Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Greenpois0n RC5 για Windows


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3089 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2686   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.455 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 27/02/2011 - 14:07

για οσους ειχαν προβλημα με τη μνημη που κατεβαινε χωρις να υπαρχει προφανης λογος δοκιμασα και εσβυσα το default repo της DEV-TEAM που περιεχει yellowsn0w κλπ απο 340 περιπου που εδειχνε σταθερα το δικο μου πηγε στα 355-360 σε idle κατασταση παντα.ελπιζω να βοηθησα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2687   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 01/03/2011 - 18:34

Παιδια καλησπερα. Ως καινουργιος με iphone και ψιλοασχετος, εκανα τα βηματα που ειδα στο ποστ και εγινε νορμαλ το jailbreak σε iphone 4 16GB με 4.2.1 Αφου ομως το εκανα ειδα οτι βγηκε καινούργιο Greenpoison 6.1. Υπαρχει λογος να το κανω, κι αν ναι, πρεπει να κανω πρωτα restore Και μετα Jailbreak η απλα το τρεχω οπως ειμαι τωρα; Επίσης, εχω την εντυπωση οτι τωρα πεφτει αρκετα γρηγορα η μπαταρια και διαβαζω για τα repos που κανετε add και delete και χαθηκα. Απο που γινονται αυτα; Μπαινουν καποια αυτοματα με το σπασιμο που μπορω να βγαλω για να βελτιωσω την διαρκεια μπαταριας; Τελος, ενω η συνδεση μου στο ιντερνετ ειναι στα 6kbps βλεπω οτι απο το Installous κατεβαζω με μεγιστο 50-60kbps, και καθε 2-3 δευτερολεπτα κανει σαν μικρα κολληματακια στην ταχυτητα (ειναι ετσι γενικα το wifi του iphone?)

Ευχαριστω και sorry για τις πολλες ερωτησεις

#2688   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/03/2011 - 18:38

λεβεντια μου καλως ηρθες και καλο σου μηνα ....

βλεπω οτι εχεις πολλες αποριες και λογικο ....

ολα τα παραπανω ειναι ολα πανω απο μια φορες απαντημενα κανε ενα search και σιγα σιγα θα λυσεις ολες σου τις αποριες....: )

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#2689   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 01/03/2011 - 18:45

λεβεντια μου καλως ηρθες και καλο σου μηνα ....

βλεπω οτι εχεις πολλες αποριες και λογικο ....

ολα τα παραπανω ειναι ολα πανω απο μια φορες απαντημενα κανε ενα search και σιγα σιγα θα λυσεις ολες σου τις αποριες....: )


Επειδή αυτά ψάχνω και μάλλον δε τα καταφέρνω και πολύ καλα, αν δεν είσαι απασχολημένος μια βοήθεια θα ήταν καλοδεχούμενη!
(αν και σε βλέπω μεσα σε όλα τα posts οπότε μάλλον είσαι απο τους πολύ ψαγμένους!)

#2690   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/03/2011 - 18:52

ξεκίνησε απο εδώ και οτι θες μου ξαναλες...να σε βοηθησω...αν δεν βρισκεις κατι....

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#2691   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 02/03/2011 - 10:50

Ρε παιδια ενω εκανα κανονικα το jailbreak με την rc5 τωρα που παω να το κανω με την 6.1 γιατι δε τα καταφερνω με τπτ;;;
Κλεινω τη συσκευη, περιμενω εκει που λεει να πατησεις το home button + power για 7 δευτερολεπτα, μολις τα αφηνω βγαινει το μηλαρακι και ανοιγει η συσκευη και το greenpoison μου λεει try again. Με την αλλη πως το πετυχα δλδ... δοκιμασα να το βαλω και dfu mode και να περιμενω αλλα και παλι try again.

Ελεος ποσο αμπαλος μπορει να ειμαι;

#2692   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/03/2011 - 10:52

αστο μια χαρα ειναι και η rc5...

τωρα για να μην το πετυχες φιλε μου κατι λαθος κανεις δυστυχως.... : (

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#2693   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 02/03/2011 - 10:55

απλα διαβασα οτι καποιοι ειδαν βελτιωση με την μπαταρια, γιατι απο τη στιγμη του jailbreak κι εμενα μου τελειωνει πολυ πιο γρηγορα...

#2694   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/03/2011 - 10:57

δεν νομιζω να ισχυει φιλε μου...τουλαχιστον σε εμενα το ιδιο πραγμα ειναι...και με την rc5 και με την rc6 και με την rc6,1....

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#2695   kosmasgr

kosmasgr

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/03/2011 - 12:49

Μόλις περάσαμε επιτυχώς greenpoison σε εναν φίλο μου. Εγώ είμαι ακόμα με Official 4.2.1. H ερωτησή μου είναι βάζοντας πλέον εφαρμογές απο το Installous στο iphone 4 , μας βγάζει update στο Apple Store για μερικές απο αυτές . Μπορούμε να κάνουμε Update , ή παίζει κανα ban απο στο Apple store ? επίσης στο i-tunes μπορούμε να κάνουμε sychronize τα apps κανονικα και να τα περάσει μαζί με τα άλλα που αγοράστηκαν απο το Apple store ?

Τελευταία επεξεργασία από: kosmasgr, 02/03/2011 - 12:50


#2696   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 02/03/2011 - 13:10

Μόλις περάσαμε επιτυχώς greenpoison σε εναν φίλο μου. Εγώ είμαι ακόμα με Official 4.2.1. H ερωτησή μου είναι βάζοντας πλέον εφαρμογές απο το Installous στο iphone 4 , μας βγάζει update στο Apple Store για μερικές απο αυτές . Μπορούμε να κάνουμε Update , ή παίζει κανα ban απο στο Apple store ? επίσης στο i-tunes μπορούμε να κάνουμε sychronize τα apps κανονικα και να τα περάσει μαζί με τα άλλα που αγοράστηκαν απο το Apple store ?

το update για τις πειρατικες εφαρμογές δε γίνεται μέσω app store. Πρέπει να κάνετε το update απο τον installous. Αν θέλετε να μη σας βγάζει τα badges του update πήγαινε στον installous → settings κ βάλτε την επιλογή remove metadata. Ναι μπορείς να κάνεις sync τις πειρατικες εφαρμογές στο iTunes αρκεί να έχεις απο το cydia το appsync 4.2.

#2697   kosmasgr

kosmasgr

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/03/2011 - 13:11

Δεν θέλουμε να βγάζει τα badges για το applestore. Πώς ακριβώς γίνεται ?

#2698   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 02/03/2011 - 13:21

Δεν θέλουμε να βγάζει τα badges για το applestore. Πώς ακριβώς γίνεται ?

Έλεγα να τα βγάλετε για να μη σας ενοχλούν αν βαριεστε να κάνετε το update. Τι θες να μάθεις πως γίνεται;

#2699   kosmasgr

kosmasgr

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/03/2011 - 13:44

Τα bagdes απο το applestore να μην φαίνονται. Επίσης για το appsync 4.2. μπαίνουμε sto cydia --> search και το ψάχνουμε ?

#2700   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 02/03/2011 - 13:48

Τα bagdes απο το applestore να μην φαίνονται. Επίσης για το appsync 4.2. μπαίνουμε sto cydia --> search και το ψάχνουμε ?

Αφού λες ότι δε θέλετε να τα βγάλετε. Τέλος πάντων installous → settings → remove metadata. Με αυτο τον τροπο θα φύγουν τα badges μόνο των πειρατικων εφαρμογών. Όσο για το appsync που ρωτάς ναι βρείτε το μέσω του search.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες