Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Typophone weather


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
268 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   arxontas77

arxontas77

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/02/2012 - 13:30

Ακριβως οπως ειναι απο πανω ναι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.754 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2012 - 13:49

Μολις το δοκιμασα και εβαλα επιτηδες εικονα για να δω αν τη δειχνει καθαρη

Αναρτημένη εικόνα

οταν ειπες θαμπη σκεφτηκα μια εκδοση που ειχε ποσταρει εδω ενας φιλος που την ειχε κανει ολη στα ελληνικα αλλα του βγαινουν λιγο θαμπα τα background επειδη εχει αλλαξει λιγο τον κωδικα ωστε να μπορεις να οριζεις απο τη library.

#168   arxontas77

arxontas77

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/02/2012 - 13:51

Μολις το δοκιμασα και εβαλα επιτηδες εικονα για να δω αν τη δειχνει καθαρη

Αναρτημένη εικόνα

οταν ειπες θαμπη σκεφτηκα μια εκδοση που ειχε ποσταρει εδω ενας φιλος που την ειχε κανει ολη στα ελληνικα αλλα του βγαινουν λιγο θαμπα τα background επειδη εχει αλλαξει λιγο τον κωδικα ωστε να μπορεις να οριζεις απο τη library.

Tωρα ειναι οκ.Σε ευχαριστω!!εχεις +

#169   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/02/2012 - 17:48

για δοκιμασε εδω http://www.box.com/s...4lqvup1n2yeruo4

το έβαλα όλα ο.κ αλλά πως θα βγάλω το πλαίσιο που φαίνεται στην foto

#170   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.754 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2012 - 20:19

το έβαλα όλα ο.κ αλλά πως θα βγάλω το πλαίσιο που φαίνεται στην foto


Το προβλημα διορθωθηκε με pm οπως επισης διορθωθηκε και το λινκ που ειχα δωσει πριν καποια ποστ...οσοι το κατεβασαν ας κανουν το κοπο να το κατεβασουν παλι απο κει η μαλλον οριστε παλι
Typophone Weather GR.theme

#171   wolfmandim

wolfmandim

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/02/2012 - 16:22

εδώ μερικές βελτιώσεις.πλήρης ελληνική μετάφραση.
και αλλάζεις το θέμα του lockscreen από την ταπετσαρία,όπως άλλαζες κανονικά,δεν χρειάζεται να τροποποιήσεις κάποια εικόνα.
ευχαριστώ των rromeodim για την βοήθεια του και την iMarilina για της μεταφράσεις.
download theme


Πολύ καλή οθόνη κλειδώματος. Να ρωτήσω τώρα κάποια πράγματα:
1. Μπορούμε να μικρύνουμε την γραμματοσειρά της ώρας και το μήνα; Βγαίνουν ελαφρά εκτός πλαισίου.
2. Αναφέρει "Αραιά Συννεφιά". Πως το διρθώνουμε να γράφει "Αραιή Συννεφιά";
Ευχαριστώ!

#172   Tristanos

Tristanos

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/02/2012 - 16:35

Το προβλημα διορθωθηκε με pm οπως επισης διορθωθηκε και το λινκ που ειχα δωσει πριν καποια ποστ...οσοι το κατεβασαν ας κανουν το κοπο να το κατεβασουν παλι απο κει η μαλλον οριστε παλι
Typophone Weather GR.theme

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με την σκούρα μπάρα που εμφανίζετε στο πάνω μέρος του τηλεφώνου μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις με pm τι φταίει?

#173   wolfmandim

wolfmandim

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/02/2012 - 17:22

Το προβλημα διορθωθηκε με pm οπως επισης διορθωθηκε και το λινκ που ειχα δωσει πριν καποια ποστ...οσοι το κατεβασαν ας κανουν το κοπο να το κατεβασουν παλι απο κει η μαλλον οριστε παλι
Typophone Weather GR.theme


Φίλε μου η γραμματοσειρά συνεχίζει να είναι μεγάλη και με το νέο κατέβασμα. Μήπως μπορούμε να την μικρύνουμε ώστε να χωράει στο πλαίσιο;

#174   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.754 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/02/2012 - 18:35

Το λινκ που εχω δωσει πιο πανω ειναι για το θεμα με μεταφραση στα ελληνικα που εκανε η Μαριλινα και ειχε τη καλοσυνη να τα μαζεψει και να φτιαξει ενα φιλος εδω απο το φορουμ (grigoris)
Kατι αλλαγες που ηθελε τις εχω κανει εγω και νομιζω ειναι κομπλε...κατεβαστε το απο το λινκ πιο πανω που εχω δωσει
Για αλλαγες στη μεταφραση οποιος θελει παει εδω Typophone Weather.GR.theme\lang αν και τα εχω διορθωσει ολα νομιζω.
Για αλλαγες σε μεγεθη κλπ δοκιμαζετε τη τυχη σας στο αρχειο style.css ....
To θεμα απο τον δημιουργο του ετσι εχει φτιαχτει να φαινεται με αυτο το μεγεθος γραμματοσειρας τωρα οποιος θελει να την αλλαξει δικαιωμα του.Εγω εχω δωσει το λινκ με μετατροπες περα απο τη γλωσσα και στη slider λογω ios5 διορθωνοντας καποια προβληματα που ανεφεραν και μερικα παιδια που δεν ανταποκρινονταν τα κουμπια σε εισερχομενες κλησεις.

#175   wolfmandim

wolfmandim

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/02/2012 - 20:54

Το λινκ που εχω δωσει πιο πανω ειναι για το θεμα με μεταφραση στα ελληνικα που εκανε η Μαριλινα και ειχε τη καλοσυνη να τα μαζεψει και να φτιαξει ενα φιλος εδω απο το φορουμ (grigoris)
Kατι αλλαγες που ηθελε τις εχω κανει εγω και νομιζω ειναι κομπλε...κατεβαστε το απο το λινκ πιο πανω που εχω δωσει
Για αλλαγες στη μεταφραση οποιος θελει παει εδω Typophone Weather.GR.theme\lang αν και τα εχω διορθωσει ολα νομιζω.
Για αλλαγες σε μεγεθη κλπ δοκιμαζετε τη τυχη σας στο αρχειο style.css ....
To θεμα απο τον δημιουργο του ετσι εχει φτιαχτει να φαινεται με αυτο το μεγεθος γραμματοσειρας τωρα οποιος θελει να την αλλαξει δικαιωμα του.Εγω εχω δωσει το λινκ με μετατροπες περα απο τη γλωσσα και στη slider λογω ios5 διορθωνοντας καποια προβληματα που ανεφεραν και μερικα παιδια που δεν ανταποκρινονταν τα κουμπια σε εισερχομενες κλησεις.

Ευχαριστώ φίλε μου!

#176   wolfmandim

wolfmandim

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/02/2012 - 00:10

Επαιξα λίγο με τις γραμματοσειρές και τελικά τα έφερα εκεί που ήθελα...

#177   mario7

mario7

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/02/2012 - 21:34

2 ερωτησεις και απο μενα !

1.ποιες παραμετρους πρεπει να πειραξουμε στο style.css για να χωρεσει η ωρα συγκεκριμενα στην οθονη ..
2.αν γινεται να παραμεινει το μαυρο φοντο στην lockscreen , αλλα στις κλησεις να φαινεται καποια εικονα και οχι η μαυριλα..

ευχαριστωωω !!

#178   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.754 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/02/2012 - 04:11

#divtable {
top: -165px;
left: -18px;
height: 461px;
}

#hr1, #hr2, #mn1, #mn2 {
font-size:129px;	
font-family:HelveticaNeue-Bold;
top:3px;
position:relative;
}

παιξε με το font-size και με τη τιμη του left(αν την κανεις πχ -58 παει ολη προς τα αριστερα)
Για το αλλο που ρωτας δοκιμασε να ορισεις wallpaper απο τη Library του τηλ...το μαυρο του θεματος δεν θα αλλαξει,δες τι θα βλεπεις οταν σε καλουν.

#179   mario7

mario7

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/02/2012 - 22:41

ευχαριστω πολυ !!
με την ωρα ολα καλα , ρυθμιστηκε να χωραει ολοκληρη στην οθονη ..
παραθετω τις ρυθμισεις για καποιον που μπορει να ενδιαφερθει στο μελλον και δεν θελει να φαει ωρα για ψαξιμο:
#divtable {
top: -165px;
left: -6px;
height: 461px;
}

#hr1, #hr2, #mn1, #mn2 {
font-size:120px;
font-family:HelveticaNeue-Bold;
top:3px;
position:relative;
}

με το φοντο στις κλησεις δυστυχως δεν βρηκα καποια λυση ..
οταν ειναι σε εξελιξη η κληση και οταν καλω εγω , υπαρχει απο πισω το φοντο που εχω επιλεξει, ωστοσο οταν με καλουν εχει το μαυρο φοντο και φαινεται κανονικα αυτος που καλει και slide to answer .. :/

#180   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.754 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/02/2012 - 01:30

Οταν εισαι κλειδωμενος εννοεις και σε καλουν οτι φαινεται το μαυρο φοντο...αυτο δεν γινεται να αλλαξει νομιζω εκτος και αν δεν καταλαβαινω αυτο που λες οποτε δεν ισχυει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες