Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Greenpois0n RC5 για Windows


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3089 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1771   georgeagr7

georgeagr7

    iPH Contributor

  • 1.134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2011 - 21:33

MacDimitris στο 2,4,5 κανεις λαθος..απαντησε και ο γιωργος απο πανω και εγω για το 5

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1772   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 07/02/2011 - 21:34

δυο ενστασεις δημητρη.
μπορει μεσω backup να μην περασουν πολλες εφαρμογες λογω παλαιοτητας. 401 σε 421
και πλεον δεν μπορει ουτε με tinny να σωσει shsh 4.1

#1773   grandcomposer

grandcomposer

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2011 - 21:35

geORGIOSb έχω iphone 4 με iOS 4.2, baseband 03.10.01 αγορασμένο από Wind.
Δεν έχω κάνει καμία φορά jailbreak στο κινητό.
Πριν ο kostasrodos29 μου είπε να προχωρήσω κανονικά με τον οδηγό.
Μπορώ να κάνω jailbreak στο iphone 4 με το παραπάνω iOS και την παραπάνω baseband;

#1774   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1.278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 07/02/2011 - 21:36

MacDimitris στο 2,4,5 κανεις λαθος..απαντησε και ο γιωργος απο πανω και εγω για το 5

Στο 2 οκ! Αλλά στο 4 και στο 5 γιατί; Ξέρεις αν θα είναι η Final; Επίσης setup as new στην αρχή και μετά restore from backup! Setup as new και να σου φέρει τα αρχεία δεν ξέρω πως γίνετε! <_<

#1775   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1.278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 07/02/2011 - 21:37

geORGIOSb έχω iphone 4 με iOS 4.2, baseband 03.10.01 αγορασμένο από Wind.
Δεν έχω κάνει καμία φορά jailbreak στο κινητό.
Πριν ο kostasrodos29 μου είπε να προχωρήσω κανονικά με τον οδηγό.
Μπορώ να κάνω jailbreak στο iphone 4 με το παραπάνω iOS και την παραπάνω baseband;

Κανονικά κάνεις χρήση του tool χωρίς φόβο!

#1776   invader7

invader7

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2011 - 21:38

σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

η λογική λέει ότι δεν υπάρχει λόγος να γυρίσεις στην 4.1 από την 4.2.1 άρα δεν χρειάζεται να κρατήσω shsh (δεν γίνεται κιόλας απ' ότι μου λέτε)

και τέλος, αφού με το sync κρατάς τα πάντα και μετά το setup as new το κινητό σου είναι όπως και πριν απλά με άλλη έκδοση iOS, και αύριο που λέει ο λόγος να βγάλουν την rc6 ή οποιαδήποτε έκδοση στο χέρι σου είναι να ξανά κάνεις jailbreak (αν δεν βαριέσαι :lol: )

#1777   georgeagr7

georgeagr7

    iPH Contributor

  • 1.134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2011 - 21:42

Στο 2 οκ! Αλλά στο 4 και στο 5 γιατί; Ξέρεις αν θα είναι η Final; Επίσης setup as new στην αρχή και μετά restore from backup! Setup as new και να σου φέρει τα αρχεία δεν ξέρω πως γίνετε! <_<

μονο επαφες γυρνανε στο τηλεφωνο αν κανεις set up as new..ετσι οπως το εγραψες νομιζα οτι του λες να μην κανει σet up as new πριν το jb ..γι αυτο ειπα οτι ειναι λαθος..
για την rc6 νομιζω η τελικη θα ειναι..ετσι ειχα καταλαβει εγω τουλαχιστον..μπορει να κανω και λαθος.ειχα ποσταρει κιολας απο το twitter τους αλλα εχω ξεχασει με τοσα ποστ..χαχαχα

edit αν θυμαται ο nsxbass που του ειχα πει

Τελευταία επεξεργασία από: georgeagr7, 07/02/2011 - 21:46


#1778   georgeagr7

georgeagr7

    iPH Contributor

  • 1.134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2011 - 21:44

σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

η λογική λέει ότι δεν υπάρχει λόγος να γυρίσεις στην 4.1 από την 4.2.1 άρα δεν χρειάζεται να κρατήσω shsh (δεν γίνεται κιόλας απ' ότι μου λέτε)

και τέλος, αφού με το sync κρατάς τα πάντα και μετά το setup as new το κινητό σου είναι όπως και πριν απλά με άλλη έκδοση iOS, και αύριο που λέει ο λόγος να βγάλουν την rc6 ή οποιαδήποτε έκδοση στο χέρι σου είναι να ξανά κάνεις jailbreak (αν δεν βαριέσαι :lol: )

η δνε εχεις καταλαβει εσυ τι ειπαμε η εγω τι λες :blink:

#1779   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/02/2011 - 21:45

iPhone 4 , iOS 4.1 , baseband 02.10.04

Καλησπέρα σας, διαβάζοντας όλες τις νέες εξελίξεις αποφάσισα να προχωρήσω και εγώ στο jailbreak αλλά θα ήθελα πρώτα να μάθω μερικά πράγματα. Καταρχήν έχω κάνει αρκετές φορές jailbreak σε διάφορες συσκευές και με διάφορα tool επομένως αυτά που θα ρωτήσω δεν έχουν να κάνουν με την διαδικασία που εξηγεί πολύ ωραία και ο φίλος στην αρχή του ποστ.

1η ερώτηση
Καταρχήν αφού υπάρχει η 4.2.1 δεν υπάρχει λόγος να μένω στην 4.1 σωστά; (πόσο μάλλον τώρα που κυκλοφόρησε και το jailbreak).

2η ερώτηση
Πηγαίνοντας στην 4.2.1, τι πρέπει να κρατήσω από την 4.1 ; (shsh blobs , iccid κτλ) για να έχω την δυνατότητα να γυρίσω μετά στην 4.1

3η ερώτηση
Το update στο baseband δεν πρέπει να με φοβίζει γιατί η συσκευή μου δεν είναι κλειδωμένη σε κάποιο δίκτυο και γίνεται από το itunes,άρα δεν έχει σχέση με το αν θα κάνω jailbreak ή όχι σωστά; (ή μήπως το update γίνεται από το greenpois0n ; και αν γίνεται από αυτό τι μπορεί να προκαλέσει ; )

4η ερώτηση
Αν κάνω ένα sync το κινητό πριν ξεκινήσω οποιαδήποτε διαδικασία και μετά από αυτό κάνω restore στην 4.2.1 και setup as new , οι εφαρμογές θα μείνουν στο itunes για να τις ξαναπεράσω με sync ; οι επαφές ; οι φωτογραφίες ; τα μηνύματα ; οι φάκελοι ; η διάταξη των στοιχείων στην οθόνη ;

5η ερώτηση
Μετά την έκδοση rc5 του greenpois0n θα υπάρξει και final τελικά ; ή θα βαφτιστεί αυτή final ;

ευχαριστώ

1) Άποψή μου σωστά. Από κει και πέρα είναι στην κρίση σου.
2) Αν δεν τα έχεις κρατήσει ήδη τώρα πια δεν μπορείς να τα κρατήσεις. Όταν ανοίγεις το cydia σου βγάζει τα πράσινα γράμματα πάνω πάνω?
3) Αν είναι ξεκλείδωτο δεν σε νοιάζει η bb.
4) Εφαρμογές μένουν. Τις επαφές πρέπει να τις βάλεις να συγχρονίζουν με outlook πριν το sync και να έχεις ανοίξει τουλάχιστον μια φορά το outlook Πριν το sync. Τις φωτο του camera roll τις παίρνεις με αντιγραφή. Τα μηνύματα χάνονται. Φάκελοι και διάταξη χάνονται.
5) Κανείς δεν ξέρει. Σίγουρα θα βγει η RC6 που θα υποστηρίζει και το Apple TV αλλά για final δεν ξέρουμε. Στην 4.1 δεν βγήκε ποτέ final απλά βαφτίστηκε final η 4.1.

#1780   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1.278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 07/02/2011 - 21:45

μονο επαφες γυρνανε στο τηλεφωνο αν κανεις set up as new..ετσι οπως το εγραψες νομιζα οτι του λες να μην κανει σet up as new πριν το jb ..γι αυτο ειπα οτι ειναι λαθος..
για την rc6 νομιζω η τελικη θα ειναι..ετσι ειχα καταλαβει εγω τουλαχιστον..μπορει να κανω και λαθος.ειχα ποσταρει κιολας απο το twitter τους αλλα εχω ξεχασει με τοσα ποστ..χαχαχα

Έχει κάποιο bug η RC5; Για ποιο λόγο να βγάλουν RC6; Δεν γνωρίζω κάτι :mellow: Ευτυχώς σε εμένα δουλεύει κανονικά :)

#1781   MikeGL

MikeGL

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MIKE GR

Δημοσίευση 07/02/2011 - 21:46

ρε παιδια τωρα το δοκιμασα το jailbreak και αφου τ βαλω σε δφυ μοδε παταω jailbreak και αργει λιγο μετα γινεται ασπρη η οθονη και μου λεει jailbreak failed...
τι κανω?

#1782   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/02/2011 - 21:47

ρε παιδια τωρα το δοκιμασα το jailbreak και αφου τ βαλω σε δφυ μοδε παταω jailbreak και αργει λιγο μετα γινεται ασπρη η οθονη και μου λεει jailbreak failed...
τι κανω?

Έχει ξανααπαντηθεί παραπάνω στο τοπικ. Διάβασέ το και θα βρεις τη λύση!!!!

#1783   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/02/2011 - 21:47

ρε παιδια τωρα το δοκιμασα το jailbreak και αφου τ βαλω σε δφυ μοδε παταω jailbreak και αργει λιγο μετα γινεται ασπρη η οθονη και μου λεει jailbreak failed...
τι κανω?



το εσβησες στην αρχη..το κινητο σου..?
εαν ναι κατι δεν ακολουθησες σωστα στον οδηγο ξαναδοκιμασε...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1784   georgeagr7

georgeagr7

    iPH Contributor

  • 1.134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2011 - 21:47

Έχει κάποιο bug η RC5; Για ποιο λόγο να βγάλουν RC6; Δεν γνωρίζω κάτι :mellow: Ευτυχώς σε εμένα δουλεύει κανονικά :)

σιγουρα για το appletv δες το πρωτο ποστ
δεν εχει καποιο bug θεωρω εγω..

Τελευταία επεξεργασία από: georgeagr7, 07/02/2011 - 21:48


#1785   invader7

invader7

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2011 - 21:49

η δνε εχεις καταλαβει εσυ τι ειπαμε η εγω τι λες :blink:



δεν πειράζει :rolleyes: θα το ξαναπώ . Τώρα έχω ένα wallpaper που μου αρέσει,τα ringtones μου τις επαφές μου (λίστα αγαπημένων) έχω τους φακέλους μου με τα ονόματα τους τις εφαρμογές μου και διάφορες φωτογραφίες και βίντεο. Για να κάνω jailbreak πρέπει να κάνω setup as new, μετά το setup as new θα κάνει sync το itunes με το κινητό , θα ξανά έχω όλα αυτά που έγραψα ; ή θα πρέπει να τα κάνω από την αρχή;

Τελευταία επεξεργασία από: invader7, 07/02/2011 - 21:49


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες