Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Error 3194


  • Please log in to reply
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   vassilis19

vassilis19

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/09/2010 - 22:31

Καλησπέρα παιδιά
έχω 2 iphone 3gs τα οποία τα έχω jb χωρίς κανένα πρόβλημα. Έχω και ένα 3 3gs στο οποίο δεν έχω κάνει ποτέ jb και αποφάσισα να κάνω εχθές. Πρίν το κάνω όμως προσπάθησα να αναβαθμίσω από 3.1.3 σε 4.0.1 και να το σπάσω μετά.Μου βγάζει όμως συνέχεια error 3194. Έτσι έκανα jb στην 3.1.3 και κράτησα SHSH. Αν δοκιμάσω τώρα να αναβαθμίσω σε 4.0.1 θα γίνει;

Και άλλη μία απορία. Έχω και ένα 3g σε 3.1.3 το οποίο και αυτό δεν το είχα κάνει ποτέ jb και είπα να το κάνω και αυτό για να δεί λίγο χαρά το μηλόφωνο! Έλα όμω που έχω Αίζενχάουερ και δεν θυμάμαι τι passcode είχα σε αυτό και δεν μπορώ να το ξεκλειδώσω ο άτομος! Τι μπορώ να κάνω για αυτό; Δεν θέλω σε αυτό να αναβαθμίσω σε 4.0.1 γιατί θα είναι πιο αργό και από το replay! Έχετε καμμιά ιδέα;

Thanks

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16,182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2010 - 22:44

απαντηση 1.

απο την στιγμη που δεν εχεις κρατησει ecid files.. δεν μπορεις να περασεις κανενα firmware παρα μονο το τελευταιο.. γι αυτο σου βγαζει error

απαντηση 2.

μπορεις να βαλεις την συσκευη σου σε dfu mode.. και να κανεις restore στην τελευταια.. οπου δεν μπορεις να κανεις jailbreak.. προς το παρον..

#3   vassilis19

vassilis19

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/09/2010 - 22:53

Στο 3gs έκανα jb στην 3.1.3 και κράτησα SHSH. Λες δηλαδή να μην ξανακάνω δοκιμή να πάω στην 4.0.1 και να μείνω στην 3.1.3 που την έχω jb?




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες