Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Greenpois0n RC5 για Windows


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3089 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1636   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 07/02/2011 - 17:45

γεια σας ειχα κανει jb την 4.1 με redsnow meta την 4.2 tethered αφου το γυρισα με ρεστορε στην 4.1 απο itunes παλιοτερο σε παλιοτερο υπολογιστη εκανα τωρα με greenpoison utethered jb,μου δουλευει cydia ολα κανονικα..οταν ξεκιναει το τηλ στο μηλαρακι μετα γινετε μηλο με νεκροκεφαλη ετσι πρεπει να ειναι?


Ναι, έτσι γίνεται!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1637   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 07/02/2011 - 17:50

παιδια επαθα μεγαλη ζημια ειμαι ετοιμος να κλαψω σαν παιδι (δεν κανω πλακα) παει η συσκευη .Τα πράγματα εχουν ως εξης λοιπον ημουν j/b tethered εδω και κανα μηνα (ολα λειτουργουσαν αψογα) εκανα απο πανω untethered με poison το πρωι και διαπιστωσα πως δεν ακουω κανεναν οταν καλω αλλα μονο με ακουνε(ομιλια).Οταν ανοιγα την ανοιχτη ακροαση ολα λειτουργουσαν καλα και ακουγα αλλα και με ακουγανε (μολις εκλεινα την ανοιχτη ακροαση τα ιδια).Αποφασισα να κανω restore και set up as new μετα απο πολλες προσπαθειες και την βοηθεια σας (σας ευχαριστω ολους πραγματικα)και πετυχε .Το προβλημα τωρα ειναι πως με clean συσκευη εχει το ιδιο προβλημα.Δεν ακουω κανεναν οταν μιλαω ακουω μονο οταν ανοιξω την ανοικτη ακροαση.Ειμαι για να σκασω εαν μπορει καποιος να βοηθησει please

#1638   xXxPETTASxXx

xXxPETTASxXx

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2011 - 17:53

Καλησπερα. Ξερει κανενας για ποιο λογο δεν μπορω να κανω install το apt.xsellize.com στο Cydia? Εχει καποιο προβλημα μεσο του greenpoison? γιατι στο αλλο τηλεφωνο π εχω και εχω μεσα τι 4.1 και εχω κανει Jb με Limerain το κανει μια χαρα Install ενω στη 4.2.1 που το εκανα με GreenPoison μου βγαζει BAD URL.

#1639   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 07/02/2011 - 17:53

παιδια επαθα μεγαλη ζημια ειμαι ετοιμος να κλαψω σαν παιδι (δεν κανω πλακα) παει η συσκευη .Τα πράγματα εχουν ως εξης λοιπον ημουν j/b tethered εδω και κανα μηνα (ολα λειτουργουσαν αψογα) εκανα απο πανω untethered με poison το πρωι και διαπιστωσα πως δεν ακουω κανεναν οταν καλω αλλα μονο με ακουνε(ομιλια).Οταν ανοιγα την ανοιχτη ακροαση ολα λειτουργουσαν καλα και ακουγα αλλα και με ακουγανε (μολις εκλεινα την ανοιχτη ακροαση τα ιδια).Αποφασισα να κανω restore και set up as new μετα απο πολλες προσπαθειες και την βοηθεια σας (σας ευχαριστω ολους πραγματικα)και πετυχε .Το προβλημα τωρα ειναι πως με clean συσκευη εχει το ιδιο προβλημα.Δεν ακουω κανεναν οταν μιλαω ακουω μονο οταν ανοιξω την ανοικτη ακροαση.Ειμαι για να σκασω εαν μπορει καποιος να βοηθησει please


Καταρχήν, ψυχραιμία. Αν έκανες ένα καθαρό restore στην 4.2.1 και ήσουν στην καθαρή συσκευή για λίγο να βλέπεμε τι συνέβαινε, δεν νομίζω ότι φταίει το jb αλλά ας το ψάξουμε από την αρχή...

#1640   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 07/02/2011 - 17:56

Καταρχήν, ψυχραιμία. Αν έκανες ένα καθαρό restore στην 4.2.1 και ήσουν στην καθαρή συσκευή για λίγο να βλέπεμε τι συνέβαινε, δεν νομίζω ότι φταίει το jb αλλά ας το ψάξουμε από την αρχή...

ακομα clean ειμαι τωρα στην 4.2.1 as new χωρις j/b .Na ξανακανω restore ξανα?

#1641   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 07/02/2011 - 17:57

ακομα clean ειμαι τωρα στην 4.2.1 as new χωρις j/b .Na ξανακανω restore ξανα?


Όχι αν είσαι χωρίς jb είσαι μία χαρά καθαρός! Για παίξε εδώ να δούμε τι γίνεται...
Δουλεύει το τηλέφωνό σου ? Κάνε δοκιμές και κάποια reboots...

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 07/02/2011 - 17:58


#1642   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 07/02/2011 - 17:58

Όχι αν είσαι χωρίς jb είσαι μία χαρά καθαρός! Για παίξε εδώ να δούμε τι γίνεται...

το θεμα ειναι οτι το προβλημα υπαρχει και δεν ξερω πλεον as clean συσκευη τη να κανω αλλο ?

#1643   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 07/02/2011 - 18:00

το θεμα ειναι οτι το προβλημα υπαρχει και δεν ξερω πλεον as clean συσκευη τη να κανω αλλο ?


Εχεις κρατήσει ShSh για να γυρίσεις πίσω στην 4.1 ας πούμε ?

#1644   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 07/02/2011 - 18:00

Όχι αν είσαι χωρίς jb είσαι μία χαρά καθαρός! Για παίξε εδώ να δούμε τι γίνεται...
Δουλεύει το τηλέφωνό σου ? Κάνε δοκιμές και κάποια reboots...

επαιξα πραγματικα πολυ το ανοιξα το εκλεισα το εκανα hard reset πολλες φορες αλλα τιποτα.

#1645   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 07/02/2011 - 18:00

Εχεις κρατήσει ShSh για να γυρίσεις πίσω στην 4.1 ας πούμε ?

δυστυχως οχι.

#1646   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 07/02/2011 - 18:02

δυστυχως οχι.


Αυτό είναι κακό, να δούμε που οφείλεται αυτό το πράγμα.
Αυτό στο εμφάνισε μετά το jb ?

#1647   georgeagr7

georgeagr7

    iPH Contributor

  • 1.134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2011 - 18:02

Καλησπερα. Ξερει κανενας για ποιο λογο δεν μπορω να κανω install το apt.xsellize.com στο Cydia? Εχει καποιο προβλημα μεσο του greenpoison? γιατι στο αλλο τηλεφωνο π εχω και εχω μεσα τι 4.1 και εχω κανει Jb με Limerain το κανει μια χαρα Install ενω στη 4.2.1 που το εκανα με GreenPoison μου βγαζει BAD URL.

μεαγλε ειπαμε και πιο πριν οτι εισαι οφφτοπικ..σου απαντησα και με Pm σε αυτα που ρωτας..κα ξαναποσταρεις εδω..
εε μιλαμε εισαι απιστευτοςς!!!!!!!!!

#1648   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 07/02/2011 - 18:05

Αυτό είναι κακό, να δούμε που οφείλεται αυτό το πράγμα.
Αυτό στο εμφάνισε μετά το jb ?

ακριβως μετα το untetrhered πανω στο tethered που ηδη υπηρχε δημιουργήθηκε.Ετσι κιολας αποφασισα να κανω restore as new για να το κανω ξανα j/b σε καθαρη συσκευη

#1649   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/02/2011 - 18:06

καλησπερα στην παρεα τι κανετε βλεπω ολα απαντημενα.....χιχιχι και πολλους ευτυχισμενους....μπραβο παιδια...... 8)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1650   panagiotisspu

panagiotisspu

    iPH Contributor

  • 1.110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:http://adf.ly/WdIoA

Δημοσίευση 07/02/2011 - 18:06

οχι νευρα παιδια..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 16

0 μέλη, 16 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες