Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

H Apple δίνει την iOS 4.2GM


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο This topic is locked
214 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3,248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/11/2010 - 12:15

ευχαριστώ για την απάντηση!
το κατέβασα και το δοκίμασα σε 3gs 4.1 αλλά μου κολλάει το πρόγραμμα . έχω windows 7 και αναρωτιέμαι αν θα πρέπει να κάνω και κάτι άλλο εκτός από τη προφανή διαδικασία του install deb!

Τι εννοείς σου κολλάει? Εγώ σε ΧΡ το δουλεύω κανονικά. Δοκίμασε με δεξί κλικ και run as administrator ή με XP compatibility

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   koutsouk

koutsouk

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2010 - 12:24

Τι εννοείς σου κολλάει? Εγώ σε ΧΡ το δουλεύω κανονικά. Δοκίμασε με δεξί κλικ και run as administrator ή με XP compatibility


εννοώ οτι ενώ κάνει τη διαδικασία του install deb όταν επιλέγεις το αρχείο και πατάς install γράφει το πρόγραμμα δεν αποκρίνεται. δοκίμασα run as administrator αλλά δεν έχει καμιά διαφορά. Θα κάνω και το compatibility mode και θα ενημερώσω!

#153   koutsouk

koutsouk

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2010 - 12:37

Τι εννοείς σου κολλάει? Εγώ σε ΧΡ το δουλεύω κανονικά. Δοκίμασε με δεξί κλικ και run as administrator ή με XP compatibility


Λοιπόν μετά από πολλές αποτυχίες δούλεψε από μόνο του. ωστόσο έχω να πω πως και πάλι χρειάζεται το openshh απλά προσπαθεί να το περάσει μόνο του.το κακό είναι πως ενώ προσπαθεί να το περάσει και ζητάει manual reboot όταν αυτό γίνεται και το τηλέφωνο επανεκκινεί στην επόμενη προσπάθια για install to ξαναζητάει.anyway ετσι κι αλλιώς το topic που γράφουμε είναι λάθος για θέματα software οπότε ας το αφήσουμε για την ώρα. Για την ιστορία πάντωσ προσπαθώ να περάσω deb file στην έκδοση 4.2.1 jailbroken με redsnow.

#154   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3,615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2010 - 14:39

Καλημέρα σε όλους..Και γω λέω να περιμένω την επίσημη έκδοση μιας που εχω από cydia αγορασμένο το ελληνικό πληκτρολόγιο στο iPad...Πιστεύω σε κάνα 10ημερο το πολύ να βγει..


Φίλε με κούφανες! Αφού η 4.2 διαθέτει τα Ελληνικά, μέσα και μάλιστα καλύτερα από τα αγορασμένα του hebrew...

#155   gim

gim

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2010 - 14:44

καλησπερα..εχω iphone 4g εγκατεστησα τη 4.2.1..λιτουργει κανονικα...το προβλημα που εχς ειναι οτι δε μπορει με το ρεντ σνοου να κανει jailbreak....μου κολλαει στο uploading ram disc στο προγραμμα...μιπωσ κσερει κανεισ τι παιζει;

#156   vampirios

vampirios

    iPH Member

  • PipPipPip
  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:vampirios

Δημοσίευση 19/11/2010 - 14:52

Φίλε με κούφανες! Αφού η 4.2 διαθέτει τα Ελληνικά, μέσα και μάλιστα καλύτερα από τα αγορασμένα του hebrew...

Ναι αλλά στην 3.2.1 που είμαι ήθελα να έχω ελληνικό πληκτρολόγιο οπωσδήποτε οπότε το αγορασα 6,κάτι ευρώ μου βγήκε.Μόλις βγει επίσημα η 4.2 θα περάσω αυτήν εννοείται..Δε στα λέω,στα γράφω γιατί είναι καλύτερα αφού κουφάθηκες..χεχ

#157   Dinko1

Dinko1

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2010 - 14:52

Εγώ έχω iPad me 4.2 εδώ και ένα μήνα από τότε που βγήκε.

Είχα αγοράσει εξαρχής το iPad WiFi και είχα πολλά προβλήματα με το WiFi και πήγα στο Apple Store στο Manhattan (όπου και ήμουν)
και ζήτησα να αγοράσω την 3G έκδοση τουλάχιστον να κάνω τη δουλεία μου σωστά και μου το αλλάξαν χωρίς δεύτερη κουβέντα. Ήταν
μάλλον γνωστό το WiFi πρόβλημα.

Μπορώ να πω ότι είναι πιο γρήγορη πιο σταθερή η 4. Το multitasking δουλεύει αλλά πολύ ψεύτικα. Όταν κάνεις switch από ένα app
σε άλλο ρίχνει το connection. Πχ είμαι σε IM+ messenger, γυρνάω σε κάποιο άλλο και όταν επιστρέψω κάνει reconnect... Δε ξέρω
αν φταίνε τα apps ή το iOS.

Τώρα κατεβάζω να βάλω την 4.2.1. Τελικά υπάρχει τρόπος να γίνει jailbrake η 4.2.1 ή να περιμένω καλύτερα την official;
Βαρέθηκα να πληρώνω... ας κατεβάσω κανένα παιχνιδάκι στη κούτρα!!

Επίσης λέω να βάλω την 4.2.1 στο iPhone 3G. Πρέπει να έχω δηλωμένο το UDID και στις GM εκδόσεις; Γιατί με τις beta δεν παίζουν
σε όλες τις συσκευές, μόνο στις δηλωμένες από τους developers...

#158   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3,615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2010 - 15:02

Συνοπτικά για την ιστορία:
Η Apple καθυστέρησε για αρκετές εβδομάδες τώρα την έκδοση του 4.2 του iOS. Αυτή που φημολογούνταν για τελευταία Gold Master 4.2, εμφάνισε προβλήματα με το WiFi και έτσι δεν αφέθηκε σε κυκλοφορία.

Η εταιρεία έπειτα έκδοσε την 4.2 Goldem Master 2, η οποία απέτυχε να εμφανιστεί επίσης στην αναμενόμενη ημερομηνία διάθεσης στο κοινό (16 Νοεμβρίου, κάτι το οποίο είχε δηλώσει και το iPhoneHellas.gr). Έτσι πριν λίγες μέρες, δόθηκε στους devs η iOS 4.2.1 Golden Master, από την οποία προιδεάζεται πως η τελική έκδοση που θα κυκλοφορήσει στο κοινό ΔΕ θα είναι η 4.2, αλλά 4.2.1. Την 4.2.1 οι χρήστες μπορούν να την εγκαταστήσουν ακόμη και τώρα στα iPads, iPhones και iPods τους.

Αυτό που αναφέρεται για πρώτη φορά εδώ είναι πως η Apple ζήτησε από τους devs, να επανακαταθέσουν τα προγράμματά τους για το iOS, Version 4.2.1 (Build ID: 8C148), πράγμα το οποίο ενισχύει περαιτέρω την πιθανότητα πως αυτή αποτελεί την τελική έκδοση. Έτσι, από όλα που έχουν ειπωθεί καταλήγουμε στο συμπέρασμα πως καταφανώς η ημερομηνία έκδοσης της 4.2.1 δεν είναι άλλη από την 24η Νοεμβρίου.

Λίγη υπομονή ακόμη...

Τελευταία επεξεργασία από: Researcher, 19/11/2010 - 15:04.


#159   gim

gim

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2010 - 15:20

λειτουργει σε κανενα το cydia στην 4.2.1;βλεπει το εικονιδιο κανεις;

#160   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16,182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2010 - 15:31

τα greeklish απαγορευονται διαβαστε του κανονες παρακαλω!

#161   Dinko1

Dinko1

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2010 - 15:33

ανακάλυψα σοβαρό bug στην 4.2.1 / iPad.
δε σώζει το APN. Έχω Wind οπότε πρέπει να αλλάζω το APN και στο Reboot πάνω χάνεται.
Πρακτικά άχρηστο το 3G στην 4.2.1... :(

#162   Sofoklis

Sofoklis

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2010 - 20:47

ανακάλυψα σοβαρό bug στην 4.2.1 / iPad.
δε σώζει το APN. Έχω Wind οπότε πρέπει να αλλάζω το APN και στο Reboot πάνω χάνεται.
Πρακτικά άχρηστο το 3G στην 4.2.1... :(


Δεν κατέστη δυνατό να αναπαράγω το πρόβλημα που αναφέρεις στο δικό μου iPad 3g με 4.2.1 οπότε δεν είναι bug του λειτουργικού. Ο provider μου είναι cosmote.

#163   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3,615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2010 - 20:51

Ναι αλλά στην 3.2.1 που είμαι ήθελα να έχω ελληνικό πληκτρολόγιο οπωσδήποτε οπότε το αγορασα 6,κάτι ευρώ μου βγήκε.Μόλις βγει επίσημα η 4.2 θα περάσω αυτήν εννοείται..Δε στα λέω,στα γράφω γιατί είναι καλύτερα αφού κουφάθηκες..χεχ


Λολ! Βρε φίλε μου διάβασε το αρχικό ποστ σου κΙ μετά πες πως είναι λάθος αυτό που καταλάβαμε... 8)

#164   Dinko1

Dinko1

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2010 - 21:07

Δεν κατέστη δυνατό να αναπαράγω το πρόβλημα που αναφέρεις στο δικό μου iPad 3g με 4.2.1 οπότε δεν είναι bug του λειτουργικού. Ο provider μου είναι cosmote.


Οκ βρήκα τι έφταιγε. Αφού έκανα τα άπειρα reboots αποφάσισα να κάνω ένα connect με wifi και έτσι αφού έσωσε ένα δίκτυο έσωσε και τα APN settings...
Αλλά αν δοκιμάσεις σε καθαρό από restore ipad και βάλεις μόνο 3G/APN δε παίζει.

#165   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3,615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2010 - 21:22

Μακριά από την 4.2.1!
Redmond

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες