Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κανένα DΟΑ από την Apple! Έχω τρελαθεί...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
121 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 03/11/2010 - 18:03

Δε μπορώ να βρω με τίποτα email να επικοινωνήσω, μόνο τηλέφωνο βρίσκω!

Call free δεν είναι;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   Fotis

Fotis

    iPH Enthousiast

  • 422 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/11/2010 - 18:06

Ήρθαν από την εταιρία courier για να παραλάβουν το χαλασμένο μου iPhone και αρνήθηκα να τους το δώσω! Από χτες έχουν καταγράψει στη Vodafone τη πρόθεση μου να καταγγείλω τη σύμβαση και περιμένω τηλέφωνο τους....αυτά! Ότι πίστεύετε που μπορεί να με βοηθήσει παρακαλώ....


Δεν νομίζω ότι το χειρίστηκες καλά όμως. Ήρθε courrier που κάλεσες ΕΣΥ και μετά δεν τους έδωσες το κινητό? Την καταγγελία την έκανες σαφώς αλλά δεν θα χάσεις το κινητό ωστόσο αν το δρομολογούσαν για αντικατάσταση, service, ή οτιδήποτε θα μπορούσε να λύσει το πρόβλημα σου. Πολλές φορές με τον εκνευρισμό και τα νεύρα δεν έχουμε πάντα το αποτέλεσμα που θέλουμε. Πάντα να προτιμάς να διεκδικείς το δίκιο σου με το γάντι. Στέλνοντας την καταγγελία και αναφερώμενος σε σχετικά εδάφια και αριθμούς νόμων κανείς δεν πρόκειται να σε ακυρώσει και να είσαι και σίγουρος πως θα σε πάρουν και περισσότερο στα σοβαρα. Επομένως κοίταξε όσο εκνευριστικό και αν είναι (που είναι) να το χειριστείς όσο πιο ψύχραιμα και ανώδυνα. Και θα δικαιωθείς όπως και να χει. Γιατί και δίκιο πολλές φορές αν εχεις με τον κακό τρόπο και απερίσκεπτες κινήσεις μπορεί να το χάσεις. Ενημέρωσε μας για την εξέλιξη και εύχομαι να δικαιωθείς που θα συμβεί ;)

#78   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 03/11/2010 - 18:12

Δεν νομίζω ότι το χειρίστηκες καλά όμως. Ήρθε courrier που κάλεσες ΕΣΥ και μετά δεν τους έδωσες το κινητό? Την καταγγελία την έκανες σαφώς αλλά δεν θα χάσεις το κινητό ωστόσο αν το δρομολογούσαν για αντικατάσταση, service, ή οτιδήποτε θα μπορούσε να λύσει το πρόβλημα σου. Πολλές φορές με τον εκνευρισμό και τα νεύρα δεν έχουμε πάντα το αποτέλεσμα που θέλουμε. Πάντα να προτιμάς να διεκδικείς το δίκιο σου με το γάντι. Στέλνοντας την καταγγελία και αναφερώμενος σε σχετικά εδάφια και αριθμούς νόμων κανείς δεν πρόκειται να σε ακυρώσει και να είσαι και σίγουρος πως θα σε πάρουν και περισσότερο στα σοβαρα. Επομένως κοίταξε όσο εκνευριστικό και αν είναι (που είναι) να το χειριστείς όσο πιο ψύχραιμα και ανώδυνα. Και θα δικαιωθείς όπως και να χει. Γιατί και δίκιο πολλές φορές αν εχεις με τον κακό τρόπο και απερίσκεπτες κινήσεις μπορεί να το χάσεις. Ενημέρωσε μας για την εξέλιξη και εύχομαι να δικαιωθείς που θα συμβεί ;)


Καταρχήν αν κατάλαβα καλά, δε θα βρω το δίκιο μου γιατί έδιωξα το courier; Ένα άλλο γιατί βλέπω ότι το είπε και άλλος, με έχεις δει πως μιλάω και αν έχω νεύρα και μου έχεις κάνει ψυχογράφημα μέσω γραπτού λόγου σε ένα forum. Αποφάσισα να μη το δώσω φίλε μου γιατί μου είπαν από το service ότι δεν έχουν ούτε μια συσκευή εκεί καινούρια πακεταρισμένη, κοινώς μόνο μέσω vodafone θα πάρω καινούριο!!!!

Φιλικά
Βαγγέλης

Τελευταία επεξεργασία από: Balema, 03/11/2010 - 18:16


#79   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 03/11/2010 - 18:14

Call free δεν είναι;


Δε το ξέρω ρε γαμώτο αλλά να σου πω την αλήθεια το θέλω γραπτώς έτσι και αλλιώς...

#80   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 03/11/2010 - 18:16

Δε το ξέρω ρε γαμώτο αλλά να σου πω την αλήθεια το θέλω γραπτώς έτσι και αλλιώς...

Αυτά καταγραφονται

#81   Fotis

Fotis

    iPH Enthousiast

  • 422 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/11/2010 - 18:16

Καταρχήν αν κατάλαβα καλά, δε θα βρω το δίκιο μου γιατί έδιωξα το courier; Ένα άλλο γιατί βλέπω ότι το είπε και άλλος με έχεις δει πως μιλάω και αν έχω νεύρα και μου έχεις κάνει ψυχογράφημα μέσω γραπτού λόγου σε ένα forum. Αποφάσισα να μη το δώσω φίλε μου γιατί μου είπαν από το service ότι δεν έχουν ούτε μια συσκευή εκεί καινούρια πακεταρισμένη, κοινώς μόνο μέσω vodafone θα πάρω καινούριο!!!!


Φίλε μυο δεν χρειάζεται να σε ακούσω αφού και απο τον γραπτό σου λόγο διακρίνεται το επιθετικό ύφος σου. Εγώ φιλικά στα έγραψα και όπως έχουν τα πράγματα με όλα όσα έγραψες σε αυτό το thread και ναι αν με ρωτάς αν το χειρίστηκες καλά σου απαντώ όχι. Απλά η γνώμη μου. Μπορείς να την προσπεράσεις και απλά να μην ασχοληθείς εφόσον διαφωνείς. Και επίσης δεν άφησα καμία υπόνοια ότι επειδή έδιωξες το courrier δεν θα δικαιωθείς. Ο γραπτός λόγος μου δόξα το Θεό είναι ξεκάθαρος και θα σε παρακαλούσα να τα διαβάζεις καλύτερα :rolleyes:

Χωρίς καμία διάθεση επιθετική
Φώτης ;)

#82   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 03/11/2010 - 18:26

Φίλε μυο δεν χρειάζεται να σε ακούσω αφού και απο τον γραπτό σου λόγο διακρίνεται το επιθετικό ύφος σου. Εγώ φιλικά στα έγραψα και όπως έχουν τα πράγματα με όλα όσα έγραψες σε αυτό το thread και ναι αν με ρωτάς αν το χειρίστηκες καλά σου απαντώ όχι. Απλά η γνώμη μου. Μπορείς να την προσπεράσεις και απλά να μην ασχοληθείς εφόσον διαφωνείς. Και επίσης δεν άφησα καμία υπόνοια ότι επειδή έδιωξες το courrier δεν θα δικαιωθείς. Ο γραπτός λόγος μου δόξα το Θεό είναι ξεκάθαρος και θα σε παρακαλούσα να τα διαβάζεις καλύτερα :rolleyes:

Χωρίς καμία διάθεση επιθετική
Φώτης ;)


Εκτός απο την ερμηνεία σου ότι είμαι επιθετικός τώρα μου λες ότι δεν ξέρω να διαβάζω και ελληνικά και στο τέλος λες και ότι δε τα κάνω καλά χωρίς να λες τι πρέπει να κάνω κάτι που έχω ζητήσει τόσες φορές στα μνμ μου σε αυτό το νήμα. Οποιος επιθυμεί να βοηθήσει εμένα και τους υπόλοιπους που θα ακολουθήσουν με το ίδιο πρόβλημα το ξαναλέω ευχαρίστως είναι ευπρόσδεκτες οι συμβουλές σας!

Σε παρακαλώ Foti μη το συνεχίσουμε άλλο, αν έχεις κάτι να μου πεις να κάνω ευχαρίστως να σε ακούσω...

#83   Fotis

Fotis

    iPH Enthousiast

  • 422 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/11/2010 - 18:30

Εκτός απο την ερμηνεία σου ότι είμαι επιθετικός τώρα μου λες ότι δεν ξέρω να διαβάζω και ελληνικά και στο τέλος λες και ότι δε τα κάνω καλά χωρίς να λες τι πρέπει να κάνω κάτι που έχω ζητήσει τόσες φορές στα μνμ μου σε αυτό το νήμα. Οποιος επιθυμεί να βοηθήσει εμένα και τους υπόλοιπους που θα ακολουθήσουν με το ίδιο πρόβλημα το ξαναλέω ευχαρίστως είναι ευπρόσδεκτες οι συμβουλές σας!

Σε παρακαλώ Foti μη το συνεχίσουμε άλλο, αν έχεις κάτι να μου πεις να κάνω ευχαρίστως να σε ακούσω...


Φίλε μου σου πρότειναν παραπάνω οι φίλοι πως να το χειριστείς. Έχει και αντίστοιχο thread απο φίλο που έχει κάνει κάτι παρόμοιο. Πραγματικά θέλω όμως να μου κάνεις copy paste που λέω ότι δεν ξέρεις να διαβάζεις ελληνικά και ότι επειδή δεν έδωσες στον courier το κινητό δεν θα δικαιωθείς. Έγώ μίλησα καθαρά για τον τρόπο. Δεν τους χρωστάς σου χρωστάνε απλά δεν χρειάζεται να πελαγώνεις. Εξάλλου περί νεύρων παραπάνω post θα στο αποδείξουν που αναγράφουν (κουυυυυυυυυυλ, Ηρεμία, Χαλαρά)
;)

ΥΓ. συμβουλές σου δίνω και εγώ

Τελευταία επεξεργασία από: Fotis, 03/11/2010 - 18:30


#84   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 03/11/2010 - 18:32

Γιατί βλέπω το συνεχίζεις δε θα σου απαντήσω καν για τα άλλα απλά θα σου πω ότι αυτό που προτείνεις το έχω κάνει ήδη (καταγγελία σύμβασης) και άρα δε καταλαβαίνω τι έχω κάνει λάθος!

Τελευταία επεξεργασία από: Balema, 03/11/2010 - 18:32


#85   Fotis

Fotis

    iPH Enthousiast

  • 422 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/11/2010 - 18:34

Γιατί βλέπω το συνεχίζεις δε θα σου απαντήσω καν για τα άλλα απλά θα σου πω ότι αυτό που προτείνεις το έχω κάνει ήδη (καταγγελία σύμβασης) και άρα δε καταλαβαίνω τι έχω κάνει λάθος!


Τεσπά δεν με πήρες μάλλον με καλό μάτι ;) Η απάντηση σε αυτό που ρωτάς ύστερα απο το χαρούμενο διάλλειμα είναι στο πρώτο μου post εδώ. Καλή επιτυχία πάντως :)

Τελευταία επεξεργασία από: Fotis, 03/11/2010 - 18:34


#86   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 03/11/2010 - 18:35

Για να επιστρέψω και στο δια ταύτα μόλις βρήκα email της Apple στη Μεγάλη Βρετανία και το έστειλα, να δω τι και αν θα μου απαντήσουν...

Τελευταία επεξεργασία από: Balema, 03/11/2010 - 18:36


#87   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.728 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 03/11/2010 - 18:36

Νομιζω οτι αυτο θα σε βοηθησει.

#88   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.728 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 03/11/2010 - 18:39

Αυτο ειναι ακομα καλυτερο.

#89   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 03/11/2010 - 18:39

Νομιζω οτι αυτο θα σε βοηθησει.


Είσαι θεός!

Τελευταία επεξεργασία από: Balema, 03/11/2010 - 18:40


#90   Balema

Balema

    iPH Enthousiast

  • 427 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 03/11/2010 - 18:41

14 μέρες είναι ούτε καν 3 που υποστήριζαν πολλοί!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες