Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Greenpois0n RC5 για Windows


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3089 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2356   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/02/2011 - 20:58

Εγώ πάλι είχα 4.2.1 με Redsnow JB επάνω (iPhone 4) προσπάθησα με το greenpoison αλλά δεν πέτυχε 3 φορές, πήγα να κάνω restore αλλά μου πέταγε τα κλασικά error το iTunes έτσι προσπάθησα να χαλάσω το firmware με τον κλασικό κόλπο DFU μέσα από το Greenpoison ώστε να μου πετάξει στην οθόνη του Iphone ότι πρέπει να συνδεθεί με το pc . Και έτσι ξαναδοκίμασα για restore και πέτυχε. Και μετά έκανα JB μέσο greenpoison και όλα επιτυχής. Τα κατάφερα γιατί είχα πάρει στα χεριά μου ένα IpodTouch 1G και είχα χαλάσει το Firmware 8 φορές μέχρι να καταφέρω το JB και έτσι δεν αγχώθηκα και τόσο με το JB Greenpoison .

Συγχαρητήρια φίλε μου....

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2357   invader7

invader7

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2011 - 21:10

λοιπον να πω κατι..με τον φιλο τον dimpan δεν καταφεραμε να βρουμε ακρη..ακομη το ψαχνω και προσπαθω να δω τι παιζει..εχει δοκιμασει τα πανττα..απο οδηγιες οτι δινουμε τα παντα..
εκει που κατεληξα εινια μηπως φταιει το pc.πραγματικα δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο..ηταν 4.2.1 jb tethered εκανε ρεστορε στην 4.2 και δεν του περναει με τιποτα..windows xp

του βγαζει αυτο
unable to find gBdevList
Unable to find fs_mount
Unable to find fs_unmount
unable to find fs_load_file

αλλα το προβλημα ειναι οτι σταματαει εκει..δεν συνεχιζει κανονικα οπως σε αλλους χρηστες..
εχει κανενας ιδεα τι μπορει να φταιει??και δνε συνεχιζει;;παρακαλω οσους ειχαν ιδιο προβλημα να γραψουν εδω για να βοηθησουμε το φιλο..
εστω και για λιγο ας μην γραφουμε ακυρα πραγματα σε αυτο το τοπικ για να βγαλουμε ακρη τι γινεται..
(εχει δοκιμασει antivirus,κατεβασμα απο το ποστ 8 το gp,αλλαγη usb,διαχειρηστες..ολααα..σκεφτομαι μηπως παιζει ρολο που εχει ξεχωριστους λογαριασμους χρηστων στον υπολογιστη..)

μην ποσταρετε αν δεν εχετε κατι να γραψετε ουσιωδες για να βρεθει λυση οσο πιο γρηγορα..ευχαριστωω


1) Δοκίμασε να πας στην διαχείριση συσκευών και βρες το κινητό apple mobile device νομίζω θα το έχει διάλεξε το και δεξί κλίκ απεγκατάσταση. (να μην έχεις συνδεμένο το κινητό) σύνδεσε το κινητό , θα ξανα περάσει του drivers και δοκίμασε πάλι.

2) Κάνε ενα update στους drivers της μητρικής ίσως παίζει κάτι με τους drivers για το usb controller. Αξίζει μια προσπάθεια.

3) Να είσαι σίγουρος ότι είσαι διαχειριστής στο pc και τρέξε το greenpois0n με δεξί κλικ εκτέλεση ως και ΞΕ τσέκαρε το κουτάκι προστασία του υπολογιστή μου...

χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, νομίζω ότι το itunes δεν θα πρέπει να έχει κάποια σχέση με το πρόβλημα σου. Και πάλι χωρίς να είμαι σίγουρος.

Τελευταία επεξεργασία από: invader7, 10/02/2011 - 21:12


#2358   chivaslife

chivaslife

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2011 - 21:24

Restore from back up για να επαναφερεις τις επαφές και τις εφαρμογές σου...

εκανα αυτο που μου ειπες αλλα δεν μου εμφανιζει τις επαφεσ!!!!

#2359   invader7

invader7

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2011 - 21:33

εκανα αυτο που μου ειπες αλλα δεν μου εμφανιζει τις επαφεσ!!!!



τις είχες να γίνονται sync με το windows contacts ή με κάποιο άλλο πρόγραμμα; αν όχι, κάνε backup απο το σωστό αρχείο δες τις ημερομηνίες, νομίζω ότι μετά το restore στην 4.2.1 σου παίρνει backup, μήπως παιρνάς αυτό και κάνεις κύκλους;

όλο λένε τα παιδιά να μην γράφουμε εκτός θέματος και κανείς δεν το κάνει (και εγώ που απαντάω) για αυτό αν θες κάνε ένα θέμα στις ερωτήσεις απορίες

#2360   YiannisQ

YiannisQ

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:YiannisQ

Δημοσίευση 10/02/2011 - 21:54

Εγώ πάλι είχα 4.2.1 με Redsnow JB επάνω (iPhone 4) προσπάθησα με το greenpoison αλλά δεν πέτυχε 3 φορές, πήγα να κάνω restore αλλά μου πέταγε τα κλασικά error το iTunes έτσι προσπάθησα να χαλάσω το firmware με τον κλασικό κόλπο DFU μέσα από το Greenpoison ώστε να μου πετάξει στην οθόνη του Iphone ότι πρέπει να συνδεθεί με το pc . Και έτσι ξαναδοκίμασα για restore και πέτυχε. Και μετά έκανα JB μέσο greenpoison και όλα επιτυχής. Τα κατάφερα γιατί είχα πάρει στα χεριά μου ένα IpodTouch 1G και είχα χαλάσει το Firmware 8 φορές μέχρι να καταφέρω το JB και έτσι δεν αγχώθηκα και τόσο με το JB Greenpoison .

θα μπορουσες να γινεισ λιγο πιο σαφης?εγω εχω ενα 3gs 4.2.1 με redsnow JB και firmware 6.15.00 μπορω να κανω κατι τετοιο?εκανα το green poison αλλα μου εβγαλε στο μηλοκινητο οτι δεν βρηκε κατι αρχεια.Τα υπολοιπα δουλευουν οπως πριν με το JB αλλα πλεον μπορω και το σβηνω και το αναβω χωρις βοηθεια PC αλλα το gps ειναι ακομα OFF.

Τελευταία επεξεργασία από: YiannisQ, 10/02/2011 - 21:55


#2361   georgeagr7

georgeagr7

    iPH Contributor

  • 1.134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2011 - 01:06

δεν ειπαμε οτι θα φτιαξει πουθενα το gps σου.απο τον τιτλο του τοπικ μιλαμε για untethered και μονο..εισαι νεα bb..οποτε δεν κανει κατι..απλα un..

#2362   Uclas

Uclas

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2011 - 01:32

Μόλις ολοκλήρωσε το JB στο iPad μου. Ηταν JB με 4.2.1 redsnow tethered, αλλα μετα απο restore και setup as new ολα κυλήσαν ρολοι!!!!!
Τώρα πρέπει να κάνω και το iphone αλλα αυτο αύριο. :D

#2363   kamberis

kamberis

    iPH Enthousiast

  • 578 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:-

Δημοσίευση 11/02/2011 - 02:37

λοιπον να πω κατι..με τον φιλο τον dimpan δεν καταφεραμε να βρουμε ακρη..ακομη το ψαχνω και προσπαθω να δω τι παιζει..εχει δοκιμασει τα πανττα..απο οδηγιες οτι δινουμε τα παντα..
εκει που κατεληξα εινια μηπως φταιει το pc.πραγματικα δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο..ηταν 4.2.1 jb tethered εκανε ρεστορε στην 4.2 και δεν του περναει με τιποτα..windows xp

του βγαζει αυτο
unable to find gBdevList
Unable to find fs_mount
Unable to find fs_unmount
unable to find fs_load_file

αλλα το προβλημα ειναι οτι σταματαει εκει..δεν συνεχιζει κανονικα οπως σε αλλους χρηστες..
εχει κανενας ιδεα τι μπορει να φταιει??και δνε συνεχιζει;;παρακαλω οσους ειχαν ιδιο προβλημα να γραψουν εδω για να βοηθησουμε το φιλο..
εστω και για λιγο ας μην γραφουμε ακυρα πραγματα σε αυτο το τοπικ για να βγαλουμε ακρη τι γινεται..
(εχει δοκιμασει antivirus,κατεβασμα απο το ποστ 8 το gp,αλλαγη usb,διαχειρηστες..ολααα..σκεφτομαι μηπως παιζει ρολο που εχει ξεχωριστους λογαριασμους χρηστων στον υπολογιστη..)

μην ποσταρετε αν δεν εχετε κατι να γραψετε ουσιωδες για να βρεθει λυση οσο πιο γρηγορα..ευχαριστωω

Οταν εκανα jailbreak σε εναν φιλο που εχει 3GS μου εβγαλε τα παραπανω μηνυματα αλλα συνεχισε κανονικα εφοσον το αφησα 2-3 λεπτα απειραχτο. Συνεχησε χωρις να κανω κατι.. Αυτος βεβαια εχει Windows (s)Vista, δεν ξερω τι γινεται σε windows xp.

#2364   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.455 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 11/02/2011 - 02:49

Οταν εκανα jailbreak σε εναν φιλο που εχει 3GS μου εβγαλε τα παραπανω μηνυματα αλλα συνεχισε κανονικα εφοσον το αφησα 2-3 λεπτα απειραχτο. Συνεχησε χωρις να κανω κατι.. Αυτος βεβαια εχει Windows (s)Vista, δεν ξερω τι γινεται σε windows xp.

το ιδιο ακριβως σε xp service pack 3,εκανα και το b2 και το b4 απο πανω.

#2365   G1Ovanni

G1Ovanni

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2011 - 10:53

Καλημέρα παίδες απλά έχω ΧΑΣΕΙ την μπάλα!!!Δεν ξέρω που να διαβάσω και ποιο εργαλέιο για jb σε iphone 3gs με 4.2.1???

#2366   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/02/2011 - 11:01

Καλημέρα παίδες απλά έχω ΧΑΣΕΙ την μπάλα!!!Δεν ξέρω που να διαβάσω και ποιο εργαλέιο για jb σε iphone 3gs με 4.2.1???


την πρωτη σελιδα μονον και τελος τα κατεβαζεις ολα...και ακολουθεις τις οδηγιες και σε 4 λεπτα εισαι πανετοιμος...καλη επιτυχια...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#2367   G1Ovanni

G1Ovanni

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2011 - 11:04

την πρωτη σελιδα μονον και τελος τα κατεβαζεις ολα...και ακολουθεις τις οδηγιες και σε 4 λεπτα εισαι πανετοιμος...καλη επιτυχια...

Ok thanks φίλε μου υπαρχει περίπτωση να εχώ πρόβλημα κάθε φορα που κολλάει η μένει απο μπαταρία και χρειάζεται reboot να το συνδέω με το pc για να ξεκινήσει?

#2368   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 11/02/2011 - 11:08

Καλημέρα παίδες απλά έχω ΧΑΣΕΙ την μπάλα!!!Δεν ξέρω που να διαβάσω και ποιο εργαλέιο για jb σε iphone 3gs με 4.2.1???

αν εισαι old bootrom redsnow new greepoison

#2369   G1Ovanni

G1Ovanni

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2011 - 11:14

αν εισαι old bootrom redsnow new greepoison


Παίζει ρόλο το bootrom αν δεν είναι jb η συσκευη?Πώς το βλέπω το bootrom?

#2370   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 11/02/2011 - 11:17

idetector. αν εισαι old redsnow ειναι καλυτερο
και αν εισαι new gp αλλα μολις βγει το redsnow αν βγει βουρ με τη μια

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 20

0 μέλη, 20 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες