Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhoneHellas MEGA Contest


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
527 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#286   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2010 - 14:07

Οι μικρότεροι είναι επόμενή γενιά.Μας πουλάνε κ μας αγοράζουν ήδη για πλάκα.Δεν έχουν ανάγκη απο προστασία από Αξίες έχουν.Και καλό είναι να μάθουν να μην κάνουν βιαστικές κινήσεις. γιατί δεν θα υπάρχει ένας "προστάτης"πάντα από πάνω τους.

Μπορώ να πω κ άλλα. Αλλά θέλω να σταματήσει εδώ και ο καθένας ας λάβει την ευθύνη που του αναλογει.


Εσύ να έχεις ό,τι γνώμη θέλεις για τους μικρότερους. Εγώ θεωρώ πως έχουμε ευθύνη και καλό είναι να μην παίρνουμε στα ελαφρά τέτοιες κινήσεις. Και ακριβώς για να μην υπάρχει ένας προστάτης από πάνω τους μια ζωή, πρέπει να τους δώσεις μαθήματα. Εσύ δεν τους δίνεις μαθήματα, τους οδηγείς στο trial and error.

Η γνώση έρχεται είτε μέσω προσωπικής εμπειρίας είτε έτοιμη από κάποιον μεγαλύτερο που ξέρει. Εσύ προτείνεις τα παιδιά, να αποκτήσουν γνώση περί προσωπικών δεδομένων αφού την πατήσουν, εγώ θέλω να τους πει κάποιος τι έχει γίνει εδώ πέρα...

Πιστεύω το πραγματικό δώρο της όλης ιστορίας είναι, να έχεις τα μάτια σου 14, να σκέφτεσαι πάντα και να κρίνεις σαν Έλληνας βάσει ορθολογισμού το κάθετι! Αυτό κέρδισαν τα παιδιά και όχι ένα παλιοτηλέφωνο.

Φοβού τους Δαναούς και iPhones φέροντας


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#287   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2010 - 14:17

Εσύ να έχεις ό,τι γνώμη θέλεις για τους μικρότερους. Εγώ θεωρώ πως έχουμε ευθύνη και καλό είναι να μην παίρνουμε στα ελαφρά τέτοιες κινήσεις. Και ακριβώς για να μην υπάρχει ένας προστάτης από πάνω τους μια ζωή, πρέπει να τους δώσεις μαθήματα. Εσύ δεν τους δίνεις μαθήματα, τους οδηγείς στο trial and error.

Η γνώση έρχεται είτε μέσω προσωπικής εμπειρίας είτε έτοιμη από κάποιον μεγαλύτερο που ξέρει. Εσύ προτείνεις τα παιδιά, να αποκτήσουν γνώση περί προσωπικών δεδομένων αφού την πατήσουν, εγώ θέλω να τους πει κάποιος τι έχει γίνει εδώ πέρα...

Πιστεύω το πραγματικό δώρο της όλης ιστορίας είναι, να έχεις τα μάτια σου 14, να σκέφτεσαι πάντα και να κρίνεις σαν Έλληνας βάσει ορθολογισμού το κάθετι! Αυτό κέρδισαν τα παιδιά και όχι ένα παλιοτηλέφωνο.

Φοβού τους Δαναούς και iPhones φέροντας


Είσαι κ εσυ από τους "μικρούς" τελικά..

Γι'αυτο θα συμπεριφερθω όπως εσυ .. θα σε μάθω κάτι .

Ο ΦΟΒΟΣ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΛΑΘΟΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ 99,9% ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΡΙΟ> σκεψουτο αν θέλεις. εγω τελείωσα.

#288   Chris123GR

Chris123GR

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 25/09/2010 - 21:32

Αν επιθυμείς να πάρεις μέρος στον διαγωνισμό και να κερδίσεις δώρα, πρέπει να έχουμε το mail το όνομά και το τηλέφωνό σου.


Κρίμα για μένα που δεν μπορείτε να έχετε τίποτα από αυτά ........ :P

#289   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2010 - 23:44

Είσαι κ εσυ από τους "μικρούς" τελικά..

Γι'αυτο θα συμπεριφερθω όπως εσυ .. θα σε μάθω κάτι .

Ο ΦΟΒΟΣ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΛΑΘΟΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ 99,9% ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΡΙΟ> σκεψουτο αν θέλεις. εγω τελείωσα.


Λίγα-πολλά κοίτα αυτά που θα γράψεις στο μέλλον, να μην είναι κενά περιεχομένου με φαντεζί λέξεις.

#290   JohnPhone

JohnPhone

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/09/2010 - 11:35

Αποφασισα να κανω και εγω χρηση του ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΟΣ διαγραφης των στοιχειων μου. Αλλα οσες φορες και αν το κανα, παιρνω ακριβως το ιδιο μηνυμα λαθους με τον psariatros.
Το mail δεν παραδίδεται στην διεύθυνση info@iphonehellas.gr. Ολο delivery failure παιρνω.! Σιγουρα πανε ολα καλα με το inbox σας;
Θα δοκιμασω και την φορμα επικοινωνιας σε λιγο και αν οχι θα οδηγηθω στο PM οπως προτεινει ο Admin.

Εχει παρει ιδιαιτερη τροπη το θεμα του "διαγωνισμου" παντως και το παρακολουθω με πολυ ενδιαφερων οπως και αρκετοι αλλοι πιστευω. Και μαλλον, το πιο ενδιαφερων για
μενα, ειναι οχι το αν θα καταφερουμε τελικα καποιοι να "σωσουμε" ακομη μια φορα τα προσωπικα μας δεδωμενα (ναι ειναι γνωστο πως υπαρχουν σε ενα σωρο υπηρεσιες,
οργανισμους, εταιριες κ.λ.π), αλλα το πως διαχειριζονται καποιοι αυτο τους το δικαιωμα απο την στιγμη που τους παρεχεται.!

#291   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 26/09/2010 - 13:44

Αποφασισα να κανω και εγω χρηση του ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΟΣ διαγραφης των στοιχειων μου. Αλλα οσες φορες και αν το κανα, παιρνω ακριβως το ιδιο μηνυμα λαθους με τον psariatros.
Το mail δεν παραδίδεται στην διεύθυνση info@iphonehellas.gr. Ολο delivery failure παιρνω.! Σιγουρα πανε ολα καλα με το inbox σας;
Θα δοκιμασω και την φορμα επικοινωνιας σε λιγο και αν οχι θα οδηγηθω στο PM οπως προτεινει ο Admin.

Εχει παρει ιδιαιτερη τροπη το θεμα του "διαγωνισμου" παντως και το παρακολουθω με πολυ ενδιαφερων οπως και αρκετοι αλλοι πιστευω. Και μαλλον, το πιο ενδιαφερων για
μενα, ειναι οχι το αν θα καταφερουμε τελικα καποιοι να "σωσουμε" ακομη μια φορα τα προσωπικα μας δεδωμενα (ναι ειναι γνωστο πως υπαρχουν σε ενα σωρο υπηρεσιες,
οργανισμους, εταιριες κ.λ.π), αλλα το πως διαχειριζονται καποιοι αυτο τους το δικαιωμα απο την στιγμη που τους παρεχεται.!


Το ξέρεις οτι και να το στείλεις το μήνυμα άν θές να συμμετάσχεις έτσι και αλλιώς τα δεδομένα σου θα διαγραφούν στις 22 οκτώμβρη έ?..

#292   george3G

george3G

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2010 - 23:02

Να κανω μια ερωτηση...
πηρα και εγω μερος στον διαγωνισμο νομιζω στις 21 του μηνα...και ειχα συμπληρωσει τις απαντησεις..πρεπει να μου πηρε κανα 5'..Σημερα πηγε να το κανει ενας γνωστος μου και ειδα οτι οι ερωτησεις ειναι 4-5 τωρα αν δεν κανω λαθος..γιατι αυτο?

#293   JohnPhone

JohnPhone

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2010 - 00:13

Να κανω μια ερωτηση...
πηρα και εγω μερος στον διαγωνισμο νομιζω στις 21 του μηνα...και ειχα συμπληρωσει τις απαντησεις..πρεπει να μου πηρε κανα 5'..Σημερα πηγε να το κανει ενας γνωστος μου και ειδα οτι οι ερωτησεις ειναι 4-5 τωρα αν δεν κανω λαθος..γιατι αυτο?


Δεν ειναι μονο αυτο που αλλαξε.....Πλεων με το που ξεκινας αποφασισμενος :P να συμμετασχεις στον διαγωνισμο, παιρνεις το παρακατω μηνυμα: "Αν επιθυμείς να πάρεις μέρος στον διαγωνισμό και να κερδίσεις δώρα, πρέπει να έχουμε το mail το όνομά και το τηλέφωνό σου"..!!
Αν θυμαστε, αυτο το βλεπαμε στο τελος του ερωτηματολογιου, ετσι δεν ειναι; Εσεις τι συμπερασμα βγαζετε απ αυτο; Οτι μαλλον το "σκληρυναν" το παιχνιδι να υποθεσω ε; Αν δεν μας τα δωσεις απλα δεν μπορεις να συμετασχεις πλεων........

#294   george3G

george3G

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2010 - 08:56

Δεν ειναι μονο αυτο που αλλαξε.....Πλεων με το που ξεκινας αποφασισμενος :P να συμμετασχεις στον διαγωνισμο, παιρνεις το παρακατω μηνυμα: "Αν επιθυμείς να πάρεις μέρος στον διαγωνισμό και να κερδίσεις δώρα, πρέπει να έχουμε το mail το όνομά και το τηλέφωνό σου"..!!
Αν θυμαστε, αυτο το βλεπαμε στο τελος του ερωτηματολογιου, ετσι δεν ειναι; Εσεις τι συμπερασμα βγαζετε απ αυτο; Οτι μαλλον το "σκληρυναν" το παιχνιδι να υποθεσω ε; Αν δεν μας τα δωσεις απλα δεν μπορεις να συμετασχεις πλεων........


Ενταξει πες..το δίνω το τηλ τα mail κτλ..Αλλα δεν καταλαβαινω γιατι να αλλαξει η φορμα του διαγωνισμου μέσα στις ημερομηνιες που ο διαγωνισμος ισχύει...Εχω λαθος?

#295   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 29/09/2010 - 09:27

Να κανω μια ερωτηση...
πηρα και εγω μερος στον διαγωνισμο νομιζω στις 21 του μηνα...και ειχα συμπληρωσει τις απαντησεις..πρεπει να μου πηρε κανα 5'..Σημερα πηγε να το κανει ενας γνωστος μου και ειδα οτι οι ερωτησεις ειναι 4-5 τωρα αν δεν κανω λαθος..γιατι αυτο?


Οι ερωτήσεις μειώθηκαν γιατί το στατιστικό δείγμα για την ανάλυση των δεδομένων πάρθηκε.
Behind the Scenes...

#296   george3G

george3G

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2010 - 09:36

Οι ερωτήσεις μειώθηκαν γιατί το στατιστικό δείγμα για την ανάλυση των δεδομένων πάρθηκε.

Αυτο ήταν να γινει απο την αρχη? η έτσι προεκυψε?Το λεω γιατι δεν ειναι το ιδιο καποιος να δινει τοσα στοιχεια (σε πιο site μπαινει,ποση ωρα μπαινει , κτλ κτλ-εκτος απο τα mail kai τηλ) και ο αλλος να λεει σε 2' αν μπαινει στο forum ή στο site και αν ειναι ικανοποιημένος και τελος.

#297   kamberis

kamberis

    iPH Enthousiast

  • 578 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:-

Δημοσίευση 29/09/2010 - 09:41

Ενταξει πες..το δίνω το τηλ τα mail κτλ..Αλλα δεν καταλαβαινω γιατι να αλλαξει η φορμα του διαγωνισμου μέσα στις ημερομηνιες που ο διαγωνισμος ισχύει...Εχω λαθος?

Καθως διαβαζα οταν εκανα την αιτηση στην αρχη στους ορους ελεγε οτι οι οροι μπορουν να αλλαξουν ανα πασα στιγμη δηχως προηδοποιηση ... Απο την στιγμη που καποιος εκανε την αιτηση και αποδεχτηκε τους ορους δεν μπορει να κανει κατι...

Οι ερωτήσεις μειώθηκαν γιατί το στατιστικό δείγμα για την ανάλυση των δεδομένων πάρθηκε.

αυτο θα πει εξουσια και οπως ειπανε τα υπολοιπα παιδια φακελομα... Υπαρχει τροπος ομως να μην συμμετεχουμε και να βγαλουμε τα τηλεφωνα μας απο αυτο το πραγμα? Δεν μου αρεσει στην ιδεα να ειμαι φακελομενος και δεν εχω σκοπο να αλλαξω αριθμο τηλεφωνου 8 ετων... ?

#298   Frank16

Frank16

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2010 - 10:05

Καλη επιτυχια σε ολους και απο μενα

συμφωνω με τους προλαλησαντες περι φακελωματος αλλα εμεις θελαμε δεν μας αναγκασε κανεις, βεβαια τοτε το βλεπαμε στο τελος το μηνυμα περι στοιχειων τεσπα

εμενα η απορια μου ειναι η παρακατω για καποιον που ειναι στο site λογω του ipad, ή για τα mac πχ, τι νοημα εχουν τα παρακατω δωρα : (5 iSkin Cases για το iPhone 4, 10 iSkin Cases για iPhone 3GS, 10 Ram mounts για iPhone 4/3GS, 10 ZAGG invisibleSHIELD Full body για το iPhone 4) εμεις δηλαδη στο πηγαδι αφοδευσαμε ? και στην περιπτωση που κερδισουμε κατι απο αυτα τι γινεται το κραταμε αν ποτε αποκτησουμε iphone ? η το χαριζουμε - πουλαμε μπαινοντας σε μια διαδικασια που δεν εχει νοημα ? πιστευω επρεπε εξαρχης να επιλεγει κανεις(οπως επιλεγαμε το κατεβατο με τα site που μπαινουμε), επρεπε να επιλεγουμε για ποια δωρα συμμετεχουμε (πχ εγω για τα iphone, το ipod touch και το ipod nano) γιατι τα αλλα (35/39) ειναι αξεσουαρ για συγκεκριμενα μοντελα ...

Τελευταία επεξεργασία από: Frank16, 29/09/2010 - 10:09


#299   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/09/2010 - 10:15

Καλη επιτυχια σε ολους και απο μενα

συμφωνω με τους προλαλησαντες περι φακελωματος αλλα εμεις θελαμε δεν μας αναγκασε κανεις, βεβαια τοτε το βλεπαμε στο τελος το μηνυμα περι στοιχειων τεσπα

εμενα η απορια μου ειναι η παρακατω για καποιον που ειναι στο site λογω του ipad, ή για τα mac πχ, τι νοημα εχουν τα παρακατω δωρα : (5 iSkin Cases για το iPhone 4, 10 iSkin Cases για iPhone 3GS, 10 Ram mounts για iPhone 4/3GS, 10 ZAGG invisibleSHIELD Full body για το iPhone 4) εμεις δηλαδη στο πηγαδι αφοδευσαμε ? και στην περιπτωση που κερδισουμε κατι απο αυτα τι γινεται το κραταμε αν ποτε αποκτησουμε iphone ? η το χαριζουμε - πουλαμε μπαινοντας σε μια διαδικασια που δεν εχει νοημα ? πιστευω επρεπε εξαρχης να επιλεγει κανεις(οπως επιλεγαμε το κατεβατο με τα site που μπαινουμε), επρεπε να επιλεγουμε για ποια δωρα συμμετεχουμε (πχ εγω για τα iphone, το ipod touch και το ipod nano) γιατι τα αλλα (35/39) ειναι αξεσουαρ για συγκεκριμενα μοντελα ...


Φιλε μου απο την μια εχεις δικιο αλλα απο την αλλη το σιτε ονομαζεται μην ξεχνας και iphoneHellas..Αν ηταν ετσι οπως το θετεις να μπαιναμε στο maclife που ειναι γενικοτερα για τα Mac.Φιλικα παντα.
Once You Go Mac You Never Go Back

#300   moviemaker

moviemaker

    -

  • 1.078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2010 - 10:29

Το θαύμα που έχουμε εμείς τα Αγοράκια είναι οtι μένει για πάντα η παιδική ψυχή μέσα μας,που σημαίνει πολύ πιο έντονα κ αγνά συναισθήματα. Αλλά ο παλιμπαιδισμός μερικών κ η ανωριμότητα είναι εκνευριστικός.Λες κ σας πήρε κανείς τηλ να σας πουλήσει κάτι η είδατε το τηλ.σας δημοσιευμένο στην εφημερίδα κυβερνήσεως. :P Εδώ είναι μια συγκεκριμένη κοινότητα με όρους κ προϋποθέσεις.Το ίδιο κ ο διαγωνισμός και εσείς συνεναίσατε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες