τωρα πως βαζω της cosmote το logo?

πρωτα κανεις εγκατασταση το commcenter patch, κανεις ενα reboot, και μετα κανεις εγκατασταση το sms160+logos. reboot ξανα και θα εμφανιστει μονο του (εκτος και αν εχεις κανει αλχημειες μονο σου στο root οποτε υπαρχει μια περιπτωση να μην εμφανιστει)

#490   stilonas

stilonas

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2011 - 20:28

Na ta απεγκαταστησω και να τα κανω απο αρχη? Ετσι οπως λες και με την σειρα που λες?
Δεν τα εκανα ετσι με αυτην την σειρα.

#491   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 02/09/2011 - 20:32

Na ta απεγκαταστησω και να τα κανω απο αρχη? Ετσι οπως λες και με την σειρα που λες?
Δεν τα εκανα ετσι με αυτην την σειρα.

τι εκανες και πως;
εκανες reboot μετα απο την εγκατασταση τους;

#492   stilonas

stilonas

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2011 - 20:42

Μαλλον εχει πειραχτει το root.εκανα οτι ειπες αλλα παλι δεν εμφανιζει τιποτα μονοGR COSMOTE ΓΡΑΦΕΙ .Εχω απενεργοποιησει και το fake operator αλλα
τιποτα.Καμια ιδεα πως επαναφερουμε το root? h τιποτα αλλο?

#493   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 02/09/2011 - 20:44

Μαλλον εχει πειραχτει το root.εκανα οτι ειπες αλλα παλι δεν εμφανιζει τιποτα μονοGR COSMOTE ΓΡΑΦΕΙ .Εχω απενεργοποιησει και το fake operator αλλα
τιποτα.Καμια ιδεα πως επαναφερουμε το root? h τιποτα αλλο?

πειραξες εσυ κατι στο root;
διεγραψε το fake operator και κανε reboot.

#494   stilonas

stilonas

    iPH User

  • 124 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2011 - 20:51

Κορυφη οπως παντα spiros23 διεγραψα το fake operator και εμφανιστηκε επιτελους.Να υποθεσω οτι αυτα τα δυο μαζι δεν πανε.Αν στο μελλων θελω να βαλω fake name
με το make it mine γινεται? η και εκει θα υπαρχει προβλημα (δηλαδη δεν μπορω να εχω το logo με δικο μου carrier ονομα )?
Και κατι τελευταιο το logo θα αλλαξει αν παω σε vodafone?Δικο μου logo μπορω να βαλω?

Τελευταία επεξεργασία από: stilonas, 02/09/2011 - 20:59


#495   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 02/09/2011 - 21:05

Κορυφη οπως παντα spiros23 διεγραψα το fake operator και εμφανιστηκε επιτελους.Να υποθεσω οτι αυτα τα δυο μαζι δεν πανε.Αν στο μελλων θελω να βαλω fake name
με το make it mine γινεται? η και εκει θα υπαρχει προβλημα (δηλαδη δεν μπορω να εχω το logo με δικο μου carrier ονομα )?

απο την στιγμη που θελεις να αλλαξεις κατι, διαγραφεις το ενα και βαζεις το αλλο, για να λειτουργησει και μη γινει μπερδεμα ;)
οποτε αν θελεις να γυρισεις ξανα σε fake operator η make it mine η οτιδηποτε, θα διαγραψεις το greeklogos για να εγκαταστησεις το αλλο..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 16

0 μέλη, 16 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες