Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με το bluetooth tethering


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
41 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   thomikos

thomikos

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2009 - 01:26

heartl3ss λειτουργει το τηλεφωνο ως μοντεμ κ σου επιτρεπει να μπαινεισ ιντερνετ απο το λαπτοπ σου μεσω 3g εαν διατιθεται κ δεν υπαρχει wifi συνοπτικα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Heartl3ss

Heartl3ss

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2009 - 01:28

μονο για λαπτοπ γινεται? για σταθερο υπολογιστη δν γινεται? Δηλαδη μπαινεις ιντερνετ οποτε θες χωρις να υπαρχει wifi? πως γινεται αυτο απο την στιγμη που δεν ειναι συνδεδεμενο το κινητο με το Conn-X?

#18   thomikos

thomikos

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2009 - 01:30

sepsis στο bluetooth του λαπτοπ σου εχεισ ενεργοποιημενη την υπηρεσια pan??k DHCP???

#19   thomikos

thomikos

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2009 - 01:34

για σταθερο δε ξερω μπορει εαν διαθετεισ bluetooth adaptor.χρεισημοποιει το 3g του iphone gia προσβαση στο ιντερνετ εαν εχεισ vodafone η cosmote ειναι διαθεσιμο νομιζω κ οχι καρτοκινητο

#20   Heartl3ss

Heartl3ss

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2009 - 02:14

πρεπει δηλαδη να εχω καποιο πακετο συνδεσης το οποιο εχω με την vodafone αλλα μου παρεχει μονο λεπτα ομιλιας και οχι megabyte internet. Μηπως μου παρεχει δωρεαν ιντερνετ?

#21   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/06/2009 - 08:56

Ας πούμε ότι έχεις ένα Internet Plan απο Vodafone άρα έχεις σύνδεση και όχι καρτοκινητό,ε τότε μπορεις να δώσεις Internet στο laptop/PC σου αν αυτο δεν έχει.

#22   manos112

manos112

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/06/2009 - 11:50

ρε παιδια εχω vodafone και το μονο που μου εχει εμφανιστει ειναι τα mms το tethering πουθενα ουτε το bleutooth ας μου πει καποιος τι να κανω!!!

#23   Batman

Batman

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/06/2009 - 11:55

Αυτη την στιγμή μιλάω απο το PC μου με σύνδεση tethering με bluetooth...Είναι ΠΑΡΑ πολή απλό και εύκολο,και όπως βλέπεται γινεται...απλά έβαλα ένα στηκάκι bluetooth που είχα, στην συνέχια απο τις ρυθμήσεις που έχει το bluetooth πάτησα join area network,και το έβαλα να ψάξει για συσκευές bluetooth αντιστοιχα ενεργοποίησα και το tethering bluetooth απο το iphone έκανε μια αναζήτηση,συγχρονίστικαν και τώρα λειτουργεί... ;D

#24   maniac

maniac

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2009 - 11:56

παιδια καλημερα...εκανα κ εγω αναβαθμιση στο 3 εχω iphone 3g στην cosmote.
το προβλημα που αντιμετωπιζω με το bluetooth ειναι οτι ενω το ανοιγω δεν μπορει να βρει το macbook(κανει searching και δεν βρισκει τπτ)
αντιθετα το mac μου βρισκει αμεσως το iphone αλλα οταν παταω browse μου βγαινει το μνμ:"device does not have
the necessary servises"
το αλλο προβλημα ειναι στο tethering παω:settings>general>network>set up internet tethering μολις το παταω μου βγαζει το μνμ " tο enable tethering on this account contact cosmote"για ποιο λογο να το κανω αυτο αφου το 3g το χρησιμοποιω κανονικα...μηπως υπαρχει καποιο αλλο προβλημα?παντως το enable3g και το data roaming τα εχω στο on...
ευχαριστω πολυ προκαταβολικα οποιον με βοηθησει..

#25   Batman

Batman

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/06/2009 - 12:03

Quote

παιδια καλημερα...εκανα κ εγω αναβαθμιση στο 3 εχω iphone 3g στην cosmote.

το προβλημα που αντιμετωπιζω με το bluetooth ειναι οτι ενω το ανοιγω δεν μπορει να βρει το macbook(κανει searching και δεν βρισκει τπτ)

αντιθετα το mac μου βρισκει αμεσως το iphone αλλα οταν παταω browse μου βγαινει το μνμ:"device does not have

the necessary servises"

το αλλο προβλημα ειναι στο tethering παω:settings>general>network>set up internet tethering μολις το παταω μου βγαζει το μνμ " tο enable tethering on this account contact cosmote"για ποιο λογο να το κανω αυτο αφου το 3g το χρησιμοποιω κανονικα...μηπως υπαρχει καποιο αλλο προβλημα?παντως το enable3g και το data roaming τα εχω στο on...

ευχαριστω πολυ προκαταβολικα οποιον με βοηθησει..


Φίλε μου είχα το ίδιο πρόβλημα μου έβγαζε παρόμιο μήνυμα "tο enable tethering on this account contact cosmote"...και το μόνο που έκανα ήταν να βγώ και ξανα μπώ στο αρχικό μενού του iphone 1-2  φορές και μετά έμπαινε καονικά στην καρτέλα tethering..κανε μια δοκιμή.

#26   maniac

maniac

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2009 - 12:08

τπτ δε γινεται...καμια βοηθεια για το blutooth κανεις?


#27   maniac

maniac

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2009 - 12:28

λοιπον πηγα στο mac μου στη ρυθμιση νεας συσκευης bluetooth βρηκε κανονικα το τηλεφωνο κ μου εδωσε 1 κωδικο για να βαλω στο τηλεφωνο προκειμενου να αποκτησει προσβαση...ολα οκ μεχρι εκει τα αναγνωριζει ολα κλπ βρισκει και το iphone το mac κ μολις παταω τη  μαγικη λεξη connect to mac μου λεει not connected...grrrr θα το σπασωωωω....

#28   dpap

dpap

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/06/2009 - 13:05

Quote

μονο για λαπτοπ γινεται? για σταθερο υπολογιστη δν γινεται? Δηλαδη μπαινεις ιντερνετ οποτε θες χωρις να υπαρχει wifi? πως γινεται αυτο απο την στιγμη που δεν ειναι συνδεδεμενο το κινητο με το Conn-X?


Γίνεται μεσω USB καλωδίου. Το conn-x δεν έχει καμια σχεση, χρησιμοποιεις το iPhone και το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας για να βγαίνει στο Internet o υπολογιστής.


#29   thomikos

thomikos

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2009 - 13:17

παιδια εμενα αναγνωριζονται οι 2 συσκευεσ αλλα δε συνδεονται το iphone βρισκει το λαπτοπ μου αλλα μενει σε μια κατασταση ανιχνευσησ κ μου γραφει μη συνδεδεμενο.

#30   maniac

maniac

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2009 - 13:20

ακριβως κατω απο την επιλογη set up internet tethering υπαρχει η επιλογη vpn η οποια ειναι στο off κ ετσι βγαινει not configured.Μηπως εχει αυτο καποια σχεση με το προβλημα μου?
θερμη παρακληση για βοηθεια γτ  χρειαζομαι αμεσα το ιντερνετ στο mac λογω δουλειας κ εδω που ειμαι δεν εχω wifi ή αλη συνδεση...
υγ αυτο ακριβως γινεται κ σ εμενα thomikos

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες