Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Redsn0w για Windows και Mac is out!!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
72 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 20/06/2009 - 12:28

Το ίδιο είναι (για το τελικό 3.0 μιλάμε πάντα).

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 20/06/2009 - 12:29

Παίζουν μια χαρά και τα σπασμένα με το appsync. Το έκανα και επανεκκίνηση γιατί κάτι διάβασα ότι μπορεί να κολλάει, αλλά ξεκινά μια χαρά το κινητό.

#48   poulis84

poulis84

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2009 - 12:30

Quote

Παίζουν μια χαρά και τα σπασμένα με το appsync. Το έκανα και επανεκκίνηση γιατί κάτι διάβασα ότι μπορεί να κολλάει, αλλά ξεκινά μια χαρά το κινητό.

τέλεια...κανένα πρόβλημα δηλαδή???ούτε με wifi ούτε με tethering?όλα κομπλέ?

#49   NoDi

NoDi

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2009 - 12:33

Quote

Παίζουν μια χαρά και τα σπασμένα με το appsync. Το έκανα και επανεκκίνηση γιατί κάτι διάβασα ότι μπορεί να κολλάει, αλλά ξεκινά μια χαρά το κινητό.


παιδιά συγνώμη άσχετος here...τι είναι το appsync;;εγώ παλιά έβαζα τα σπασμένα apps me installous (και μόλις έβαλα το πρώτη στο 3.0 μέσω installous και παίζει μια χαρά) το appsync τί κάνει;;

#50   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 20/06/2009 - 12:34

Quote

Quote

Παίζουν μια χαρά και τα σπασμένα με το appsync. Το έκανα και επανεκκίνηση γιατί κάτι διάβασα ότι μπορεί να κολλάει, αλλά ξεκινά μια χαρά το κινητό.




παιδιά συγνώμη άσχετος here...τι είναι το appsync;;εγώ παλιά έβαζα τα σπασμένα apps me installous (και μόλις έβαλα το πρώτη στο 3.0 μέσω installous και παίζει μια χαρά) το appsync τί κάνει;;


Για να τα περνάς με το iTunes είναι.

#51   poulis84

poulis84

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2009 - 12:35

Quote

Quote

Παίζουν μια χαρά και τα σπασμένα με το appsync. Το έκανα και επανεκκίνηση γιατί κάτι διάβασα ότι μπορεί να κολλάει, αλλά ξεκινά μια χαρά το κινητό.




παιδιά συγνώμη άσχετος here...τι είναι το appsync;;εγώ παλιά έβαζα τα σπασμένα apps me installous (και μόλις έβαλα το πρώτη στο 3.0 μέσω installous και παίζει μια χαρά) το appsync τί κάνει;;

το appsync το χρειάζεσαι ακριβώς για να μπορεί να δουλέψει το installous...αντί για το mobileinstallation που έβαζες παλιά

#52   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.650 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/06/2009 - 12:35

C:\Documents and Settings\XXX\Application Data\Apple Computer\MobileSync\Backup

Εκεί πάει το Backup....? Λέει μόνο 41MB είναι δυνατόν τόσα λίγα....?

#53   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 20/06/2009 - 12:36

Quote

Quote

Παίζουν μια χαρά και τα σπασμένα με το appsync. Το έκανα και επανεκκίνηση γιατί κάτι διάβασα ότι μπορεί να κολλάει, αλλά ξεκινά μια χαρά το κινητό.


τέλεια...κανένα πρόβλημα δηλαδή???ούτε με wifi ούτε με tethering?όλα κομπλέ?


Με tethering δεν ξέρω γιατί δεν το δοκίμασα (αλλά δεν βλέπω τον λόγο να μην δουλεύει).
Με wifi είμαι τώρα. Εντάξει και απο ταχύτητα το λειτουργικό. Εντάξει και με κλήσεις. Κράτησε και ότι είχα πριν το jailbrake, όπως sms, σημειώσεις, εφαρμογές κ.λ.π. Όπως πριν είναι.

#54   NoDi

NoDi

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2009 - 12:38

Quote

Quote

Quote

Παίζουν μια χαρά και τα σπασμένα με το appsync. Το έκανα και επανεκκίνηση γιατί κάτι διάβασα ότι μπορεί να κολλάει, αλλά ξεκινά μια χαρά το κινητό.




παιδιά συγνώμη άσχετος here...τι είναι το appsync;;εγώ παλιά έβαζα τα σπασμένα apps me installous (και μόλις έβαλα το πρώτη στο 3.0 μέσω installous και παίζει μια χαρά) το appsync τί κάνει;;


το appsync το χρειάζεσαι ακριβώς για να μπορεί να δουλέψει το installous...αντί για το mobileinstallation που έβαζες παλιά


δεν θυμάμαι να έχω βάλει κανενα mobileinstallation παλια ??? ..και επιπλέον τώρα μόλις κατέβασα μια εφαρμογή και παίζει κανονικα χωρις να έχω βάλει τίποτα (εκτος του Installous)

#55   poulis84

poulis84

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2009 - 12:39

Quote

Quote

Quote

Παίζουν μια χαρά και τα σπασμένα με το appsync. Το έκανα και επανεκκίνηση γιατί κάτι διάβασα ότι μπορεί να κολλάει, αλλά ξεκινά μια χαρά το κινητό.


τέλεια...κανένα πρόβλημα δηλαδή???ούτε με wifi ούτε με tethering?όλα κομπλέ?




Με tethering δεν ξέρω γιατί δεν το δοκίμασα (αλλά δεν βλέπω τον λόγο να μην δουλεύει).

Με wifi είμαι τώρα. Εντάξει και απο ταχύτητα το λειτουργικό. Εντάξει και με κλήσεις. Κράτησε και ότι είχα πριν το jailbrake, όπως sms, σημειώσεις, εφαρμογές κ.λ.π. Όπως πριν είναι.

ωραίος...μόλις απάντησες σε αυτό που ήθελα να σε ρωτήσω.δηλαδή έκανες restore from backup ετσί και όχι set as new device

#56   ninoulito

ninoulito

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2009 - 12:41

Βοηθειααααά!! Γιατί σε εμένα θεέ μου; Όλα μια χαρά στην αρχή, έκανα και DFU, μου έβγαλε και στο iPhone το Downloading Jailbrake Data... και ξαφνικά στο pc (vista) μου λέει πως η εφαρμογή redsn0w σταμάτησε να λειτουργεί και έκλεισε!! Τι να κάνω;; Το κινητό ακόμα έτσι είναι.... ??? ??? ???

#57   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 20/06/2009 - 12:42

On process. Τελειώνω και εγώ...

#58   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 20/06/2009 - 12:43

Quote

Quote

Quote

To ipsw που βρίσκεται όταν μας το ζητάει?




C:\Documents and Settings\όνομα του pc σου\Application Data\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates

Μέσα δες για το: iPhone1,2_3.0_7A341_Restore.ipsw



Πρέπει να φαίνονται τα κρυφά αρχεία για να δεις όλη την διαδρομή στον C του υπολογιστή.




Ωραία ,ευχαριστώ , χρειάζεται να κάνω κάνα backup πρώτα? Και αν ναι πως κάνω ?


Εγώ συγχρονισμό έκανα με το iTunes σε ότι χρειαζόμουν (επέλεξα ότι χρειαζόμουν) και όπως το είχα απο χθες, ενώ είχα βάλει και κάποια podcasts στο κινητό, τώρα έκανε συγχρονισμό μετά το jaibrake και πέρασε ότι είχα προσθέσει στο κινητό, απο το κινητό στο iTunes και ότι είχα βάλει στο iTunes, τα έβαλε στο κινητό. Μια χαρά.

#59   yiantheo

yiantheo

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2009 - 12:43

παιδια το εχει κανενας το link του redsnow σε rapid??? γιατι torrent δεν μου κατεβαζει εμενα δεν ξερω γιατι

#60   UnstoppabLe

UnstoppabLe

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2009 - 12:44

Παίδες το έκανα και εγώ , πρώτη φορά το σπάω. Λογικά όλα καλά...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες