Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Remote Desktop iPhone to PC


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2008 - 21:05

Μπορει κάποιος να πει τι ακριβως πρέπει να κάνουμε για να δουλέψει το Remote desktop: link

Κάνω όλα που λέει εδώ βάζω σωστά ip και port αλλά μόλις ανοίγω το rpd στο iphone και πατάω connect μου βγάζει αυτο


Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   KostakisMac

KostakisMac

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2008 - 01:05

Βαλε το jaadu ειναι τελειο app.

#3   tutankhamun

tutankhamun

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/09/2008 - 08:26

Για το Befree4iPhοne έχει να πει κανεις τπτ? Το χει δοκιμασει κανεις που εχει υποψιν του και τις αλλες 2 εφαρμογες για να μας πει ποιο λειτουργεί καλύτερα?

Προσωπικα που ασχοληθηκα λιγο με το Befree4iPhone, ειναι ενα απλο προγραμματακι μπαινει στο pc (νομιζω δεν ειναι συμβατο με Mac) και δεν χρειαζεται να κανεις τπτ στο iPhone.

Απλα μπαινεις στο Safari και πληκτρολογεις τη διευθυνση που σου εχει δωσει το προγραμμα (συνηθως 192.168.1.χχχ:(forwarded port)  για τοπικο δικτυο και μια αλλη ip για να μπεις απο οπουδηποτε αλλου εχεις internet).

Γενικά εχει αρκετες δυνατοτητες (μεχρι και την καμερα του pc ανοιγει....) απλα εχω την αισθηση υπαρχει μια δοκιμαστικη εκδοση στην αρχη για κανα 20ημερο και μετα εχεις μονο την απλη που προσφερει λιγοτερες δυνατοτητες.

Δεν εχω ελεγξει την αποτελεσματικότητα του εκτος τοπικου δικτυου και δεν θυμαμαι ποσο κοστιζει η πληρη εκδοση...

Όποιος γνωριζει περισσοτερα για οποιοδιποτε προγραμμα και μπορει να τα συγκρινει ας απαντησει

#4   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 27/01/2009 - 11:16

Μία πολύ καλή λύση για Remote Control του Descktop είναι το LogMeIn Ignition (αλλά είναι λίγο τσιμπημένη η τιμή του: 23.99€)

#5   steliossm

steliossm

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Twitter:@steliossm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:steliossm

Δημοσίευση 27/01/2009 - 11:22

Quote

Μία πολύ καλή λύση για Remote Control του Descktop είναι το LogMeIn Ignition (αλλά είναι λίγο τσιμπημένη η τιμή του: 23.99€)


καλο αυτο χρησιμοποιω κι εγω, παιζει και στα δωρεαν, επισης υπαρχει free στη σελιδα της εταιριας η εγκατασταση του στον υπολογιστη

#6   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/01/2009 - 11:33

Εχω βάλει αναλυτικό οδηγο ;)
για το LogMeIn: link

#7   Lan

Lan

    iPH Member

  • 278 μηνύματα

Δημοσίευση 10/02/2009 - 09:15

Quote

Βαλε το jaadu ειναι τελειο app.


jaadu απο Cydia? προσθετω κανενα sorce?

#8   muddyfox2005

muddyfox2005

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 12/10/2009 - 21:18

ποιο από όλα τα app λειτουργεί μέσω Internet αν είμαι στη δουλεία για παράδειγμα να μπορώ να δω τον υπολογιστή που είναι στο σπίτι από το μηλόφονο μου;;;;;;;

#9   iWizard

iWizard

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Twitter:@limneos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 12/10/2009 - 22:08

ποιο από όλα τα app λειτουργεί μέσω Internet αν είμαι στη δουλεία για παράδειγμα να μπορώ να δω τον υπολογιστή που είναι στο σπίτι από το μηλόφονο μου;;;;;;;


Και το LogMeIn, και το Jaadu RDP και το Jaadu VNC.

Προσωπικά επειδή τα δοκίμασα όλα και τα δουλεύω παράλληλα όλα, προτιμώ το Jaadu RDP απ'όλα. (Ταχύτητα, ευχρηστία κλπ)

Όσο για το να μπεις από μακρία στο PC σου, δηλαδή χωρίς να είσαι συνδεδεμένος στο ίδιο δίκτυο αλλά από κάπου αλλού μέσω Internet, αρκεί να ορίσεις 1-2 πόρτες στο ΝΑΤ του Router σου για να κάνει ανακατεύθυνση.

Για RDP η πόρτα είναι 3389 , και για VNC είναι 5900. Πρέπει να τις κάνεις ανακατεύθυνση στην εσωτερική IP του PC σου από την σελίδα διαχείρισης του Router σου.

Τα παραπάνω βήματα τα γλιτώνεις με το LogMeIn, καθώς "στήνει" VPN με τον κεντρικό του server και σε συνδέει με τη μία. Αυτό ίσως είναι το μεγαλύτερό του προτέρημα.

Ούτε καν την ip σου δεν χρειάζεται να ξέρεις...

#10   muddyfox2005

muddyfox2005

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 13/10/2009 - 01:46

Και το LogMeIn, και το Jaadu RDP και το Jaadu VNC.

Προσωπικά επειδή τα δοκίμασα όλα και τα δουλεύω παράλληλα όλα, προτιμώ το Jaadu RDP απ'όλα. (Ταχύτητα, ευχρηστία κλπ)

Όσο για το να μπεις από μακρία στο PC σου, δηλαδή χωρίς να είσαι συνδεδεμένος στο ίδιο δίκτυο αλλά από κάπου αλλού μέσω Internet, αρκεί να ορίσεις 1-2 πόρτες στο ΝΑΤ του Router σου για να κάνει ανακατεύθυνση.

Για RDP η πόρτα είναι 3389 , και για VNC είναι 5900. Πρέπει να τις κάνεις ανακατεύθυνση στην εσωτερική IP του PC σου από την σελίδα διαχείρισης του Router σου.

Τα παραπάνω βήματα τα γλιτώνεις με το LogMeIn, καθώς "στήνει" VPN με τον κεντρικό του server και σε συνδέει με τη μία. Αυτό ίσως είναι το μεγαλύτερό του προτέρημα.

Ούτε καν την ip σου δεν χρειάζεται να ξέρεις...


ευχαριστώ φίλε μου !!!!

#11   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 13/10/2009 - 09:03

Μία πολύ καλή λύση για Remote Control του Descktop είναι το <a href='http://www.iphonehel...0.msg21260.html' class='bbc_url' title='External link' rel='nofollow'><strong class='bbc'>LogMeIn Ignition</strong></a> (αλλά είναι λίγο τσιμπημένη η τιμή του: 23.99€)


Ίσως η καλύτερη εφαρμογή! Εγκρίνω και εγώ, αυτήν χρησιμοποιώ!

#12   muddyfox2005

muddyfox2005

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 13/10/2009 - 14:32

με το Jaadu RDP όταν είμαι στο δικό μου δίκτυο με βάζει με τη πρώτη προσπάθεια και μπορώ να κάνω ότι θέλω στον υπολογιστή μου
όταν όμως είμαι συνδεδεμένος σε άλλο internet δεν .... με τίποτα έχω ανοίξει και την πόρτα που μου είπε ο φίλος πιο πάνω
χριάζεται να κάνω κάτι άλλο;

#13   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 13/10/2009 - 14:39

με το Jaadu RDP όταν είμαι στο δικό μου δίκτυο με βάζει με τη πρώτη προσπάθεια και μπορώ να κάνω ότι θέλω στον υπολογιστή μου
όταν όμως είμαι συνδεδεμένος σε άλλο internet δεν .... με τίποτα έχω ανοίξει και την πόρτα που μου είπε ο φίλος πιο πάνω
χριάζεται να κάνω κάτι άλλο;



Γιατί δεν χρησιμοποιείς το LogMe In ? Υπάρχει και ανάλογη εφαρμογή για iphone! Μπορείς από iphone να μπαίνεις στο pc σου και να ανταλλάσεις παντός είδους αρχεία!

#14   muddyfox2005

muddyfox2005

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 13/10/2009 - 14:47

δοκίμασα το jaadu rdp και μου αρέσει πολύ θέλω όμως να συνδέομαι μέσω internet και όχι από το δικό μου δίκτυο το θέμα είναι πως ; (με το jaadu rdp )

#15   muddyfox2005

muddyfox2005

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 13/10/2009 - 16:22

Help

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες