Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Greenpois0n RC5 για Windows


  • Please log in to reply
3089 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2281   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113,588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/02/2011 - 20:51

Όλα αυτα λοιπόν που ρωτάς υπάρχουν σαν οδηγοί και είναι ήδη απαντημένα, στο Forum.. Τσέκαρε τα.. ;)

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 09/02/2011 - 20:53.

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2282   dmtrpapa

dmtrpapa

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/02/2011 - 20:59

Αν εννοείς να το κάνεις jailbreak τότε ναι ακολουθείς τον οδηγό.



ωραια...
επειδη προφανως θα σβηστουν τα παντα και εχω αρκετες εφαρμογες εγκατεστημενες,θα πρεπει να παρω backup με το itunes και αφου γινει το jailbreak να κανω παλι restore απο itunes?

#2283   invader7

invader7

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2011 - 21:00

1) Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό τόπικ τώρα καθώς δεν είναι θέμα greenpois0n και αν γράφω σε λάθος ευχαρίστως να γράψω στο σωστό.
2) Που βρίσκω τις εφαρμογές;
3) Ποια πακέτα χρειάζομαι;
4) To "Rock" κλπ που έχω δει σε άλλα jailbroken iPhone τι είναι και τι διαφορά έχει με το Cydia
5) Υπάρχει κάποιος οδηγός για την χρησιμοποίηση του Cydia; Αυτός που υπάρχει αφορά στην εγκατάσταση του μόνο και τις βασικότερες ρυθμίσεις.
6) Στην αρχή που λέει για το ECID πατάω "make my life easier" προφανώς;
Αυτά προς το παρόν. :P


άνοιξε ένα θέμα στην κατηγορία Ερωτήσεις και Απαντήσεις σε Προβλήματα Χρηστών

#2284   invader7

invader7

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2011 - 21:03

ωραια...
επειδη προφανως θα σβηστουν τα παντα και εχω αρκετες εφαρμογες εγκατεστημενες,θα πρεπει να παρω backup με το itunes και αφου γινει το jailbreak να κανω παλι restore απο itunes?


όχι δεν κάνει restore μετά το jailbreak, δυστυχώς οι εφαρμογές σου θα χαθούν απο το κινητό για αυτό φρόντισε να τις περάσεις πρώτα στο itunes, μόλις περάσεις την 4.2.1 και διαλέξεις setup as new, ΞΕτσέκαρε τις 2 επιλογές για sync. Μετά πας στην καρτέλα apps και διαλέγεις sync my apps. Εκεί διαλέγεις τι θα περάσεις στο iphone

#2285   vagelis2009

vagelis2009

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:V-ANGEL

Δημοσίευση 09/02/2011 - 21:39

άνοιξε ένα θέμα στην κατηγορία Ερωτήσεις και Απαντήσεις σε Προβλήματα Χρηστών

αυτο θα ηταν ενα καλο topic για εμας που ΜΟΛΙΣ καναμε jb.Αλλα καλο θα ηταν να μην λεμε παραπανησια πραγματα.μονο εντολες και μονολεκτικες απαντησεις απο αυτους που ξερουν το jb.γιατι εγω...παλι καλα που ειχα τον φιλο μου το νικο απο τη λημνο,το skype,και το teamviewer.xaxaxa :lol:
ολα μονος μου τα εκανα παλι ο ατιμος 8)

#2286   invader7

invader7

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2011 - 21:46

αυτο θα ηταν ενα καλο topic για εμας που ΜΟΛΙΣ καναμε jb.Αλλα καλο θα ηταν να μην λεμε παραπανησια πραγματα.μονο εντολες και μονολεκτικες απαντησεις απο αυτους που ξερουν το jb.γιατι εγω...παλι καλα που ειχα τον φιλο μου το νικο απο τη λημνο,το skype,και το teamviewer.xaxaxa :lol:
ολα μονος μου τα εκανα παλι ο ατιμος 8)


πρέπει να σεβαστούμε λίγο τα παιδιά που έχουν απαντήσει σε 100+ σελίδες και να μάθουμε να ακολουθούμε οδηγούς και εγώ αντιμετώπισα δυσκολίες (μετά το jailbreak παλιότερα) γιατί δεν ήξερα τι να κάνω. Θα προσπαθήσω να κάνω έναν οδηγό που ίσως βοηθήσει μερικούς νέους χρήστες.

#2287   NicKalm1983

NicKalm1983

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2011 - 21:48

Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια για την καλή δουλεία που κάνετε. Αν και σχετικά νέος χρήστης iphone ακολούθησα κατα γράμμα τις οδηγίες και όλα πήγαν ρολόι.

#2288   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19,675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/02/2011 - 21:50

Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια για την καλή δουλεία που κάνετε. Αν και σχετικά νέος χρήστης iphone ακολούθησα κατα γράμμα τις οδηγίες και όλα πήγαν ρολόι.



καλησπερα φιλε μου και συγχαρητηρια που καταφερες και εκανες jb το κινητο σου καλη συνεχεια...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#2289   georgeagr7

georgeagr7

    iPH Contributor

  • 1,134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2011 - 21:56

καλα ας μην το συζηταμε αλλο εδω μεσα..εδω δεν ειμαστε για το τι κανεις το jb..αλλα πως φτανουμε μεχρι εκει..καλο ειναι να σεβαστουμε αυτους που θλουν να κανουν σε λιγο..δεν το λεω προσωπικα σε κανεναν ετσι..παρεπιπτωντως εσυ που θες να φτιαξεις οδηγο παρα πολυ καλα θα κανεις και εισαι και νεος user..απλα δνε νοιζω οτι εχει μεινει κανενας αφτιαχτος :lol:
απο κει και περα..νομιζω οτι ολοι μας μαθαμε μεσα απο το φορουμ..να ρωταμε οτι δεν ξερουμε ναι εινια καλο καθως λυνει αποροιες και αλλον μαζι..αλλα να ρωταμε συνεχεια το ιδιο σε διαφορετικα τοπικ αποψη μου δεν λεει..και καλο ειναι να ψαχνουμε..για να μπορουμε να βοηθησουμε και μεις με τη σειρα μας..οπως ο φιλος απο πανω..οποτε ας αφησω το εδω τοπικ για τους μελλοντικους jb..
φιλικα παντα ολα αυτα:)

#2290   invader7

invader7

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2011 - 22:02

καλα ας μην το συζηταμε αλλο εδω μεσα..εδω δεν ειμαστε για το τι κανεις το jb..αλλα πως φτανουμε μεχρι εκει..καλο ειναι να σεβαστουμε αυτους που θλουν να κανουν σε λιγο..δεν το λεω προσωπικα σε κανεναν ετσι..παρεπιπτωντως εσυ που θες να φτιαξεις οδηγο παρα πολυ καλα θα κανεις και εισαι και νεος user..απλα δνε νοιζω οτι εχει μεινει κανενας αφτιαχτος :lol:
απο κει και περα..νομιζω οτι ολοι μας μαθαμε μεσα απο το φορουμ..να ρωταμε οτι δεν ξερουμε ναι εινια καλο καθως λυνει αποροιες και αλλον μαζι..αλλα να ρωταμε συνεχεια το ιδιο σε διαφορετικα τοπικ αποψη μου δεν λεει..και καλο ειναι να ψαχνουμε..για να μπορουμε να βοηθησουμε και μεις με τη σειρα μας..οπως ο φιλος απο πανω..οποτε ας αφησω το εδω τοπικ για τους μελλοντικους jb..
φιλικα παντα ολα αυτα:)


ναι όντως έχει αρκετούς, θα δοκιμάσω να κάνω έναν με screenshots για το πως δουλεύει το installous γιατί το cydia δεν σου προσφέρει ότι το installous

#2291   georgeagr7

georgeagr7

    iPH Contributor

  • 1,134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2011 - 22:06

ναι όντως έχει αρκετούς, θα δοκιμάσω να κάνω έναν με screenshots για το πως δουλεύει το installous γιατί το cydia δεν σου προσφέρει ότι το installous

εδω διαφωνω φιλλε..to cydia ειναι τα παντα..σου δινει το ελεγχο του τηλεφωνου..
αυτο μετραει για μενα..το instalous θεωρω οτι ειναι πολυ απλο στη χρηση του..οποτε αδικος κοπος..και ακομη να πω και μια "συμβουλη" οταν ακουτε κατι να βαλετε ψαξτε το στο cydia..μην το βαζετε στα τυφλα..πατηστε καμια λεξη οπως tweaks..λεω γω τωρα..
απλα πραγματα..;)απλα μην βαζετε σαβουρες..γτ παλι θα κανετε restore..οπως ολοι την εχουμε πατησει;)

#2292   georgeagr7

georgeagr7

    iPH Contributor

  • 1,134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2011 - 22:09

Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια για την καλή δουλεία που κάνετε. Αν και σχετικά νέος χρήστης iphone ακολούθησα κατα γράμμα τις οδηγίες και όλα πήγαν ρολόι.

να σαι καλα..

υγ. καποιοι λεγανε οτι εχουν προβληματα..τους λεγαμε λυσεις..αλλα δεν μας ειπαν ποτε αν εγινε οκ..πειτε μας να ξερουμε..αν εμεινε κατι αναπαντητο..

#2293   invader7

invader7

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2011 - 22:10

εδω διαφωνω φιλλε..to cydia ειναι τα παντα..σου δινει το ελεγχο του τηλεφωνου..
αυτο μετραει για μενα..το instalous θεωρω οτι ειναι πολυ απλο στη χρηση του..οποτε αδικος κοπος..και ακομη να πω και μια "συμβουλη" οταν ακουτε κατι να βαλετε ψαξτε το στο cydia..μην το βαζετε στα τυφλα..πατηστε καμια λεξη οπως tweaks..λεω γω τωρα..
απλα πραγματα..;)απλα μην βαζετε σαβουρες..γτ παλι θα κανετε restore..οπως ολοι την εχουμε πατησει;)


λογικά το cydia θα θέλει τα "σωστά" repos για να κατεβάσεις παιχνίδια και εφαρμογές (σπασμένες) σωστά; πράγμα που δεν έχω ψάξει και νόμιζα ότι δεν είναι για αυτήν την δουλειά

σε ευχαριστώ θα το ψάξω

Τελευταία επεξεργασία από: invader7, 09/02/2011 - 22:11.


#2294   koskon

koskon

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Twitter:@koskon16
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:koskon

Δημοσίευση 09/02/2011 - 22:15

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα: Χθες έκανα jb και όλα καλά, δεν έχω βάλει πολλά προγράμματα μέσα (sbsettings,installous,Appsyn) και κάθε φορά που κάνω κάποιο update απο appstore κρασσάρει,ανοιγει σε safe mode και πατάω restart για να ανοιξει κανονικά....Τι μπορεί να φταίει;

#2295   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19,675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/02/2011 - 22:17

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα: Χθες έκανα jb και όλα καλά, δεν έχω βάλει πολλά προγράμματα μέσα (sbsettings,installous,Appsyn) και κάθε φορά που κάνω κάποιο update απο appstore κρασσάρει,ανοιγει σε safe mode και πατάω restart για να ανοιξει κανονικά....Τι μπορεί να φταίει;


μηπως κατι εβαλες απο το cydia και γι αυτο στο κανει...?

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 27

0 μέλη, 27 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες