Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κουμπάκι Silence


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
48 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/09/2008 - 16:39

Στο iPhone αυτο ισχυει παντως μιας και δεν εχουν την τεχνογνωσια να το ανοιξουν και να το πειραξουν

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 24/09/2008 - 22:57

συγνωμη δλδ το iphone που επισκευαζετε?? και αμα τελιωσει η εγγυηση τι κανουμε ?

#18   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1.391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/09/2008 - 23:24

Αμα τελειωσει η εγγυηση κλαφ'τα χαραλαμπε...
Kαι παρεπιπτωντος εχω παρατηρησει οτι εν συγκρισει με την υπολοιπη κατασκευη,ολα τα κουμπακια της συσκευης(αν και λιγα) δεν εχουν και την καλυτερη ποιοτητα..

#19   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 25/09/2008 - 15:07

αυτο το ειδα απο πρωτο χερι  :'(  :'(

#20   Interpreter

Interpreter

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2008 - 16:26

Λοιπόν, σήμερα (1/10) παρέδωσα το iPhone μου στη Vodafone, προκειμένου να το προωθήσει στο service για να αποφανθούν αν πρόκειται περί αστοχίας υλικού ή... εσφαλμένο χειρισμό του χρήστη! Αν είναι δυνατόν!!!

Μου είπαν, δε, ότι το κινητό θα αντικατασταθεί ούτως ή άλλως, αλλά εάν καταλήξουν ότι το λάθος είναι δικό μου, θα χρεωθώ την "επισκευή" (η οποία δεν θα γίνει ποτέ). Πάνε καλά;

Last but not least, η όλη διαδικασία θα πάρει -λέει- 5 (πέντε) εργάσιμες ημέρες, ανεξαρτήτως του ότι ήρθα Αθήνα -από Κέρκυρα.

Θα σας κρατήσω ενήμερους για το παράλογο της υποθέσεως...

#21   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/10/2008 - 20:11

Καλη τελος να εχεις με αυτη την ιστορια και ΠΟΛΥ υπομονη

#22   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 01/10/2008 - 23:50

για αυτο λεω μια εφαρμογη για silence ρε παιδια!!!

#23   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/10/2008 - 23:52

κοιτα, μπακαλιστικα μπορεις οποτε θες να το βαλεις σε silent να πηγαινεις στα settings και να βαζεις το volume στο 0 και το vibrate οn/off οπως θες

#24   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 01/10/2008 - 23:53

ετσι κανω  :S

#25   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/10/2008 - 23:54

Μια εφαρμογη δεν θα σου προσφερει κατι παραπανω. Παλι θα πρεπει να την ανοιγεις και να πατας ενα κουμπακι.

#26   Interpreter

Interpreter

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2008 - 13:12

Μου τηλεφώνησαν σήμερα το πρωί από τη V-Services (την εταιρεία στην οποία η Vodafone προωθεί τα προς επισκευή κινητά) για να με ενημερώσουν:

1. Ότι παρέλαβαν το iPhone μου χθες, 6/10 (υπενθυμίζω ότι το παρέδωσα σε κατάστημα Αθηνών στις 1/10 -τεσπά)
2. Ότι "έγινε τεχνικός έλεγχος και διαπιστώθηκε ότι έχει σπάσει το κουμπάκι σίγασης" (λες και δεν το είχαμε καταλάβει)
3. Ότι η βλάβη δεν καλύπτεται από την εγγύηση και
4. Ότι θα πρέπει να καταβάλω το ποσόν των €268 για την επισκευή (προφανώς εννοούσε αντικατάσταση)

Ρώτησα την υπάλληλο του κέντρου εξυπηρέτησης με την οποία μιλούσα με ποιον τρόπο αποδεικνύουν/τεκμηριώνουν ότι η βλάβη προήλθε από δική μου κακή χρήση ή κατάχρηση της συσκευής και όχι από αστοχία υλικού ή κακή συναρμολόγηση, για να μου επαναλάβει ότι "έγινε τεχνικός έλεγχος και διαπιστώθηκε ότι το κουμπάκι σίγασης είναι σπασμένο" και ότι έαν αμφισβητώ τον έλεγχο μπορούν να μου αποστείλουν φωτογραφικό υλικο.

Αφού αρνήθηκε να με συνδέσει με κάποιον προϊστάμενο, μου είπε ότι μπορεί να προωθήσει το αίτημα στον Υπεύθυνο του Τεχνικού Τμήματος προκειμένου να έχω ενημέρωση εντός 24 ωρών, με παρέπεμψε στη Vodafone για τυχόν παράπονα και με πληροφόρησε ότι εάν δεν αποδεχτώ το κόστος επισκευής (πάλι αντικατάσταση εννοούσε), θα μου επέστρεφαν τη συσκευή μου.

Μίλησα με τη Vodafone (αφού πέρασα από το κατάστημα και μου δήλωσαν αναρμόδιοι να χειριστούν την υπόθεση), κατέγραψαν το παράπονο και δεσμεύθηκαν να κάνουν και εκείνοι κίνηση προς τη V-Services, με προοπτική να έχουμε νεότερα το πολύ σε -άλλες- 5 εργάσιμες(!).

ΚΑΙ ΕΡΩΤΩ ΕΓΩ:

Πώς προστατεύεται ο καταναλωτής από την αυθαιρεσία/άγνοια/κερδοσκοπία της όποιας εταιρείας έχει αναλάβει τον "τεχνικό έλεγχο" της συσκευής, πώς βρίσκει το δίκιο του και πώς αποφεύγει το φέσι και την καθυστέρηση;

#27   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 07/10/2008 - 13:41

εγω αλλο ροταω 268 ευρω για το κουμπακι ΕΛΕΟ΅ΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

#28   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/10/2008 - 13:45

Τολμώ να πω ότι και σε μένα το silence button δεν είναι και ό,τι πιο στιβαρό έχω δει.

#29   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 07/10/2008 - 13:48

ελπιζω τωρα που θα μπουν και στο παιχνιδι κ οι αλλες εταιριες να γινουν νορμαλ τα πραγματα γτ μου φενεται η vodafone μας δουλευει

#30   Interpreter

Interpreter

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2008 - 10:26

Αφού με πήραν τηλέφωνο από το τμήμα παραπόνων της Vodafone και μου είπαν ότι συμφωνούν με την εκτίμηση της V-services και ότι θα πρέπει να πληρώσω για την αντικατάσταση, πήρα τηλέφωνο και την τεχνική υποστήριξη Ελλάδος της Apple -δωρεάν στο 00800 44145417- (και υπενθυμίζω ότι έχω ήδη μιλήσει με Αμερική και Αγγλία και δικαιώθηκα) και ταλαιπώρησα επί πάνω από μισή ώρα δύο άτομα.

Οι άνθρωποι είναι ε-ξυ-πη-ρε-τι-κό-τα-τοι, ξέρουν πολύ καλά τη δουλειά τους και, αφού μου είπαν ότι είναι ενήμεροι για αντίστοιχες αστοχίες υλικού σε παρτίδες iPhone του εξωτερικού, δεσμεύθηκαν να επικοινωνήσουν με την Vodafone και να κάνουν ό,τι περνάει από το χέρι τους για να βρω το δίκιο μου.

Σε κάθε περίπτωση, θα ενημερωθούν και τα κεντρικά της Apple προκειμένου να γνωρίζει η εταιρεία τί συμβαίνει στην Ελλάδα και τί είδους πολιτική εφαρμόζει η Vodafone Hellas όσον αφορά τα προϊόντα της...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες