Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Greenpois0n RC5 για Windows


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3089 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2341   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/02/2011 - 15:41

λοιπον να πω κατι..με τον φιλο τον dimpan δεν καταφεραμε να βρουμε ακρη..ακομη το ψαχνω και προσπαθω να δω τι παιζει..εχει δοκιμασει τα πανττα..απο οδηγιες οτι δινουμε τα παντα..
εκει που κατεληξα εινια μηπως φταιει το pc.πραγματικα δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο..ηταν 4.2.1 jb tethered εκανε ρεστορε στην 4.2 και δεν του περναει με τιποτα..windows xp

του βγαζει αυτο
unable to find gBdevList
Unable to find fs_mount
Unable to find fs_unmount
unable to find fs_load_file

αλλα το προβλημα ειναι οτι σταματαει εκει..δεν συνεχιζει κανονικα οπως σε αλλους χρηστες..
εχει κανενας ιδεα τι μπορει να φταιει??και δνε συνεχιζει;;παρακαλω οσους ειχαν ιδιο προβλημα να γραψουν εδω για να βοηθησουμε το φιλο..
εστω και για λιγο ας μην γραφουμε ακυρα πραγματα σε αυτο το τοπικ για να βγαλουμε ακρη τι γινεται..
(εχει δοκιμασει antivirus,κατεβασμα απο το ποστ 8 το gp,αλλαγη usb,διαχειρηστες..ολααα..σκεφτομαι μηπως παιζει ρολο που εχει ξεχωριστους λογαριασμους χρηστων στον υπολογιστη..)

μην ποσταρετε αν δεν εχετε κατι να γραψετε ουσιωδες για να βρεθει λυση οσο πιο γρηγορα..ευχαριστωω



1. αλλο χρηστη στο pc του και να διαγραψει τελειως το itunes και να το ξανακατεβασει και να ξαναδοκιμασει...

2. να δοκιμασει απο αλλο υπολογιστη ....

καλη επιτυχια...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2342   georgeagr7

georgeagr7

    iPH Contributor

  • 1.134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2011 - 17:32

αυτο του ειπα και γω κωστα μηπως φταιει το pc για να μην ψαχνυμε αδικα..αλλος;;;αυτοι που αντιμετωπισαν το προβλημα;;;

#2343   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/02/2011 - 17:34

αυτο του ειπα και γω κωστα μηπως φταιει το pc για να μην ψαχνυμε αδικα..αλλος;;;αυτοι που αντιμετωπισαν το προβλημα;;;

η πρωτη επιλογη την εκανε...?να κανει δευτερο χρηστη στο pc του και να ξανακατεβασει το itunes...?και να ξαναδοκιμασει....και να μας πει..

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#2344   dimpan

dimpan

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2011 - 17:49

1. αλλο χρηστη στο pc του και να διαγραψει τελειως το itunes και να το ξανακατεβασει και να ξαναδοκιμασει...

2. να δοκιμασει απο αλλο υπολογιστη ....

καλη επιτυχια...

Παιδιά σας ευχαριστώ που προσπαθείται να μου δώσετε λύσεις.
Θα τα δοκιμάσω όλα αυτά, από αύριο βράδυ και θα σας πω εάν τα καταφέρω ;)

#2345   mixos_str

mixos_str

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:mixos_str

Δημοσίευση 10/02/2011 - 17:55

καλησπερα παιδια, ειμαι στη 4.1 jailbroken. πρεπει να κανω σετ up as new ή απλα να κανω update και μετα jailbrake? αν κανω set up as new χανονται τα παντα?

#2346   chivaslife

chivaslife

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2011 - 19:41

γεια σασ παιδια θελω να κανω και εγω jb το iphone4 4.2.1 και εχω κατεβασει το αρχειο poison που εχετε στην αρχικη σελιδα...εχω βρει κ απο αλλο site το ιδιο απλα ειναι μεγαλυτερο σε μεγεθος κ λεγεται rc5_b4 ενω το δικο σας rc5_b2...ειναι τα ιδια αρχεια παντος μεσα...δεν εχω ξανακανει jb στο κιν οποτε δε πρεπει να χρειαζεται back up και set up as new υποθετω...αν και θα κανω ενα back up καλου κακου...

#2347   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2011 - 19:48

καλησπερα παιδια, ειμαι στη 4.1 jailbroken. πρεπει να κανω σετ up as new ή απλα να κανω update και μετα jailbrake? αν κανω set up as new χανονται τα παντα?


Καλο θα είναι η συσκευη σου να είναι καθαρή απο παλιότερα jailbreak συγχρονισε την συσκευη σου και μετα restore setup as new και greenpois0n

#2348   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2011 - 19:52

γεια σασ παιδια θελω να κανω και εγω jb το iphone4 4.2.1 και εχω κατεβασει το αρχειο poison που εχετε στην αρχικη σελιδα...εχω βρει κ απο αλλο site το ιδιο απλα ειναι μεγαλυτερο σε μεγεθος κ λεγεται rc5_b4 ενω το δικο σας rc5_b2...ειναι τα ιδια αρχεια παντος μεσα...δεν εχω ξανακανει jb στο κιν οποτε δε πρεπει να χρειαζεται back up και set up as new υποθετω...αν και θα κανω ενα back up καλου κακου...


Απο τη στιγμη που δεν έχει ξαναγίνει jailbreak ακολούθησε τον οδηγο προσεκτικά και καλή επιτυχία μην ξεχάσεις να κανείς συγχρονισμο ..

#2349   chivaslife

chivaslife

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2011 - 19:56

Απο τη στιγμη που δεν έχει ξαναγίνει jailbreak ακολούθησε τον οδηγο προσεκτικά και καλή επιτυχία μην ξεχάσεις να κανείς συγχρονισμο ..


οταν εννοεισ συγχρονισμο?εννοεις για να μπω σε dfu mode? επισης βρηκα αυτο τον οδηγο στο youtube ειναι καλος?

#2350   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2011 - 20:02

Εννοώ να συγχρονησεις τα αρχεία σου με iTunes και outlook τις επαφές σου ..

Σωστά το δείχνει.. Μόνο που δεν βλέπεις ποτέ αλλάζει το πάτημα για μπει σε dfu

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 10/02/2011 - 20:04


#2351   chivaslife

chivaslife

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2011 - 20:07

το εκανα μολισ...υπαρχει περιπτωση να χαθουν οι επαφες με το jb?λοιπον κανω το jb κ ο θεος βοηθος!!!ευχαριστω για τη βοηθεια!!!

#2352   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/02/2011 - 20:12

Καλή επιτυχία ....

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#2353   chivaslife

chivaslife

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2011 - 20:23

παιδια πειραζει που εκανα το jb στο pc μου κ μετα εγκατεστησα το cydia απο το laptop επειδη δεν εχω ασυρματο ιντερνετ στο σπιτι?αα κ τωρα που δεν εχω τισ επαφες μου θα μπω στο itunes κ θα κανω απλα sync τισ επαφεσ μου?

#2354   harem

harem

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/02/2011 - 20:53

Εγώ πάλι είχα 4.2.1 με Redsnow JB επάνω (iPhone 4) προσπάθησα με το greenpoison αλλά δεν πέτυχε 3 φορές, πήγα να κάνω restore αλλά μου πέταγε τα κλασικά error το iTunes έτσι προσπάθησα να χαλάσω το firmware με τον κλασικό κόλπο DFU μέσα από το Greenpoison ώστε να μου πετάξει στην οθόνη του Iphone ότι πρέπει να συνδεθεί με το pc . Και έτσι ξαναδοκίμασα για restore και πέτυχε. Και μετά έκανα JB μέσο greenpoison και όλα επιτυχής. Τα κατάφερα γιατί είχα πάρει στα χεριά μου ένα IpodTouch 1G και είχα χαλάσει το Firmware 8 φορές μέχρι να καταφέρω το JB και έτσι δεν αγχώθηκα και τόσο με το JB Greenpoison .

#2355   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/02/2011 - 20:56

παιδια πειραζει που εκανα το jb στο pc μου κ μετα εγκατεστησα το cydia απο το laptop επειδη δεν εχω ασυρματο ιντερνετ στο σπιτι?αα κ τωρα που δεν εχω τισ επαφες μου θα μπω στο itunes κ θα κανω απλα sync τισ επαφεσ μου?

Restore from back up για να επαναφερεις τις επαφές και τις εφαρμογές σου...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 26

0 μέλη, 26 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες