Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ultrasn0w 1.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
300 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 30/11/2010 - 17:56

μου εβγαλε ενα μηνυμα οτι το κινητο ειναι πλεον tethered (δηλαδη οτι θελω παντα pc για το reboot) γινεται κατι για αυτο??

αχ και μαντης να μουν παλι θα εκανα λαθος προβλεψεις. βρε να μην μπορω να πετυχω το στοιχημα.
δεν πειραζει μονο που θα αναγκαστεις να κανεις αλλη διαδικασια.
πες μου σε παρακαλω που σιγουρα θα εχει αναβαθμισει την ββ στην 06.χχ.χχ ετσι? για δες το
θα μπεις στο www.sinfuliphone.com και θα κατεβασεις μια custom activated or hactivated or hactive firm 41 για το κινητο σου.
θα την περασεις με shift and restore θα κολλησεις.
ενημερωσε με ξανα με πμ οταν φτασεις εκει.
αυτα ολα αν και εφοσον που σου ξαναλεω οτι ειμαι σιγουρος, εχεις αναβαθμισει την bb

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   Theofanis

Theofanis

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2010 - 18:05

Λοιπον για οσους ειναι στην 4.1 ηδη jailbroken με limera1n η greenpoison , και θελετε μονο ξεκλειδωμα χωρις restore και ξανα jailbreak και χωρις το ανγχος του tethered jailbreak και ενα καρο πραγματα ακουστε τι πειραμα εκανα.


1)Κατεβασα την 4.1 στην επιφανια εργασιας
2)ετρεξα το redsnow ως διαχειριστης και αφου το εκανα συμβατο με windows XP
3)επελεξα το 4.1 IPSW που ειχα ηδη κατεβασει
4)με ρωτησε αν ειμαι new or old bootrom (πατησα ναι γιατι ειμαι new)
5)μετε αφησα επιλεγμενο μονο το "instal ipad baseband" μονο (ξε-επιλεγεις το "install cydia")και next
6)το αφησα να τελειωσει την ολη διαδικασια που διηρκεσε 3 λεπτακια , και μολις τελειωσε εμφανιστηκε ο ανανας στι iphone.
7)flashαρε την ipad baseband (4-5 λεπτα) και μετα εκανε reboot απο μονο του
8)εγκατεστησα το ultrasnow απο cydia ,reboot και αυτο ηταν :)

unlock η συσκευη μου που ηταν κλειδωμενη στην AT&T και με χωρις κανενα προβλημα στο σημα (καμπανα)

και ολα λειτουργουν ΡΟΛΟΙ

Το συστηνω ανεπιφυλακτα σε οσους ειναι 3GS or 3G και εχουν 4.1 και εχουν κλειδωμενη συσκευη , λειτουργει αψογα

Ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολα τα παιδια του φορουμ με τα ποστ που διαβαζω μερονυχτα τωρα και επιτελους καταφερα να ξεκλειδωσω τη συσκευη μου 8)


στην ουσια το μονο που κανεις με την ολη διαδικασια ειναι να φλασαρεις την 6.15.00 baseband and that was it :)

#153   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 30/11/2010 - 18:14

Λοιπον για οσους ειναι στην 4.1 ηδη jailbroken με limera1n η greenpoison , και θελετε μονο ξεκλειδωμα χωρις restore και ξανα jailbreak και χωρις το ανγχος του tethered jailbreak και ενα καρο πραγματα ακουστε τι πειραμα εκανα.


1)Κατεβασα την 4.1 στην επιφανια εργασιας
2)ετρεξα το redsnow ως διαχειριστης και αφου το εκανα συμβατο με windows XP
3)επελεξα το 4.1 IPSW που ειχα ηδη κατεβασει
4)με ρωτησε αν ειμαι new or old bootrom (πατησα ναι γιατι ειμαι new)
5)μετε αφησα επιλεγμενο μονο το "instal ipad baseband" μονο (ξε-επιλεγεις το "install cydia")και next
6)το αφησα να τελειωσει την ολη διαδικασια που διηρκεσε 3 λεπτακια , και μολις τελειωσε εμφανιστηκε ο ανανας στι iphone.
7)flashαρε την ipad baseband (4-5 λεπτα) και μετα εκανε reboot απο μονο του
8)εγκατεστησα το ultrasnow απο cydia ,reboot και αυτο ηταν :)

unlock η συσκευη μου που ηταν κλειδωμενη στην AT&T και με χωρις κανενα προβλημα στο σημα (καμπανα)

και ολα λειτουργουν ΡΟΛΟΙ

Το συστηνω ανεπιφυλακτα σε οσους ειναι 3GS or 3G και εχουν 4.1 και εχουν κλειδωμενη συσκευη , λειτουργει αψογα

Ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολα τα παιδια του φορουμ με τα ποστ που διαβαζω μερονυχτα τωρα και επιτελους καταφερα να ξεκλειδωσω τη συσκευη μου 8)


στην ουσια το μονο που κανεις με την ολη διαδικασια ειναι να φλασαρεις την 6.15.00 baseband and that was it :)

δεν ανακαλυψες την αμερικη με αυτο αλλα πολλα πολλα πολλα πολλα συγχαρητηρια γιατι ψαχτηκες. ετσι κανουν οι σωστοι.
ήσουν απο πριν jailbroken με καποιο εργαλειο.
αν ειδικα ησουν με limera1n τοτε ειναι το τελειο. δεν ξερω αν σου παρουσιαστουν προβληματα, αν ήσουν με το greenpoison κατι που το απευχομαι.
οσο για το θεμα του σηματος να εισαι σιγουρος οτι θα εχεις σκαμπανευασματα. αυτο ειναι σιγουρο αλλα δεν πειραζει αφου πριν τη διαδικασια αυτη δεν ειχες καν κινητο.
αυτα ολα περι σηματος και διαδικασιας jailbreak δεν τα λεω εγω τα λενε τα παιδια της dev team αν παρακολουθεις το blog τους
ενα μεγαλο μεγαλο μπραβο και ενα ποντο απο εμενα για την καπατσοσυνη να σηκωσεις τα μανικια και να ψαχτεις.

Τελευταία επεξεργασία από: geORGIOSb, 30/11/2010 - 18:15


#154   Theofanis

Theofanis

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2010 - 18:19

δεν ανακαλυψες την αμερικη με αυτο αλλα πολλα πολλα πολλα πολλα συγχαρητηρια γιατι ψαχτηκες. ετσι κανουν οι σωστοι.
ήσουν απο πριν jailbroken με καποιο εργαλειο.
αν ειδικα ησουν με limera1n τοτε ειναι το τελειο. δεν ξερω αν σου παρουσιαστουν προβληματα, αν ήσουν με το greenpoison κατι που το απευχομαι.
οσο για το θεμα του σηματος να εισαι σιγουρος οτι θα εχεις σκαμπανευασματα. αυτο ειναι σιγουρο αλλα δεν πειραζει αφου πριν τη διαδικασια αυτη δεν ειχες καν κινητο.
αυτα ολα περι σηματος και διαδικασιας jailbreak δεν τα λεω εγω τα λενε τα παιδια της dev team αν παρακολουθεις το blog τους
ενα μεγαλο μεγαλο μπραβο και ενα ποντο απο εμενα για την καπατσοσυνη να σηκωσεις τα μανικια και να ψαχτεις.

ευχαριστω πολυ φιλε ,το ξερω δεν ανακαλυψα την αμερικη αλλα ημουν τελειως ασχετος με το θεμα jb κλπ πριν απο μερικες βδομαδες

τεσπα ολα καλα , και ναι ειμαι με Greenpoison jb στην 4.1.ΑΠλα ειμαι ευτυχισμενος

thanks και παλι a whole lot :lol:

#155   ensgr

ensgr

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2010 - 18:33

Παιδιά γεια χαρά, ίσως να μην είμαι στο σωστό μέρος..

Έχω locked iphone 4 με 4.1. Μπορώ να βάλω νέα baseband και το 4.2.1 και ultrasn0w1.2 ?

Θα παίζει και το facetime?

#156   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 30/11/2010 - 18:34

Παιδιά γεια χαρά, ίσως να μην είμαι στο σωστό μέρος..

Έχω locked iphone 4 με 4.1. Μπορώ να βάλω νέα baseband και το 4.2.1 και ultrasn0w1.2 ?

Θα παίζει και το facetime?

οχι γιατι δεν εχει βγει unlock για το 4 και αυτο που λες δεν γινεται.
λιγο υπομονη πιστευω δεν θα αργησει η αγια ομαδα να μας το δωσει κι αυτο

#157   Theofanis

Theofanis

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2010 - 18:36

Παιδιά γεια χαρά, ίσως να μην είμαι στο σωστό μέρος..

Έχω locked iphone 4 με 4.1. Μπορώ να βάλω νέα baseband και το 4.2.1 και ultrasn0w1.2 ?

Θα παίζει και το facetime?

βασικα ειναι αγορασμενο απο ελλαδα??? αν ναι τοτε ειναι ξεκλειδωτο επομενως δεν χρειαζεσαι ultrasnow.
Δευτερον αν εισαι ξεκλειδωτος τοτε μεινε στην 4.1 και κανε jaibreak με greenpoison.Αν πας 4.2.1 τοτε το jb σου α ειναι tethered


p.s. sorry τωρα προσεξα οτι εχεις locked iphone...περιμενε απλως λιγακι

Τελευταία επεξεργασία από: Theofanis, 30/11/2010 - 18:37


#158   arisgamatos

arisgamatos

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Twitter:@arisyo13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:arisyo13

Δημοσίευση 30/11/2010 - 18:38

Παιδιά SOS.. Διαθετω iPhone 3GS 32GB με καινουριο bootrom.. και μου βγαζει μια ειδοποιηση οταν παω να ξεκινισω τη διαδικασια.. Μηπως το εχει κανει κανεις jailbreak η μηπως δεν γινεται? πρεπει να κανω και κατι διαφορετικο απο αυτα πρεπει να κανω.. Θελω να βακω iOS4.1 και εχω baseband 05.15.04 και το κινιτο ειναι απο Αμερικη..

#159   Theofanis

Theofanis

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2010 - 18:40

Παιδιά SOS.. Διαθετω iPhone 3GS 32GB με καινουριο bootrom.. και μου βγαζει μια ειδοποιηση οταν παω να ξεκινισω τη διαδικασια.. Μηπως το εχει κανει κανεις jailbreak η μηπως δεν γινεται? πρεπει να κανω και κατι διαφορετικο απο αυτα πρεπει να κανω.. Θελω να βακω iOS4.1 και εχω baseband 05.15.04 και το κινιτο ειναι απο Αμερικη..

τι IOS φορας τωρα στο κιν σου??

#160   arisgamatos

arisgamatos

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Twitter:@arisyo13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:arisyo13

Δημοσίευση 30/11/2010 - 18:43

4.1

#161   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 30/11/2010 - 18:45

Παιδιά SOS.. Διαθετω iPhone 3GS 32GB με καινουριο bootrom.. και μου βγαζει μια ειδοποιηση οταν παω να ξεκινισω τη διαδικασια.. Μηπως το εχει κανει κανεις jailbreak η μηπως δεν γινεται? πρεπει να κανω και κατι διαφορετικο απο αυτα πρεπει να κανω.. Θελω να βακω iOS4.1 και εχω baseband 05.15.04 και το κινιτο ειναι απο Αμερικη..

new bootroom 3gs untethered jailbreak αλλα μονο με την 4.1
προχωρας αφοβα. ειδικα αν φορας και την 4.1
επισης αν ήδη φορας την 4.1 κανεις μονο αναβαθμιση bb with redsnow και μετα ultrasnow for unlock και γλιτωνεις πολυ χρονο

#162   arisgamatos

arisgamatos

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Twitter:@arisyo13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:arisyo13

Δημοσίευση 30/11/2010 - 18:58

new bootroom 3gs untethered jailbreak αλλα μονο με την 4.1
προχωρας αφοβα. ειδικα αν φορας και την 4.1
επισης αν ήδη φορας την 4.1 κανεις μονο αναβαθμιση bb with redsnow και μετα ultrasnow for unlock και γλιτωνεις πολυ χρονο

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια Γιωργαρα...

#163   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 30/11/2010 - 19:07

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια Γιωργαρα...

χεχεεχεχε ευχαριστω
μαλλον ειμαι κι εγω
γιωργοςγαματος
χιχιιχιχιχιχιιχιχχιιιι

#164   skoubri

skoubri

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2010 - 21:05

πω πω, καλα στο blog της dev team γινεται ψιλοχαμος.. πιο φρεσκο εχει εμφανιστει το προβλημα με το GPS το οποιο κατα τα λεγομενα των 'παθοντων' σταματαει εντελως να λειτουργει με την νεα baseband... ενω φυσικα εξακολουθουν να γινονται πολλαπλες αναφορες στα προβληματα ληψης/τηλεφωνιας.Αρχιζω να νοιωθω λιγο τυχερος μεσα στην ατυχια μου παραμενοντας κλειδωμενος στην 5.14.02 Αυτη τη φορα η dev team δεν μας εχει αφησει με τις καλυτερες εντυπωσεις κατα την γνωμη μου... ;)

Τελευταία επεξεργασία από: skoubri, 30/11/2010 - 21:06


#165   dhmhtrhsgian

dhmhtrhsgian

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/11/2010 - 22:16

:)



λοιπον παιδια καλησπερα επιτελους καταφερα να περασω με βαση οτι αναφερετε παραπανω την 06.15.00 με την 4.1 και εγινε και unlocked.

ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους ιδιατερα στον geORGIOSb που με βοηθησε...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες